» »

Fotke

Fotke

no99 ::

Prosim kak[nega experta, da mi pomaga.

Na spletno stran (magento) bi rad dodal fotke artiklov.
V specifikacijah pise, da je idealna velikost slike 600x600.

Problem nastane, ko fotkam sliko z digitalcem mi naredi HQ sliko ogromne velikosti.
Ce potem probam sliko pomanjsat (v nekaterih primerih bi celo artikel moral odrezati ven) dobim zelo slabo kvaliteto.

Namrec zoom slike je nikakav, vse razpacano in grdo.

Prosim nekega experta, da mi svetuje kako do zeljenega rezultata.
Pridobiti fotke v velikosti 600x600 ki bodo dost dobre kvalitete da se lahko tudi malce pozooma not.

hvala.

Malajlo ::

Photoshop, pa resize na želeno dimenzijo. V najslabśem primeru zna tudi outlook zmanjšati velikost slik. Pa mspaint. Ali pa windows image nekaj. Gimp od open sourcea.
Ena bolj butastih variant je pa slikat od daleč in vzameš samo izrez artikla.

no99 ::

Malajlo je izjavil:

Photoshop, pa resize na želeno dimenzijo. V najslabśem primeru zna tudi outlook zmanjšati velikost slik. Pa mspaint. Ali pa windows image nekaj. Gimp od open sourcea.
Ena bolj butastih variant je pa slikat od daleč in vzameš samo izrez artikla.


to mi ne pomaga.
resize mi pojebe kvaliteto v kateremkoli programu probam.
verjetno je potreben nek drug pristop ...

2x'=2 ::

Ja, boljša fotografija. Objavi kje kakšno, da vidimo, če je v tem problem.

dottor ::

V photoshopu odpreš nov "List" velikosti 600x600, not importaš sliko in shraniš kot najbolj kvalitetni
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Malajlo ::

Če hočeš 600x600, ne moreš imeti dvakrat večje resolucije, ko "se malce pozooma notri".
Če odpiraš fotko kot samostojno (link na jpg), potem jo bo browser pomanjšal na fit-to-page. Obiskovalrc pa potem zoomira po mili volji. V tem primeru pa lahko imaš par mega pikslov.

dottor ::

Ponavadi imajo spletne strani že same resize funkcijo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

no99 ::

pozdravljeni,

hvala za odgovore.

Zdej tako je... gre za magento, ki ima res interni engine za resize prav tako zoom funkcijo.
Slike imam 7000+ pixlov in so ok. Te slike ne morem zatlact not, ker ne prevelka za magento resize.

nekje sem prebral da so idealne slike za katalog 600x600. Sam ko se jst iz one prvotne slike spravim manjšat dobim na konc preslabo kvaliteto zoom funkcije v megentu.
Vse je nazobcano in neberljivo. Vem pa, da imajo drugi kvalitetne slike not.

Verjetno ne razumem osnov, probu sem ze:
- navaden resize na najblizjo veco resolucijo v Ps z resize opcijami. Koncni produkt ni ok, saj ko mal pozumiras v detail je npr. napis neberljiv.
- v Psp da "new" dimenzije 600x600 in kopiram not sliko. Potem jo nastimam in sejvam v jpg. Ista zgodba...
- na fotkicu sem nastavu nizko resolucijo (1600x1200). Potem to sliko kopiram v nov dokument velikosti 600x600 in sejvam kot jpg. Je mal bol, sam se vedno nezadovoljivo.

Torej ... ce prav razumem se ob manjsanju slike pixli pac izgubijo ko nek program dela resize kompenzira s resamplingom.
Ok, ampak kako to pol delajo drugi, da majo v magentu sliko not in ko uporabis zoom funkcijo je lepa slika.

Ocitno ne stekam osnov od samega fotkanja preko obdelave ...

