» »

Letošnje miši - že mački obupujejo

Letošnje miši - že mački obupujejo

1
2
3

@nny ::

Berserker je izjavil:

Veš da globalna80 , kje te ?

Maine coon kr fajn držijo cene...


Tudi če jo dobiš podarjeno, si dolžan plačati stroške vzreje. Sicer pa lahko pokličeš po zavetiščih, poveš, da rabiš zaradi obilice miši in ni vrag, da se ne bo kakšna našla. V najslabšem primeru tvegaš par 100 €, kupiš par in počakaš na mlade. Konec problema z mišmi! ;)

trololo2 ::

Res ne vem od kje ta vaša fascinacija z mačkami. Saj smo jih imeli leta nazaj pa mislim da je to precej neuporabna žival.

Včasih ko se ji zazdi res prinese kakšno razmrcvarjeno miš, ampak to jo navadna dirt cheap mišnica poseka na celi črti. Za povrhu so pa še izjemno nelojalne in če bi jo hotel spodbuditi v lovljenje miši z dajanjem manj hrane, se enostavno preseli k sosedu.

Tako da svojo rešitev sem že napisal. Nabavi 10 mišnic + strup pa redno čisti. Boš imel nekaj dela s tem, ampak je pa efektivna rešitev.

@nny ::

Mogoče, ker je sonaravna pot najboljša?

Tudi psi zelo radi in dobro lovijo miši, pa še več jih pojedo kot mačke. Morajo pa biti lovske mrcine, navadna ščeneta imajo premalo nagona.

jype ::

Valentino> Včasih ko se ji zazdi res prinese kakšno razmrcvarjeno miš, ampak to jo navadna dirt cheap mišnica poseka na celi črti.

Pri nas mačka prinese do pet miši na dan in jih zamenja za brikete, ki jih ima rajši.

Mehmed ::

Carska macka.

Ceprav se vedno navijam za kace.

krneki0001 ::

pri nas doma haski bolj lovi miši od mačka. Zato tudi nimamo nobene miši, haskija sta vse pospravila.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

nebivedu> pri nas doma haski bolj lovi miši od mačka.

V tem so dejansko zelo dobri. Tudi terierji zelo radi žvečijo miši, podgane in podoben živelj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: shadeX ()

first_line ::

jype, malo prej si govoril kako nimate miši, sedaj jih pa že 5 na dan nosi maček domov. Očitno toliko lažeš, da še sebi ne slediš več.

Bom pomoč iskal na bolj primernem mestu, se sprašujem kaj sem sploh mislil da sem tu vprašal. No, par uporabnikov je koristno prispevalo (ne tisti ki nabijajo o sposoji mačkov).

bluefish ::

Napisal je, da ni povečanega števila miši ter da mačke držijo populacijo v šahu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Tear_DR0P ::

first_line je izjavil:

Bom pomoč iskal na bolj primernem mestu, se sprašujem kaj sem sploh mislil da sem tu vprašal. No, par uporabnikov je koristno prispevalo (ne tisti ki nabijajo o sposoji mačkov).

pametno bi bilo, da se obrneš na kake eksperte, ne pa na slo-tech. od kod pa si? obrni ze na lokalne deratizatorje.

kolikor se gibljem po gozdovih, sem tudi sam opazil povečano število miši. na poti od kamniške bistrice do kamniškega sedla tla kar gomazijo. kupi strup za miši in jih redno pospravljaj. kaj drugega ti težko rečem. sem pa slišal tudi razne govorice, kako je kakšna bolezen zdesetkala plenilce na določenem terenu in je zdaj zato veliko miši tam. Ampak kot pravim sem jih po različnih koncih gorenjske opazil - na kozjanskem pa recimo ne. je pa bilo lansko leto precej žira, lahko da je to pomagalo pri razplodu.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

krneki0001 ::

Nabavi si haskija. Miši sigurno ne boš več imel, ker jih pobije kolikor jih vidi. Zdele smo ravno s sprehoda, pa sta naša dva vsaj 3 al pa 4 miši na travniku pobila.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Ja ampak časi se spreminjajo in tele miši pa mačke niso več, kot nekoč.....


jype ::

To ni miš, za iztrebit podgane potrebuješ šnavcerja.

