» »

O motenju posesti, scanju, sranju in prekletih ljubljančanih

O motenju posesti, scanju, sranju in prekletih ljubljančanih

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

WarpedGone ::

Morm zaupat tolo štorijo, je še topla ... Sem živel v ideji da so ljudje v splošnem razumni in da smo deep under vsi enaki... predvsem pa zdravi. Ta naiven pogled počasi jemlje slovo, ko srečujem osebke za katere dobim prvo asociacijo bolnik.

Lociran sem na obrobju ljubljane, na koncu ulice v manjšem naselju. Poleg moje hiše je še par drugih pol čez je pa travnik in gozd. Sem porihtal mačji WC in vrečko odesu ven v kanto. Maco je zahteval da gre zraven in sm ga pač dal na vrvico in sma šla. Najprej naprej po cesti do kontejnerjev, pol nazaj po cesti in mimo sosedove hiše na travnik. Pred parimi tedni je bil pokošen tako da o najvišje bilke ravno cca pol metra visoke, ultra zanimivo za mačka. Sma ravno nekje sredi travnika, ko se pri sosednji hiši nek starejši gospod začne neki dret. Ker sm mel na glavi sušalke in bil ravno sredi pogovora po GSM nism ujel celih stavkov, sem pa ujel "scanje", "sranje" in "prekleti ljubljančani". Sem pobral mačka in stopil par korakov bliže do napeljane vrvice, pa jo je gospod že ubral v hišo. Pred hišo je sedel nek mal mlajši moški in gledal v tla. Sm ga vprašal kam je šel starejši gospod, da naj pride bliže in se zmenimo.

Moški: Je že vse zmenjeno.
Js: Kaj pa?
Moški: Ja ne sm mačka scat vodit.
Js: OK, ne bo naju več sem, samo a ste vi kdaj mel kak stik s hišnim mačkom?
Moški: Kaj ma pa to veze?
Js: Ker govorite neumnosti, maček ni pes da ga pelješ ven scat.
Pol sma se obrnila in šla nazaj.

Kaj je catch? Na tem istem travniku so se lani pasli konji. Letos pa je v tej ogradi, pred katero sma se ustavila zarad ograde, na drugi strani pa je hiša, že bila kobila in žrebe. Na travniku po katerem serjejo konji je njega strah, da se bo uscal kak maček. Ignorirajmo, da se konkretni maček še ni uscal/usral drugam kot v svoj WC in da ta del travnika ni ograjen sploh, kaj šele kje kakšna tabla o kakšnem prepovedanem sprehajanju itd.

Komot sprejmem, da lastnik travnika ne mara, da mu hodim po travniku. Ko bo to reku, bom to spoštoval. Če bo pa iz riti vleku idiotizme, bo pa v obraz dobil da je idiot.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mesar ::

Mačka bi privezal nekje, da ne more na travnik, pol pa bi si vzel čas pa bi se mu ti šel usrat na travnik.

Problem solved!
Your turn to burn!

TESKAn ::

In to, da se ti nekdo zadere, da naj tvoj maček ne serje po njegovem travniku (pa pustimo zdej ob strani njegovo poznavanje straniščnih navad mačkov), je tako hudo, da je treba takoj na forum povedat? In ti tolk "dvigne pritisk", da si se pripravljen it naprej prepirat, kje je tvoj maček navajen opravljat potrebo?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

STU-III ::

TESKAn je izjavil:

In to, da se ti nekdo zadere, da naj tvoj maček ne serje po njegovem travniku (pa pustimo zdej ob strani njegovo poznavanje straniščnih navad mačkov), je tako hudo, da je treba takoj na forum povedat? In ti tolk "dvigne pritisk", da si se pripravljen it naprej prepirat, kje je tvoj maček navajen opravljat potrebo?


No, no, vsi se kdaj zdolgočasimo in moramo deliti nekaj posebnega ;)
Line secured.

Venomus ::

Tako je prav, ne se pustit takim. Ponavadi se hitro vidi, kaj hočejo, ko jim kaj rečeš nazaj. Če hočejo samo šefe igrat, potem se hitro poberejo, ko dobijo kakšno logično nazaj.

Če je pa kakšen motenež in ne neha srat, ko mu kaj rečeš, potem pa ponavadi nima smisla nadeljevati, ker nikamor ne vodi.

