» »

Sprehod po javni površini

Sprehod po javni površini

1 2 3
4
5

Sims ::

Nekako zanimivo pri ljudeh je tole:

Primer1: hodiš nevede po travniku, ki je že nekoliko višja trava in že vlečeš špuro(tancaš). Pride možak pa lepo reče "oprostite kosili bomo, vi mi pa travo tlačite". Se zamisliš, načeloma razumeš.

Primer2: hodiš nevede po travniku, ki je že nekoliko višja trava in že vlečeš špuro(tancaš). Pride možak in reče "čuj ti kojn zarukan, nea vidiš, da mi tacaš po travi. Spizdi dol da te nea zabaliram zraven". V tem primeru, človek gre po enduro motor in mu prevozi travnik po dolgem in počez.

V tem primeru imam občutek je OP nekje v primeru2, vendar ne tako ekstremno. Sprašuje se, če ima nek "tipo" karkoli za piskat in spraševati. Pa če prav v srcu razume, da imajo določeni ljudje oteženo delo z njegovim početjem. Ter, da seveda krivolovci obstajajo in tudi ljudje pse spuščajo. Vse to OP ve. Torej reci bobu bob in povej, da te je zmotil pristop človeka. In zakon ne bo ne tebe ne njega naredil bolj "človeškega".

Pa da se osredotočim, na vprašanje od OP
"Vas sprašujem, kaj menite o njegovem teženju; ali dejansko ima zakonsko podlago za navedeno nadlegovanje mimoidočega?"


Menim, da ne glede na njegov način/ton/pristop, je sporočilo bilo povedano. Sedaj pa je na tebi ali ga hočeš razumeti ali ne. Seveda, z veseljmem pa ga lahko prekleješ doma punci, kolegom, na forumu, lahko bi mu tam kaj rekel, če je bil nesramen ...

Torej sedaj veš, da obstaja krivolov, da se psi spuščajo, da ljudje nadzirajo svoje premoženje, da se ob določenih letnih časih trava kosi ... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Bye ::

Lakotnik, tvojih komentarjev ne bom več repliciral, ker sploh ne bereš, kar pišem. In ja, tudi na forumu je treba biti tiho pred šerifi. Zaklenite temo, nahranite svoje ege.

Sims, če že imamo zakone, naj bi se po njih ravnali. Vsi. Zato sprašujem. Če bi živeli v kaosu, ne bi hodil na forum. Bi se streljali po kolovozih in uveljavljali svoj prav z orožjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

SimplyMiha ::

TI hodiš po zasebni lastnini, pa jokaš o posegu v SVOJO zasebnost?

Absurd dneva.

Bye ::

5. člen Zakona o kmetijskih zemljiščih, če še nisi seznanjen.
Nedoslednost dneva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

sandmat ::

Bye je izjavil:

5. člen Zakona o kmetijskih zemljiščih, če še nisi seznanjen.
Nedoslednost dneva.


absurd je, da ti nočeš dojet, da 5. člen velja za neobdelovalne površine, kar pa travnik ni. Ampak kar ponavljaj, mogoče bo postalo resnica ;)

Bye ::

Poljska pot je potem tudi površina v isti kategoriji kot travnik? Ker ponavadi se po njej sprehajam. Si bral nazaj?

sandmat ::

si pogledal lastništvo v kataster?

Bye ::

Ne, nisem. Tudi v tem ne vidim bistva.

imagodei ::

Kar ne nehate s to odisejado...

Point je, da lepa beseda lepo mesto najde. Običajna mestna srajca pač ne razume, v čem je problem, če hodiš po travniku. Tudi jaz v bistvu ne razumem, ali so polomljene bilke res tak problem pri spravilu sena. Zadnja leta živim v vaškem okolju, pa me še noben kmet ni ozmerjal ali napadel s kolom, ker sem si kakšno pot skrajšal preko travnika. Niti me niso prijazno opozorili, da sprehoda po travniku ne odobravajo. Pa gre praktično vsa trava iz tistih travnikov za seno/silos.

Razumem, da zna biti težava za delovne stroje, če je travnik nekje na precej obiskani lokaciji, kjer ljudje hodijo trumoma, polomijo praktično vsako bilko in travnik postaja prepreden s potmi, kjer je trava shojena do gole zemlje. Ampak, roko na srce, tega ni kaj veliko. In kot je nekdo v temi že dejal, se krave ravno ne sekirajo, če dobijo na jedilniku pohojeno in polomljeno travno bilko.

