» »

Molk organa

Molk organa

McHusch ::

Na forumu je nekaj pravnikov, pa vas prosim za nasvet.:)

Kaj storiti, če ti drugostopenjski organ (Ministrstvo za delo) po več kot treh mesecih na odgovori na pritožbo na (po mojem mnenju neupravičeno) zavrnitev Zoisove štipendije?
Ta mala je vlogo oddala v roku (lanskega septembra!), Javni skladi so do marca uspeli spesniti odločbo, da se vloga zavrne (situacija je zelo specifična, ampak razlog za zavrnitev je nezakonit). Po pritožbi v roku (aprila) smo danes 21. avgusta, pa še vedno ni odgovora z ministrstva. Pa smo jim po preteku roka dveh mesecev junija poslali pisno zahtevo urgenco, naj v roku sedmih dni odločijo o pritožbi. In nič, kot bi pošiljal pošto v dev/null.

Tole je malo smešno, a naj narod živi od zraka... V glavnem, kaj mi preostane v praksi (težit po telefonu?)
Tnx

Unknown_001 ::

Kakšen je razlog za zavrnitev?

Če smem vprašat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Greghorian ::

Če je bilo poslano priporočeno bodo že odgovorili, vprašanje samo kdaj. Meni so na pritožbo za navadno štipendijo odgovorili po letu in pol.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Molk organa pomeni, da če organ v zakonitem roku ne odgovori na vlogo/pritožbo lahko vlagatelj ravna kot, da je bila vloga/pritožba zavrnejena. Konretno v primeru molka drugostopenskega organa to pomeni, da možen naslednji korak in siscer upravni spor.
www.fu.uni-lj.si/diplome/pdfs/diplomska...?

McHusch ::

Pa dobr, ne bomo za jurja evrov šli na upravno sodišče menda. Me jezi tale države, ki si vzame leto dni časa za zadeve, ki bi morale biti rešene v par tednih...

Unknown_001 ::

Sam dejansko lahk probaš po telefonu zatežit, škode ne bo nobene. Jst sem recimo mel neko frko, ko bi mi mogl izpit za Voditelja čolna po pošti poslat, pa so zamujal za 2 tedna brez odziva, pol ko smo pa parkrat poklical, je pa zadeva pršla že naslednji dan.

To da težiš po telefonu res ni prijetno, sam drugega ti (poleg sodišča-samo v skrajni sili) res ne preostane, zajebat nimaš kj, sam opozoru boš nase pa mal jih boš poteral, da pohitijo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

St235 ::

McHusch je izjavil:

Pa dobr, ne bomo za jurja evrov šli na upravno sodišče menda. Me jezi tale države, ki si vzame leto dni časa za zadeve, ki bi morale biti rešene v par tednih...


Potem je praktično edina stvar, ki ti ostane da kličeš do nezavesti.

M@73Y ::

klicat je brezveze,
Pojdi osebno tja in ne odidi dokler se nekdo ne zmeni zate. Resno. jaz sem imel sicer popolnoma čisto drug problem, ampak, sem prvo klical, pa pisal, pa še enkrat klical, pa pisal in na koncu popenil, ker ni bilo odgovora in šel osebno tja in čudežno se je zadeva uredila resno čez dva dni.
..jump into psytrance tunnel..

||_^_|| ::

McHusch je izjavil:

Na forumu je nekaj pravnikov, pa vas prosim za nasvet.:)

Kaj storiti, če ti drugostopenjski organ (Ministrstvo za delo) po več kot treh mesecih na odgovori na pritožbo na (po mojem mnenju neupravičeno) zavrnitev Zoisove štipendije?
Ta mala je vlogo oddala v roku (lanskega septembra!), Javni skladi so do marca uspeli spesniti odločbo, da se vloga zavrne (situacija je zelo specifična, ampak razlog za zavrnitev je nezakonit). Po pritožbi v roku (aprila) smo danes 21. avgusta, pa še vedno ni odgovora z ministrstva. Pa smo jim po preteku roka dveh mesecev junija poslali pisno zahtevo urgenco, naj v roku sedmih dni odločijo o pritožbi. In nič, kot bi pošiljal pošto v dev/null.