Zeitgeist ::

a si pomislil na to da nekomu pac ne pase, da nekdo nekomu seta po njegovi zemlji?

Ziga Dolhar ::

Pri WarpedOne gre za tipičen primer nečesa, čemur sam pravim "kaznivo dejanje sosedstva". Gre za posebno obliko kaznivega dejanja "ogrožanja varnosti".

Ko sem bil še pripravnik na sodišču, sem imel opravka z naslednjimi primeri:

1. Tašča, živeča v prvem nadstropju hiše, se je kregala s snaho, živečo v pritličju iste hiše. Razlog za kreg je bilo vprašanje, na katerem koncu vrvi bo katera od njiju obešala perilo. O tem vprašanju sta imeli sicer sklenjeno sodno poravnavo. Osemdesetletnica je šestdesetletnici zabrusila, da ji bo "odbila glavo", česar se je slednja nadvse zbala in obvestila policijo. (Na sodišču se je nato pohvalila, da ona se pa že ni zbala!)

2. Mlajši sosed starejšemu sosedu pri prehodu skozi vetrolov, pri čemer je bilo med njima ca. 5 metrov razlike, ni pridržal vrat oziroma mu jih je zaprl. Starejši sosed je mlajšemu rekel, naj se pazi. Ker je mlajši vedel, da je starejši lovec in ima puško, se je zbal.

3. Spor med sosedoma, kdo bo parkiral na tistem delu pločnika.

4. Spor med sosedoma zaradi obrti njunih življenjskih sopotnic, a.k.a. katera od njiju je bila bolj razuzdana. Padale so hlače in kazali so se (moški) spolni organi. Pri tem je prvi sosed proti drugemu zamahnil s šibo, medtem ko je z vidika drugega soseda proti njemu mahnila fižolovka. Na sodišču smo si ogledali corpus delicti. Šlo je za precej krepko poleno.

In še en primer, ki sicer ne spada med "ogrožanje varnosti", je pa lep ilustrator prijetnih sosedskih odnosov...

5. Soseda je motilo, ker so sosedine neobrezane smreke segale čez javno cesto, ki je bila zato pretežni del zime fino pomrznjena, veje pa so udarjale po avtih. Soseda je opisala, da je sosed "posekal smreke". Žena soseda je pojasnila, da je "prirezal vejice". Vse je relativno :).

Skratka - ja, zaradi takih stvari se ljudje kregajo in gonijo po sodiščih. OP-u svetujem, da se v prihodnje zadrži in ob takih incidentih ne pristopi k izzivaču, saj se bo ta lahko zbal za svoje življenje, ko mu bo krepak dec pristopil z divjo zverjo na povodcu ... in to brez nagobčnika.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

joze28 ::

Vprašanje za pravnike: Imam pravico hodit po sosedovem travniku/njivi/lastnini?

STU-III ::

joze28 je izjavil:

Vprašanje za pravnike: Imam pravico hodit po sosedovem travniku/njivi/lastnini?


Brez dovoljenja ne, pa nisem pravnik in vseeno to vem.
Line secured.

bastadu ::

Pri ima še ropar "pravico" hoditi po tvoji bajti in mu ne smeš storiti žalega ...

darkolord ::

Roparju lahko, samo tatu pa ne.

STU-III ::

A mi lahko kdo pove, ali je dovoljeno snemat iz stavbe skozi okno na javno področje brez, da je označeno, da je video nadzor? Imamo težave z mularijo, zato me zanima?
Line secured.

Ziga Dolhar ::

STU-III je izjavil:

A mi lahko kdo pove, ali je dovoljeno snemat iz stavbe skozi okno na javno področje brez, da je označeno, da je video nadzor? Imamo težave z mularijo, zato me zanima?


stran na www.ip-rs.si. Preberi celoten zapis.
https://dolhar.si/

WarpedGone ::

In to, da se ti nekdo zadere, da naj tvoj maček ne serje po njegovem travniku (pa pustimo zdej ob strani njegovo poznavanje straniščnih navad mačkov), je tako hudo, da je treba takoj na forum povedat? In ti tolk "dvigne pritisk", da si se pripravljen it naprej prepirat, kje je tvoj maček navajen opravljat potrebo?

Kdo se kje/kaj prepira?
Če se kdo dere name ko na steklega psa, pričakujem da mi upa svoje mirno povedat v obraz, da si seževa v roke in greva zmenjena narazen.