CleanPower ::

kobre so fajn za miši in podgane
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

rdecaluc ::

Vsi ki mislite, da so kače dobre za miši enostavno ne poznate prehranjevalnih navad kač, oz. si želite epidemijo plazečega tipa -.-"
Est modus in rebus. ,typos

CleanPower ::

sory tk so rekl na discoveryju
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

krneki0001 ::

CleanPower je izjavil:

kobre so fajn za miši in podgane


V črni gori pravijo kači mlekara (jo futrajo z mlekom, ko pride živet pod hišo, da požre miši in podgane), pri nas pa gož. Kober pa pri nas ni, ampak to že veš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

RockyS ::

CleanPower je izjavil:

sory tk so rekl na discoveryju


Glej kače so res dobre za miši ampak kača poje eno miš in ima potem teden ali več dni dovolj...

Looooooka ::

Kupi si solarni odganjalec.Zdej jih ze skor vsaka trgovina prodaja(zgleda je res epidemija).Pokrije ti pa tm od 500-800 kvadratnih metrov.Dobis jih pa ze od 15-30 eur(odvisno od srece).
Na krtih deluje(preverjeno)...pise da je za misi enako ucinkovit tko da mogoce bo kj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Šimpanz ::

Ravno sem se vrnil iz vikenda, pa je gor vse polno miši. Do sedaj v 20 letih nisem nobene videl, zdaj pa jih je vse polno.

amigo_no1 ::

Dajte že povedati lokacije no.

mat xxl ::

Ja Spodnja Idrija mesto miši in podgan a drži .....


........sem se zadnjič tam čez peljal nisem upal, pod 30 km/h, da mi miši gum ne pregrizejo ......... hec

tpleko ::

Jaz bi tudi na mačke stavil. Dandanes so mačke preveč razvajene, ampak bolj zdravo je imeti 5 mačk pri bajti kot 100 miši. le malo manj jih morate fotrati. ko je bila tista črna kuga v evrovpi v srednjem veku so pred njo zaradi vraževerja ljudje pobili veliko mačk.

blackbfm ::

moja psica je malo goniča po genih in je čist nora na miši, vse zvoha, najde, skoplje, POŽRE.. kar sploh ni uredu sploh ker prenašajo samo svinjarijo, je bila nekaj extra cepljena ravno zaradi te golazni:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

tpleko ::

naši je tudi lov po njivah glavno veselje v življenju. požre jih ne, samo ubije, včasih je požrla glavo, zdaj pa še to ne. basenji pasma.
miši/voluharjev je letos res dosti, se mi zdi da so se že lani jeseni namnožile. pri nas ko kosimo hodijo štorklje okoli in jih pobirajo, zastonj malica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

Martin Krpan ::

najprej se znebiš miši , če tam naseliš podgane. Res pa zna biti to "zdravilo" hujše od "bolezni":D.

Karaya 52 ::

Ob vsej sponzorirani bioloski falangi ne najdemo cloveka, ki bi pojasnil ta misji boom? Topla zima? Mjah... don't buy it.

Okapi ::

Saj so že vse povedali takoj na začetku
slaba zima ter veliko žira in želoda v gozdu.


O.

TechBeats ::

hehe še po dneviku je bilo, sem glih prejle vidu v ponovitvi.. ni da ni se je razpasla tale golazen, una mišja mrzlica tudi ne zgleda kej preveč kul.
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

krneki0001 ::

Problem so njive. Kmetje pustijo žito in koruzo, pa še kaj drugega na njivi, ker dobijo več denarja, če ne poberejo, kot če se potem matrajo še s prodajo.
Seveda pa je potem to žito, koruza in še kaj odlično hranilo za miši in ostale živali, ki si to nanosijo v svoja "domovanja".
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mehmed ::

RockyS je izjavil:



Glej kače so res dobre za miši ampak kača poje eno miš in ima potem teden ali več dni dovolj...

Kupis vec kac.

@nny ::

krneki0001 je izjavil:

Problem so njive. Kmetje pustijo žito in koruzo, pa še kaj drugega na njivi, ker dobijo več denarja, če ne poberejo, kot če se potem matrajo še s prodajo.
Seveda pa je potem to žito, koruza in še kaj odlično hranilo za miši in ostale živali, ki si to nanosijo v svoja "domovanja".


