» »

YouTube počasen

YouTube počasen

SloSlayer ::

Zadnje čase imam zelo velike probleme z YouTubom. Včasih posnetkov ne morem predvajati niti v 240p brez zatikanja, medtem, ko včasih dela z 1080p popolnoma tekoče. Prav tako, mi veliko videov sploh ne loada. Na internetni povezavi ni nikogar, pa tudi programi kot uTorrent so ugašnjeni. Če uporabim proxy vse težave čudežno izginejo in vse deluje normalno.

Xpie ::

Pa si mogoče kdaj probal resetirat router(osmerjevalnik), meni to dostikrat pomaga. Še Prej pa poizkusi testirati svojo povezavo tukaj. :D
spletne-novice.si

SloSlayer ::

Xpie je izjavil:

Pa si mogoče kdaj probal resetirat router(osmerjevalnik), meni to dostikrat pomaga. Še Prej pa poizkusi testirati svojo povezavo tukaj. :D


Sem že sprobal, pa ni pomagalo. Speedtest pokaže normalno hitrost.

Xpie ::

Ja nevem, lahko pa pokličeš svojega ponudnika(provider) pa vprašaš zakaj je tako slaba povezava. :)
spletne-novice.si

The Player ::

meni se je že parkrat zgodilo, da so youtube posnetki štekal na polno in so bili negledljivi. Težavo sem rešil s tem, da sem zaprl zavihke (če jih imaš več tako kot jaz) ali pa naložil le tiste ta nujne.

Se pa tudi meni dogaja zadnje čase da nekatere posnetke sploh noče naložit, medtem ko ostali delajo čist OK. Se priporočam za rešitev

barakus ::

Podoben problem tukaj na T2, video loada in loada (krogec se vrti) in nič...

Če odprem 15 tabov za isti youtube video potem morda en naključno se bo naloadal normalno in streamal tudi HD bp.

pegasus ::

Torej nisem edini, ki to opaža.

Moje opazke so, da je večja verjetnost za negledljivost majhno število ogledov. Ugibam, da guglovci nekaj "optimizirajo" pri storageu.

TheJack ::

Zadnje par dni se mi dogaja enako. Določeni videi se preprosto ne zaženejo. Glede na to, da z vključenim TunnelBearom oz. Spotfluxom delajo brez problema, imam občutek, da Google YouTube "optimizira" na način, da prisilno zmanjšuje promet iz "manj pomembnih" držav....
Bonis nocet, qui malis parcit.

SloSlayer ::

pegasus je izjavil:

Torej nisem edini, ki to opaža.

Moje opazke so, da je večja verjetnost za negledljivost majhno število ogledov. Ugibam, da guglovci nekaj "optimizirajo" pri storageu.


Tudi sam to opažam. Vsi popularni videi se loadajo takoj, medtem ko drugo delajo na 240p ali sploh ne loadajo.

Gladi ::

Pri katerih ISPjih pa opažate težavo?

Jst mam T-2 in opažam to težavo z Youtubom. Sicer ni težava v sami kvaliteti videa, ampak neakteri videi so enostavno črni in se nočejo predvajat, kljub refrešu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

6151 ::

Isto. Opazil sem tudi, da podnevi dela slabše kot zvečer (Predvsem upload videov, zvečer gre 450KBps, podnevi največ 100), Videi pa vredu delajo tudi na 1080, ali pa se sploh ne zaženejo.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

novaa ::

SloSlayer je izjavil:

Zadnje čase imam zelo velike probleme z YouTubom. Včasih posnetkov ne morem predvajati niti v 240p brez zatikanja, medtem, ko včasih dela z 1080p popolnoma tekoče. Prav tako, mi veliko videov sploh ne loada. Na internetni povezavi ni nikogar, pa tudi programi kot uTorrent so ugašnjeni. Če uporabim proxy vse težave čudežno izginejo in vse deluje normalno.


enako opažam tudi jaz zadnje 14 dni.

testirano na treh različnih računalnikih na dveh lokacijah in
treh operacijskih sistemov (qin7, qin8, ubuntu 13,04)
in seveda sprobano tudi v IE10, firefox, opera.

povsod je youtube počasen da popizdevam :(

futune ::

Siol adsl, isti problemi ( tudi če downloadam video prek pluginov ne dosežem 200kb/s ). Čim se pa povežem na uk/us vpn pa polna hitrost.