P.S. Naslednjič te bom vprašal, če lahko odprem novo temo.

a si pomislil na to da nekomu pac ne pase, da nekdo nekomu seta po njegovi zemlji?

Povsem legitimna želja ampak tako željo se spodobi naglas povedat.
Mogoče z ograjo, tablo al pa človeško besedo in v obraz.

Če pa očitaš mačje scanje tam kjer konji serjejo, pač izpadeš ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Vprašanje za pravnike: Imam pravico hodit po sosedovem travniku/njivi/lastnini?

Bolše vprašanje je ali je treba predvidevat prepoved ali je upravičeno predvidevanje, da hoja po neograjenjem travniku ni problem.
Zbogom in hvala za vse ribe

fosil ::

Pač človek ne mara da hodiš po njegovem travniku.

Praviš da je on nekulturen, ker ti tega ni povedal na lep način.
Lahko pa stvar obrnemo.
In rečemo da si ti nekulturen, ker ga nisi vprašal za dovoljenje preden si se začel sprehajat po njegovi lastnini.

Kaj je torej bolj nekulturno.
Da se sprehajaš po tuji lastnini brez dovoljenja?
Ali da nekomu ki se brez dovoljenja sprehaja po tvoji lastnini zavpiješ da naj gre dol?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

kloko ::

To je še blaga oblika nekulture, hoditi in svinjati po tujem. Nadaljuje se z obiranjem "gozdnih sadežev", ki rastejo na njivi in sadovnjaku. Dobiš osebo s polno košaro s tvoje njive in ti začne "joj gospod, saj sem samo za eno juhco nabrala...", "joj gospod, saj imate pa toliko breskev, da se vam tehle par nič ne pozna...". V zadnji fazi tega procesa pridemo do emancipiranih sodržavljanov temnejše polti, ki poleg naštetega še barako postavijo na tuji zemlji in jim nihče nič ne more.

No, jaz že v prvi fazi takšne osebke nazivam C.I.G.A.N.I, ne glede na bravo kože.

L.p., Kloko

francek1 ::

Eni (večinoma mestjanarji) očitno rabite take table:

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

xxx ::

Interesantno. Predlagam, da se prepove vožnja z avtomobili v Ljubljani osebam, ki nimajo stalnega prebivališča v Ljubljani. In se postavi take table (glej zgoraj).

Ziga Dolhar je izjavil:

...

Eno vprašanje, včasih vem, da ni bilo problemov z gobarjenjem in podobnimi zadevami (SFRJ), kako je to danes urejeno. Vem da obale ne smeš ograditi (kar sicer eni še vedno počnejo) kako pa je z gozdovi, travniki?

Sicer pa mi je vedno bolj jasno, zakaj so po 2. sv. vojni razlastninili lastnike zemljišč. Zaradi take mentalitete. Ljudje so pač še vedno opice, če jim le pustiš.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Sriple Tix ::

Saj jim po svojem že zdaj lahko prepoveš.

xxx ::

Sriple Tix je izjavil:

Saj jim po svojem že zdaj lahko prepoveš.

Ok, prepovedujem, da do mojega pride ena sam prašni delec iz izpušnih plinov.
Pa pa...

Relanium ::

Jah mim naše bajte ob cesti tud raste detelja. Ta detelja se kosi za svinje.
Ljudje pa notri veselo spuščajo pse scat in srat.

Zdaj pa OP dobro premisli, če ni bil tvoj primer podoben,
ker meni taki pacienti grejo na jetra.

Mimgrede, če so se LANI pasli tam konji ma to ravno tolk veze kot kolk je blo lanskega snega.
Če se letos ne pasejo, zna bit da se kosi, in če je trava že velika potem pa že začenjam razumevat tvojga soseda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

dzinks63 ::

Pred parimi tedni je bil pokošen tako da o najvišje bilke ravno cca pol metra visoke,

To ni všeč nobenemu kmetu, da mu mečkaš mlado travo, tega se ne počne, če bi bilo sveže pokošeno, se nebi bunil. Ta kmet je bil še uvideven, da te je samo nahrulil, drugi so bolj robati, prileti s kakšnimi vilami in psom poleg, Povsemm nekaj drugega je, če se tam pasejo konji, v tem primeru se niso, če so se lani, nima nobenega pomena.

francek1 ::

xxx je izjavil:

Interesantno. Predlagam, da se prepove vožnja z avtomobili v Ljubljani osebam, ki nimajo stalnega prebivališča v Ljubljani. In se postavi take table (glej zgoraj).

