» »

Telemach GSM

Telemach GSM

EdoK ::

Ker ne najdem, da je bilo že govora o telemachovi mobilni telefoniji, odpiram tole temo.
Ker je Simobil prešaltal na 60/60 interval, iščem novega ponudnika. Trenutno mi je zanimiv paket Mob M pri Telemachu. Gre za 400 minut + 100 SMS + 100 Mb za 10 EUR. Pred mesecem dni sem preselil očeta na Telemach. Preden je telefon začel delovati, je minilo še pa še klicev in tri dni. To je moja izkušnja, upam da ni pravilo pri njih. Nikjer ne zasledim podatka o intervalih, obračunu klicev ko padeš v mobitelov roaming ... Kakšne so vaše izkušnje s Telemachom?

EdoK ::

Kaj res ni nobenega na Telemachu?
Dobil sem informacijo, da je prva minuta obračunana 60/60 naslednje 60/1.
Še vedno me zanima kako je z ostalim zadevami. Je Telemach boljši ali pa še slabši od gostitelja Tušmobila.

Izaso ::

Jaz ne vem kako ima urejeno mobilno telefonijo, kar se interneta in televizije jih lahko samo pohvalim. Ko pa si že omenil paket Mob M, pa recimo za 5€ na mesec več dobiš pri Tušmobilu že paket najbližji z dosti več enot vključenih v to ceno. Opcija je recimo tudi Bob, če te ne moti da nima v ceno vključenih mms sporočil in manjše količine prenosa podatkov in da je omrežje bolj tko tko.

zuz3k ::

tušmobil žal nima pokrite cele slovenije.

Kakšno omrežje uporablja telemach, a mobitel?
Life is a psychological game.

EdoK ::

Telemach je na TM. Na trg so dali nove ponudbe. Mob 10 (400/200/500) za 10 eur je zanimiv, posebej če imaš ostale zadeve pri njih. No, jaz sem se zaklel, da se ne nikoli več ne vežem. Posebej ne na TM omrežje.
Če pri njih vzameš na paket aparat, teh ne preplačaš. Cene so dejansko subvencionirane in nižje kot maloprodajne v Nemčiji!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EdoK ()

EdoK ::

Sem si prebral splošne pogoje za nove pakete. Moram reči, da mi je zadeva všeč in me spominja na prednategovalske čase. Za enostavne aparate plačaš enkraten znesek v višini 1 eur, boljši aparati pa so, če sešteješ obroke, cenejši kot nabavna cena čez mejo. Prehod iz nižjega na višji paket se ne plačuje kot npr. pri Simobilu, kjer prehod na dražji paket stane 20 eur če pa greš na neskončni paket pa 30 eur, kar je sploh skregano z vsako logiko. Že na začetku si "kaznovan" ker jim želiš več plačevati.
Za 14,80 eur lahko dobiš pri Telemachu npr. paket 400/200/500 in S3 mini. Pri tej ceni se pri ostalih komaj začne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EdoK ()

seminal ::

Mene pa zanima za mamo paket mob10, samo kako je urejen roaming? Čeprav je vedno v MB kjer bi naj mel tuš dobro pokritost, je kdaj tudi malo izven mesta. Se roaming posebaj plačuje tako kot pri Tušmobilu najbližji 1500, kar se mi zdi neprimerno

Gladi ::

Roaming se ne plačuje posebaj( torej lahko koristiš zakupljene minute tako v TM in tako v Mobitel omrežju, dodatna poraba se pa zaračunava v skladu z cenikom)

EdoK ::

Gladi je izjavil:

Roaming se ne plačuje posebaj( torej lahko koristiš zakupljene minute tako v TM in tako v Mobitel omrežju, dodatna poraba se pa zaračunava v skladu z cenikom)


Free roaming in interval 60/1, sliši se super.
Samo mnenje kakšnega uporabnika potrebujemo.

urosz ::

zuz3k je izjavil:

tušmobil žal nima pokrite cele slovenije.

Kakšno omrežje uporablja telemach, a mobitel?


noben operater nima pokrite cele slovenije ;)

...:TOMI:... ::

Jaz bi ti svetoval uporabo omrežij navečjih dveh operaterjev.
Tomi

Hayabusa ::

Po mojih izkušnjah boš imel prej težave na Simobil omrežju kot TM.
Signal na full, številka ni dosegljiva ali prekinja med pogovorom, wtf ?

-valvoline- ::

Men je tut zanimiv telemachov mobilni paket za 10e. Naslednji mesec mi potece pogodba pr tusmobilu in jih mislim zamenjat. Podobn paket pa trenutno placujem 20-25e pr tusi mislim da je free15 po pogodbi ampak ne vem zakaj pa skoraj vsak mesec vedno dobim se ksnih 5-10e zravn za doplacat. Nategatorji. Tusmobil never again.
Zdele glih prebral, telemach uporablja tusmobilovo omrezje, pa ma ugodnejso ponudbo paketov. What the f**k?

