» »

YouTube blokira internetno povezavo?

YouTube blokira internetno povezavo?

SkyEye90 ::

Že dalj časa se mi dogaja, da pri predvajanju videa na YouTube-u zablokira internetna povezava. Nikjer nobene napake, samo video se ustavi. Brskalnik lahko zaprem in ponovno odprem, ne dela nič, google oz karkoli. Niti drug brskalnik. Računalnik restartam pa je spet OK. To se mi zgodi le na YouTube-u, ponavadi ko 'prevrtim' video naprej.
Težavo sem opazil tudi na prenosniku (torej ni težava na računalniku), tudi v drugem Wi-Fi omrežju (torej ni kriv niti internet, niti modem).

Ima še kdo ta problem in še bolje, kako se ga rešiti? ;((

Bakunin ::

s http://redirector.c.youtube.com/report_... preveri od kod dobis YT video.

SkyEye90 ::

Na tem linku piše moj IP in => bud02s05 ...kaj pa zdaj to pomeni? YouTube video z YouTube-a, saj gledam direktno na YT :|

Bakunin ::

da ti pobira iz YT @ Budimpesta (HU).

Bakunin ::

http://www-users.cs.umn.edu/~sourj/pape...
http://www-users.cs.umn.edu/~viadhi/res...

Tvoj ISP ocitno nima "peering-a" z Google in/ali Google global cache.

Zato je promet iz/na Google|YT pocasen...

tvoj ISP je... ? mislim, da imajo vsi vecji ISP v .si peering in/ali ggc.

BladE_ ::

Tudi meni izpiše "bud02s05"... sicer mi YT ne šteka ampak to vseeno pomeni, da streama iz Budimpešte? ISP je Siol. Sem prbal še na eni mašini z Amisom in izpiše amis-mbx1 [u]...
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Hayabusa ::

Da, točno to.

Blame Siol :).

Bakunin ::

SkyEye90 ::

Saj ne šteka, loada dovolj hitro, a takrat ko se ustavi - se pa ustavi celotna povezava na računalniku. Tudi SkyPe recimo zgubi povezavo. Omrežna povezava pa je aktivna, kot da bi bila brez težav.. Pomaga samo restart računalnika, pa spet vse dela.
Torej povprašam za težavo na Siol?

Hayabusa ::

Kabel ali wifi ? Kaj od mrežne opreme imaš ?
Konfiguracija pcja ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

SkyEye90 ::

Konfiguracija nima veze, sem napisal v prvem postu, to se mi dogaja tako na stacionarnem PCju, ki je priklopljen preko kabla, kot na prenosniku, ki je preko wi-fi-ja. Tudi, če nisem doma, torej v drugem omrežju (ne na Siolu, kot ga imam doma). Kot da bi sam YouTube nekako zamašil povezavo računalnika in vse skupaj zablokiral.. :|

Hayabusa ::

Če se ti isto dogaja na dveh različnih cpjih & dveh različnih ispjih & dveh različnih lokacijah si doomed :P.NSA te spremlja.
Preveri delovanje z drugim brskalnikom.

Kako dela yt preko html5 (in ne preko adobe fp) ? http://www.youtube.com/html5
Kako dela kakšen drug soroden servis ? Comparison of video hosting services @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Bakunin ::

nagradno vprasanje - kateri OS? kateri brskalnik ?

SkyEye90 ::

Windows 7 64bit, Firefox (najprej 22, trenutno 23), isto je v Internet Explorerju, Operi..

Primer izpred 5 minut:
odprem youtube video, kliknem spremembo kvalitete na 720p in potem izberem sredino videa..konec, internet na računalniku zamrzne. Brskalnik seveda normalno lahko zaprem, odprem novega, lahko tudi drug brskalnik, poštni odjemalec itd..noben program se ne poveže več..