Ziga Dolhar je izjavil:

...

Eno vprašanje, včasih vem, da ni bilo problemov z gobarjenjem in podobnimi zadevami (SFRJ), kako je to danes urejeno. Vem da obale ne smeš ograditi (kar sicer eni še vedno počnejo) kako pa je z gozdovi, travniki?

Sicer pa mi je vedno bolj jasno, zakaj so po 2. sv. vojni razlastninili lastnike zemljišč. Zaradi take mentalitete. Ljudje so pač še vedno opice, če jim le pustiš.

Če ne ločiš javne prometne površine od zasebne parcele, ti lahko le bog pomaga...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

TESKAn ::

Kdo se kje/kaj prepira?
Če se kdo dere name ko na steklega psa, pričakujem da mi upa svoje mirno povedat v obraz, da si seževa v roke in greva zmenjena narazen.

Od človeka, ki se nate "dere kot na steklega psa", pričakuješ, da se bo naprej mirno pogovarjal? Resno? Praviš, da ni bolj verjetno (če bi možakar ostal zunaj), da bi se ti ali a) še naprej drl v obraz ali b) kot je rekel žiga, poklical policijo, ker se je "ustrašil krepkega dedca z divjo zverjo"?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Fritz ::

Ziga Dolhar je izjavil:


Skratka - ja, zaradi takih stvari se ljudje kregajo in gonijo po sodiščih. OP-u svetujem, da se v prihodnje zadrži in ob takih incidentih ne pristopi k izzivaču, saj se bo ta lahko zbal za svoje življenje, ko mu bo krepak dec pristopil z divjo zverjo na povodcu ... in to brez nagobčnika.

Ekola, pa smo dobili še pravno-psihološko-sociološko analizo. Super napisano :D
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Dr_M ::

francek1 je izjavil:

Eni (večinoma mestjanarji) očitno rabite take table:




A rednecki iz divjega zahoda ste ze v Slo?

WarpedGone ::

In rečemo da si ti nekulturen, ker ga nisi vprašal za dovoljenje preden si se začel sprehajat po njegovi lastnini.

1. kako za vraga naj vem čigav je posamezen meter travnika in koga moram vnaprej prosit za dovoljenje
2. na istem travniku se je pasel konj, v ograjenem delu med samim travnikom in to hišo sta bila že letos kobila in žrebe - kakšna detelja, kakšna škoda?
3. okrog travnika ni bilo več ograje, ki je lani zadrževala tistega konja
4. na travniku ni bilo nikakršne detelje, čez grejo kolesnice do kozolca
5. nikakršne škode nisma delala razen par pohojenih travnih bilk - vrednost tega sm pripravljen kriti tudi v denarju
6. nikoli in nikjer ne sprejmem da se ljudje name zdirajo medtem ko js ne delam ničesar vsaj približno enako agresivnega
7. problem je da je maček pod kontrolo?

Da bo jasno za kakšno divjo žival gre in kakšne svinjske asociacije dobi človek, ko jo vidi:



Skratka - ja, zaradi takih stvari se ljudje kregajo in gonijo po sodiščih. OP-u svetujem, da se v prihodnje zadrži in ob takih incidentih ne pristopi k izzivaču, saj se bo ta lahko zbal za svoje življenje, ko mu bo krepak dec pristopil z divjo zverjo na povodcu ... in to brez nagobčnika.

Kaj pa če sm se že js zbal za svoje življenje ko se je kot strela iz jasnega nekdo začel dret name, ko sm js povsem mirno se sprehajal po zelem travniku in hotel nikomur nič?

Od človeka, ki se nate "dere kot na steklega psa", pričakuješ, da se bo naprej mirno pogovarjal? Resno? Praviš, da ni bolj verjetno (če bi možakar ostal zunaj), da bi se ti ali a) še naprej drl v obraz ali b) kot je rekel žiga, poklical policijo, ker se je "ustrašil krepkega dedca z divjo zverjo"?