2x'=2 ::

Če fotografije manjšaš jih moraš nujno dodatno ostrit pred shranjevanjem. Lightroom ma to opcijo kar pri exportanju.

axee ::

600x600 je točno to kar piše. To je izredno majhna resolucija, praktično uporabna samo za kakšne simbolične slikce na spletnih straneh. V tvojem primeru ti pomaga samo sharpening (ostrenje), kar pa še pokvari fotko oz pokvari sam izgled. Pričakovati kakšno veliko berljivost pri 600 pikslih... to je nemogoče. Ne matraj se z Lightroomom, ki je popolnoma drugačno orodje kot si najbrž vajen (katalogiranje9, ti bo phooshop zadovoljiv, ampak kot pravim, tudi sharpanje pri tej resoluciji nič ne pomaga.

Stvar, ki jo opisuješ pri drugih fotkah, pa deluje tako, da imaš nak thumbnail (recimo 600x600), ko klikneš nanj pa se odpre polna resolucija. Ponavadi se uporabljajo kakšni moduli galerij (ne spoznam se dosti na CMS-je, to naj ti nekdo bolje pove). Ne poznam magento-ta, ampak išči v tej smeri. Drug način bi bil, da je majhna fotografija 600x600 brez nekega ostrenja, klik nanjo pa bi linkal na polno fotografijo. Malo grše izpade, ampak bi bilo to, kar ti potrebuješ.

Lion29 ::

definitivno si napacno prebral...600x600 so zelo majhne fotke...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

marvin42 ::

Za fotke artiklov v internetni trgovini je 600x600 čisto OK.
Mostly Harmless

Janac ::

Kater program priporocate za urejanje fotk in videjev?

dottor ::

Jaz za slike uporabljam Photoshop Lightroom 4.2 64bit.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

axee ::

Lightroom je prekompleksen za neko osnovno urejanje fotk, ker pač ne gre za urejevalnik ampak v širšem pogledu za organizator, narejen za celotno katalogiranje fotografij. Če nisi pripravljen spremeniti logiko razmišljanja, ker pač ni brskanja po mapcah in odpiranja z LR in shranjevanja, ampak brskanje Z in SAMO z Lightroomom, import in export itd.. Jaz ga nebi priporočil nekomu, ki mu fotografija ni vsaj nek hobi. Je pa LR fenomenalen software, brez katerega sam nebi mogel preživet :)

Če slikaš JPEG, bi rekel da poskusi Paint.NET, res je super. Picasa ima super urejevalnik, če lahko preživiš njen browser in način dela. Tudi GIMP je super, ampak že prekompleksen, tovrstni programi (tudi Photoshop recimo) niso primarno narejeni za popravljanje fotografij, to so bitni urejevalniki.

Če se kdaj odločiš za RAW in se malo bolj zanimaš za fotografijo, pa definitivno Lightroom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Spajky ::

Slike odpri v kakem programu + nanovo shrani v 600x600/16bit barve pred UL na server. Lahko uporabiš kaki preglednik slik ala IrfanView, če lahko določiš shranjevalno kvaliteto slik npr. za *.jpg ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

DolLoad ::

Za resize uporabljam program Easy Thumbnails link
Lahko izbiras poljubne dimenzije tako da ni omejen samo za slicice(slovenski prevod za thumbnail baje)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DolLoad ()

bluefish ::

@Janac:

Ja, odvisno od tega, kaj si predstavljaš pod pojmom urejanje.

Kot omenjeno, imaš za fotografije Lightroom, ki poleg naprednih možnosti urejanja RAW posnetkov omogoča še organizacijo, pripravo za tisk, eksportiranje,...
Na drugi strani pa so programi za osnovno manipulacijo s slikami.

Video podobno.
Večini domačih uporabnikov pravzaprav zadošča Movie Maker, za kaj več pa kak Premiere, spet za druge namene AfterEffects,...

Obstajajo seveda številne brezplačne ter odprtokodne alternative.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z digitalnim okvirjem.

Oddelek: Pomoč in nasveti
191680 (1485) Heaven
»

Pomembnost DPI pri nakupu barvnega laserskega tiskalnika

Oddelek: Strojna oprema
101186 (964) Jst
»

Tiskalnik ali vecfunkcijska naprava za 30-50k

Oddelek: Kaj kupiti
91658 (1527) MEDENA
»

Kakovostne slike

Oddelek: Programska oprema
131899 (1629) Matev
»

Obrazložitev ankete

Oddelek: Novice / Obvestila
472499 (2499) d-mon

Več podobnih tem