Zgodovina sprememb…

CallMeAl ::

Ugodnost paketa je relativna - odvisna od tega kar potrebuješ. Uporabi http://www.tarife.si/si/vnos-mesecne-po... , da si izračunaš najugodnejši paket za tvoje potrebe. Žal pa v izračunu ni Telemacha, tako da si strošek pri njih sam izračunaš in ga primerjaš z rezultati.

DeeJay ::

Jaz sem na Telemachu zdej že približno tri mesece in sem zaenkrat zadovoljen. Imam paket MOB10 + iPhone 5, plačujem 28,8€/mesec.

Dokler sem v Ljubljani uporabljam TM omrežje (ker je Mobitelovo blokirano), takoj ko grem pa kam ven iz Ljubljane pa lahko ročno preklopim na Mobitelovo omrežje, ker TM lovi bol slabo, še posebej 3G.
Trenutno je TM omrežje zaklenjeno samo v Ljubljani. Drugje po Sloveniji, tudi Mariboru, sem pa brez problema skoz uporabljal Mobitelovo omrežje. Edini problem je, da se morš spomnt dat nazaj na TM omrežje, ko prideš nazaj v Ljubljano, drugače nisi dosegljiv :)

hojnikb ::

a telemach ma dejansko svojo omrežje ?
#brezpodpisa

DeeJay ::

ne. Primarno uporablja Tušmobilovga, izven LJ pa lahko uporabljaš Mobitelovga.

hojnikb ::

torej so virtualn operater (MVNO)..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

EdoK ::

Hoj, koristne informacije. Me zanima kako se bo to roamanje odvijalo v bodoče, glede na to, da Telemach vstopa v lastništvo TM.
Tale paket za 10 eur je super za mene, ki malo trošim. Ga je mogoče dobiti brez vezave, recimo brez onega bona za nakup aparata?

DeeJay ::

Pozabil sem še omenit, da MORAŠ biti že naročnik ene od njihovh storitev (TV, Internet) oziroma to postati. Imeti samo mobitel pri njih ne gre.

DeeJay ::

Vsak naročnik ima možnost (mislim da) do treh naročnin na mobilne storitve. To je naprimer, če je naročnik na TV oče, imajo potem lahko telefon trije v tej familiji. Račun za telefon dobiš ločeno od računa za TV/Internet, na svoje ime. Vendar pozor, glavni nosilec je še vedno naročnik TV/interneta, tako da, če uporabnik telefona na plačuje računa, ga bo moral glavni nosilec, tudi njega bodo terjali in ne naročnika telefona.
To pa opozarjam zato, ker lahko, če si glavni nosilec, daš eno naročnino prijatelju in potem, če on ne plačuje računov ti naj***š. :)

T-2uporabnik ::

Pozdravljen, si mogoče razmišljal o T-2 mobilni? Imajo luštne nove pakete z akcijo TOP4, ki ponuja 40 % popust za eno leto + podvojene storitve (minute, SMSi/MMSi ter podatkovni prenos v T-2 in Simobil omrežju). Več info dobiš tukaj: http://www.t-2.com/mobilna-telefonija/m... :)

Aja, pa gostovanje je sicer urejeno v Simobil omrežju, vendar po enakih pogojih kot v lastnem T-2 omrežju. Preklopi pa samodejno na močnejši signal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeeJay ()

-valvoline- ::

DeeJay je izjavil:

Jaz sem na Telemachu zdej že približno tri mesece in sem zaenkrat zadovoljen. Imam paket MOB10 + iPhone 5, plačujem 28,8€/mesec.

Dokler sem v Ljubljani uporabljam TM omrežje (ker je Mobitelovo blokirano), takoj ko grem pa kam ven iz Ljubljane pa lahko ročno preklopim na Mobitelovo omrežje, ker TM lovi bol slabo, še posebej 3G.
Trenutno je TM omrežje zaklenjeno samo v Ljubljani. Drugje po Sloveniji, tudi Mariboru, sem pa brez problema skoz uporabljal Mobitelovo omrežje. Edini problem je, da se morš spomnt dat nazaj na TM omrežje, ko prideš nazaj v Ljubljano, drugače nisi dosegljiv :)

Kaj pa ce mas networks nastavljeno na auto? Jaz mam vedno na 2g omrezje ker skorajda ne uporabljam interneta, pa baterija mi zdrzi vec. Aja men tut zanima al bi se lahko dobil paket brez vezave ceb se odpovedal bonu za 100e za nakup telefona.
Kak pa je z posiljanjem sms in mmsov iz Slovenije v tujino? A se to posebej placa ali ne?

DeeJay ::

Če maš na auto boš pač mel skoz TM omrežje. Vem pa ne, kako je, če omrežja ni, ali preklopi sam na Mobitelovo onrežje al ne. To bi blo za probat.
Glede vezave tut ne vem kako je. To najboljš, da pokličeš in vprašaš.
Vse glede tujine se plača seveda posebej. V paketu maš zajete klice in podatke samo v Sloveniji.

zuz3k ::

a se da videt kje pokritost tega TM omrežja


lp
Life is a psychological game.