Pričakujem samo, da ima jajca mi svoje povedat na par metrov, ne da se samo dere 20+ metrov daleč meni v hrbet, ko se obrnem proti njemu pa spoka v hišo.
Še najbolj si želim, da bi res poklical policijo. Če bi se mi drl v obraz od blizu, bi jo poklical jaz.

Nobenga problema nimam odgovarjat za svoje prekrške, ampak ne naključnemu idiotu.


Če bi tam bila kakšna takšna tabla ali vsaj najmanjši znak, da gre za karkoli vrednega, me nebi bilo okrog.
Kdo vnaprej pričakuje, da se ne sme sprehajat po precej neuglednem travniku po katerem so še malo nazaj razkopavali konji?
Kakšno škodo naj bi on naredu?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

Nekateri ljudje ne marajo mačk. In to ne na način kot se bojiš psa, ampak bolj kot "fuuuj mački". Pol je pa ta še na vrvici, gospodar pa ljubljanski prišlek... kombinacija, da sosed zaključi dnevno enoličnost in pove kakšno iz dna duše.

Moj nasvet je, da jim prineseš kilo kave in še 1X razložiš, da nisi zamenjal mačka za psa ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Šimpanz ::

Ma to je tipična slovenska navada da se neki zadereš potem pa zbrišeš. Pred nekaj leti sem svojemu peseku metal palico on pa jo je nosil nazaj, pa se neka babica skozi zastrto okno zadere da pes dela škodo, potem pa zagrne zaveso in zbriše noter. Ko jo naslednji dan vidim, ko gre v trgovino jo vprašam kaj je hotela povedati, ko se je drla skozi okno, mi je rekla da pes s tekanjem uničuje travnik, saj pregloboko zabija tace. Pesek ima pa 4 kile.

WarpedGone ::

@Vajenc:
Ni švoh ideja.

Edit: če bi bil baraba, bi jim prinesu Kopi Luwak
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

trololo2 ::

Je že dzinks povedal da ga je najbrž motilo tvoje teptanje trave. Po pol metra visoki travi se pač ne hodi. Dalo bi se razpravljati a ni bil kmet mogoče preveč furjast, ampak saj vidim da si ti tudi.

WarpedGone ::

Hmnja, da gre res za "kmeta" i.e. lastnika tistega zemljišča je tihi privzetek. Kolikor sem uspel vidit osebke ki furajo traktorje tle okrog, teh dveh ni bilo zraven.
Plus, a je težko rečt "ne mi mečkat trave" in je treba ven vlečt scanje, ki da je problem? Hkrati pa 5m naprej ščijejo konji kar pa spet ni problem?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

WarpedGone je izjavil:


1. kako za vraga naj vem čigav je posamezen meter travnika in koga moram vnaprej prosit za dovoljenje

Kako pa kmet lahko ve, kje se konča njegova zemlja in nadaljuje sosedova?
Si niti ne predstavljaš kaki spori se sploh dogajajo okrog tega, tako da se tud od tebe pričakuje da vsaj mal paziš na to!

WarpedGone je izjavil:


2. na istem travniku se je pasel konj, v ograjenem delu med samim travnikom in to hišo sta bila že letos kobila in žrebe - kakšna detelja, kakšna škoda?

Prej si govoril da lani, zdaj pa že da letos??

WarpedGone je izjavil:


3. okrog travnika ni bilo več ograje, ki je lani zadrževala tistega konja

Kot praviš tud če letost, zdaj bo že tretja košnja in če so se pasli ob prvi, potem pa ograjo odstranili jo bojo zdaj travo očitno kosili.
Pa še pol metrska praviš ????? Nekateri kosijo manjšo!!

WarpedGone je izjavil:


4. na travniku ni bilo nikakršne detelje, čez grejo kolesnice do kozolca

Nisem rekel izključno detelja, VSE trava je krma in ko ima samo malo vonja jo žival NOČE VEČ.

WarpedGone je izjavil:


5. nikakršne škode nisma delala razen par pohojenih travnih bilk - vrednost tega sm pripravljen kriti tudi v denarju

Ja pa ja, težk ti ovrednotiš travo k ise kosi, zgrabi, spravi v hlev, potem pač ker se ne poje odstrani nazaj iz hleva in je potrebno nekje dobiti drugo krmo

WarpedGone je izjavil:


6. nikoli in nikjer ne sprejmem da se ljudje name zdirajo medtem ko js ne delam ničesar vsaj približno enako agresivnega

Lej si pač človeka razjezil, ti bi tud bil jezen če se ti sosedov pes pokaka na zelenico, ali ne ?


