» »

Dijaško delo

Dijaško delo

captainbuzz ::

Rad bi si sestavil nov računalnik, pa nimam denarja, pa tudi nevem kje bi ga lahko dobil tako hitro. Zanimam se za kakšno dijaško delo. (Sem v prvem letniku tahniške gimnazije Ljubljana- vegova)
Izobrazbe, kot predvidevate, nimam ravno veliko(Matematika in fizika mi gresta zelo dobro), a vem veliko o računalnikih, neznam še programirati, a se učim (java). Npr. znam sestavit računalnik in ga configurirat za os in mu namestiti os in ves potreben software za delovanje. Znam narediti server za spletne strani (Seveda iz pc-ja, ne tapravega serverja),znam popravit računalnik in vem veliko OSNOV o račnalniku. Vem da o veliko stvareh nevem, ampak rad bi vsaj nekje kaj zaslužil, verjamem, da mi zgornje navedeno nič ne pomaga. Dosti znam tudi s tahniko, npr. s prijateljem sva čisto sama naredila električen "avto", ki gre do 45 km/h. , če bo to tudi kaj pomagalo, kar verjetno nebo.
Prijavil sem se tudi za zoisovo štipendijo, ampak moje povprečje v preteklem šolskem letu (9. razredu) je bilo samo 4.93, tako da sem zagotovo failov.

Hvala za kakrkšen koli nasvet!

bluefish ::

Jah, oglej si ponudbo del na straneh študentskih servisov, pošlji ponudbe podjetjem, ki se ti zdijo interesantna ali pa jih pokliči,...

...:TOMI:... ::

Kontaktiraj Andreja Pečjaka, on ima dobre povezave z avto elektro industrijo pri nas.
Tomi

111111111111 ::

Tole sta dobro naredila. Pohvale, lepo je videt mularijo, ki tudi kaj ustvarja.

Jaz bi mogoče dal več poudarka na zavore in volanski sistem, kot na TV. :)

Drugače pa res čestitke.

Za študentsko delo pa ne vem, samo pohvalit sem hotel avto.

Zgodovina sprememb…

LitralSM ::

Vse zgoraj opisano mu pri študentskem delu ne pomaga NIČ, ker se zahteva tam fizično delo.
Druga stvar ki je je ta, da boš delo najhitreje dobil samo preko poznanstev, za vsa ostala dela potrebuješ ali izkušnje ali izpolnjenih osemnajst let.
Sicer pa si ne znam predstavljati kdaj imaš namen iti delat ?

martincek1 ::

Glej... ne potrebuješ novega računalnika. Res ga ne. Rabljeni se na bolhi prodajajo po zelo ugodni ceni. Mojega so ocenili na 150€, pa je res odličen računalnik še vedno. Za 250€ dobiš pa še kakšen SSD, 8Gb rama. Seveda če ne misliš igrat igrice, to potem spremeni zadevo. Pa tudi če se pri rabljene računalniku kaj pokvari, je to zelo majhen strošek, sploh če znaš sam sestavljati kište.

V glavenm - če nimaš denarja je nov računalnik najbolj bedasta investicija. Poleg tega si še premlad, da bi dobil kakšno resno delo, poskusiti pa seveda ni greh direktno pri podjetjih.

BlackMaX ::

Ker predvidevam da nimaš 18 let, bo bl težko kšno delo dobu.

Ampak glede avtomobila? Koliko dolgo zdrži brez polnenja?

Goran's Blog ::

BlackMaX je izjavil:

Ker predvidevam da nimaš 18 let, bo bl težko kšno delo dobu.

Ampak glede avtomobila? Koliko dolgo zdrži brez polnenja?


In kje ima starost vezo?
Jaz sem delal 3+2 program pa sem delal vseh 5 let pa tudi če nisem imel 18 let;)

LitralSM ::

Ja ti si delal. Kaj pa on in vsi ostali?
Veze so vse, kar rabiš. Ne rabiš biti niti kompetenten za delo.

St235 ::

Bullshit, če si nesposoben se nihče ne bo ukvarjal s tabo veze gor al dol.

Buzz, razmisli če v svoji okolici poznaš koga ki se ukvarja s starmi, ki te veselijo pa malo povprašaj če rabijo pomoč. Omenjen projekt je vse prej kot slaba referenca, je pa res da pri 13h teško dobiš kakšno resno delo. Mogoče ne vem kaj denarja ne bo, ampak če uspeš dobit nova znanja in izkušnje se vsekakor splača.

Goran's Blog ::

St235 je izjavil:

Bullshit, če si nesposoben se nihče ne bo ukvarjal s tabo veze gor al dol.

Buzz, razmisli če v svoji okolici poznaš koga ki se ukvarja s starmi, ki te veselijo pa malo povprašaj če rabijo pomoč. Omenjen projekt je vse prej kot slaba referenca, je pa res da pri 13h teško dobiš kakšno resno delo. Mogoče ne vem kaj denarja ne bo, ampak če uspeš dobit nova znanja in izkušnje se vsekakor splača.