Skratka, če gre za sistemski problem, kjer trume sprehajalcev shodijo travo do te mere, da je strojna (ali ročna) košnja motena, potem je rešitev verjetno v postavitvi ograje - bo nemudoma 90% ljudi manj prečkalo travnik. Če tudi to ne pomaga, na 50m postaviš opozorilne table, da gre za privat zemljo in prehod ni dovoljen - garantirano zmanjšaš prehod za 95% ali več. Na 5% neprilagojencev pa pač moraš računat in, nenazadnje, ob 95% zmanjšanju prehoda niti ne predstavljajo več težave. Napizdevanje enega naključnega sprehajalca od več 100, ki jih dnevno očitno tlači tvojo travo, pač ne reši ničesar.

Če pa je travna površina neobremenjena s sprehajalci, če se čeznjo sprehodi 5 ljudi dnevno, je pa zadirčnost itak brezvezna. Ponovno - kravi ni posebej važno, a dobi zlomljeno ali celo travno bilko na jedilnik. Kmet, ki je vstal z levo nogo in napizdeva naključnega sprehajalca pač ne bo naletel na prijazen odgovor.


Ne pomnim, da bi pred desetletji, ko smo se s prijatelji kot otroci igrali na travnikih, kdorkoli kadarkoli problematiziral pohojeno travo. Če je to res tak problem, se seveda spodobi, da se iz te zgodbe nekaj naučimo in pač ne hodimo izven poti in tako tudi učimo naše otroke. Zaradi tega bo sicer otroštvo izgubilo še en čar oz. postavljamo spet nove omejitve, ki jih sami nismo bili deležni, ampak, hej, saj otroci dandanes itak večino časa preživijo pred televizijo in za računalnikom.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

noraguta ::

imagodei je izjavil:

Kar ne nehate s to odisejado...

Point je, da lepa beseda lepo mesto najde. Običajna mestna srajca pač ne razume, v čem je problem, če hodiš po travniku. Tudi jaz v bistvu ne razumem, ali so polomljene bilke res tak problem pri spravilu sena. Zadnja leta živim v vaškem okolju, pa me še noben kmet ni ozmerjal ali napadel s kolom, ker sem si kakšno pot skrajšal preko travnika. Niti me niso prijazno opozorili, da sprehoda po travniku ne odobravajo. Pa gre praktično vsa trava iz tistih travnikov za seno/silos.

Razumem, da zna biti težava za delovne stroje, če je travnik nekje na precej obiskani lokaciji, kjer ljudje hodijo trumoma, polomijo praktično vsako bilko in travnik postaja prepreden s potmi, kjer je trava shojena do gole zemlje. Ampak, roko na srce, tega ni kaj veliko. In kot je nekdo v temi že dejal, se krave ravno ne sekirajo, če dobijo na jedilniku pohojeno in polomljeno travno bilko.

Skratka, če gre za sistemski problem, kjer trume sprehajalcev shodijo travo do te mere, da je strojna (ali ročna) košnja motena, potem je rešitev verjetno v postavitvi ograje - bo nemudoma 90% ljudi manj prečkalo travnik. Če tudi to ne pomaga, na 50m postaviš opozorilne table, da gre za privat zemljo in prehod ni dovoljen - garantirano zmanjšaš prehod za 95% ali več. Na 5% neprilagojencev pa pač moraš računat in, nenazadnje, ob 95% zmanjšanju prehoda niti ne predstavljajo več težave. Napizdevanje enega naključnega sprehajalca od več 100, ki jih dnevno očitno tlači tvojo travo, pač ne reši ničesar.

Če pa je travna površina neobremenjena s sprehajalci, če se čeznjo sprehodi 5 ljudi dnevno, je pa zadirčnost itak brezvezna. Ponovno - kravi ni posebej važno, a dobi zlomljeno ali celo travno bilko na jedilnik. Kmet, ki je vstal z levo nogo in napizdeva naključnega sprehajalca pač ne bo naletel na prijazen odgovor.


Ne pomnim, da bi pred desetletji, ko smo se s prijatelji kot otroci igrali na travnikih, kdorkoli kadarkoli problematiziral pohojeno travo. Če je to res tak problem, se seveda spodobi, da se iz te zgodbe nekaj naučimo in pač ne hodimo izven poti in tako tudi učimo naše otroke. Zaradi tega bo sicer otroštvo izgubilo še en čar oz. postavljamo spet nove omejitve, ki jih sami nismo bili deležni, ampak, hej, saj otroci dandanes itak večino časa preživijo pred televizijo in za računalnikom.