Ne vem ka naj še rečem...... ljubljančani mal se razglejte naokrog lepo vas prosim, ne se pol čudit če vas zmerjajo z prekletimi ljubljančani.
Na vasi so (nenapisana) pravila drugačna in se pričakuje da se ravnate v skladu z njimi.

stara mama ::

Relanium je izjavil:

ljubljančani mal se razglejte naokrog lepo vas prosim, ne se pol čudit če vas zmerjajo z prekletimi ljubljančani.

Pri nas je reči nekomu da je ljubljančan dejansko žaljivka :P

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

Dr_M je izjavil:

francek1 je izjavil:

Eni (večinoma mestjanarji) očitno rabite take table:




A rednecki iz divjega zahoda ste ze v Slo?

Oni vedo, kaj je edino, kaj mestjanarji razumejo...zakaj bi zgubljali čas s filozofskimi razlagami, če obstaja bolj učinkovita metoda...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

first_line ::

WarpedGone je izjavil:

Hmnja, da gre res za "kmeta" i.e. lastnika tistega zemljišča je tihi privzetek. Kolikor sem uspel vidit osebke ki furajo traktorje tle okrog, teh dveh ni bilo zraven.
Plus, a je težko rečt "ne mi mečkat trave" in je treba ven vlečt scanje, ki da je problem? Hkrati pa 5m naprej ščijejo konji kar pa spet ni problem?


Itak ljubljančan na vasi misli da je ta glavni car k ma trenirko pa zlati lanac. Veselo po travi z mačkom na vrvici (kera scena), potem se pa pride na slotek napihovat k se je usral k ga je kmet nadrl.

Aston_11 ::

Ljubljančani imajob probleme še avto vozit po kljukasti cesti, pa da ga ne bi imeli s konceptom moje/tvoje.

jalovec09 ::

Mene sploh čudi, da se folk začne kar dret z neprimernimi besedami, najprej se zadre oprostite,....
isto za obisk pri nekomu, to niso več časi k si uletu v bajto.

Vsaj jaz ne, prej se vedno najavim.

WarpedGone ::

Relanium, tolk zadev si falil , tko da ti lahk rečem sam da še parkrat preberi zadevo.

Vas? To gre skozi samo, če ljubljano razglasite za vas. Tisti "kmet" je po svoji lokaciji čisti ljubljančan. Kar je povsem nepomembno razen da me je direkt žalil.
Za žaljenje in nadiranje so ljudje že plačevali odškodnine.

k se je usral k ga je kmet nadrl.

Kdo je pobegnu v bajto, ko sm se obrnu?

Danes mu grem pozvonit na vrata in vprašat kolk škode sm mu naredil in kam mu naj nakažem.
Zbogom in hvala za vse ribe

first_line ::

WarpedGone je izjavil:

Relanium, tolk zadev si falil , tko da ti lahk rečem sam da še parkrat preberi zadevo.

Vas? To gre skozi samo, če ljubljano razglasite za vas. Tisti "kmet" je po svoji lokaciji čisti ljubljančan. Kar je povsem nepomembno razen da me je direkt žalil.
Za žaljenje in nadiranje so ljudje že plačevali odškodnine.

k se je usral k ga je kmet nadrl.

Kdo je pobegnu v bajto, ko sm se obrnu?

Danes mu grem pozvonit na vrata in vprašat kolk škode sm mu naredil in kam mu naj nakažem.


Potem pa svizec zavije čokolado. Še iz postlje ne boš upal.

francek1 ::

WarpedGone je izjavil:

Hmnja, da gre res za "kmeta" i.e. lastnika tistega zemljišča je tihi privzetek. Kolikor sem uspel vidit osebke ki furajo traktorje tle okrog, teh dveh ni bilo zraven.
Plus, a je težko rečt "ne mi mečkat trave" in je treba ven vlečt scanje, ki da je problem? Hkrati pa 5m naprej ščijejo konji kar pa spet ni problem?


Hja, me zanima, kateri pridelek bi ti bolj teknil; tisti, pognojen s konjskim gnojem ali z mačjimi iztrebki...???
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Relanium ::

WarpedGone je izjavil:

Relanium, tolk zadev si falil , tko da ti lahk rečem sam da še parkrat preberi zadevo.

