» »

Vožnja s crossom po gozdu

Vožnja s crossom po gozdu

zobnik ::

Tole je zgleda nekje nad Polhovim Gradcem, fantje se nej postavjo v vlogo lastnikov in urejevalcev planinskih poti. Kako bi blo, če bi se jaz prišel s svojim motorjem vozt po njihovem dvorišču, travi ali bližnjem gozdu, katerega so tud lastniki.



  • spremenil: zobnik ()

Bud_Bundy ::

V Sloveniji se lastništvo gozda pač ne spoštuje. Če imaš srečo ti vse ne razrijejo, to je pa tudi vse.

LeonSlo ::

Danes vsak, ki kupi crossa misli, da je Tim Gajser pa, da se lahko vozi kjer koli. Poznam dosti fantov,doma na podeželju, ki se vozijo po gozdovih, ki so v lasti njih oz. njihovih družin. Večji problem predstavljajo mestni in predmestni fantje, ki kupijo motor, sedaj pa gasa v prvi gozd, travnik. Nič ne vprašajo kdo je lastnik, ko pa ga srečajo pa je le ta označen za hillbilly-a, kretena samo človeka ne. Ne vprašajo se kak izraz na obrazu pa bi oni imeli, če bi kmet pripeljal k njim na trato, vrt za hišo čredo krav pasti. Sam sem se dosti prevozil z motorjem po travnikih, ki so v lasti staršev, pa to vedno po pokošeni travi, nikoli po travnikih, ki so bili v polni rasti in pred košnjo. Nikoli po tujih parcelah. Je kar nekaj motocross prog po Sloveniji, tisto pa ni zanimivo ker je treba plačat. Če imaš za motor, bencin, opremo potem imaš tudi za kupit karto za tisto progo za tiste par ur.

zobnik ::

pri teh video posnetkih je ravno obratno, kdo je tukaj agresiven kot motoristi sami.

ginekk ::

zobnik je izjavil:

pri teh video posnetkih je ravno obratno, kdo je tukaj agresiven kot motoristi sami.


Itak, da je Lojze popenil in bil agresiven. Še slabše je to od cestnih norcev. Motorja v gozdu ne pričakuješ, je čisto vsem nadležen razen onim ko gor sedijo, pa še škodo dela. Rešitev bi bila motorje po najstrmejšem bregu zmetat, potem bi moral ponižno prosjačit kakega kmeta, da ga ven potegne.

Invictus ::

zobnik je izjavil:

pri teh video posnetkih je ravno obratno, kdo je tukaj agresiven kot motoristi sami.

Če bi se kdo vozil po mojem gozdu, pašnikih in njivah, in mi uničeval rodovitno zemljo, bi tudi jaz popenil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ejsi_Disi ::

Pa to ne moreš verjet. Grem brat komentarje na Jutubi pa ne vem kdo je večji kreten: komentatorji ali krosista. In potem na koncu še zanalašč po travniku zapeljeta in upata, da je od Lojza.
Rock n' roll ain't noise pollution!

harvey ::

Letos poleti so enega takega pametnega motokrosista, ki se je podil po gozdu in njivah v enem od krajinskih parkov v LJ lepo počakali policisti v zasedi in motor naložili na prikolico koncesionarja in ga odpeljali. Od takrat je mir po gmajni :) Enak ukrep bi bil potreben tudi na omenjenem koncu.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

krneki0001 ::

Jaz sem se veliko prevozil (sicer s terencem) po kolovozih, makadamih,..., ampak po njivah in travnikih se nisem vozil. Sem šel na kakšno vlako (kjer hlodovino vlečejo iz hoste, pa je že uničeno), ampak ko so na njej še delali. Nekak se mi zdi bedarija uničevat tujo lastnino z vožnjo po njej.