če te tega niso naučili do sedaj nevem kaj se oglašaš. sicer pa pred mesecem nebi nihče pizdil, sedaj pa. V splošnem se dela škoda. Tudi sranje na postaji mestnega avtobusa nikomur ne škodi. pa se to ne počne. Pa je javna površina niti ne zasebna.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Aston_11 ::

WarpedGone je izjavil:

Ne sprehajaj se po tuji lastnini.

Kar pomeni, da ne smem ven in svojega stanovanja. Pravnik pa tak.
Tvoje stanovanje, če ni črna gradnja, ima povezavo z javno cesto, ki je javno dobro, po njem pa imaš dostop do kjer koli.

Bye je izjavil:

Poljska pot
Precej poljskih poti je v lasti občine in nekatere imajo tudi status javnega dobra.

imagodei je izjavil:

Tudi jaz v bistvu ne razumem, ali so polomljene bilke res tak problem pri spravilu sena.
Določeni ljudje enostavno ne marajo, da hodiš po njihovem. Razlog ni važen. Večino pa bk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

SimplyMiha ::

Normalni ljudje se ne potikajo po zasebnih zemljiščih sredi noči. Kmet je bil upravičeno sumničav.

L1nK ::

SimplyMiha je izjavil:

Normalni ljudje se ne potikajo po zasebnih zemljiščih sredi noči. Kmet je bil upravičeno sumničav.


a normalni ljudje pa oprezajo sredi noči po svoji posesti in hodijo za morebitnimi čudaki? če je to čudno, potem sta oba čudna (meni se ne zdi kaj posebnega, imaš ljudi, ki so bolj aktivni ponoči kot podnevi).
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

SimplyMiha ::

Kolikor vem, so normalni ljudje doma na svoji posesti. Imaš ti vsa okna zaplankana, da nič ne vidiš ven, in nič ne hodiš ven živali zapirat? Ti ne bi hodil preverjat, kdo se to potika okrog tvojega doma?

Zgodovina sprememb…

L1nK ::

ziher ne, če bi sredi noči videl neko lučko, kako se tiho premika po kolovozu. zdaj tle je tud vprašanje, kakšna je ta lokacija točno, odvisno od okoliščin. to meji na paranojo. je pa res, da sta paranoja in histeričnost danes precej pogosti karakterni lasntosti mnogih ljudi (simptom information overflowa??)
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

SimplyMiha ::

Mnja, bolj normalni imamo psa za take primere. Paranoja se izplača tistim, ki živijo znotraj 10km od romskega naselja.

St235 ::

Za konflikt sta vedno potrebna dva. Moja ocena situacije glede na pristranskost opisa je, da se je OP sprehajal po travniku kamor je prišel lastnik in ga začel zasliševat kaj dela na njegovo zemlji. OP se ga ustrašil mu pohlevno odgovoril na vsa vprašanja in se pobral domov. Na poti domov pa je svoj ranjen ego zdravil s tem, da je sestavljal scenarije kaj bi lahko zabrusil kmetu nazaj. Pač klasičen obrambni mehanizem. Za dodatne argumente je prišel na forum, kjer pa se je zadeva zapletla, ker nismo vsi v en rok sprejeli njegove demonizacije sogovornika.

Dejstvo pa je, da se neimenovani kmet glede na napisano niti približno, ni obnašal tako, da bi bilo treba klicat policijo in ga vse povprek žalit. Kako je dejansko potekal dialog pa ne bomo nikoli vedeli. In drugo dejstvo je, da se po zasebnih tranikih ne smeš sprehajat ne glede na to ali te lastnik eksplicitno preganja ali ne in je popolnoma brezveze vse to nabijanje OP o 5. členu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

GTX970 ::

In kako ti ločiš zasebne travnike od nezasebnih ?

St235 ::

Tako, da se ne sprehajam po travnikih za katere ocenjujem, da so zasebni. In če zajebem in naletim na težaka se s tem ne obremenjujem in ne jamram po forumih. Predvsem pa v glavi ne sestavljam scenarijev s katerimi bi zaradi takih banalnosti moral zdravit svoj ego.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

GTX970 ::

Torej ne ločiš, oz si napisal lepo v celofan ovito.

Aston_11 ::

GTX970 je izjavil:

In kako ti ločiš zasebne travnike od nezasebnih ?

Zasebni so tisti, ki niso moji. Nezasebni so tudi tisti, ki niso moji.

GTX970 ::

Aston_11 je izjavil:

GTX970 je izjavil:

In kako ti ločiš zasebne travnike od nezasebnih ?

Zasebni so tisti, ki niso moji. Nezasebni so tudi tisti, ki niso moji.

In tvoj svet je omejen na črno-beli barvni...

