» »

Doctor Who

Doctor Who

«
1
2

BigWhale ::

A ze kje obstaja tema o Doctor Who nadaljevanki? A kdo to sploh gleda? Je kdo gledal serijo v prejsnjih desetletjih prejsnjega stoletja? :) A kdo gleda danes? Jaz sem leta 2005 zacel gledati novo serijo in bil prijetno presenecen, potem sem imel nekaj let pavze. Letos sem pa pogledal se vse za nazaj.

Serija se se vedno drzi Sci Fi stila 50ih in naprej, veliki okorni roboti in tako naprej.

Kar se same igre in pisanja tice, zadeva je fenomenalna. Nekatere epizode so tako custvene, da ti gre na jok, premisa in sama izvedba serij je pa nad nivojem prakticno vsake Sci Fi serije, ki jih lahko gledamo dandanes.

jype ::

I loved the late 70s cybermen.

*pew*pew*pew*pew*

Smurf ::

Seveda gledamo :). Po mojem mnenju je to no. 1 sci-fi serija. Tudi jaz jo spremljam od 2005, bi verjetno pogledal tudi starejse dele, ampak koliko berem je njihova kvaliteta slabsa (primerna njihovim casu). Mene najbolj fascinira kako uspejo mesati vse stile v serijo od komedije, kriminalke, grozljivke do zelo custvenih delov (punca me vcasih zafrkava, ko gre tudi meni skoraj na jok).

black ice ::

Občasno pogledam kakšen odlomek posameznega dela serije (tistih enkrat na mesec, ko prižgem TV). Preveč vsega in hkrati premalo časa.
Kje je najboljše začeti? Če bom začel čisto na začetku lahko pozabim na spanec kakšen mesec ali dva. :)

Torej - leta 2005 je bil reset serije?

jype ::

Smurf> koliko berem je njihova kvaliteta slabsa

Kinematografija je cheesy, sicer so pa zgodbe kljub temu OK (bi pa kljub temu Twilight Zone postavil višje po kvaliteti).

Tudi novejše so začuda vsebinsko odlične.

BigWhale ::

black ice je izjavil:


Torej - leta 2005 je bil reset serije?

Ne, ni bil. :) Doctor Who se vsakic, ko umre regenerira in 'reinkarnira', takrat pride nov Doctor in nov igralec.

Ce zacnes gledati od 2005 naprej ne bo nic narobe. Jaz se prejsnjih delov ne spomnim, ker sem bil premlad in pri nas so jih vrteli v precej omejenem izboru. Zgodbe so taksne, da ves relevant info zves sproti. Od leta 2005 naprej je produkcija na precej visjem nivoju in je malo manj 'cheesy', vedar se se vedno drzi istega stila. Sama vsebina vcasih crpa korenine iz SciFi prejsnjega stoletja, veliko vesoljcev, ki bi radi zasuznjili zemljane in podobno. Je pa pisanje kljub vsemu blazno dobro in ce bi danasnje serije imele pol toliko dobre scenarije kot jih ima Dr. Who, bi se tezko odlocal kaj in kako.

V seriji je ogromno reference na stvari, ki so se dogajale prejsnjim Doctorjem, blazno veliko preobratov v zgodbi in 'WTF?! Ahaaa, to je to!!' momentov. Zgodbe so ponavadi dolge en del, vcasih se pa story arc 'vlece' tudi tri ali stiri dele.

Smurf ::

Se to bi omenil od writerjev mi je se posebej vsec Steven Moffat, kateri deli so temacni/custveni, napisal je recimo Girl in a Fireplace, Blink (in vse ostale dele z angeli), The Pandorica Opens, The Impossible Astronaut, itd. Zadnji 2 sezoni pa mislim, da je tudi main writer.

Se ena zanimivost, letos jeseni bo serija praznovala svojo 50-letnico.

para! ::

Upajte, da Ron Weasley iz Potterja ne bo nov Doctor :>
Death before dishonor!

BigWhale ::

Nov Doctor bo Peter Capaldi. Mlajsi fani so cist outraged ker je tip mal starejsi, kot zadnji trije Doctorji. :))

ZaphodBB ::

para! je izjavil:

Upajte, da Ron Weasley iz Potterja ne bo nov Doctor :>

Model je ravno prav zmeden za Doctorja.

