» »

Dva Linksys WRT 54GL routerja

Dva Linksys WRT 54GL routerja

ttommy ::

Hčerki sem kupil TPad tablični računalnik, pa ne vleče dovolj WIFI signala, ki ga oddaja router WRT54GL na hodniku v omari. Imam še enega rezervnega (isto WRT 54GL), ki bi ga priklopil v dnevni sobi na kabel iz prvega routerja. Imam T2 VDSL DHCP. Na prvem routerju najbrž nimam kaj spreminjat, kaj pa na drugem? Sem že naredil hard reset. Kam naj vklopim LAN kabel- v WAN ali LAN port?
Gamer

techfreak :) ::

Na drug router namesti DD-WRT (oz. možno da deluje tudi na privzeti programski opremi, vendar ne poznam zadeve).
LAN kabel priklopi na LAN port.

Na prvem poglej nastavitve (verjetno imaš IP nastavljen na 192.168.1.1) ter potem na drugem nastavi:
Gateway: 192.168.1.1 (oz. kakšen IP imaš na prvem)
Netmask: 255.255.255.0
IP Address: 192.168.1.2 (IP naslov drugega routerja, izberi 192.168.1.x kjer je x kar želiš in še ni zasedeno)

Izklopi DHCP strežnik ter vklopi DHCP Forwarder, ki forwarda zahtevke na 192.168.1.1
Shrani in omogoči nove nastavitve (apply settings).

ttommy ::

Bom poskusil, hvala.
Gamer

pviran3 ::

še bolj enostavno:
Prvi ruter naj bo kot prej, nč ni treba spreminjat, drugi ruter pa uporabiš kot switch. Kar moraš narediti je:
-Kabel v ruterju2 povežeš namesto v WAN, v LAN port npr LAN1
-Ruterju2 nastaviš drugačen ip npr 192.168.1.2
-Izklopiš DHCP

In ne rabiš DDWRTja, se da vse narest z standardnim softwerom

techfreak :) ::

V mojem primeru tudi deluje kot switch, tako da niti dhcp forwarderja ni potrebno nastaviti, samo dhcp izklopiti.

pviran3 ::

res je, isto kot jaz. Sem moral počasi prebrati :)
DHCP Forwarder pa ne rabiš in pa vse se da s standardnim firmware.

Pa še bonus: če na obeh ruterjih nastaviš iste podatke za wifi( isti ssid, enkripcija, geslo), potem se bo avtomatsko preklapljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

AmokRun ::

Z WDS se lahko routerja povežeta tudi brezžično.

http://www.myopenrouter.com/blog/entry/...

ttommy ::

Sem naredil tako kot je napisal techfreak :) in deluje. Sicer imam na obeh Tomato in nisem našel možnosti DHCP forwarder, ampak sem DHCP samo izklopil.
Ko se mi bo dalo, bom pa poskusil brezžično povezovanje, da bo drugi router jemal signal od prvega brezžično in ga potem pošiljal naprej. Tako bi ga lahko dal na okensko polico in bi imel signal tudi od zunaj.
Hvala za nasvete.
Gamer

...:TOMI:... ::

pviran3 je izjavil:

res je, isto kot jaz. Sem moral počasi prebrati :)
DHCP Forwarder pa ne rabiš in pa vse se da s standardnim firmware.

Pa še bonus: če na obeh ruterjih nastaviš iste podatke za wifi( isti ssid, enkripcija, geslo), potem se bo avtomatsko preklapljal.


Tole pa ne vem, če bo držalo. Dveh istih omrežij ne moreš narediti, ker morajo biti različni kanali, različni so tudi MAC naslovi routerjev...
Tomi

Destructor ::

Da ne odpiram nove teme bi tukaj vprašal. Situacija je sledeča. Pri sorodniku imajo doma Linksys WRT54GL. In vse je delalo normalno od takrat ko je bil nov, sedaj 2-3 leta kasneje pa je začel srat. Dovoli namreč samo eno povezavo naenkrat (preverjeno), poleg tega meče ven vsake tolko časa, sploh če želim kakšne nastavitve na njem spreminjat. Sem probal že hard reset pa ni nič bolje, dd-wrt ali tomato ne pride v poštev ker je prenova verzija (v.7). Ve kdo kaj bi ga lahko mučilo?

Razmišljam tudi o drugem routerju, rabi nekaj močnega, tale WRT54GL je dosti prešvoh, sploh ne lovi po celi hiši. Ena stena in okno mu že pobere 50% signala. Sprobal sem že Tp Link tl-wr1043nd pa je malo bolje, vendar bi še vseeno kaj močnejšega, tam do 100€. Kakšen predlog morda?

SaXsIm ::

naloži dd-wrt. V nastavitvah lahko med drugim nastaviš tudi moč oddajanja. Meni lovi po 2 nadstropjih (nameščen je router v najvišjem), v kleti ter še celi okolici hiše. Prav tako lovi v enem večjem lokalu v Ljubljani po celi terasi, ki ni majhna, router pa je nameščen v lokalu.
SaXsIm

jocko ::

naloži dd-wrt in vzpostavi wireless bridge povezavo klik

Destructor ::

A dd-wrt gre na verzijo 7? Ker ta naj bi bila švohnejša...

Hayabusa ::

Destructor
Napajalniki začno crkovati ali kakšen kondenzator.

WRT54GL sta samo 2 verziji, 1.0 in 1.1.

Verejtno imaš WRT54G, ki ima od v5.0 1/2 količine rama&flasha kot prejšnji modeli.

Linksys WRT54G series @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

floyd1 ::

Razmišljam tudi o drugem routerju, rabi nekaj močnega, tale WRT54GL je dosti prešvoh, ...

Tu, na forumu, se je omenjalo enega Mikrotika, ki naj bi imel precej močen oddajnik. Drugače pa ne vem - sam sem sprobal kar nekaj routerjev, pa ni bil nobeden od njih toliko močnejši od 54-ke, da bi ga lahko priporočal (WRT160N, WRT160NL, TP-link 1043ND, Buffalo WZR-HP-G3000NH, Linksys E3200).
Sicer pa je bil pred "AC dobo" kar po nekaj testih najboljši router Asusov "Black Knight" (RT-N66U). Tudi domet naj bi bil zelo dober. Je pa še vedno kar drag...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 Routerja in omejena povezava

Oddelek: Omrežja in internet
172488 (2029) DeeCoy
»

2 routerja, težava s QoS

Oddelek: Pomoč in nasveti
81381 (1202) Vaseer
»

povezava 2 rutarjev

Oddelek: Omrežja in internet
202264 (1858) cordoba
»

Siol modem žično na wrt54gl v1.1 dd-wrt za WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
217608 (7444) NeMeTko
»

Povezava med dvema routerjema in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
273192 (2900) ali3n

Več podobnih tem