Sami kavč strokovnjaki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Aston_11 ::

Nope. Moj svet je bicikl in trail. Pa kar mir imam od kavc strokovnjakov.

L1nK ::

v bistvu je najbolje, da greš kar naprej in ignoriraš, to je še največji udarec za človeka, ki se te loti na agresiven način, pa še najboljše za dušo. greš svojo pot, kjer si si začrtal, živiš lepo in umirjeno življenje brez konflikta, konflikt ima pa zgoraj omenjeni sam s sabo, ker se obremenjuje s problematiko ene steze oz. koščka travice. ki je naslednji dan uniči 100krat več ko vleče kaj s traktorjem iz gozda ali pa počne kaj drugega. problem ni stvaren, ampak je v glavi, ker lastnik ima pravico uničit travinjo, nelastnik pa ne (stokrat videno, sem si mislil jebiga, če sam ne spoštuje površine, zakaj jaz ne bi mogel mehko preiti taiste poti). čist legitimno
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

mihec87 ::

Pred par dnevi sem na parkirišču videl butnjen avto pa sem mu stranska ogledala dol potrgal itq ga je že sam butnil..

sisemen ::

imagodei je izjavil:

Ne pomnim, da bi pred desetletji, ko smo se s prijatelji kot otroci igrali na travnikih, kdorkoli kadarkoli problematiziral pohojeno travo. Če je to res tak problem, se seveda spodobi, da se iz te zgodbe nekaj naučimo in pač ne hodimo izven poti in tako tudi učimo naše otroke. Zaradi tega bo sicer otroštvo izgubilo še en čar oz. postavljamo spet nove omejitve, ki jih sami nismo bili deležni, ampak, hej, saj otroci dandanes itak večino časa preživijo pred televizijo in za računalnikom.


V bistvu je pripomba zelo dobra, tudi sam se ne spomnim, da bi kdorkoli kadarkoli jokal za poležano travo včasih. Je morda mutirala in postala bolj občutljiva? Tule se je oglasilo nekaj kmetovalcev, pa bi jih pobaral kako je s tem?

SeMiNeSanja ::

Za nekatere ni pa res bilo najbolje postaviti table "Private property - trepassers will be shot, survivors will be shot again", potem pa nanje čakati s šibrovko nabito s poprom in grobo soljo!

Še veliko premalo je takšnih čuvajev, ki bi 'sprehajalce' spraševali kaj počno in kje imajo psa, ker vsak dan lahko vidimo, kako se po gmajnah 'sprehajajo' razni frajerji, ki očitno še niso slišali za to, da je treba imeti pse na vrvici. Ti psi se potem zapodijo za divjadjo in delajo škodo, njim pa malo mar. Če se zaradi takega 'teženja' prežene ali zaloti in kaznuje enega samega takega frajerja, je že upravičeno.

Ko bo OP pri sprehodu naletel na raztrgano srno, ki je poginila v mukah, mu bo mogoče bolj jasno, zakaj ni nič slabega na tem, da ga nek 'kmet' ustavi in vpraša kaj počne in kje ima psa.

sisemen ::

Hmm, zanimivo je tudi, da tudi google ne ve nič o problematiki hoje po trevi, morda je pa to čisto specifičen problem slovenske lokalne sorte trave in je kot tipičen slovencelj strašansko občutljiva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

GTX970 ::

Sedaj smo prišli v situacijo, ko psi kar serijsko lovijo divjad in jo koljejo...
Priceless pop-corn drama, ekskluzivno samo na ST.

mihec87 ::

sisemen je izjavil:

Hmm, zanimivo je tudi, da tudi google ne ve nič o problematiki hoje po trevi, morda je pa to čisto specifičen problem slovenske lokalne sorte trave in je kot tipičen slovencelj strašansko občutljiva?


Kolikor mi je poznano je poležana trava problem pri košnji... Sicer pa v čem je težava če na svoji zemlji nočem imet poležane trave?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

sisemen ::

GTX970 je izjavil:

Sedaj smo prišli v situacijo, ko psi kar serijsko lovijo divjad in jo koljejo...
Priceless pop-corn drama, ekskluzivno samo na ST.


Eh kaj pa ti veš, tipični mestnosrajčni sestradani psi, si ne morejo pomagati, da ne bi raztrgali karkoli pride mimo, sploh čivave so ta hujša sorta, srni zlezejo v anus in jo od znotraj navzven požrejo.

mihec87 je izjavil:

Kolikor mi je poznano je poležana trava problem pri košnji... Sicer pa v čem je težava če na svoji zemlji nočem imet poležane trave?