Tale mi je bila dobra http://entertainment.slashdot.org/story...

In prvi komentar na slashdotu: "Why not a vegan tranny black lesbian Muslim in a wheelchair?"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

jype ::

Ja, "muslim" se piše z malo celo v angleščini :)

V "Elementary" se dr. Watson obnese odlično.

Limona ::

hmm mene je nov akter tudi malo presenetil ker je starejši, sam dobr no matt smith je tak ko najstnik zgledal, sploh pa usak igralec predstavlja neko obdobje doktorja, recimo david tennat je bil doktorjovo "črno" obdobje. tak da bomo vidl ka bo zdej, jz komi čakam na nove dele :D

BigWhale ::

Novembra bo 50th anniversary special. Reappearance of Rose Tyler in 10th Doctor. :)

meuludine ::

Zdravo. Tudi sam sem začel gledati doctor whoja, novejše sezone(2005) dalje (zakon serija :) ). Se oproščam če je moj odgovor, že med to tematiko, vendar nisem hotel brati celotne tematike, da ne bi naletel na kaki spoiler. Trenutno sem v 7dmi sezoni pri epizodi "The Name of the Doctor" (to epizodo sem že pogledal). Pa me zanima sledeče. V kateri sezoni moram pogledati film, oz kdaj? Ne bi rad zamočil, da bi prezgodaj gledal ali pa prepono :D. Kolega kateri mi je priporočil doctoja pa se ne spovne točno kdaj, moram pogledat film. Ker je pa baje "mindfuck" film, mi je bilo rečeno, da ga ne smem zamočit. :D Tako da če je tule na forumu kaki dr who fanatik, pa da ima v glavi vse popredalčkan, bi prosil za pomoč, oziroma kar odgovor na moje prašanje, kdaj moram pogledati ta veleslavni film. :D

Hvala

Zgodovina sprememb…

AmokRun ::

Saj ni nobenega filma. Je pa en kup special epizod.
http://www.thetvdb.com/?tab=seasonall&i...

meuludine ::

AmokRun je izjavil:

Saj ni nobenega filma. Je pa en kup special epizod.
http://www.thetvdb.com/?tab=seasonall&i...

Aha moja greška. Malo sem pobrkal zadeve. Mislim da naj bi bila 50ta obletnica, to kar iščem. Hvala za link :)

crazyLIKEme ::

http://crazyl1keme.deviantart.com/

STASI ::

Mogoče bi kot filme lahko smatrali Xmas specials. Mi pa trenutni doktor ne sede. Vsaj v prvih nekaj epizodah mi ni potegnil. Sta mi bolj všeč 10 in 11 dr.who.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Samael ::

Meni najljubši doctor je pa pa št. devet (Christopher Ecclestone). Ne vem točno kako bi razložil, ampak nekaj v njegovi igri je čisto drugače, kot pri vseh doctorjih pred njim ali po njemu. Tista melanholija, nihilizem, teža ... ki jo nosi na ramenih kot zadnji svoje rase.
Žal mi je le, da v vlogi ni vztrajal dlje, da bi pustil seriji kakšen vidnejši pečat.

Samael ::

Tale del mi je ...ufff.. http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/R...

Rose: You don't have to do this any more. There must be something else, not just killing. What else is there? What do you want?
Dalek: I want... freedom.



The Doctor: The Daleks have failed! Now why don't you finish the job, and make the Daleks extinct?! Rid the universe of your filth! Why don't you just die?!
Dalek: (pause) You would make a good Dalek.



Dalek: I am alone in the universe.
The Doctor: Yep. (bitter smile)
Dalek: So are you. (The Doctor's smile slips) We are the same.
The Doctor: We're not the same! I'm not... no, wait. Maybe we are. You're right, yeah, okay. You've got a point. Because I know what to do. I know what should happen. I know what you deserve. (sadistic grin) Exterminate! (yanks down the shock lever)
Dalek: (screaming) Have pity!
The Doctor: Why should I? You never did! (turns it up further)

BorutK-73 ::

crazyLIKEme je izjavil:

Izvoli:

List of Doctor Who serials @ Wikipedia

meuludine - glej od leta 2005 naprej (Series 1).