CallMeAl ::

Najhitreje vidiš situacijo tukaj: http://www.svetidej.com/projekti/mobiln... - predvsem glej lokacije baznih postaj v bližini lokacij, kjer pretežno uporabljaš mobilni telefon (doma, v službi, na poteh, kjer se redno voziš itd.). Seveda pa to še ni celotna slika, ker je posebej v stavbah pomembna tudi mikrolokacija, zato je za 100% test najbolje izkoristiti Tušmobilovo 7-dnevno brezplačno testno obdobje: http://www.tusmobil.si/izkoristite-brez... . Če hočeš dobro izkoristiti enote v paketih, je pomembno, da si pretežno povezan na Tušmobilove bazne postaje.
Moja izkušnja s Tušmobilom je v 3 letih zelo OK. Pretežno se gibljem v okolici Ljubljane in nimam težav s signalom in dosegljivostjo. Če kje na podeželju zmanjka Tušmobilovega signala, pa je tu še vedno Mobitelov roaming, tako da tudi v teh primerih ni težav z dosegljivostjo.

DIGITel ::

S PAKETI GOLD DO 200 EUR POPUSTA NA MOBILNE TELEFONE
V paketih GOLD, poleg brezplačne dvojne internetne hitrosti, ob hkratnem naročilu mobilne telefonije, prejmete še bon v vrednosti do neverjetnih 200 EUR za nakup KATEREGAKOLI MOBILNEGA TELEFONA. Ob sklenitvi naročniškega razmerja za MOB 10 ali MOB 30 in naročilu paketa:

SILVER prejmete BON v višini 50 EUR
GOLD ali GOLD EXTRA prejmete BON v višini 100 EUR
GOLD PREMIUM ali GOLD TITANIUM prejmete BON v višini 200 EUR

dawwwiiid ::

Ali kdo ve, kako se vklopijo sms obvestila o klicih v času nedosegljivosti? Sploh ponuja telemach to opcijo?

Zgodovina sprememb…

Alencica ::

Ima kdo še kaj informacij v zvezi z mobilnim telemach?

Ne štekam tega dela, a je omrežje telekom (mobitel) ali tušmobil? Kaj ni tušmobil ukinjen?

Kako ste zadovoljni s signalom v Ljubljani, se da pogovarjat normalno, mobilni intenetom, prenosom?
Cene so kar ugonde tako na prvi pogled ...

AC_DC ::

Telemach je kupil Tušmobil, novo ime operaterja je Telemach Mobil.
Omrežje je ex tušmobil, s tem da ga od nakupa dalje pospešeno nadgrajujejo.

tema
Telemach Mobil - ponudba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

DeeJay ::

Alencica je izjavil:

Ima kdo še kaj informacij v zvezi z mobilnim telemach?

Ne štekam tega dela, a je omrežje telekom (mobitel) ali tušmobil? Kaj ni tušmobil ukinjen?

Kako ste zadovoljni s signalom v Ljubljani, se da pogovarjat normalno, mobilni intenetom, prenosom?
Cene so kar ugonde tako na prvi pogled ...


Jest ga uporabljam že dve leti in je od poletja, ko so zadevo posodobili, zadeva odlična. LTE po celi Ljubljani, nikol mi ni prekinjal, signal dober.
Zaenkrat je pa tud tko, da če greš naprimer v hribe, kjer ni Telemachovega signala, ti preklopi na Mobitel, ki ga lahko uporabljaš enako kot Telemachovo omrežje, brez doplačil.
Če bodo šli v tej smeri naprej bo postal resen konkurent.... sploh pa zdej, ko majo čist noro poceni pakete, še posebi če maš njihov TV.

Kosta1973 ::

Zanima me ali ima kdo izkušnje s Telemachovim mobilnim omrežjem tudi na štajerskem koncu oziroma kako je pokrita cela Slovenija, ne samo Ljubljana.

Filipko ::

Jaz imam samo pozitivne izkušnje, pa se precej vozim Ptuj-MB-LJ in po MB. Nikoli mi še ni vrglo na telekomovo gostovanje. Pa tudi sicer imam ponavadi 4G.

Heisenberg ::

Sem na Tušmobilu in je super!
Plačujem pol manj za 2x toliko enot kot prej pri oderuškemu mobitelu.

So občasni izpadi omrežja, ker nadgrajujejo in izbuljšujejo, kar me ne moti, samo da gre na bolje in da vlagajo v to.
Trenutno mi doma v dnevni vleče net bolje kot prej pri mobitelu.
Pri starših v kuhinji sem imel mobitel zelo slab signal in je občasno izpadel, Tušmobil ima poln signal.
Sem pa na gorenskjem.
So pa pri signalu včasih kakšne luknje, kjer ga ni, recimo ko se voziš in vidiš v avtu med potjo da ni signala.

Kakorkoli, meni je super in zaenkrat ostajam pri tem. Če bodo kdaj pri konkurenci cenejši grem pač drugam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632167170 (23378) neosonic
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343110556 (57303) OK.d
»

Razmišljam o menjavi operaterja, ste s Telemachom zadovoljni?

Oddelek: Mobilne tehnologije
274060 (3275) pixelzgaming
»

Tušmobil omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
499955 (8014) Dzhimen
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635569 (30420) Bobr123

Več podobnih tem