Poležana trava se veselo poravna, problem bi bila samo tista, ki je prelomljena, bom sel pa jutri prav znanstveno preizkusiti kako se to doseže. Zagotovo mi bo uspelo. Bom mestni park izbral, vem da ga ljudje hodijo po njem, pa ga vseeno kosijo in odvažajo travo. Me prav zanima...

Ni nobenega problema sicer. Ljudje bodo še vedno hodili po travi, kmetje pa se bodo še vedno repenčili. Nič novega. Novo bo samo to, da bom vedel, da so kmetje polni BSja in da gre samo za njihovo zajebavanje mimoidočih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

mihec87 ::

Visoka trava se ne bo več poravnala-v parku kosijo redno da je skos niska... Bom znanstveno preizkusil in si na dvorišče kipnil kup dreka pa če mi bo ok ga bom še ostalim pa če jim ne bo ok so polni BS..? Ne vem kaj je tu znanstvenega za ugotavljat če negdo na svojem zemljišću nećesa ne želi je to tako teško spoštovat brez kompliciranja?

Ne vem no če radi taptate po travi so travniki naprodaj pa kupiš in teptajte kolikor vam paše in še noben ne bo težil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

sisemen ::

mihec87 je izjavil:

Visoka trava se ne bo več poravnala-v parku kosijo redno da je skos niska... Bom znanstveno preizkusil in si na dvorišče kipnil kup dreka pa če mi bo ok ga bom še ostalim pa če jim ne bo ok so polni BS..? Ne vem kaj je tu znanstvenega za ugotavljat če negdo na svojem zemljišću nećesa ne želi je to tako teško spoštovat brez kompliciranja?

Ne vem no če radi taptate po travi so travniki naprodaj pa kupiš in teptajte kolikor vam paše in še noben ne bo težil...


Saj pravim, da mi je smešno, da google nič ne ve o teh težavah, prav, vzeto na znanje, bom našel "visoko travo".

Aja, saj ne da bi mi bilo teptanje trave v veselje, ampak me prav zanima na čem so osnovani ti vaši strahovi za travo, ali je pač samo še eno bedasto praznoverje, ki izvira še iz pradavnine. No in pač človeška žlehnoba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

GTX970 ::

V povezavi y visoko travo obstaja v slovenščini fraza:
http://razvezanijezik.org/?page=ZARADI+...

L1nK ::

vecji problem, kakor trava, je, da se na pohodnike gleda kot na vsiljivce. sumim, da je nekaj v mentaliteti nekaterih kmetov, da ne prenesejo tuje noge na svoji zemlji. morda je kaksna povezava s komunisticno travmo. kmetijska zemljisca so pac tako velika, da se je nemogoce izogniti preckanju, sprijaznite se s tem in zivite tu pa tam s kaksnim mimoidocim ter ozko stezo ob robu gozda. dober primer: en kmet je stezo na hrib speljal po drugi, alternativni trasi, kjer je manjsa povrsina, se ne pohodi toliko, ocitno ve, da ni dopustno blokirati poti na goro, kamor ljudje hodijo ze desetletja. se je normalno prilagodil, pohodniki smo se pa tudi
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

sisemen ::

mihec87 je izjavil:

če negdo na svojem zemljišću nećesa ne želi je to tako teško spoštovat brez kompliciranja?


Nič nič, samo zanima me, ali samo serjete nekaj v tri krasne in ste čisto preprosto hudobni in iz dolgočasja nagajate mimoidočim, ki vam čisto nič nočejo.

L1nK je izjavil:

vecji problem, kakor trava, je, da se na pohodnike gleda kot na vsiljivce. sumim, da je nekaj v mentaliteti nekaterih kmetov, da ne prenesejo tuje noge na svoji zemlji. morda je kaksna povezava s komunisticno travmo


Čisto mogoče. Ali pa se samo počutijo manjvredne in potem vsak detajl izgoristijo, da si krpajo ego. Samo za to bi moral biti psiholog, tole famo o potlačeni travi je pa preprosto preveriti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

IceCold ::

Pohojena trava se postara, oleseni in izgubi hranila in je potem krma nekvalitetna (pri košnji in sušenju v dveh, treh dneh ostane velik delež hranil v travi). Poleg tega ima več blatnih primesi, kar je zopet poslabša krmo in poležano travo je tudi težko odkositi. Razni hišni ljubljenčki pa poleg tacanja še onesnažijo travo s kakci, kar prinese dodatne težave. Pa problem ni en sprehajalec, ampak ko enemu dovoliš ponavadi sledijo še drugi (govorim iz lastnih izkušenj), kar pa naredi precejšnjo škodo na travniku.

