» »

Apple stvarna napaka

Apple stvarna napaka

Ashrack ::

Danes sem videl v iStyle trgovini ta napis. Kaj ni bil Apple kaznovan ravno zaradi tega da zaracuna extra garancijo za stvarno napako:
Lahko pa se odločite za dodatno zaščito in hkrati z izdelkom kupite še iSTYLE polno zaščito, ki precej presega običajen proizvajalčev garancijski rok na 3 ali 5 let. Tako se zaščitite pred morebitnimi napakami v materialu oziroma napakami, ki so nastale pri izdelavi izdelka.

Prav ta zadnji stavek je smotrn. Saj kar pise je tocno to kar pise v zakoniku za uveljavljanju stvarne garancije.

vir:
http://www.istyle.eu/si/polna-zascita
http://gigaom.com/2013/03/19/eu-says-ap...
....

Invictus ::

Garancija v EU je 2 leti, ne 3 ali 5 ...

Je pa tole podobna zadeva kot Big Bang Se zgodi ...

Nima veze z EU regulacijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ashrack ::

Samo razni Macbooki imajo pa v SLO garancijo 1 leto.
Potem v primeru da ti po letu in pol se pokvari neka komponenta v macbooku moras sam placati popravilo ali se lahko sklicujes da je evropska garancija 2 leti?

ps. kakor vem evropska garancija 2 leti je samo za stvarne napake. Kako pa dokazes stvarno napako...
....

Invictus ::

Sodni cenilec ...

Ki stane ...

Ampak ne vem zakaj ljudje pri 3 -4K EUR vrednem prenosniku, ki ga dnevno uporabljajo za delo, šparajo 200 EUR za tole zavarovanje.

Ker to ta iSTYLE - Polna zaščita je.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Matek ::

Bolje ispasti glup nego iz aviona.

shadeX ::

Lol.. kakšna debata. Čist nekaj drugega kot OP-ja zanima, čeprav to dejansko ni navedel. Vsi govorite o dodatnem zavarovanju , če se splača ali ne. A ste toliko pismeni ?

Tako se zaščitite pred morebitnimi napakami v materialu oziroma napakami, ki so nastale pri izdelavi izdelka.


Jah stvarna napaka je napaka zaradi katere ti izdelka ne moreš normalno uporabljati. Torej, če dobiš prenosnik z mrtvim pixlom, se to ne šteje kot stvarno napako, ampak če kupiš prenosnik in imaš razlitega pol ekrana je to zame stvarna napaka in seveda boš zahteval menjavo izdelka. Nimam pa pojma kako so oni mislili "Napako v materialu, ozirma napaka pri izdelavi izdelka". To tudi OP-ja najbrž zanima. Itak če se ti pokvari določen del v garancijskem roku, ti morajo tako ali tako popraviti.

LitralSM ::

Gre se za to, da lahko zadevo razbiješ na prafaktorje, pa ti jo bodo glede na opisano popravili z doplačilom 30€. Ista finta kot pri se zgodi, kjer si dolžan kriti 1/3 cene novega.

Ashrack ::

LitralSM je izjavil:

Gre se za to, da lahko zadevo razbiješ na prafaktorje, pa ti jo bodo glede na opisano popravili z doplačilom 30€. Ista finta kot pri se zgodi, kjer si dolžan kriti 1/3 cene novega.

ampak mene to ne zanima. Zanima me ta odstavek ki se mi zdi za zavajanje kupcev saj to kar pise je stvarna napaka:
Tako se zaščitite pred morebitnimi napakami v materialu oziroma napakami, ki so nastale pri izdelavi izdelka.
....

para! ::

A stvarna napaka slučajno pomen, da če plastika poči zaradi dotrajanosti izven garancijskega roka, da boš kar uveljavljal stvarno napako, ker plastika naj ne bi nikoli počila?
Death before dishonor!

zee ::

Pobrisal sem nekaj prispevkov, ki so bili povsem off topic. Brisanje bom po potrebi ponovil.