Tole je malo smešno, a naj narod živi od zraka... V glavnem, kaj mi preostane v praksi (težit po telefonu?)
Tnx


Poznam podoben primer, kjer je študentka na tak način ostala brez štipendije. Vlogo so ji zavrnili, ker so imeli napačne podatke o zaslužkih, ki so jih pridobili kdo ve kje. Izgledalo je, kot da so si jih preprosto izmislili. Ko je poslala pritožbo in zraven dokazila, so pa lepo molčali. Leto že skoraj naokoli, ona pa brez štipendije, ki ji pripada. Edina stvar, ki bi jo lahko naredila je upravni spor, za kar pa seveda ni imela niti denarja. Banda pač, oz način varčevanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

krneki ::

Mislim da je upravni smor najhitrejša varianta (2x izkušnje heh)...je pa res da košta kakih 150eur.
Če ne drugega jih prisili da odgovorijo ekspresno.

SaXsIm ::

A pri upravnem sporu v primeru uspeha ne dobiš povrnjenih stroškov tožbe (oz za te tožiš državo)?
SaXsIm

St235 ::

Edina stvar, ki bi jo lahko naredila je upravni spor, za kar pa seveda ni imela niti denarja.


Ni imela 100-200€? Seriously?

A pri upravnem sporu v primeru uspeha ne dobiš povrnjenih stroškov tožbe (oz za te tožiš državo)?

Upravni spor je tožba in tako kot pri drugih sodnih postopkih stroške postopka nosi tista stran, ki v tožbi izgubi.

Uporabnik ::

St235 je izjavil:

Upravni spor je tožba in tako kot pri drugih sodnih postopkih stroške postopka nosi tista stran, ki v tožbi izgubi.


Tožiš jih pa ker niso odgovorili ali za vsebino, ki si jo poslal na npr. upravno enoto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnik ()

RejZoR ::

St235 je izjavil:

Edina stvar, ki bi jo lahko naredila je upravni spor, za kar pa seveda ni imela niti denarja.


Ni imela 100-200€? Seriously?

A pri upravnem sporu v primeru uspeha ne dobiš povrnjenih stroškov tožbe (oz za te tožiš državo)?

Upravni spor je tožba in tako kot pri drugih sodnih postopkih stroške postopka nosi tista stran, ki v tožbi izgubi.


Nakar spušiš še 200 eur zaradi lesenosti države...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

perci ::

St235 je izjavil:

Edina stvar, ki bi jo lahko naredila je upravni spor, za kar pa seveda ni imela niti denarja.


Ni imela 100-200€? Seriously?

A pri upravnem sporu v primeru uspeha ne dobiš povrnjenih stroškov tožbe (oz za te tožiš državo)?

Upravni spor je tožba in tako kot pri drugih sodnih postopkih stroške postopka nosi tista stran, ki v tožbi izgubi.

Lakotnik, tako zelo simpl pri stroških za upravni spor spet ni - LINK

Limona ::

no bi še jz tole temo mal

meni se je zgodilo da sem v srednji šoli dala vlogo za štipendijo (pred 3 letim) in so rekli da sem jo dala prehitro potem sem poslala prav čas in sploh ni bilo odgovora, potem sem se pritožila in je zdaj v postopku reševanja, potem sem pa naslednje leto dala vlogo za štipendijo ko sem šla na faks pa so odgovorili da ne morem dobiti štipendije ker se še ni rešila zadeva iz prejšnjega leta (tista, ki bi jo morala dobiti v srednji šoli) obe štipendiji mi pripadata ker imam vse pogoje za državno štipendijo zdaj pa že tretje leto čakam da se to razreši in sem brez denarja ;(

St235 ::

Uporabnik je izjavil:

St235 je izjavil:

Upravni spor je tožba in tako kot pri drugih sodnih postopkih stroške postopka nosi tista stran, ki v tožbi izgubi.


Tožiš jih pa ker niso odgovorili ali za vsebino, ki si jo poslal na npr. upravno enoto?


Za vsebino seveda. Molk organa preprosto pomeni, da imaš pravico ravnat, kakor da so ti zavrnili vlogo/pritožbo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maksimalen čas za uradni odgovor

Oddelek: Loža
142762 (2215) St235
»

Potrebujem nasvet pravnika oz. kogarkoli (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5216452 (11486) fikus_
»

Upravno sodišče v primeru ADSL pritrdilo Telekomu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
5719194 (16904) Glugy
»

Kako se kupuje IMSI lovilce

Oddelek: Novice / Zasebnost
4417629 (13782) Iatromantis
»

Vprašanje v zvezi z upravnim postopkom

Oddelek: Loža
101067 (858) krneki

Več podobnih tem