Prosim, spoštujte tujo lastnino in ne delajte škode lastnikom, ker je dovolj javnih kolovoznih in gozdnih poti za sprehode v naravi.

sisemen ::

IceCold je izjavil:

Pohojena trava se postara, oleseni in izgubi hranila in je potem krma nekvalitetna (pri košnji in sušenju v dveh, treh dneh ostane velik delež hranil v travi). Poleg tega ima več blatnih primesi, kar je zopet poslabša krmo in poležano travo je tudi težko odkositi. Razni hišni ljubljenčki pa poleg tacanja še onesnažijo travo s kakci, kar prinese dodatne težave. Pa problem ni en sprehajalec, ampak ko enemu dovoliš ponavadi sledijo še drugi (govorim iz lastnih izkušenj), kar pa naredi precejšnjo škodo na travniku.

Prosim, spoštujte tujo lastnino in ne delajte škode lastnikom, ker je dovolj javnih kolovoznih in gozdnih poti za sprehode v naravi.


Vseeno bom probal, oprosti ampak tole se mi zdi za lase privlečeno, da niti ne omenjam da zalivate travniko z gnojnico, živali futrate z zmletimi kostmi, dejansko se v hlevu večino dneva sprehajajo po lastnih iztrebkih,... pa vas bo motil pasji drekec. Mimogrede, hvala da si me opozoril, bom travico spremljal malo dlje, da vidimo to lesenost. EOS je že ready.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

mihec87 ::

sisemen je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Visoka trava se ne bo več poravnala-v parku kosijo redno da je skos niska... Bom znanstveno preizkusil in si na dvorišče kipnil kup dreka pa če mi bo ok ga bom še ostalim pa če jim ne bo ok so polni BS..? Ne vem kaj je tu znanstvenega za ugotavljat če negdo na svojem zemljišću nećesa ne želi je to tako teško spoštovat brez kompliciranja?

Ne vem no če radi taptate po travi so travniki naprodaj pa kupiš in teptajte kolikor vam paše in še noben ne bo težil...


Saj pravim, da mi je smešno, da google nič ne ve o teh težavah, prav, vzeto na znanje, bom našel "visoko travo".

Aja, saj ne da bi mi bilo teptanje trave v veselje, ampak me prav zanima na čem so osnovani ti vaši strahovi za travo, ali je pač samo še eno bedasto praznoverje, ki izvira še iz pradavnine. No in pač človeška žlehnoba.


Smešno je to da je treba nekomu drugemu razlagat zakaj nočem pomendrane trave ali česarkoli že na SVOJEM zemljišču...

Ni čudno da kmet ali lastnik zemlje popizdi že iz prve-tako vsaj del teh "sprehajalcev" že iz prve gre stran namesto da bi začeli z tem kakšen nesmisel je zahteva lastnika zemljišča...

Aston_11 ::

sisemen je izjavil:

pa vas bo motil pasji drekec.
Ti si verjetno z mesta?

WarpedGone ::

Vseeno bom probal, oprosti ampak tole se mi zdi za lase privlečeno, da niti ne omenjam da zalivate travniko z gnojnico, živali futrate z zmletimi kostmi, dejansko se v hlevu večino dneva sprehajajo po lastnih iztrebkih,... pa vas bo motil pasji drekec.

Ne kapiraš, njihova gnojnica je ok, bio in zdrava in what-not. Tudi smrdi ne.

Da pa ti isti kmeti s polivanjem te smrdljive brozge po travnikih zasmradijo celo vas - tudi na terenu, ki niti od daleč ni več njihov, ta smrad vdira tudi v stanovanja itd... eee, to je pa vse OK. Kajne mihec?

Problem je, če ti zlomim travco, ni pa noben problme ko moram cel dan vohat tvoj drek v lastnem stanovanju?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

L1nK ::

zakaj se potem vozakate po travinjah z vectonskimi traktorji in vlacite spravilo iz gozda cez sredo rastoce trave, ce je tako skodljivo? ljudje si ponavadi izberejo nek zelo ozek pas in se potem tam precka, saj ne hodi vsak po svoje
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

mihec87 ::

sisemen je izjavil:

mihec87 je izjavil:

če negdo na svojem zemljišću nećesa ne želi je to tako teško spoštovat brez kompliciranja?


Nič nič, samo zanima me, ali samo serjete nekaj v tri krasne in ste čisto preprosto hudobni in iz dolgočasja nagajate mimoidočim, ki vam čisto nič nočejo.