Glede vprasanja, ki ga je postavil OP:
Tisti garancija je dejansko oblika zavarovanja, ki je primerljiva z Big Bangovo Se zgodi, ki ti podaljsa garancijo izdelka za x let. Vedeti pa je potrebno, da pri izdelkih Apple, ki so naprodaj v Sloveniji, to ni Apple Care, ampak dodatna/podaljsana garancija, ki ti jo nudi prodajalec, ne pa proizvajalec.

para!: Da, v kontekstu podaljsane garancije, ki zanima OP, to pomeni natanko to.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

para! ::

para!: Da, v kontekstu podaljsane garancije, ki zanima OP, to pomeni natanko to.

To je nekaj drugega (doplačano jamstvo). Ne moreš pa prijavit stvarne napake, če ti poči plastika 4 leta po uporabi, sej nikjer ne piše, da plastika zdrži forever?

Tako se zaščitite pred morebitnimi napakami v materialu oziroma napakami, ki so nastale pri izdelavi izdelka.

Ja, narobe zastavljen stavek.

Če je plastika narejena za 5 let, pa potem poči, to ni napaka pri izdelavi izdelka, ampak je izdelek tako zasnovan - oziroma, ni nujno da poči, lahko pa, v tovarni so testirali recimo za 5 let, več pa ne.

Razen, če misliš, da boš zaradi počene plastike čez 11 let prinesel nazaj zadevo in rekel "STVARNA NAPAKA!". Če ti to uspe, potem je nekaj narobe z zakonom.
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

mojca ::

Meni so sestkrat menjali plastiko: stirikrat tipkovnico, enkrat spodnji del in enkrat okrog ekrana. Na iStyle-u so mi dvakrat ali trikrat v garancijskem roku razlozili, da nisem upravicena do menjave, pa sem sla na tanormalen servis menjat. Vsakic je slo za serijsko napako, enkrat za malo manj pogosto (prijazno so mi razlozili, da sem sama polomila zaslon), drugic pa za napako, ki so jo odpravljali tudi po preteceni garanciji, ampak bi naj bila upravicena do ene same menjave (cetudi ti en dzank menjajo z drugim dzankom z enako stvarno napako). Zgolj osebna izlusnja, ampaj jaz bi se iStyle-a ognila.

mojca ::

Pred kratkim se mi je tudi izven garancijskega roka pokvaril napajalnik. Stvarna napaka. V ZDA menjajo napajalnik do tri leta po nakupu, tudi ce nimas garancije, drugod pa ne. Sem ga pac razdrla in zalotala in je zdaj kot nov.

zee ::

Iskreno receno me mocno cudi, da slovenski Apple priznava Apple Care, ki ga/je ne mores kupiti v Sloveniji.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

para! ::

Ok, vi torej pravite, da ko mi cez 10 let poci ekran na plazmi, je to stvarna napaka in bom dobil novo plazmo? Nekdo tuki ni resen.
Death before dishonor!

Ashrack ::

para! je izjavil:

Ok, vi torej pravite, da ko mi cez 10 let poci ekran na plazmi, je to stvarna napaka in bom dobil novo plazmo? Nekdo tuki ni resen.

Stvarna napaka rok je 2 leti.
vir:
http://www.tzslo.si/Splosna-zakonodaja/...
....

para! ::

Hvala za tole Ash, se mi je zdelo, da neki ne štima z mojo interpretacijo zadeve.
Death before dishonor!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stvarna napaka

Oddelek: Kaj kupiti
385805 (2156) DePalmo
»

garancija - iphone

Oddelek: Pomoč in nasveti
234608 (3757) St235
»

45 dnevni garancijski rok, ista napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
486589 (5132) Seljak
»

počen plastičen rob zaslona prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
967672 (4491) 49106

Več podobnih tem