» »

Psihične igrice (težka vprašanja)

Psihične igrice (težka vprašanja)

«
1
2

STU-III ::

No, da vidimo...

Če bi bili prisiljeni izbrati, ali boste umrli vi ali vaša žena/sorodnik, ali bi se žrtvovali ali bi žrtvovali svojega bližnjega (vemo, kaj bi večina naredila ampak pozor: vprašanje je tudi za ženske). Ali pa, če bi morali izbrati ali umre nek otrok, ki ga ne poznate ali vi??? No, kaj bi izbrali? Ali pa, če bi morali izbrati, če bo umrl nekdo, ki ga še niste videli ali vi? Ali pa, če imaste dva otroka in bi morali žrtvovati enega od njiju??? Če kdo ni za taka vprašanja, naj pač ne sodeluje ampak gre samo za teorijo in, da malo pomislite, če bi se vam kdaj zgodilo kaj takega.

LP>:D
Line secured.

STU-III ::

PS: lahko dopišete še svoja vprašanja.
Line secured.

LitralSM ::

umre sorodnik, zrtvoval bliznjega, umre otrok, umre clovek ki ga ne poznam, umre tisti z manj potenciala. Za temi odlocitvami bi bili racionalni oz. vsaj logicni razlogi.

Mesar ::

Vedno drugi umrejo, jaz sem najbolj pomemben!
Your turn to burn!

STU-III ::

Zanimivo, jaz bi najprej pričakoval, da boste pustili nežnejši spol pri življenju ali pa celo otroka. ;) :|
Line secured.

Mesar ::

Zakaj? Najprej se je potrebno šibkejših losat...
Your turn to burn!

STU-III ::

Lepo te prosim??? Ti bi žrtvoval svojega sina ali hčerko? :|
Line secured.

Mesar ::

Ti nebi, ko gre za tvojo rit?
Your turn to burn!

tiran2000 ::

Sociolosko (pustmo eticno) gledano ima prav... Druzbe se ponavadi prvo pobile starce, nato otroke, nato zenske in sele na koncu moske...

STU-III ::

@mesar

Jah, valda ti je do svoje riti ampak kaj bi si mislil otrok, če bi rekel morilcu, naj ubije njega??? Kakšen je to oče, da bi žrtvoval sina? Jaz sem pa mislil, da ste tukaj bolj deci, ne pa punčke, ki samo na svojo rit gledajo ;)
Line secured.

Mesar ::

Ne, ker bi to pomenilo, da sem jaz naslednji na seznamu. V tem primeru bi ocenil, da se mi bolj splača morilca onesposobit, če že ne kar odrešit.

Kakšen oče pa bi se žrtvoval morilcu in mu potem še pustil svojega otroka? Samega po možnosti?

Gledanje na svojo rit pa nima nič s tem, da si ded al pa baba ampak s egoizmom oziroma v povezavi z tematiko o kateri razglabljamo z preživetjem.

PS: Vesel bi bil tudi razlage za kaj bi se po tvoje moral žrtvovati za svojega otroka? Upam, da ne samo zato, ker bi te bilo strah, da bi si otrok mislil "svoje".
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Janac ::

Ka a se druge poti ne da izbrat?

freesty ::

Bolj primerna dilema bi bila, ce bi ti nekdo ponudil milijon evrov in ce bi sprejel bi ena oseba, ki je ne poznas zaradi tega umrla.

Na to temo je tudi posnet en film.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

STU-III ::

@mesar

Nebi ubil otroka, zagotovo - ker sem to posebej navedel - ti ali pa otrok.

@janac

ne, zato pa so psihične igrice ;)

@freesty

Na to temo je tudi posnet en film.

"The box"
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Mesar ::

Janac je izjavil:

Ka a se druge poti ne da izbrat?


Je že napisal, da ne.

freesty je izjavil:

Bolj primerna dilema bi bila, ce bi ti nekdo ponudil milijon evrov in ce bi sprejel bi ena oseba, ki je ne poznas zaradi tega umrla.

Na to temo je tudi posnet en film.


Jep, http://www.imdb.com/title/tt0362478/

STU-III je izjavil:

@mesar

Nebi ubil otroka, zagotovo - ker sem to posebej navedel - ti ali pa otrok.



Ja, ampak mene zanima zakaj.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

STU-III ::



Mesar je izjavil:

Janac je izjavil:

Ka a se druge poti ne da izbrat?


Je že napisal, da ne.

freesty je izjavil:

Bolj primerna dilema bi bila, ce bi ti nekdo ponudil milijon evrov in ce bi sprejel bi ena oseba, ki je ne poznas zaradi tega umrla.