L1nK je izjavil:

vecji problem, kakor trava, je, da se na pohodnike gleda kot na vsiljivce. sumim, da je nekaj v mentaliteti nekaterih kmetov, da ne prenesejo tuje noge na svoji zemlji. morda je kaksna povezava s komunisticno travmo


Čisto mogoče. Ali pa se samo počutijo manjvredne in potem vsak detajl izgoristijo, da si krpajo ego. Samo za to bi moral biti psiholog, tole famo o potlačeni travi je pa preprosto preveriti.


Mene pa zanima zakaj ne moreš hodit po cesti ali moreš iti po travniku iz dolgčasja ter da jebeš kmeta?

L1nK ::

mihec87 je izjavil:

sisemen je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Visoka trava se ne bo več poravnala-v parku kosijo redno da je skos niska... Bom znanstveno preizkusil in si na dvorišče kipnil kup dreka pa če mi bo ok ga bom še ostalim pa če jim ne bo ok so polni BS..? Ne vem kaj je tu znanstvenega za ugotavljat če negdo na svojem zemljišću nećesa ne želi je to tako teško spoštovat brez kompliciranja?

Ne vem no če radi taptate po travi so travniki naprodaj pa kupiš in teptajte kolikor vam paše in še noben ne bo težil...


Saj pravim, da mi je smešno, da google nič ne ve o teh težavah, prav, vzeto na znanje, bom našel "visoko travo".

Aja, saj ne da bi mi bilo teptanje trave v veselje, ampak me prav zanima na čem so osnovani ti vaši strahovi za travo, ali je pač samo še eno bedasto praznoverje, ki izvira še iz pradavnine. No in pač človeška žlehnoba.


Smešno je to da je treba nekomu drugemu razlagat zakaj nočem pomendrane trave ali česarkoli že na SVOJEM zemljišču...

Ni čudno da kmet ali lastnik zemlje popizdi že iz prve-tako vsaj del teh "sprehajalcev" že iz prve gre stran namesto da bi začeli z tem kakšen nesmisel je zahteva lastnika zemljišča...
kmetijska zemljisca niso absolutno tvoja, tu ne velja rezim kot tvoji spalnici, kamor pac ne smem, si samo prvilegirani uzivalec zemljiscain nikakrsen kralj brez omejitev. nobena pravica do uzivanja lastnine ni absolutna, a je to tako tezko razumeti?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

sisemen ::

mihec87 je izjavil:

Mene pa zanima zakaj ne moreš hodit po cesti ali moreš iti po travniku iz dolgčasja ter da jebeš kmeta?


Ne ne, zdaj se sploh ne gre več za to, zdaj se gre še samo za dobro trave. Ker že predolgo poslušam ta izgovor, od MTBja dalje in prepovedjo vožnje po TNPju zaradi "škodovanja" naravi, tudi tam spet na delu pametni-by-birthright, kmetje in lovci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

mihec87 ::

WarpedGone je izjavil:

Vseeno bom probal, oprosti ampak tole se mi zdi za lase privlečeno, da niti ne omenjam da zalivate travniko z gnojnico, živali futrate z zmletimi kostmi, dejansko se v hlevu večino dneva sprehajajo po lastnih iztrebkih,... pa vas bo motil pasji drekec.

Ne kapiraš, njihova gnojnica je ok, bio in zdrava in what-not. Tudi smrdi ne.

Da pa ti isti kmeti s polivanjem te smrdljive brozge po travnikih zasmradijo celo vas - tudi na terenu, ki niti od daleč ni več njihov, ta smrad vdira tudi v stanovanja itd... eee, to je pa vse OK. Kajne mihec?

Problem je, če ti zlomim travco, ni pa noben problme ko moram cel dan vohat tvoj drek v lastnem stanovanju?


Sem naredil znanstveni preizkus in imel odprta okna ob polivanju gnojnice pa mi ni smrdelo tako da ne vem sedaj..

P.S. moj drek odpelejo komunalci.

L1nK je izjavil:

mihec87 je izjavil:

sisemen je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Visoka trava se ne bo več poravnala-v parku kosijo redno da je skos niska... Bom znanstveno preizkusil in si na dvorišče kipnil kup dreka pa če mi bo ok ga bom še ostalim pa če jim ne bo ok so polni BS..? Ne vem kaj je tu znanstvenega za ugotavljat če negdo na svojem zemljišću nećesa ne želi je to tako teško spoštovat brez kompliciranja?

Ne vem no če radi taptate po travi so travniki naprodaj pa kupiš in teptajte kolikor vam paše in še noben ne bo težil...


