» »

Amisov modem se sesuva 2x dnevno.

Amisov modem se sesuva 2x dnevno.

JaffaCakes ::

Že dve leti se mi vsak dan vsaj 2x dnevno sesuva modem. Na Amis;( sem klical že najmanj 30x , ampak mi ne dajo nobene pomoči, samo pamet mi solijo. Popravijo stvar tako, da mi hitrost omejijo na tam nekje 60-100 kB/s (kljub temu, da plačujemo za 5/1 povezavo) kar je premalo da bi lahko karkoli delal v miru. Sedaj je hitrost omejena na 750 kB/s (če je na 1000 kB/s se modem sesuje na vsakih 10 min). Modem je SpeedTouch Thompson ST780i WL.
Ima kdo mogoče kakšno rešitev ali pa vsaj kakšen razlog za sesuvanje modema? Doma imam se linksys router, ki pa ga ne znam povezat da bi šlo to prek routerja (če bi to sploh pomagalo). Na modem se povezujem brezžično.
Že v naprej hvala lepa za kakršnokoli pomoč.

harmony ::

Rešitev, na katero ne vem zakaj si čakal 2 leti je zamenjava operaterja!

Mesar ::

Sicer imam jaz enega drugega Thompsona, pa vendar

http://thomsontech.weebly.com/uploads/1...

Kolikor to gledam imaš na ipjih 10.0.0.138 in 192.168.1.254 web interface, kjer verjetno lahko spreminjaš nastavitve, skoraj zagotovo pa bi moral biti tam vsej error log...
Your turn to burn!

oemdzi ::

Hja imam isti modem, včasih se popolnoma naključno sesuje cca 2x dnevno. Sicer pa če dežuje je itak adijo, prekinja vsakih 10min, če pa v daljavi še grmi (da komaj slišiš), pa zadeve dela 15 sec pa adijo za 3 min pa jovo na novo :)

Sem bil na t-2 pa je bilo še slabše, vdsl je bolj občutljiv kot adsl. Delalo je najboljše prvič ko sem bil na predragemu siolu, ampak je tudi res da sem imel takrat obični paket 1mbit dol, gor pa nekje 0,25.

Sedaj imam 10/1, samo dol gre manj kot 1/2(cca 450kbs, gor pa cca 1/3(do 36kbs) paketa.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Hayabusa ::

Pokliči na helpdesk in naj ti dajo SpeedToucha v "bridge mode", tako bo SpeedTouch samo modem (ne pozabi na njem izklopiti wifi, greš na 192.168.1.254 in izklopiš).
Nato na svojem routerju nastaviš pppoe/static (če imaš xdsl), povežeš iz SpeedToucha port 1-2-3-4 v wan port na linksysu ter dalje iz linksys lan portov.


oemdzi
Takšna občutljivost je posledica, da imaš tel. parico napeljano po zraku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Bakunin ::

a se sesuva linija ali modem/router?

lahko pa si probas sam urediti interno instalacijo

http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=7&t...

in/ali preveri napetost.morala bi biti 230V, a je ponekod komaj 200V...itditd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

b3D_950 ::

Poglej, da nimaš:
- slabega spoja na parici,
- kakšn na pol delujoč adapter, ki ti dela šum/motnje,
- vključen laserski printer v bližini modema.

damirb03 ::

Poglej na spodnjo stran modema , če ni plastika spremenila barve , ker sem jaz imel podobno pri siol-u (pregrevanje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirb03 ()

harmony ::

damirb03 je izjavil:

Poglej na spodnjo stran modema , če ni plastika spremenila barve , ker sem jaz imel podobno pri siol-u (pregrevanje).

In zakaj bi take stvari sploh npr. navadni user moral gledati.

Naj amisovci poskrbijo za delovanje, ne pa da moraš za storitev, ki jo dobro plačaš, iskati rešitev na forumih. Pa pustmo to, da smo računalničarji in ne vem kaj še.

Mesar ::

Lahko mu tudi rečejo, da takšna hitrost tam ni možna in mu dajo omejitev in račun za manjšo. Kolikor je meni znano Slo. ISPji kr delajo to... kolikor je za koga sprejemljivo pa ve vsak sam.
Your turn to burn!

Gladi ::

harmony je izjavil:

damirb03 je izjavil:

Poglej na spodnjo stran modema , če ni plastika spremenila barve , ker sem jaz imel podobno pri siol-u (pregrevanje).

In zakaj bi take stvari sploh npr. navadni user moral gledati.

