» »

Borovničke

Borovničke

The Player ::

pozdrav!

Je tu kak poznavalec borovničk? Pozna kdo kake kvalitetne borovničke, nima veze industrijske ali domače, važno je da so dobrega okusa, pa seveda kje kupit?

hvala!

mat xxl ::

Koliko rabiš, lahko ti zrihtam zamrznjene, količina 20 t ?

rdecaluc ::

Borovnice ali pijačo?
Est modus in rebus. ,typos

[D]emon ::

Ponavadi, ce se pise v pomanjsevalnici, gre za alkoholno pijaco ... sam jih delam doma, da bi za industrijske poznal kaj, pa zal ne. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

rdecaluc ::

Od Bahneta so kar vredu. Jih celo v duty-free shopu prodajajo na "Brniku", sicer pa domače :D.

Kar se tiče pa borovnic jih boš pa sam še zmrznjenoe dobil hehe
Est modus in rebus. ,typos

The Player ::

v mislih sem imel pijačo se pravi liker.

Sem tudi sam letos eksperimentiral in naredil svoje borovničke, ampak morjo stat 1 leto, tko, da bo še trajalo preden bodo gotove.

Sem pogledal stran od Bahneta. Kje pa prodaja? Nisem na njegovi strani nič zasledil.

Ve kdo, a kej na LJ tržnici prodajajo al pa na BTC tržnici, kake domače borovničke?

Za industrijske sem imel v mislih od raznih proizvajalcev npr. fructal, dana. Sem prodal od Dane so kar okusne. Sem pa videl tut v Lidlu, majo ene borovničke k jih dela nekdo v Sloveniji.

[D]emon ::

Eno leto ? Since when ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

The Player ::

[D]emon je izjavil:

Eno leto ? Since when ?


ej ne vem, tko me je oči nauču, če maš kak recept ali nasvet se pa priporočam :D

Zgodovina sprememb…

STASI ::

The Player je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Eno leto ? Since when ?


ej ne vem, tko me je oči nauču, če maš kak recept ali nasvet se pa priporočam :D


To ni liker. To so borovnice namočene v šnops. Recept za liker oziroma drugi recept.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

solatko ::

Na sončno mesto daš kozarec v katerega daš plast borovnic, plast sladkorja in to ponavljaš do vrha, vse skupaj zaliješ z domačim sadjevcem (da nebi slučajno uporabil slivovke) in pustiš na soncu, dokler se sladkor ne stopi (3-4 tedne). Vmes po potrebi zalivaš s sadjevcem, kar izhlapi.

Tako narejene "borovničke" so podobne likerju, saj niso pekoče, so prijetnega okusa in sladke. V manjših količinah, lahko tako pripravljene, ponudiš tudi otrokom. Alkohol namreč izhlapi in je moč take pijače na nivoju piva ali cvička.

Nekateri delajo zadevo tako, s tem da nalijejo žganje po končani topitvi sladkorja. Take so samo za odrasle pa še okus borovnic se s frišnim šnopcom izniči, tako da uživaš samo sladek šnopc. Ta drugi način delajo pač tisti, ki šparajo na šnopcu in nočejo, da bi gostje "borovničk" spili preveč.

Enako se lahko pripravi tudi višnje, orehe........
Delo krepa človeka

The Player ::

jp tko sm js naredu. A pol kej pustite to stat al je primerno za takojšnjo uporabo?

Pač prej sm reku, da more stat 1 let. Ni mus, sam več tem bolje, ker se bolj navzame okusa.

RejZoR ::

Najboljš so light borovničke. Jezst imam itaq raje babje alkoholne pijače, ko se me itaq pol pira prec prime...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gendale ::

mah če ni not ornk alkohola je bv, ker nisi pijan
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

DOOM_er ::

solatko je izjavil:

Tako narejene "borovničke" so podobne likerju, saj niso pekoče, so prijetnega okusa in sladke. V manjših količinah, lahko tako pripravljene, ponudiš tudi otrokom. Alkohol namreč izhlapi in je moč take pijače na nivoju piva ali cvička.


supr...
Robots will steal your job. But that's OK

solatko ::

gendale - Od aperitivov se po navadi ne napije. Za napit vzameš čisti špirit, pa si prec na urgenci.
Borovničke na ta način, so užitne že med zorenjem (potrebno pazit, če so pri hiši nadebudneži, kar naenkrat kozarec izredno hlapi):)
Delo krepa človeka

gendale ::

vsakomur svoje samo pit alkoholne pijače in ostat trezen je men mal brez veze
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jizzer ::

Brat je letos namesto borovničk uporabil banane, kavo, kokos, limono in je res vse odlično. Probajte! :)
Sicer mi jih doma na koncu zalijemo z šnopsom, tak da je vbistvu žganje.

solatko ::

Škoda sadja za zalivat na koncu, potem je vseeno, če v šilce dodaš še dve borovnički in žličko sladkorja, počakaš da se stopi sladkor in spiješ. Ta prave so tiste, ki zorijo v šnopcu, ko pa so za pit, ima pa pijača okus po sadju in ne po žganju (po možnosti kislem).
Delo krepa človeka

The Player ::

solatko je izjavil:

Škoda sadja za zalivat na koncu


jp, pa še možnost obstaja, da se sadje sikisa na vročini, če ne daš mal alkohola, da razkuž zadevo, pa še bolš se pol stopi sladkor.

solatko ::

Sadje s sladkorjem se po navadi ne skisa, če je v razmerju 1:1, tako, da to niti ni problem. Enostavno mi sadna pijača, ki zažge grlo in jezik, ne odgovarja, pa še pazit moraš, komu jo ponudiš, ker ne prenašajo vsi žganih pijač. Če zadevo že v začetku zaliješ z žganjem, alkohol, praktično skozi celofan, shlapi in dobiš liker z dodanimi koščki sadaja, kar je pa za večino poznavalcev aperitivov, prava stvar.

Skratka, kdor bi rad šparal s šnopcom, naj ga pije natur, brez dodatkov, če pa hočeš sadno zadevo, mora šnopc takoj zraven.
Delo krepa človeka

kondezator ::

Borovničke za pičke... Probajte raje ...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: [D]emon ()

solatko ::

kondezator - Borovničke se kot aperitivček, kar priležejo, sploh tistim, ki bolj malo pijemo ali sploh nič (volan in alko pač nista za skupaj in nekateri smo vsak dan na cesti, obvezno 0,0 (pa nismo profi vozniki) taka je pač naša odločitev (imamo nekaj drugih grehov, med njimi, včasih malo hitrejši).

Borovničke pred dobro hrano in kozarček odličnega vina po dobri hrani, je od alkohola vse, kar absorbiram.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žganjekuha (oprema in postopek) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20168696 (6173) PacificBlue
»

S katero hrano proti kislosti v želodcu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6359450 (41818) Dajarra

pijaca za party (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
608882 (7621) dzinks63
»

ali si lahko pijan od enega piva in dvojnih borovnick (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411019 (9525) gendale
»

Slovenske pijače

Oddelek: Loža
336727 (5594) overlord_tm

Več podobnih tem