Saj pravim, da mi je smešno, da google nič ne ve o teh težavah, prav, vzeto na znanje, bom našel "visoko travo".

Aja, saj ne da bi mi bilo teptanje trave v veselje, ampak me prav zanima na čem so osnovani ti vaši strahovi za travo, ali je pač samo še eno bedasto praznoverje, ki izvira še iz pradavnine. No in pač človeška žlehnoba.


Smešno je to da je treba nekomu drugemu razlagat zakaj nočem pomendrane trave ali česarkoli že na SVOJEM zemljišču...

Ni čudno da kmet ali lastnik zemlje popizdi že iz prve-tako vsaj del teh "sprehajalcev" že iz prve gre stran namesto da bi začeli z tem kakšen nesmisel je zahteva lastnika zemljišča...
kmetijska zemljisca niso absolutno tvoja, tu ne velja rezim kot tvoji spalnici, kamor pac ne smem, si samo prvilegirani uzivalec zemljiscain nikakrsen kralj brez omejitev. nobena pravica do uzivanja lastnine ni absolutna, a je to tako tezko razumeti?

=

Vidim da je ja..

sisemen je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Mene pa zanima zakaj ne moreš hodit po cesti ali moreš iti po travniku iz dolgčasja ter da jebeš kmeta?


Ne ne, zdaj se sploh ne gre več za to, zdaj se gre še samo za dobro trave. Ker že predolgo poslušam ta izgovor, od MTBja dalje in prepovedjo vožnje po TNPju zaradi "škodovanja" naravi, tudi tam spet na delu pametni-by-birthright, kmetje in lovci.


Še vedno ne razumem kaj vam preprečuje nakup zemljišča kjer boste užival kakor pač že želite..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

sisemen ::

WarpedGone je izjavil:

Da pa ti isti kmeti s polivanjem te smrdljive brozge po travnikih zasmradijo celo vas - tudi na terenu, ki niti od daleč ni več njihov, ta smrad vdira tudi v stanovanja itd... eee, to je pa vse OK. Kajne mihec?


Zastrupljanje podtalnice si še pozabil ;)

L1nK ::

sprehajalcev se ne boste znebili, tu pa tam vam bo kdo pohodil malo trave, sel skozi vase dvorisce, ker je tam najbolj udobna pot, lahko se postavljate na glavo, nicesar ne boste spremenili, lahko pa prodate kmetijo komu, ki je bolj racionalen in ne sovrazi ljudi in ni zafrustriran. arogantno odganjanje ne bo pomagalo, boste pa naleteli na koga, ki vam bo namerno naredil skodo, ko ga ne boste videli zraven. kmetje ste le velika velika manjsina v drzavi, zdaj pa se stranke nimate vec v parlamentu lol
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

GTX970 ::

Sem naredil znanstveni preizkus in imel odprta okna ob polivanju gnojnice pa mi ni smrdelo tako da ne vem sedaj..

Vabljen na kakšno prašičjo farmo :)).

P.S. moj drek odpelejo komunalci.

Tako je tudi prav, ker gre (bojda) skozi čistilno napravo.
Pri nas so do lani za to skrbeli lokalni kmetje - sofisticirana tehnika odlaganje po njivah/travnikih.Verjetno je tako še v kateri drugi občini.

Kmetje polivajo z gnojnico od hlevskih živali (krave, prašiči, konji).
Bolj smotrno bi jo bilo uporabiti za pridobivanje el. energije kot za pretirano onesnaževanje okolja z nitrati.


Ne vem tudi zakaj odganjate ljudi, so vaše potencialne stranke.Enemu poveš da prideluješ X, preko njegovih socialnih mrež pride ta info v ušesa nekomu tretjemu, ki bi to imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

sisemen ::

mihec87 je izjavil:

Še vedno ne razumem kaj ti preprečuje nakup zemljišča kjer boš užival kakor pač že želiš..


Zakaj pa bi, za vse moje rekreativne namene je zakonodaja cisto ok (razen TNPja)? Ampak mene zanima samo ce morda kmetje o tejle travici nakladajo. Btw, ce slucajno dobim kaksne izsledke, ki so bolj zanimivi od povedanega, dam fotke v prosto rabo, tako da ce kdo pozna kaksnega novinarja, naj mu jih kar posreduje.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanemarjeno sosednje zemljišče in njega urejanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508860 (6770) Okapi
»

Vožnja po zasebni poljski poti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14314886 (11562) Mehmed
»

Na travniku zakoličba neznanega izvora (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5613281 (11400) mihec87

Več podobnih tem