Samael ::

BorutK-73 je izjavil:

crazyLIKEme je izjavil:

Izvoli:

List of Doctor Who serials @ Wikipedia

meuludine - glej od leta 2005 naprej (Series 1).


Pridružujem se temu predlogu.
Začeti s sodobnim devetim doktorjem iz leta 2005 (Series 1) je uredu štartno izhodišče in če človeka še naprej zanima, se lahko vedno vrne h koreninam kdajkoli pozneje.

Smurf ::

U Doctor Who tema. Po mojem mnenju najboljsi sci-fi serija. Kako komentirate odhod tekstopisca in producenta Moffata. Meni so bile njegovi deli najboljsi. Baje je v prihodnosti Dr. Whoja priblizati mnozici, ker izgublja na gledanosti. Kar pomeni, da bo postal bolj lahkoten :(.

STASI ::

V novi sezoni prihaja novi Doktor, ki pa bo.....

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

Master_Yoda ::

Bah. Still not ginger :D.

BigWhale ::

Vemo in se ze veselimo spremembe! :) Z obilno zalogo popcorna, k se folk usaja zaradi tega. :))

Heavy ::

Če bi naredili tako odločitev pri prejšnjih regeneracijah bi bil navdušen.

Po vsemu kar je bilo to sezono z Bill pa... Lik Billa je bil najšibkejši companion do sedaj. Pol časa je brezglavo letala naokoli, drugo polovico pa razlagala, da je lezbika. Namesto močnega ženskega karakterja (še K9 je bil močnejši companion) so postavili pravega bimbota - v imenu raznolikosti. Tudi Capaldi je imel par čudnih izjav. #2017.

Se bojim, da bo isto z novim Doktorjem. Izbrati žensko ker je 2017. Četudi ni ljubitelj Doctor Who-ja, važno, da je ženska in, da je v prvem intervjuju poudarila, da je feministka.

"Why not a vegan tranny black lesbian muslim in a wheelchair?"


Se bom pustil presenetiti. Mogoče se bo dobro izkazala in bo uspešna pri reševanju svetov. Namesto reševanja trenutnih SJW problemov.
#TeamFelix

Smurf ::

Mja, Bill je dost weak character. Osebno bi preferiral, ce bi naprej vlekli zgodbo masterja in bi s tem imeli zenskega timelorda hkrati pa zanimivo dinamiko med masterjem in doctor whojem, ampak kar je je :P.

Pa sele zdejle sem opazil, da je Capaldi bil Doctor ze 3 sezone? Uf.. cas leti.

Nublet ::

Eh, še ena reciklaža starih herojev namesto da bi kaj novega skupaj spravili.

Upam da ne bo ghostbusters situacija spet še z Dr Who.

OmegaBlue ::

Gremo držat na civilnem nivoju tole temo ok? Ni treba vsega zasrat s svojimi frustracijami.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

ZaphodBB ::

Mene odločitev ne moti apriori. Kaj pa to pomeni, bomo še videli. Če bo šov ostal na nivoju ali se celo povrnil na prejšnje višave, potem super. Sicer bo pa še naprej izgubljal gledanost.

Se pa strinjam s Heavyjem, da je škoda, da nova igralka ni fanica, tako kot so bili prejšnji igralci. Ampak hej, kolikor sem videl je odlična igralka.

Ampak tudi najboljši igralci lahko bolj malo naredijo s slabim scenarijem.

Tako, da vse je odprto.

Kar se pa histerije tiče - očitno se medijski spin ne pokriva s populacijo ki je dejansko sprožena in rabi varen prostor.

http://dailycaller.com/2017/07/17/femin...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Smurf ::

ZaphodBB je izjavil:


Ampak tudi najboljši igralci lahko bolj malo naredijo s slabim scenarijem.

Na tej fronti me tudi skrbi zaradi dveh razlogov, ena je, da so scenaristi povedali, da bodo poskusali serijo priblizati sirsemu krogu ljudi in to, da se Moffat pocasi poslavlja.