Na to temo je tudi posnet en film.


Jep, http://www.imdb.com/title/tt0362478/

STU-III je izjavil:

@mesar

Nebi ubil otroka, zagotovo - ker sem to posebej navedel - ti ali pa otrok.



Ja, ampak mene zanima zakaj.


Zakaj? Kar tako - vprašanje pač. Ni drugih možnosti.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Mesar ::

Ni kar tako, če ne bi se lahko odločil tudi za drugo opcijo. Vprašanje je edino če veš zakaj si se odločil kot si se...
Your turn to burn!

STU-III ::

lej, obkoljen si z 20imi oboroženimi možmi, ki pustijo tebe ali sina pri lajfu. tistega, ki izbereš za ziher umre, tistega ki ne izbereš, za ziher preživi.

lej, obkoljen si z 20imi oboroženimi možmi, ki pustijo tebe ali sina pri lajfu. tistega, ki izbereš za ziher umre, tistega ki ne izbereš, za ziher preživi.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Mesar ::

V tem primeru sem se že izjasnil, sem jaz tisti, ki preživi.
Your turn to burn!

STU-III ::

Me zanima, kako bi se sin odločil, najbrž enako, da on preživi.

Ampak bolj normalno, da bi on to rekel, kot pa oče.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Mesar ::

Zakaj? Zakaj je bolj normalno, da ti bo rekel oče?
Your turn to burn!

STU-III ::

Ne, da mi bo rekel oče???

Da bi se oče odločil, da sin preživi ane? To je ponavadi normalno ane?
Line secured.

Mesar ::

Ja pardon, zatipkal sem se. Zanima me zakaj je bolj normalno, da se oče odloči, da sin preživi?
Your turn to burn!

STU-III ::

ker je to v človekovi naravi? zaščititi svoje mladiče?
Line secured.

Janac ::

Dandanes ni vec tega, vsak ima po 20 otrok, da lahko na socialni dobi nadomestek in gleda svojo rit.

Pri zivalih je pa drugace, ravnajo po nagonu, ki ga imajo v krvi.

STU-III ::

Wau, vidim da vi pa res niste prav nič zaščitniški ;((

Evo, če bi bil jaz v situaciji, da bi moral izbrati ali umrem jaz ali moj mlajši brat, bi izbral sebe. Evo, mislim da sem pokazal, kaj imam v mislih - bratska ljubezen ;)
Line secured.

Duhec ::

Če je brat po tebi, si ga v bistvu zajebal, saj potem on razmišlja isto kot ti.

DarwiN ::

Te igrice se ljudje ne bodo igrali s tabo, oziroma boš preko odgovorov dobil zelo nerealno sliko... Namreč, tisti "sebični", ki imajo otroke, tukaj načeloma ne bodo sodelovali, saj že sama izjava (in četudi je samo v teoriji), da bi za svojo rit žrtvoval otroka, pomeni, da si odvrgel del ljubezni do tega otroka... Že samo priznanje na glas, oziroma tipkanje teh besed tukaj prinaša negativne psihološke posledice... In še zadeve kot so - Kaj če sam otrok ali kak znanec to tvoje priznanje prebere? Nič hudega? Well.. Think about it. Otrok te nikoli več ne bi gledal z enakimi očmi...Vsaj podzavestno ne..

In tako tudi praktično vem, da Mesar, ki ti je edini iskreno sebično odgovoril, nima otrok... Če bi jih imel, bi molčal oziroma izjavil, da bi žrtvoval sebe. Zakaj bi plačeval ta davek, ki sem ga zgoraj omenil?.. V prvi vrsti bi pa seveda imel tudi malo drugačen, bolj intimen, pogled na to vprašanje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

STU-III ::

@darwin

Gre za to, če bi se MORAL odločiti ali ne. Sem rekel, da tisti, ki nočete pač ne sodelujte ane. Enim je težko priznati, kaj bi naredili ampak kaj je narobe, če priznam? Zdaj pa si predstavljaj, da bi napisal, da bi raje žrtvoval brata in, da to nekdo od mojih prebere - to bi šele dobili negativen vtis o meni.

Duhec je izjavil:

Če je brat po tebi, si ga v bistvu zajebal, saj potem on razmišlja isto kot ti.