Siddh ::

na telemachu ista zadeva, youtube noče vnaprej naložit posnetka, včasih sploh noče predvajat od prvih nekaj sekund naprej
pa opazil sem, da se mi nekateri torrenti iz tujine vedno bolj pogosto počasneje prenašajo

mogoče naši ISPji omejujejo promet iz tujine?


TheJack ::

T-2.

Ponavljam svoje mnenje, da nas blokira kar YouTube. Če imaš ameriški IP, ti predvaja video, če slovenskega, pa ne.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Tilen ::



Men normalno dela. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TheJack ::



Tole ti dela (sedajle, ne jutri)?
Bonis nocet, qui malis parcit.

Tilen ::

Deluje normalno.

Youtube SpeedTest

Preveri kakšno hitrost imaš do Youtube :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

TheJack ::

Sedajle je tudi meni začel delati (brez heca). Sem preizkusil tudi drugi video, ki mi še pet minut nazaj ni delal (in prej par ur tudi ne) in sedaj dela.

No ja, živi bili, pa videli. Ne bi bilo slabo, če še drugi sem postate videe, ki v tistem trenutku ne delajo.

YouTube Video Speed History

Your average video speed at this location from May 1, 2013 to May 29, 2013 was 9.06 Mbps
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

GGGGG ::



Meni ne dela. Pa še precej drugih. Že par dni zajebava.

Tilen ::

Klikni na Show Test Video in nastavi HD kvaliteto. Pol dobis real speed. Pri meni cca 97 Mbit/s. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

GGGGG ::

Evo, tale video, ki sem ga ravno pastal sem not zdaj dela. Pred tem ni pomagal ne reboot routerja, ne restart browserja, 20x refresh strani, ne menjava browserja...

futune ::

http://shrani.najdi.si/?M/EX/44BaboO0/y...

Potem sem pa kliknil en drug video in tipkam tole, kliknem nazaj in mi ga odpre, ampak prenos ne preseže 250kb/s ( servira pa webm iz 208.117.238.43 ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: futune ()

6151 ::


Tilen Kateri ISP in kakšen paket imaš to?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

TheJack ::

Tilen je izjavil:

Klikni na Show Test Video in nastavi HD kvaliteto. Pol dobis real speed. Pri meni cca 97 Mbit/s. ;)


15000-20000 kbps.

Sicer pa ni problem v hitrosti/povezavi. V tem primeru bi se video naložil in bi se vmes prekinjal. Tukaj pa je problem v tem ker se video preprosto ne naloži, ničesar ne pokaže, razen včasih sporočila, kot ga je postal futune. Ostali videi mi delajo normalno v HD.
Bonis nocet, qui malis parcit.

pegasus ::

Ta speed test je pointless. Seveda da tisti video dela tekoče tudi na hd. Potem pa kliknem naslednji random dokumentarc, ki bi ga rad gledal, pa imam 40kB/s prenosa. Yay, lahko gledam par sekund videa na minuto.

Kaj naj rečem ... torrentz plz.

Tilen ::

6151 je izjavil:


Tilen Kateri ISP in kakšen paket imaš to?


Amis, odprta hitrost :P

@pegasus

Sem preveril še na Telemachu @ 10/1.5 in ta video deluje normalno. Cca 5 random dokumentarcev, vsi delujejo normalno na 720p.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

pegasus ::

Tudi jaz sem na amisu. Kako naj si potem to razlagam?

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

pegasus ::

amis-mbx1, to sem že preverjal.

Zdej ko nas je očitno ene par poklikal ta dokumentarc, se je začel normalno predvajat. Probajmo naslednjega.