Ne govori neumnosti!
1. Najbolj glavne so veze in poznastnva
2. Nato šele pride tvoje znanje v poštev!
3. V prvem letniku gimnazije nimaš 13-let,saj če bi jih imel je zakonsko prek študentskega servisa nemogoče delati.
4. Dela se ponavadi naučiš prav preko študenta in ti jih na podjetjih pokažejo, seveda je pa dobro da imaš neko osnovo.

Smurf ::

Goran's Blog je izjavil:


Ne govori neumnosti!
1. Najbolj glavne so veze in poznastnva
2. Nato šele pride tvoje znanje v poštev!

Ne poznam niti enega sposobnega cloveka, ki ne bi moral dobiti sluzbe.

Poznam pa veliko ljudi, ki bodo vedno nasli izgovor zakaj so drugi krivi, da njim ne uspe, namesto da bi ga iskali pri sebi.

St235 ::

1. Najbolj glavne so veze in poznastnva
2. Nato šele pride tvoje znanje v poštev!


Brez 2 ti ne vem kakšne zveze in poznanstva ne koristijo kaj dosti.

ne poznam pa nobene omemebe vredne firme, ki bi zaposlovala nesposobne ljudi zgolj zaradi vez in bi bila uspešna trgu. Tako da edini, ki govori neumnosti si ti.

Goran's Blog ::

St235 je izjavil:

1. Najbolj glavne so veze in poznastnva
2. Nato šele pride tvoje znanje v poštev!


Brez 2 ti ne vem kakšne zveze in poznanstva ne koristijo kaj dosti.

ne poznam pa nobene omemebe vredne firme, ki bi zaposlovala nesposobne ljudi zgolj zaradi vez in bi bila uspešna trgu. Tako da edini, ki govori neumnosti si ti.


Jaz jih poznam pa veliko, kateri so prišli samo z vezami v podjetja pa tudi če niso znali opravljati tistega dela...potem so se navadli itak, vendar prej niso meli pojma za kaj se gre ;)

St235 ::

Potem tisto znanje ni bilo kaj dosti vredno, če se ga je vsak polpismen nečak lahko naučil v par tednih.

Dejstvo je da podjetja na trgu zasledujejo svoje interese in med ključnimi interesi je dobro poslovanje. Tukaj pač ni mesta za zaposlovanje nesposobnih ljudi. Če pa imaš pred sabo dva primerljiva kandidata in je eden sin od tvojega poker partnerja, pa se temu reče primernejši kandidat.

Goran's Blog ::

St235 je izjavil:

Potem tisto znanje ni bilo kaj dosti vredno, če se ga je vsak polpismen nečak lahko naučil v par tednih.

Dejstvo je da podjetja na trgu zasledujejo svoje interese in med ključnimi interesi je dobro poslovanje. Tukaj pač ni mesta za zaposlovanje nesposobnih ljudi. Če pa imaš pred sabo dva primerljiva kandidata in je eden sin od tvojega poker partnerja, pa se temu reče primernejši kandidat.


Sej, odvisno je tudi za kakšno delovno mesto se gre ;)
Ne obstajajo samo programerji in sistemci so tudi druga dela!
Vedno več ljudi mi tudi govori, da tisti kateri pozna koga še dobi dan danes službo, tisti ki nobenega in da ima recimo samo poklicno trgovsko šolo se pa je**;)

Smurf ::

Goran's Blog je izjavil:


Sej, odvisno je tudi za kakšno delovno mesto se gre ;)
Ne obstajajo samo programerji in sistemci so tudi druga dela!
Vedno več ljudi mi tudi govori, da tisti kateri pozna koga še dobi dan danes službo, tisti ki nobenega in da ima recimo samo poklicno trgovsko šolo se pa je**;)

Tisti, ki ima samo poklicno trgovsko solo pac nima nekega znanja.

Za zlaganje polic ti je bolj kot ne vseeno koga bos zaposlil tako, da verjamem da tam pomaga, ce nekoga poznas.

Za vodjo razvoja pa seveda ne bos sel zaposlovat necaka, ki je ravno diplomiral.

St235 ::

Vsakič na koncu debate o zaposlovanju pridemo do zelo enostavnega zaključka:

Šteje to kaj kdo zna. In ja socialno mreženje je tudi znanje. V panogah, kjer se dela lahko priuči vsak s tremi razredi osnovne šole še toliko bolj.

Utk ::

Kako bo pa nekdo, ki te ne pozna, vedel, da nekaj znaš (pustimo papir)?
Če nisi ravno edini ali daleč najboljši, ki se prijavi na razpis, rabiš veze, ja.

St235 ::

Za zlaganje polic ti je bolj kot ne vseeno koga bos zaposlil tako, da verjamem da tam pomaga, ce nekoga poznas.


Seveda pomga, in kaj je s tem narobe?

Imaš firmo in rabiš zaposlit nekoga, da bo zlagal robo na police. Izbiraš lahko med xy random ljudmi, ki se prijavijo na razpis preko zavoda in o njih ne veš praktično nič in pa sosedom, ki ti že 5 let vsako nedeljo pokosi travo, z njegovim fotrom pa že 30 let igrata tarok. Koga bi zaposlil?

