» »

hp g62

hp g62

meganboj ::

pozdravljeni imam omenjeni prenosnik z naslednjo težavo prenosnik vklopim ventilator se zalaufa lučka na tipki za wifi gori slike na monitorju pa ni verjetno je grafika fuč se da to kako rešiti
lp

solatko ::

Možno, da je slab kontakt (zaradi zapiranja in odpiranja pokrova) in je potrebno samo na novo priklopit. Lahko je šel inverter, le redko pa crkne sam display.
Vsekakor je potrebno zadevo razkopat in pogledat, na forumu ne boš dobil zadovoljivega odgovora.
Delo krepa človeka

Siddh ::

grafična ali vezno čipovje se je pregrelo in odstopilo od vezja, zato se naredi reflow, oz matično oskubiš kolikor lahko, daš v pečico na 200°C za 20 min in to reši problem tako, da znova stali kontakte med čipom in ploščo


solatko ::

Siddh - Verjetno se najprej pogleda inverter in led diode, šele potem se išče druge napake. Če mu gori lučka za wi-fi, potem s samim računalnikom verjetno ni nič narobe.
Poizkusi na zunanji monitor!
Delo krepa človeka

meganboj ::

na zunanji monitor sem probal vendar nič mogoče bo res treba vse razdreti pa malo dati v pečico

meganboj ::

je potrebno te back plate odstraniti ali ne so zalepljene nekak gor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: meganboj ()

Siddh ::

na drugi strani malo močneje pritisni pa bi se moralo odlepit


meganboj ::

kot kaze ne bo šlo ma biti kaj narobe če dam tak v pečico

solatko ::

Verjetno ne, vendar poizkusi in poročaj o rezultatu.
Delo krepa človeka

meganboj ::

plato sem malo popeki in sedaj prenosnik dela se pa zdaj močno greje in ga meče ven bo ga treba spet narazen vzeti če sem kaj pozabil zašraufati

solatko ::

Termalno pasto si dal?
Delo krepa človeka

meganboj ::

pozabil sem spihati hladilnik čisto zamašen zato pa je verjetno prišlo do vsega skupaj-pregrevanja upam da bo delal še vsaj en čas
lp

#000000 ::

Ja tole pomaga, je pa res da ne traja dolgo, zdej če maš tak laptop zase ni problema, opažam pa da veliko folka kupuje pokvarjene laptope jih opeče v pečici in proda naprej, pač znajdt se je treba ali bolje Ej stari enga morš :)

meganboj ::

popravil sem ga sodelavcu bom mu pa predlagal naj ga proba čimprej prodati seveda na hrvaškem kjer je doma
pred pol leta se je meni zgodilo da sem kupil opečen laptop in to hp dv6000 delal mi je ravno 2 tedna pa rikno ponovno pečenje ni več pomagalo

solatko ::

Peka nekaterih MB ima kar velik uspeh, pri ploščah HP-jev, pa je to zelo kratkotrajno. Zaradi slabe konstrukcije, te plošče same po sebi odpovedo prej, kot pri drugih proizvajalcih, saj se ne pregreva samo en del, kot pri HP-jih (desni konec, pod tipkovnico), zato prihaja do izgube določenih kontaktov na tem mestu. Peka ali pregrevanje z vročim zrakom, lahko za kratek čas, tak računalnik, spravita v pogon, je pa to kratkotrajno, ker je računalnik na tem delu, po nekaj letni uporabi pregret in se lot ne zlije ponovno tako lepo, kot je to slučaj pri drugih proizvajalcih ali nekaterih grafičnih karticah, kjer s peko, samo popraviš eventualne mrzle lote in nastale razpoke med loti.

Tak prenosnik je silno nefer prodajat, pa če tudi na Hrvaškem ali kjerkoli drugje. Zaradi takih primerov, vedno odsvetujem nakup rabljenega prenosnika od fizičnih oseb, ker nikoli ne veš, kaj se je s stvarjo dogajal.
Delo krepa človeka

meganboj ::

prenosnik spet ne dela v prodajo ni šel je pa delal slabe tri tedne mogoče bom probal še 1x z peko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik, zelene črte na zaslonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
233984 (1045) Han
»

vertiakla črta čez ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
417375 (2712) KTr1sk
»

Nova grafična kartica za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
204246 (3110) hojnikb
»

Težave z LCD zaslonom prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
898154 (5539) denci
»

Notebook težava (izginja slika)

Oddelek: Pomoč in nasveti
181983 (1737) solatko

Več podobnih tem