Jaz sem starejši in je vseeno lepo, da bi se jaz žrtvoval ane? Jaz mlajšemu bratu nebi zameril, če bi on izbiral in žrtvoval mene - druga zgodba, če bi imel jaz starejšega brata - on bi verjetno razmišljal tako, kot jaz za mlajšega.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

vorantz ::

STU-III je izjavil:

@mesar

Jah, valda ti je do svoje riti ampak kaj bi si mislil otrok, če bi rekel morilcu, naj ubije njega??? Kakšen je to oče, da bi žrtvoval sina?


Kaj pa ma to veze glede na to, da bo kmalu umrl :P

Jaz sem pa mislil, da ste tukaj bolj deci, ne pa punčke, ki samo na svojo rit gledajo ;)


A je boljše met na svetu pamža, ki je bil travmatiziran s takim dogodkom in ratal dexter al odraslega, ki ima boljše šanse, da rata kvečjemu pijanc?

freesty ::

STU-III je izjavil:

@darwin

Gre za to, če bi se MORAL odločiti ali ne. Sem rekel, da tisti, ki nočete pač ne sodelujte ane. Enim je težko priznati, kaj bi naredili ampak kaj je narobe, če priznam? Zdaj pa si predstavljaj, da bi napisal, da bi raje žrtvoval brata in, da to nekdo od mojih prebere - to bi šele dobili negativen vtis o meni.

Duhec je izjavil:

Če je brat po tebi, si ga v bistvu zajebal, saj potem on razmišlja isto kot ti.


Jaz sem starejši in je vseeno lepo, da bi se jaz žrtvoval ane? Jaz mlajšemu bratu nebi zameril, če bi on izbiral in žrtvoval mene - druga zgodba, če bi imel jaz starejšega brata - on bi verjetno razmišljal tako, kot jaz za mlajšega.


Nisi ti odpiral nekih tem o samomorih in, da rabis pomoc, ker te sociala ne sprejme in se spravljajo nate?

Potem cisto razumem tvoje odgovore, da bi se zrtvoval za vsakega, saj s tem, ko to pises se v svoji glavi povelicujes in tha feels good ane.

Jaz v bistvu ne morem recit dokler nisem v taksni situaciji.
Verjetno si gledal kak film in si si rekel, da ce bi tebe tako mucli ti ze nebi izdal podatkov. Well... Ko bi ti zacel nohte dol trgat pa pistolo na glavo prislanjat bi verjetno tudi spremenil mnenje;)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mladec ::

Če odgovorim na vprašanje in postavim eno.
Vsaka opcija nosi hude posledice. Če bi izbiral žena oz. sorodnik (mama) tega ni mogoče izbirati če si vsaj malo čustven. Naprimer: Če izberem da žrtvujem ženo/mamo bom s to vestjo živel do konca svojih dni kar pomeni lahko tudi moteno nadalno življenje. Zdaj pa se vprašajte kaj je boljše. Ali naj se sam žrtvujem pa naj mama do konca življenja obžaluje ker je izgubila sina? S tem ko se sam sebe žrtvujem to je zame sebičnost. Jaz se rešim, ne čutim več nič, mama pa trpi do konca svojih dni. Ni vprašanje kdo naj umre ampak kdo naj s tem živi. To je kar se tiče sorodnikov.
Pri tujcih je enako le da je faktor vesti izjemno manjši.

LitralSM ::

@darwin nerealna je predvsem tvoja izjava, ker je omejena le na tvoj pogled na svet. OP pa je vecni ignorant, nedorasla oseba, ki se nocesprijazniti z resnicnim svetom. in ja, za mojo odlocitvijo bi bili racionalni oziroma logicni razlogi. ampak ne, moja odlocitev bi bila napacna, ker se je par malin tako odlocilo.
in tu je ta problem odprtosti, ko mislite, da je na voljo samo ena resnica, se posebej ce je to VASA resnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

Malcolm_Y ::

The Box? Otroci, prosim:

Unknown_001 ::

Ko gre za preživetje vsa morala in etika odpade, ker v nasprotnem primeru nazadnje vsi konkretno naje**jo. Jebiga, naravni zakoni , nimaš kj gruntat. Gledat moraš racionalno, za koga je bolj koristno da umre, ali ostane. Če bi ta etika pa morala mogla držet vsepovsod, naravni izbor ne bi več obstajal bi na kovcu cel sistem propadel.

Če si se sposoben izognit smrti se daj, tisti ki se ji ne bore, je šibek, narava se je vedno znebila šibkih členov in obdržala le sposobne, ki so znali ali zmogli preživeti.

mladec ::

Unknown_001 je izjavil:


Če si se sposoben izognit smrti se daj, tisti ki se ji ne bore, je šibek, narava se je vedno znebila šibkih členov in obdržala le sposobne, ki so znali ali zmogli preživeti.