Smurf ::

Utk je izjavil:

Kako bo pa nekdo, ki te ne pozna, vedel, da nekaj znaš (pustimo papir)?
Če nisi ravno edini ali daleč najboljši, ki se prijavi na razpis, rabiš veze, ja.

Najbolj so pomembna priporocila, ki temeljijo na preteklem izkazanem znanju.

In pa seveda preteklo opravljeno delo, ki ga lahko pokazes.

St235 ::

Kaj pa so priporočila drugega kot zveze in poznanstva?

Smurf ::

Iz konteksta @mckmck je jasno, da je z besedo zveze/poznanstva mislil zaposlitev nekoga zgolj iz dejstva, da ga poznas in ne na podlagi znanja.

V mojem primeru gre za priporocilo, ki ravno nasprotno, temelji na znanju.

Upam, da je jasna pomenska razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

St235 ::

In kot sem že večkrat zapisal:

Podjetje, ki konkurira na trgu si ne more privoščit zaposlovat nesposobnih ljudi zgolj zaradi vez in poznanstev. Vsekakor pa si pa želi zaposlovat sposobne ljudi, kar najlažje naredi na podlagi vez in poznanstev, kamor sodijo tudi priporočila.

Priporočilo pa v prvi vrsti temelji na temu kako dobro se razumeš z nekom, ki je v poziciji, da te priporoči. Samo znanje je sekundarnega pomena. Oziroma z drugimi besedami, četudi imaš znanje pa te šef ne mara in se lahko pod nosom obrišeš za priporočilo, medtem koga bo sodelavcu, z veseljem napisal, ker sta v dobri odnosih. Pa še na golfu bo razložil kako ima dva zaposlena od katerih je en totalen kreten, drugi pa izjemno delaven in obetaven. Kaj misliš kateri od teh dveh kandidatov bo bolj zanimiv, če se zanjdeta na istem razpisu?

Smurf ::

To glede priporocila pomoje precej variira od podrocja do podrocja. Jaz imam precej izkusenj iz tehnicnega (inzenirskega) podrocja in ena izmed skupnih lastnosti vodij razvoja v uspesnih podjetij (tako pri nas kot v tujini), ki sem jih spoznal je bila ta, da so njihova priporocila temeljila na strokovnem znanju ne pa na tem kako se je nekdo s kom razumel. Ce je bil kaksen kreten, pa so tudi povedali. Ampak tudi to se zmeraj spada pod sposobnost posameznika, tako kot znanje. Ce pa nekdo potiska random ljudi naprej, pa se to itak hitro izve in ustrezno s filtrira.

Blinder ::

4.93 povprečje a ne dobi dela, njegove talepše sošolke pa dobijo takoj delo za 5+€ na uro kot kelnarce al pa za pucat šipe na bencinski :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

St235 ::

In kaj bi rad s tem povedal? Da za kelnarce rajši zaposlujejo lepe kot pametne? Kdo bi si mislil. Tudi za voznika kombija rajši vzamejo tistega, ki ima vozniški izpit kot tistega, ki ima diplomo.

Smurf ::

Blinder je izjavil:

4.93 povprečje a ne dobi dela, njegove talepše sošolke pa dobijo takoj delo za 5+€ na uro kot kelnarce al pa za pucat šipe na bencinski :D

Ja, cez nekaj let bo pa zasluzil 2x vec kot one :).

St235 ::

Ali pa tudi ne. Obstaja nebroj ljudi z odličnimi ocenami, ki so popolnoma neuporabni za delo in ogromno del v katerih lahko konkretno zaslužiš samo zato, ker dobro zgledaš.

Smurf ::

Seveda, skrajnosti lahko najdes v vseh smereh.

V povprecju pa ljudje z odlicnimi ocenami dobijo bolje placane sluzbe kot punce, ki dobro izgledajo v srednji soli (veliko jih tega niti ne ohrani do faksa :) ). Vsaj meni se tako ne zdi.

LitralSM ::

St235 je izjavil:

Vsakič na koncu debate o zaposlovanju pridemo do zelo enostavnega zaključka:

Šteje to kaj kdo zna. In ja socialno mreženje je tudi znanje. V panogah, kjer se dela lahko priuči vsak s tremi razredi osnovne šole še toliko bolj.

V to ni vključeno študentsko delo, kjer se zlaga izdelke na police, dela enostavna fizična dela, strežba, itd. ter vse, kar se plača minimalno, zaposluje za kratek čas. Prej prideš, prej melješ. Seveda, če ti tata pozna šefa, ne rabiš niti prej priti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študij: Slovenija vs tujina

Oddelek: Šola
163729 (2120) kuall
»

Ali se splača učit programske jezike? So zaposlitve/dela?

Oddelek: Loža
478084 (5735) trenerkar
»

Študij in zaposlitev v IT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14233766 (28012) lobo_feroz
»

Kako najti delo?

Oddelek: Programiranje
389039 (7223) listje123
»

˝Strah˝ me je, da nebi dobil zaposlitve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10819034 (15428) @nny

Več podobnih tem