Kr daj prosim primer kaj sem falil, ker sem dobr prebral in mislim da si precej dobro predstavljam zadevo.

Castiel ::

hahahahahahahah ta tema me je pa tako nasmejala :D

Dejansko se najde pacient ki mačka priveže na štrik in ga pelje na sprehod? haha sem mislil da je to možno samo v zelo zelo slabih komedijah :D

Maček je zahteval da ga pelje nas sprehod :D

Očitno velja tisto. Psi imajo gospodarje, mačke pa butlerje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

francek1 ::

jalovec09 je izjavil:

Mene sploh čudi, da se folk začne kar dret z neprimernimi besedami, najprej se zadre oprostite,....
isto za obisk pri nekomu, to niso več časi k si uletu v bajto.

Vsaj jaz ne, prej se vedno najavim.

Izvirni greh je hoja po tuji posesti in mečkanje trave. Vse ostalo je rezultat tega...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Vajenc ::

Po moje vas je večina spregledala, da se njegov maček še ni podelal drugam kot v mačje stranišče doma.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

imagodei ::

WarpedGone je izjavil:

Vprašanje za pravnike: Imam pravico hodit po sosedovem travniku/njivi/lastnini?

Bolše vprašanje je ali je treba predvidevat prepoved ali je upravičeno predvidevanje, da hoja po neograjenjem travniku ni problem.

Tegale ni komentiral še noben pravnik, pa se mi zdi, da je srž problema.

Razumem, da gre lastnikom parcel na jetra, da prišleki na njihovi zemlji obirajo borovnice, maline, nabirajo gobe, organizirajo piknike, pijejo vodo iz izvira... Ne vem, kako je to pravno urejeno - ali se moram jaz kot prišlek najprej pozanimat v katastru, kdo je lastnik, ga nato v nedeljo popoldan iskati po vasi in šele nato z njegovim dovoljenjem tlačiti njegovo grudo? Ali je bolj smiselno, da lastnik na robove svoje parcele postavi obvestilne table?
- Hoc est qui sumus -

francek1 ::

Vajenc je izjavil:

Po moje vas je večina spregledala, da se njegov maček še ni podelal drugam kot v mačje stranišče doma.

Ni relevantno...to je tako, kot otroci v bazenih. Vsaka mama bo rekla, da njen sonček pač ne ščije v bazen...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

krneki0001 ::

WarpedGone je izjavil:

a si pomislil na to da nekomu pac ne pase, da nekdo nekomu seta po njegovi zemlji?

Povsem legitimna želja ampak tako željo se spodobi naglas povedat.
Mogoče z ograjo, tablo al pa človeško besedo in v obraz.


A ti to pričakuješ v državi, kjer bi, če bi se zavist svetila, celotna država ponoči bila kot las vegas osvetljena?

Imam 2 psa in zadnjič se je kolesar ustavil zraven mene, pa rekel; Hvala!, ker ste prijeli pse in jih potegnili k sebi. In da sem prvi, ki je to naredil v njegovem življenju. (meni je to navada da to stalno počnem).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

imagodei je izjavil:



Razumem, da gre lastnikom parcel na jetra, da prišleki na njihovi zemlji obirajo borovnice, maline, nabirajo gobe, organizirajo piknike, pijejo vodo iz izvira... Ne vem, kako je to pravno urejeno - ali se moram jaz kot prišlek najprej pozanimat v katastru, kdo je lastnik, ga nato v nedeljo popoldan iskati po vasi in šele nato z njegovim dovoljenjem tlačiti njegovo grudo? Ali je bolj smiselno, da lastnik na robove svoje parcele postavi obvestilne table?

Pravno pomeni da mora lastnik zemljišča dovoliti prehod le tega, nabiranje gob in ostalih zadev.

Zato se zdaj kmetje bunijo, ko so jim nabili tak davek. Še s svojim lastništvom ne morejo služit.

Mal berite časopise o nebulozah trenutne vlade.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po zasebni poljski poti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14314847 (11523) Mehmed
»

Vožnja s crossom po gozdu

Oddelek: Loža
194417 (3631) r3dkv1c4

Sprehod po javni površini (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21448269 (43936) imagodei
»

Letošnje miši - že mački obupujejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222633 (16686) zuz3k

Več podobnih tem