A če dobiš možnosti izbire si močan? In če se žrtvuješ si šibek?
Tvoj princip je deloval 2000 let nazaj. Danes je moč v glavi.

Unknown_001 ::

mladec je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Če si se sposoben izognit smrti se daj, tisti ki se ji ne bore, je šibek, narava se je vedno znebila šibkih členov in obdržala le sposobne, ki so znali ali zmogli preživeti.


A če dobiš možnosti izbire si močan? In če se žrtvuješ si šibek?
Tvoj princip je deloval 2000 let nazaj. Danes je moč v glavi.


Ni to, ampak glede moči za preživetje odloča tud položaj v katerem se znajdeš, potem je spet vprašanje, kako si prišel v tak položaj.

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Čak čak zdej govorite kokr češ da je v ozadju svet v razdoru in da bodo preživel sam najmočnejši po zakonih narave. Kot prvo OP ni opisal situacije v takem smislu kot drugo pa ljudje nismo visoko na preživetveni lestvici zarad svoje moči ampak zarad svoje pameti, sodelovanja, nikakor pa ne tega da vsak na lastno rit misl tko k ste verjetn dobil vtis pr The walking dead. Štekam da tam delajo dramo češ da bi itak vsaka mini skupinca sam nase misnla in da je bolš da močnejši preživijo. Ampak kaj se zgodi ko sam močnejši preživijo? skregajo se glede vloženega truda ker jih šibkejši emocionalno ne držijo nazaj v ravnovesju. Narava je pa vsa narejena po principu nenehne težnje po ravnovesju. Tud šibki imajo svoj namen čeprav ne tako neposreden in razvajeni človeški družbi očiten.


Zdej pa nazaj k vprašanju. Ali bi se žrtvoval za kogarkoli? Če bi bil starejši bi verjetno lažje se žrtvoval ker tako ali tako ne bi imel veliko od preostanka življenja. Sicer bi pa pustil da usoda sama izbere pot. Kdo pa sem da odločam? Bog? Ne. Mogoče mi je pa namenjeno da preživim da še kdaj komu priskočim na pomoč. Mogoče mi je namenjeno da umrem. Jaz nisem tisti ki bi imel moč v taki situaciji. Torej se nimam kej za odločat.

Če bi me pa vprašal kdo umre pa tako ne bi imel zagotovila da moji sorodniki/sin/hčerka ne bodo umrli za mano ker jih bodo vseeno pobili. Torej naredil bi sledeče. Rekel bi da mi je vseeno ker lajf se mi v vsakem primeru na nek način konča. Bodisi imam preostanek lajfa travmo ker so mi pobil družino, bodisi sem fizično mrtev. Tudi če družina preživi zaradi mojega žrtvovanja bo občutila isto torej travmo do konc življenja. Bi si želel verjeti da sem se žrtvoval za boljše drugih ? Da seveda. Ampak realno bi jim podaril peklensko življenje. Zato se raje ne bi odločal. Če nisem jaz povzročil situacije zakaj bi moral prevzeti del odgovornosti za posledice?

Unknown_001 ::

Ne da se mi razlagat. Ampak tisto s skupinicami si mal falil od tistega kar sem hotu povedat.

FlyingBee ::

samo lastnega otroka ne bi, vse ostalo moram jaz preživet

Looooooka ::

Ma lej...otroka lahko vedno se enga nardis....ce ni ravno 10+ let star potem so to stroski primerljivi z avtomobilom. Te se pa menja na 5 let :)
Ok ampak malo za res.
Vsi s katerimi ne prezivim vsaj 3-4 dni na teden(sodelavci, stranke in prodajalci se ne stejejo) so pogresljivi.
Bi blo pa fino, da tisti, ki se ne bi zrtvovali zraven napisete se ce ste slucajno verni.
Ker potem me res zanima po kateri logiki se VI ne bi zrtvovali.
Mene je kot ateista pac skoda. Verniki baje nimate tok za zgubit :)

FlyingBee ::

mah sploh ni komplicirano, otrok ima do samostojnega življenja (vsaj v razmerah v katerih jaz živim, recimo do 18. leta) še največ od življenja, nobenih pravih skrbi ... kdo mu ne bi privoščil takega življenja ... ko si starejši precej več že veš in smrt ni več tako grozna stvar, ki se ti lahko zgodi, razen seveda mučenja in kakšnih ultra groznih

imagodei ::

OP je vprašanja definiral zelo splošno, tako da ja težko kaj pametnega reči. Odvisno od situacije. Vse je zajebano, sploh za ljudi, ki smo vzgojeni v relativno mirnih časih. Večini ljudi bi se danes zdelo nepredstavljivo v nedeljo opoldan jit na mestni trg gledat javno obglavitev posiljevalca, še slabo stoletje nazaj so bile usmrtitve z giljotino v Franciji javne. Folk, ki danes odrašča v raznih Afganistanih ali v delih Afrike, kjer se vsakodnevno koljejo, bi precej različno ocenjeval vrednost življenja v omenjenih primerih.