Kje pa? 8-O
Kolikor jaz vidim, je obdelane čedalje manj zemlje. Zadnja leta se je trend ustavil oziroma celo malo obrnil, a na njivah ne vidim zapuščenih pridelkov...

Matev ::

Kupis vec kac.


in koliko te to stane?

recimo 5 kač
za začetek

in a sploh lahko ti kupuješ kače

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Mehmed ::

Sej kace se znajo same razmnozevat.

Matev ::

Sej kace se znajo same razmnozevat.


ja
in kako se potem kač rešiš

ehhh

z nabavo večje količine honey badgerjev

Yohan del Sud ::

Eh, kolikor sem enkrat odnesel iz ene Discovery Channel oddaje, so take zadeve dosti ciklične, podobno kot kobilice, ali nekaj. Če so pogoji super, se hitro namnožijo do lemingovskih proporcij. Glavni pogoj je načeloma dosti hrane. Potem pa mila zima, siti mački, depresivne kače, jebena država ... Kar se vsake toliko cajta ujame ...
www.strancar.com

k4vz0024 ::

Saj imamo organe pregona, pa naj se še s tem ukvarjajo:D

Rias Gremory ::

Pa še letnih vinjet nimajo. Banda podganja.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

_IKE_ ::

Matev je izjavil:




svašta, dobi šus od kače, malo odrema pa jovo na novo ...

kronik ::

Maček lovi za zabavo, če ga stradaš sploh nebo lovil. Moj je zadnjič v eni uri prinesel 2 miši iz polja, čez pol ure pa že tečnaril za brikete. Razmnožile so se poljske miši, te pa živijo - na polju. V hiši nisem nobene videl. Očitno je res letos neka epidemija, ker še nikoli do zdaj nisem videl 4h miši v enem tednu :D
V kleti sem pred kratkim montiral ultrazvočni repeller - predvsem za pajke, da mi ne pletejo pajčevin po server roomu v kleti - če kaj pomaga še ne vem.

Ted ::

Kolikor sem gledal zadnjič na National Geographic je mehanizem sledeč - velika nevarnost za miši je suša. Populacija takrat močno upade in miši se začnejo zaradi obrambnega mehanizma zelo množiti. Ko sluši sledijo močne padavine in dobra letina ni velikega upada populacije in imamo "mouse plague" :).
Mah...

sverde21 ::

Mi mamo nekj mladih mačkov "na zalogi", tko da če kdo rabi mačka za reševanje problema z mišmi, lahko dobi :D
<?php echo `w`; ?>

francek1 ::

@nny je izjavil:

Mogoče, ker je sonaravna pot najboljša?

Tudi psi zelo radi in dobro lovijo miši, pa še več jih pojedo kot mačke. Morajo pa biti lovske mrcine, navadna ščeneta imajo premalo nagona.

Tole si pa malo mimo brcnil. Poznam mešanko (podobna je Benjiju iz filma, kateri je dovolj star, da se ga spomni) , ki miši lovi kot za stavo. Je pa res, da so za to priročni kakšni kodri in šnaucerji.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

49106 ::

Moj ovčar je ujel in ubil podgano veliko kot manjša odrasla mačka :D

listje123 ::

evo našu en video

rdecaluc ::

Bil na Šmarni čez vikend. Bilo je proti večeru.. kamorkoli si se obrnil si lahko zagledal oz. vsaj slišal miši... Neverjetno :O
Est modus in rebus. ,typos

jype ::

Na barju je isto, samo da so žabe.

rdecaluc ::

You`re so funny -.-"

Skratka kako mislite da se bo zadeva razrešila po naravni poti?
Est modus in rebus. ,typos

jype ::

Še vedno se je, ne pa nujno v prid komurkoli.

Okapi ::

Skratka kako mislite da se bo zadeva razrešila po naravni poti?
Pozimi bodo od lakote & mraza pocrkale.

O.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podgane v kleti

Oddelek: Loža
227704 (6395) mihec87
»

Odstranjevanje miši okoli hiše

Oddelek: Loža
121856 (1479) Tarzan
»

podgane!! na pomoč....

Oddelek: Loža
3316245 (14849) Matako
»

Podgana za omaro

Oddelek: Loža
377486 (6687) PINki

Več podobnih tem