RejZoR ::

Kar naj bolj skrbi ljubitelje serije je vmešavanje feminizma in identity politics v serijo. Čist vsak film in serija kamor so začel vmešavat to sranje so povsem zavozil. In pol je prvi tipičen napad nazaj za polomijo "omg sovražjo ženske". Pa jim že od najave, naprej mečemo Ellen Ripley izpred 38 let (Alien, 1979), ki jo večina še dandanes kuje med zvezde kar se tiče močnih female leadov v filmih. Ampak hej, to je nezaželena resnica, jo raje ignorirajo in jokajo naprej kako so fani ne marajo žensk. Fakin shoot me in the neck.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m ::

Ne pozabi na Aliens (1986).

Carski film.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Jarno ::

Omeni bi še Cynthio Rothrock, katere borilne filme sem nekoč z veseljem gledal - dobra možača.

Da ne pozabim na legendarne debeluhe:
 Sammo Hung

Sammo Hung


 Bud Spencer

Bud Spencer



Skeptičen pa postanem ob barbikah v zahtevnih vlogah, ni vse v izgledu.

jype ::

RejZoR je izjavil:

Kar naj bolj skrbi ljubitelje serije je vmešavanje feminizma in identity politics v serijo.
Ne. Serija ima feminizem in identity politics že od začetka not.

Heavy ::

jype je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Kar naj bolj skrbi ljubitelje serije je vmešavanje feminizma in identity politics v serijo.
Ne. Serija ima feminizem in identity politics že od začetka not.


A ni ravno to zanimivo, da včasih se noben ni pritoževal, da je Jack bi, prikazana so bila (romantična) razmerja med ljudmi in nezemljani (tudi istospolna). Master je regeneriral iz moškega v žensko. Celo Hitler je bil prikazan in zasmehovan na hudomušni način. Nixonu je klub osovraženosti Doktor pomagal ... nobenega ni to motilo.

V zadnji sezoni pa imamo lik, kateri v vsaki epizodi omenja, da je lezbika.

In naenkrat nas to moti. Pa ne zato ker je istospolno umirjena, ampak ker brez veze ti konstantno to servirajo v obraz.
---

Ideja; če so že omenjali Trumpa (didn't vote for him - seveda ne, če si doma v UK). Zakaj ne narediti epizode, kjer bi zaradi vojne z nezemljani Trump postal begunec? In bi simbolno čez nek zid plezal na varno. To bi ljudem dalo misliti. Ampak lažje je reči "orange" - ker smo cool PC crowd.
#TeamFelix

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Kar naj bolj skrbi ljubitelje serije je vmešavanje feminizma in identity politics v serijo.
Ne. Serija ima feminizem in identity politics že od začetka not.

Serija ima že od začetka not egalitarizem. Politika identitete ni egalitarizem, temveč točno nasprotje temu.

BuDi79 ::

ZaphodBB je izjavil:

jype je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Kar naj bolj skrbi ljubitelje serije je vmešavanje feminizma in identity politics v serijo.
Ne. Serija ima feminizem in identity politics že od začetka not.

Serija ima že od začetka not egalitarizem. Politika identitete ni egalitarizem, temveč točno nasprotje temu.
Sicer je to da je Doktor fluiden glede spola pogruntavščina iz osemdesetih, ne od vsega začetka.

In enakost je bila nazadnje aktualna v Star Trek TOS, v Dogmi in Alienih, ob korektnosti in prilagajanja dejstev v 2017 pa lahko samo zavijam z očmi.

V bistvu bi bilo danes bolj prelomno, če bi bi šli v konzervativno smer, kot to da grejo v levičarsko, ki je itak moderno javno zaželen mainstream.

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Serija ima že od začetka not egalitarizem. Politika identitete ni egalitarizem, temveč točno nasprotje temu.
Moraš pa res močno halucinirat, da si domišljaš kaj tako protislovnega.

pegasus ::

Nazaj na začetek ... pogledal sem prve tri epizode S01 ... so ostale v istem stilu al rata zadeva kaj bolj inteligentna? Da vem gledat naprej ali ne ...

Heavy ::

pegasus je izjavil:

Nazaj na začetek ... pogledal sem prve tri epizode S01 ... so ostale v istem stilu al rata zadeva kaj bolj inteligentna? Da vem gledat naprej ali ne ...


