» »

Statični ip

Statični ip

vratar ::

Danes sem dobil dodeljen statični ip(prej sem uporabljal dinamični). Ponudnik je amis.

Problem je nastal, ko se mi prenosnik nikakor ni hotel povezat preko wlan. Računalnik se mi je povezal takoj.

Je imel še kdo podobne težave in kako jih je odpravil? Mogoče gre samo za kako foro v nastavitvah, ki je pa na žalost nisem znal odpravit.

Ponovno sem zaprosil za dinamčni ip, nakar se mi prenosnik poveže brez problema...
  • spremenil: Tilen ()

gendale ::

dobiš sam en statičn ip, za več računalnikov povezat rabiš pa ali router ali pa več ipjev

Tilen ::

S statičnim IP naslovom lahko vzpostaviš le eno PPPOE sejo. Iz tega sledi, da moraš :

1. modem imeti v routing načinu in na klientih DHCP (brez ročnega vzpostavljanja PPPOE)
ali
2. modem v bridge načinu in PPPOE na routerju ter DHCP na klientih (brez ročnega vzpostavljanja PPPOE)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

vratar ::

Hvala za odgovor samo ker sem neizkušen in laik bi prosu bolj natančne rešitve, kje tole spremenim fizično

Imam pa brezžični router, ki sem ga dobil zraven...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vratar ()

Tilen ::

Kateri modem pa imaš? SpeedTouch? Enkom?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

vratar ::

SpeedTouch mislm da je oznaka 780i

Tilen ::

V primeru, da imas SpeedTouch 780 modem se samo povežeš na interface od modema (http://192.168.1.254) in pod internet connection preveriš ali je PPPOE seja vzpostavljena. Tam vidis tudi IP naslov. Na racunalnikih ne nastavljas nicesar drugega razen automatic DHCP in internet mora delovati. Preko wifi se normalno povezes z geslom in dobis IP od DHCP.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

vratar ::

Hvala za odgovor

Bom jutri probal ponovno stopiti v stik z Amisom, če mi ponovno omogočijo statični IP, če me nimajo že poln kufer in bom preveril tole zadevo... samo ne razumem zakaj mi navadna kišta dela normalno :(

Sem pa vprašal kako je z modemom, če rabim še kaj nastavit in so mi rekli da to more delovat samo žal pri meni NE :D:D

vratar ::

Tilen je izjavil:

S statičnim IP naslovom lahko vzpostaviš le eno PPPOE sejo. Iz tega sledi, da moraš :

1. modem imeti v routing načinu in na klientih DHCP (brez ročnega vzpostavljanja PPPOE)
ali
2. modem v bridge načinu in PPPOE na routerju ter DHCP na klientih (brez ročnega vzpostavljanja PPPOE)


Kje najdem oziroma pogledam prvo in kje rugo opcijo

Jinto ::

vratar, pusti stat raje. Pomoje brez veze nekaj počneš in niti ne veš zakaj.

Pogledaš pa na routerju. Lahko je router tvoj SpeedTouch, lahko pa je kaka druga naprava, ki si jo sam kupil.

vratar ::

Je strokovnjak Tilen vse lepo napisu tko da mislm da če greš po teh navodilih nimaš kaj zaj...

Ne morem pustit stat tko kot je zaradi tega, ker zdej dobim kamere in nujno rabim statični IP in bi rad meu prej tole poštimano...

Sem pa že marsikatero težavo rešil tukaj z Vašo pomočjo seveda, za katero tudi računalničar ki se z tem ukvarja profesionalno ni znal rešit... tko da ni hudič da ne bomo tut ta problem rešli...

Jinto ::



Tako so načini povezovanja, mogoče bo kaj bolj jasno s tem.

gendale ::

zakaj sploh hočeš met statični ip?

za večino uporabnikov je to dost brezveze

vratar ::

Ne morem pustit stat tko kot je zaradi tega, ker zdej dobim kamere in nujno rabim statični IP in bi rad meu prej tole poštimano...