Tilen ::

Pri temu pa na začetku slika dejansko stoji (napaka v videu). Potem se pa normalno predvaja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PacificBlue ::

Meni je dopoldan youtube zelo slabo delal, prek gsma wifi, pa imam optiko(siol), zdaj pa vidim da dela ok. Sem izklopil hd video parkrat vmes, ker je loadalo cel čas.

eTheBlack ::

Enak problem. OŠO Tritel (optika) na Amis, povezava 100/50
Včasih odpira hitro včasih sploh ne loada, oz. prekine. Odvisno od dneva, zasedonosti backbone (slovenia->germany)?

opeter ::

Tudi pri meni je Youtube izredno počasen (linija je Telemach 6/1 MB). Sicer ni neka huda hitrost, a tako počasno ni bilo nikdar. Posnetki se mi avtomatično prestavijo na 240p, pa še to traja dobre 4 minute, da se naloži 1 minutni video. Če pa preklopim na 360p pa moram čakati skoraj 10 minut! Da o višji ločljivosti sploh ne govorim.

Potem pa sem prebral tole:
http://www.reddit.com/r/technology/comm...

I've managed to block those caches! What you need to do is use Windows Firewall (or iptables if you're linux) to block 206.111.0.0/16. As far as I can tell, this won't block any other websites hosted on XO, but YMMV. Instructions for blocking with windows firewall here. Once 206.111.0.0/16 is blocked, youtube's player logic will fall back to Google's datacenters and stream at beautiful speeds.

Blokiral sem tale IP v Windows Firewall in zdaj mi deluje dokaj solidno (celo 480p) mi zdaj zelo hitro naloži.
Delal pa sem po tem postopku:
http://www.studyblog.net/2011/10/block-...

Sem sem dodal zgoraj omenjeni IP naslov: 206.111.0.0/16
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Xserces ::

SIOL - Ogromni problemi tut pri meni. Mam 10/5. Kokr sm na speedtestu gledu mi po sloveniji net dela tko kot more, čim pa grem vn iz slovenije (nemčija naprimer imam pa 40 kb/s up in down...)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

eTheBlack ::

p4039368 <strong>Potem pa sem prebral tole:</strong> http://www.reddit.com/r/technology/comments/13kmvd/have_time_warner_internet_but_can_barely_stream/ <em>I've managed to block those caches! What you need to do is use Windows Firewall (or iptables if you're linux) to block <strong>206.111.0.0/16</strong>. As far as I can tell, this won't block any other websites hosted on XO, but YMMV. Instructions for blocking with windows firewall here. Once 206.111.0.0/16 is blocked, youtube's player logic will fall back to Google's datacenters and stream at beautiful speeds.</em> Blokiral sem tale IP v Windows Firewall in zdaj mi deluje dokaj solidno (celo 480p) mi zdaj zelo hitro naloži. Delal pa sem po tem postopku: http://www.studyblog.net/2011/10/block-ip-address-or-ip-range-in-windows-server-2008-by-windows-firewall/ Sem sem dodal zgoraj omenjeni IP naslov: <strong>206.111.0.0/16</strong>[/st.citat naj bi izjavil:



Testiram, zaenkrat kaže da del


Testiram, zaenkrat kaže da deluje. Hvala!

dr.Akula ::

opeter je izjavil:

Tudi pri meni je Youtube izredno počasen (linija je Telemach 6/1 MB). Sicer ni neka huda hitrost, a tako počasno ni bilo nikdar. Posnetki se mi avtomatično prestavijo na 240p, pa še to traja dobre 4 minute, da se naloži 1 minutni video. Če pa preklopim na 360p pa moram čakati skoraj 10 minut! Da o višji ločljivosti sploh ne govorim.

Potem pa sem prebral tole:
http://www.reddit.com/r/technology/comm...

I've managed to block those caches! What you need to do is use Windows Firewall (or iptables if you're linux) to block 206.111.0.0/16. As far as I can tell, this won't block any other websites hosted on XO, but YMMV. Instructions for blocking with windows firewall here. Once 206.111.0.0/16 is blocked, youtube's player logic will fall back to Google's datacenters and stream at beautiful speeds.

Blokiral sem tale IP v Windows Firewall in zdaj mi deluje dokaj solidno (celo 480p) mi zdaj zelo hitro naloži.
Delal pa sem po tem postopku:
http://www.studyblog.net/2011/10/block-...