Gre na bolje. Še posebej ko nastopita naslednja Doktorja.
#TeamFelix

BorutK-73 ::

Prva sezona rebota je bolj meh, od 2 do 6 sezone je pa super serija.

Zgodovina sprememb…

STASI ::

Heavy je izjavil:

pegasus je izjavil:

Nazaj na začetek ... pogledal sem prve tri epizode S01 ... so ostale v istem stilu al rata zadeva kaj bolj inteligentna? Da vem gledat naprej ali ne ...


Gre na bolje. Še posebej ko nastopita naslednja Doktorja.


Se strinajm. Eccleston res ni najboljši Doktor. Predvsem Tennant v kombinaciji z Rose Tyler mi je bil všeč. Smith mi je bil tudi super Doktor. Capaldi mi ni najbolj všeč ampak je definitivno boljši od Ecclestona. Od starejših Doktorjev mi je bil najboljši Tom Baker.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Starodavni ::

Tudi jaz priporočam, da vztrajaš naprej in prideš do 2. sezone, med prvo in drugo sezono pa je še christmas special in se ga splača pogledat preden greš gledat 2. sezono.

Verjemi, da ti bo Doctor, ki ga igra David Tennant zelo všeč, vsaj meni je bil. Zelo optimističen Doktor, ki je iz nemogoče situacije znal spremeniti v situacijo, ki je omogočila preživetje vseh ali vsaj nekaterih.

pa še dosti humorja se je našlo.

Drugače pa so bili meni nasplošno vsi reboot Doktorji všeč, edino pri tem novejšem 10 tem doktorju mi ni bila všeč njegova spremljevalka - lezbična črnka in ne zato, ker je lezbična in črna, temveč zato ker je dolgočasna in ne pripomore nič k globini in razvoju zgodbe.

Še Nardole (oni tip s plešo in očali) mi je bil bolj zanimiv lik in sem bil prav vesel, ko so ga vključili v epizodo, več je pripomogel kot pa črnka in če bi to črnko nenadoma skenslali je ne bi nič pogrešal. Enostavno ni postala všečna.

Me zanima, kako se bo femDoc obnesla, pa za spremembo naj imajo kakšnega moškega spremljevalca ali pa koga drugega, saj ne rabi biti vedno lepa ženska :D

Heavy ::

Starodavni je izjavil:

Še Nardole (oni tip s plešo in očali) mi je bil bolj zanimiv lik in sem bil prav vesel, ko so ga vključili v epizodo, več je pripomogel kot pa črnka in če bi to črnko nenadoma skenslali je ne bi nič pogrešal. Enostavno ni postala všečna.



Saj so jo (kot si razlagam dogodke). V zadnji epizodi je bila predelana v Cyberperson (did you just assume my gender?), potem v eksploziji na ladji pa preide v "alternativno stanje" skupaj z njeno prijateljico iz prve ali druge epizode. Verjetno jo ne bomo več videli.

Hecno kako je bil Nerdol bolj companion, kot pa je bil pravi companion.
#TeamFelix

anko ::

Že kdo pogledal prvi del nove "sezone"? Mnenja?

BuDi79 ::

anko je izjavil:

Že kdo pogledal prvi del nove "sezone"? Mnenja?
Po slabih zadnjih dveh sezonah, ko misliš da ne gre slabše ... je bil tole najslabši del od ponovne obuditve 2005.

BigWhale ::

Bill Potts, ne črnka. Tud Martha Jones ni bla glih bela.

KAVINSKY ::

Trudi se biti smešni Matt Smith, ne zna pa biti resni Matt Smith.

Epizoda sama po sebi ni bila ravno slabo narejena, Predator plot je bil zanimiv, način snemanja da nek suspenz. Boljše od Capaldi sezon definitivno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3423549861 (228) Pithlit
»

Spartacus - Blood and Sand (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
24434131 (1434) oo7
»

Vam ljubi filmi z ZF in fantazijskimi elementi

Oddelek: Sedem umetnosti
282145 (1259) Uporabnik
»

Samsung kupil Boxee

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
209170 (7496) roli
»

ZF serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7213226 (9779) roli

Več podobnih tem