Sem pa nekje zasledu k je g. Tilen napisu, da:
Lahko imaš več statičnih ali več dinamičnih na en username. Kombinacija obeh ni mogoča.

Jinto ::

Za to pa boš rabil posebno opremo, ker mislim da noben "consumer" router tega ne podpira. Poleg tega pa verjetno tudi ne bo tako enostavno za nastavit.

vratar ::

Jinto je izjavil:

Za to pa boš rabil posebno opremo, ker mislim da noben "consumer" router tega ne podpira. Poleg tega pa verjetno tudi ne bo tako enostavno za nastavit.


Zadeva deluje preverjeno...

Tilen ::

vratar je izjavil:

Tilen je izjavil:

S statičnim IP naslovom lahko vzpostaviš le eno PPPOE sejo. Iz tega sledi, da moraš :

1. modem imeti v routing načinu in na klientih DHCP (brez ročnega vzpostavljanja PPPOE)
ali
2. modem v bridge načinu in PPPOE na routerju ter DHCP na klientih (brez ročnega vzpostavljanja PPPOE)


Kje najdem oziroma pogledam prvo in kje rugo opcijo


Če nisi spreminjal ničesar ali klical operaterja za spremembo konfiguracije, je ST 780 WL privzeto v routing (1) načinu. Za remote dostop do kamer ne potrebuješ nujno statičnega IP naslova, lahko za začetek uporabiš katerega od brezplačnih DynDNS servisov. Ni pa to optimalna rešitev.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

vratar ::

Prodajalec, ki se z tem ukvarja in pri katerem mislim zadevo kupiti mi je pokazal in razložil kako zadeva deluje.

V brskalnik vpišeš IP nato moraš vtipkat še uporabniško ime in geslo za dostop do pregleda dogajanja.

Kolega uporablja zadevo pri T2 in mu zadeva deluje normalno. Dostop do kamer ima pa iz katerega koli računalnika... Pravtako uporablja navaden comp in prenosnik, katera pa delujeta brezhibno.

Tilen ::

Ni vse tako zelo enostavno. Za pravilno delovanje boš poleg statičnega IP (ali DynDNS servisa) moral za kamero na routerju odpreti tudi ustrezne porte. Priporočljiv je tudi statičen lokalen IP naslov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

vratar ::

Mislim, da snemalna naprava ne potrebuje lokalni IP in je obvezen samo statičen IP operaterja kolikor sem ga jaz razumel.

Saj meni drugače dela comp z statičnem IP problem je v tem k imam doma še prenosnika z katerim se ne morem povezat v omrežje v tem je težava...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vratar ()

Tilen ::

Lokalni IP potrebuje, ker preko njega pošilja promet do routerja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

vratar ::

Tole mislm da ni taka težava in da Amis nima pri tem nič če se ne motim.

Tilen ::

Ni težava, je pa vredno omembe. V primeru, da ne boš uporabljal statičnega DHCP na routerju/modemu lahko konfiguriraš pravilo x za 192.168.1.65, kamera bo pa drugi dan dobila IP 192.168.1.66 in ti stream ne bo več deloval.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

vratar ::

Hvala za opozorilo se bom pa še z dobaviteljem posvetoval glede tega...

vratar ::

Evo povezava vzpostavljena na obeh računalnikih tako da sedaj zadeva deluje...

Hvala za Tilen-ovo pomoč in njegov trud...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi včasih dela, včasih ne

Oddelek: Omrežja in internet
316337 (1102) alfa_fan
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
404906 (3312) seba-beba
»

Siol priključek in 2 omrežji

Oddelek: Omrežja in internet
122078 (1677) Jakka
»

Težava Amis

Oddelek: Omrežja in internet
133365 (3251) Hayabusa
»

AMIS-ov enkom modem

Oddelek: Omrežja in internet
4816033 (9606) d4vid

Več podobnih tem