Skratka, za zahodnega človeka, ki je odrastel v miru, je katera koli opcija stresna in travmatična. Je pa težko tudi soditi, kako bi odreagiral, ko si soočen s smrtjo. Marsikdo bi (popolnoma opravičljivo) izpadel slabič. Je pa tako, da verjamem, da je materinski nagon toliko močan, da v primeru, da bi bila pred dilemo Otrok ali jaz postavljena mama, da bi se 99,99% odločila v otrokov prid. Pri očetih ta odstotek ne bi bil tako visok, ampak še vedno precejšen. Za vse ostale primere težko sodim.

Ampak, če želite res težko vprašanje, potem premislite o tem: imaš dva otroka, oba recimo že najstnika (da se že orenk zavedata življenja), nakar si postavljen pred dilemo: izberi enega in samo enega od obeh otrok in ga ubij, sicer mi ubijemo oba. ;((
- Hoc est qui sumus -

DarwiN ::

Ampak, če želite res težko vprašanje, potem premislite o tem: imaš dva otroka, oba recimo že najstnika (da se že orenk zavedata življenja), nakar si postavljen pred dilemo: izberi enega in samo enega od obeh otrok in ga ubij, sicer mi ubijemo oba. ;((


Itak coinflip, saj na tak način preložiš odločitev na random in boš kasneje v življenju nosil precej manjše breme, oziroma boš lahko vsaj živel sam s seboj.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

imagodei ::

Nikoli pa verjetno ne boš pozabil pogleda tistega otroka, ki bo umrl (zakaj jaz?) - ne glede na met kovanca.
- Hoc est qui sumus -

DarwiN ::

Nobody said it was going to be easy... It's a dirty job, but somebody's got to do it..8-)

In s kovancem nisi samo preložil delček odgovornosti, ampak si hkrati tudi ohranil vest, da si imel oba otroka enako rad..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

imagodei ::

Nikoli nisem trdil, da bo lahko. Ravno rekel sem:
če želite res težko vprašanje


Hočem povedat, da je to vprašanje še za odtenek težje, kot izbirat med tem, ali naj umre sestrična ali pa ti.
- Hoc est qui sumus -

FlyingBee ::

problem je, ko pade na tistega, katerega imaš raje :-( enega otroka ne moreš žrtvovati, da bi rešil drugega, zato je odločitev, da se upreš in je verjetno, da vsi trije umrejo, tako si nimaš kaj očitat

včeraj gledal film Law Abiding Citizen ... eden boljših filmov prejšnjega desetletja, ampak konec je recimo moteč: tožilec, ki ostane živ je delal "pravilno", ker lahko bi se zgodilo, da bi na sodišču oba prasca bila nekaznovana in se je pogodil z glavnim prascom, kar je seveda v očeh žrtve popolnoma nesprejemljivo kot so tudi njegova nadaljna dejanja po mesarjenju zločinca, je pa jasno, da je tožilec gledal predvsem na svojo zmago, si pa s tem ni zaslužil smrti, tudi sodnica ne, saj je samo opravljala svoj posel ... no v glavnem taka vprašanja so res zelo težka, ampak v sili drugače razmišljaš in takrat niso več tako težka, predvsem so posledice grozne

jype ::

Stojansto> eden boljših filmov prejšnjega desetletja

Ojej no.

Glej Dogville, pol pa pametuj o težkih dilemah.

gendale ::

freesty je izjavil:

Bolj primerna dilema bi bila, ce bi ti nekdo ponudil milijon evrov in ce bi sprejel bi ena oseba, ki je ne poznas zaradi tega umrla.

Na to temo je tudi posnet en film.

vzameš denar, daruješ polovico v dobrodelne namene, zarad česa preživi več kot 1 oseba, ti maš pa še vedno 500 tisoč
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koga naj ubije samovozeč avtomobil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
22964028 (56642) Truga
»

Bi ustavili vlak? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
818600 (6486) i386
»

Lahko človeškemu življenju določimo denarno vrednost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
977788 (5337) LordTado
»

vas je strah smrti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10015687 (12522) Saladin

Več podobnih tem