Sem sem dodal zgoraj omenjeni IP naslov: 206.111.0.0/16

Ne morem reči, da je občutno bolje (OŠO Tritel optika, Amis, 100/25 mb), še vedno se (na nekaterih videih) na začetku posnetek nabuffira, se ustavi recimo na dveh minutah in potem buffira postopoma s tem da se video vsakič ustavi. Kot si že sam omenil se kvaliteta samodejno menja na slabšo, čeprav imam sam v nastavitvah nastavljeno naj izbere boljšo.
Se še komu zgodi, če dlje časa pusti pavziran video, da bo po nekaj minutah nadaljnega gledanja video ustavi in vrže gor "related videe", kot bi se video že končal, v resnici se pa še nebi smel? Pa ne dogaja se te stvari samo na videih z malo ogledi ali na kanalih z malo naročniki... Edini videi, kjer do sedaj še ni bilo problemov so Vevotovi kanali.

Je pa tule polno tem s podobnimi pritožbami.
ni podatka

pegasus ::

Je poleg jamranj tudi že kje kak uraden odgovor oz. razlaga zakaj tako?

cen1 ::

Imam enake probleme in sem v študentskem domu, linija 100/50 tako da z moje strani ne more bit problem. Popularni videi se loadajo kot za stavo medtem ko tisti z zelo malo ogledi in novejši se zatikajo tudi na najslabši ločljivosti.

Mislim da vem v čem je problem. Kolikor je meni znano ima Google za youtube nek globalni CDN in ima po državah nameščene strežnike ki delujejo kot nekakšen cache za tisto državo. Takšni strežniki naj bi bili tudi v Sloveniji pri Siolu. Torej, ko Slovenec dostopa do nekega posnetka se ta prenese direktno s siolovega strežnika če tam obstaja, sicer se mora prenesti direktno od Googla in tole je predvidevam nekje v ZDA. Zna bit da se zaradi tega novi in malo gledani posnetki zatikajo ker jih loadaš z oddaljenih centrov. Zna bit da je osredja YT lokacija tudi malce preobremenjena sicer si ne znam razložit zatikanja na 240p.. razen latence bi moralo vseeno delati normalno. :/

Tilen ::

Takšni strežniki naj bi bili tudi v Sloveniji pri Siolu.

Afaik je še pred kratkim veljalo, da samo Siol (Telekom) nima teh strežnikov. Amis, T-2, Telemach jih imajo. Deluje pa točno tako, kot si napisal. Popularen video gre v cache k operaterju.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

dr.Akula ::

pegasus je izjavil:

Je poleg jamranj tudi že kje kak uraden odgovor oz. razlaga zakaj tako?

Dvomim da bo Google kdaj dal uradno izjavo na tako temo. Neuradnih razlag imaš pa že tule nekaj.
ni podatka

Qcube ::

Sem že enkrat napisal v eni drugi temi. Preko tega proxija delajo vedno normalno http://www.youtubeunblocker.org/ . Samo je malo nerodno, ker je potrebno copy/paste-at link od posnetka. Na srečo se to dogaja samo pri nekaterih malo manj znanih posnetkih.

black ice ::

6151 ::

Spet mi samo z 90KBps uploada =/
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

opeter ::

Eh, ugotovil sem, da če blokiram dotični IP naslov, mi iz neznanega razloga noče v NLB Klik :|
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zuz3k ::

a se da kje naštimat, da mi pr fullscreen ne vrže samo na HD, ker mi potem vse šteka :|

na yt sem registriran.
Life is a psychological game.

pegasus ::

Tekst, vreden branja. Problem je večplasten in multidisciplinaren ... kot vedno pa je podlaga v denarju.

Xserces ::

tole je pa kr ql za brat. Zanimivo
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Youtube (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
38383311 (1830) OK.d
»

Prihodki ameriške glasbene industrije iz pretočnih vsebin lani že vodilni

Oddelek: Novice / Rezultati
139267 (8391) xmetallic
»

CorelDraw x6 - blokada dostopa do neta?

Oddelek: Programska oprema
111802 (202) gddr85
»

Youtube zelo počasen (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8810388 (7431) HeMan
»

Problem z YouTube (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7414115 (12252) AmokRun

Več podobnih tem