Naj amisovci poskrbijo za delovanje, ne pa da moraš za storitev, ki jo dobro plačaš, iskati rešitev na forumih. Pa pustmo to, da smo računalničarji in ne vem kaj še.

Ja sej ISP tud ni računalniški servis. Ampak folk kar ne dojame...

harmony ::

Gladi je izjavil:


Ja sej ISP tud ni računalniški servis. Ampak folk kar ne dojame...

Čigav pa je modem? Mogoče iz lokalne računalniške trgovine ali ISP-ja?

Njihova naloga je da svoji stranki poskrbijo ustrezen modem in omogočijo paket po želji uporabnika oziroma če ne gre da svetujejo kater paket po hitrosti je za tako lokacijo primeren.

first_line ::

Kaj pa če ti strela skuri modem? Slučajno si pač priklopil 24V transformator, pardon, si pozabil odklopiti pri nevihti...

Njihova podpora je zelo slaba, novejši Siolovi modemi imajo WiFi signal cel meter od škatle, ta ki ga imam jaz pa je zlata vreden. Še nikoli mi ni padla linija, wireles vleče po celi bajti...

krneki0001 ::

Dej ti preveri linijo po hiši do modema. Da nimaš kje kej narobe s kablom. Ker če bi njim 2x dnevno vse ven metal bi imeli kr orenk probleme, tako pa mislim, da je problem s kabli po tvoji hiši.
Probaj od tam ko v hišo pride kabel, potegnit direkt linjo do tvojega modema, pa potem preveri, če se še sesuva tolikokrat. Ker sem imel podobne primere; Tip je jamral, da se mu na pol ure sesuva linija in podobno, pa računalnik zaradi tega resetira. Na koncu smo ugotovili, da ima računalnik in modem (elektrika - napajanje) priklopljen na isto vtičnico kot skrinjo in hladilnik in ko se skrinja zalaufa, pobere toliko toka, da se in modem in računalnik resetirata.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Gladi ::

harmony je izjavil:

Gladi je izjavil:


Ja sej ISP tud ni računalniški servis. Ampak folk kar ne dojame...

Čigav pa je modem? Mogoče iz lokalne računalniške trgovine ali ISP-ja?

Njihova naloga je da svoji stranki poskrbijo ustrezen modem in omogočijo paket po želji uporabnika oziroma če ne gre da svetujejo kater paket po hitrosti je za tako lokacijo primeren.

Malo sem posploševal kaj folk dela, ne ta dotični problem. Vsekakor je ISP dolžan zagotoviti da storitve normalno funkcionarijo, je pa res da folk kliče za marsikaj kaj ni v domeni ISP ja.

Hayabusa ::

OP ne odgovarja na temo sploh.

gendale ::

ne more odgovarjat, mu je zgleda dokončno crknu modem
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

JaffaCakes ::

Se opravicujem ker nisem odgovarjal, zadnje dni nisem imel časa. Zdajle sem pogledal plastika na dnu modema ni spremenila barve, sesuva se pa po mojem mnenju modem ne linija ker se cel rsetira ne samo enthernet in voice, ampak bom vseeno še poizkusil vaše predloge pa se javim nazaj, če katera deluje.
Hvala lepa za vašo pomoč, res ste prijazni da si vzamete čas, hvala.

Hayabusa ::

Btw, omenjeni gizmo v modem+router načinu + wpa wifi ter p2p (osliček&torrenti) zna konkretno poklekniti, tako da dela surfanje zelo počaaaaaaaaaaasi.
Se lahko takrat, ko praviš da se modem sesuje priklopiš v gui preko 192.168.1.254 ?
Kakšen ping imaš do njega ?
Nekje v njegovih nastavitvah boš tudi našel podatek o vzpostavljeni hitrosti (dl/up) in uptime modema&povezave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Daniel ::

Ko sem ravno razmišljal ali naj menjam starega Ganymeda + Linksys VoIP vmesnik za ta novi Speedtouch na lokaciji kjer je naročen Amis... Mislim, da bo ostal kar Ganymede.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Bakunin ::

saj se na web vmesniku modema vidi "uptime", mar ne?
Ce nisi sam nic ugasal in tudi amis-helpdesk ni (na remote), potem je pac modem "sel".
naj ti ga amis zamenja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293159532 (11399) kixs
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
378970 (5080) Bakunin
»

Router konfiguracija

Oddelek: Pomoč in nasveti
101039 (833) pudlcek
»

AMIS-ov enkom modem

Oddelek: Omrežja in internet
4816033 (9606) d4vid
»

Statični ip

Oddelek: Omrežja in internet
243793 (3466) vratar

Več podobnih tem