Če videa ne bi kliknik na sredino in bi tekel od začetka do konca, bi šlo. Včasih se zgodi tudi, da ob normalnem predvajajnju enega odprem v drugem zavihku še en video..oba (oz cel internet) zamrzne. Ne da bi se zaustavil zaradi počasne povezave in potem šel naprej, enostavno je konec internetne povezave. A omrežje ima poln signal, omrežna povezava ni v nobeni napaki.
Ni važno koliko časa potem čakam, internet ne dela dokler ne restartam računalnika. Internet na ostalih računalnikih v istem omrežju deluje nemoteno.

ps: moram poskusit še drugega ponudnika videov, a do sedaj se mi to še ni zgodilo nikjer drugje kot le na youtube-u. Ja je čudno, na dveh različnih računalnikih in tudi v dveh popolnoma različnih omrežjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

Hayabusa ::

SkyEye90 ::

Isto, le da sem video mogoče 5x prestavil na drug čas (mislim da je samo slučaj da ni zamrznilo v prvo).

Poskusite odpreti recimo video ki sem ga dal zgoraj (ali pač en dolg video ki ima HD), nastavite kvaliteto vsaj na 720p in klikajte po videu na sredino in če se začne tam predvajat kliknite spet drugam.. v glavnem kot bi po videu kaj iskali.. meni zelo hitro zablokira in se ne premakne nič več.

Hayabusa ::

Meni dela bp na 720p, amis-mbx1, desni klik na fp "info for nerds" med predvajanjem pravi da DL z vsaj 2 MB/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Qushaak ::

Si bom spodoil temo.
Kdaj misli YouTube (Google) spraviti HTML5 YT variante? Zdej že kr neki let pacajo to verzijo, da en bi bilo treba imen Flash Player-ja.
Glede na to kako Google "zateguje" Internet Explorer, da moraš imet praktično zadnjo verzijo, da prideš v Gmail je delež takih brskalnikov, ki zmorejo predvajat "HTML5 video" že tako velik da se mi zdi smiselno, da pač na YT ukinejo nujnost Flash Player-ja za gledanje posnetkov.

Hayabusa ::

Qushaak ::

Dobro. Imel sem v mislih bolj to, da bo že YT, Vimeo,... privzeto serviral HTML5 video. Implementacije HTML5 video in audio je sedaj že toliko standardizirano in toliko naprav ima dovolj sodoben brskalnik, da bi se za take namene (predvajanje videa in audia) lahko "ukinilo" Flash plugin.
(Za te namene se pa tudi največ rabi Flash. Za kake igre je pač še vedno in in tudi bo še nekaj časa.)

Bakunin ::

"Additional Restrictions (we are working on these!)

Some videos with ads are not yet supported (they will play in the Flash player)
On Firefox and Opera, only videos with WebM transcodes will play in HTML5
If you've opted in to other testtube experiments, you may not get the HTML5 player (Feather is supported, though)"

SkyEye90 ::

Rešil problem: izklopil sem opcijo AVG Accelerator v mojem AVG antivirusnem programu. Tu je bila težava z YouTube-om in internetno povezavo na dveh računalnikih - na obeh sem imel AVG.
Hvala za pomoč in namige :)

"Če se ti isto dogaja na dveh različnih cpjih & dveh različnih ispjih & dveh različnih lokacijah si doomed".. hehe, vidiš, vse je možno ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

Qushaak ::

@Bakunin: Ali je kakšen roadmap kdaj so roki, da mislijo to odpravit?

Bakunin ::

ne bi vedel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mozilla označila Flash za nevarnega, Facebook ga želi mrtvega (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7122837 (17978) c3p0
»

Zatikanje videov na YouTube

Oddelek: Pomoč in nasveti
92971 (2707) Ale3š
»

se da še kako pohitriti pc?

Oddelek: Strojna oprema
416816 (5736) mtosev
»

Nov vmesnik youtube.

Oddelek: Loža
264404 (3363) Lion29
»

Vimeo podpira HTML5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
969805 (7515) MrStein

Več podobnih tem