Je pa treba razumet tudi to, da ker država noče dovolit poligonov, kjer bi se lahko (seveda za neko protivrednost v denarju) vozil do onemoglosti in potem ti fantje nimajo kam za it se vozit in škodo delajo naokoli. Smo kot zveza že nekajkrat pozvali državo, da naj določi kakšno področje za kaj takega, lastniki take zemlje so že spraševali, če lahko to naredijo na svoji zemlji, pa se vedno vse zavrne. Celo na že uničenih parcelah (peskokopi, glinkopi,...) se ne sme voziti.

Recimo v tujini imajo to rešeno in so ogromni poligoni, kamor se prideš znoret in ti ni treba potem naokoli po sosedovih njivah noret.

noraguta ::

Ma fantje nej gmajno kupjo pa registrirajo drjavnost. Pa je hektar gozda je cca deset jurhev na ravnem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

krneki0001 ::

Ne smeš se skupinsko vozit niti v svoji gmajni.

BRBR ::

Kaj bo next time ? 2 bo dobil okol kepe. To bo.

Bud_Bundy ::

Tudi po tistih stezah samo lepo rijejo in uničujejo podrast. Seveda tudi malo počez zapelje "ker je boljši oprijem". Pač razvajeni do amena in vidijo samo sebe.

mmcmmc ::

Kaj pa lahko zdaj lastnik naredi? Policija tudi ne bo cele dneve stala na travniku. Prebutati pa jih tudi ne sme, četudi bi si zaslužili.

Kaj pa tega videa ne morejo uporabiti kot dokaz, da se vozijo po tuji lastnini in uničujejo gozd/zemljo?

LeonSlo ::

Ta trend se je k nam preselil iz Nemčije/Avstrije. Tam se fantje vozijo po površinah kod so njihove, odnos do ljudi pa na podobni stopnji kot pri teh dveh. Uporaba videa kot dokaz, fanta sta verjetno mladoletna in neke hude kazni, ki bi ju izučila nebi dobila. Ko bo prišlo do najslabše situacije, kakšne poškodbe bodo pa starši,svojci letali za lastniki zemljišč. Če se pa misli vozit po domačem gozdu pa jih od tastarega doma "čujejo". Pa te fore vozit se na sosedni hrib, sej me tam ne poznajo, so tak mal za lase privlečene.

krneki0001 ::

LeonSlo je izjavil:

Ta trend se je k nam preselil iz Nemčije/Avstrije. Tam se fantje vozijo po površinah kod so njihove, odnos do ljudi pa na podobni stopnji kot pri teh dveh.


off road tekme so vse v soglasju z lastniki zemlje, tako v avstriji kot v nemčiji. In kmetje dovolijo voziti čez prazne njive, ker jih potem v naslednjih dneh preorjejo. Že večkrat videno na tekmah v avstriji.

DOOM_er ::

IQ = številka noge, maš take paciente pač. Škoda je samo da smo zaradi takih debilov na slabšem tudi gorski kolesarji
Robots will steal your job. But that's OK

Invictus ::

Kar se gorskega kolesarjenja tiče, je že bolje.

Tako tuje, kot tudi domače štuidije so pokazale, da gorski kolesarji približno toliko uničujejo naravo kot planinci ;).

Seveda, če gre vse v mejah normale.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

r3dkv1c4 ::

ginekk je izjavil:

zobnik je izjavil:

pri teh video posnetkih je ravno obratno, kdo je tukaj agresiven kot motoristi sami.


Itak, da je Lojze popenil in bil agresiven. Še slabše je to od cestnih norcev. Motorja v gozdu ne pričakuješ, je čisto vsem nadležen razen onim ko gor sedijo, pa še škodo dela. Rešitev bi bila motorje po najstrmejšem bregu zmetat, potem bi moral ponižno prosjačit kakega kmeta, da ga ven potegne.

Nikjer nisem opazil, da bi gospod popenil in lepo jim je povedal, v mirnem tonu.
No, do tukaj je bilo vse v redu, ko pa so začeli mulci pametovat in se delat norca, jim je pa lepo povedal, da boljše, da gredo in imel je prav.

Bi pa moral gospod lepo vložit tožbo proti njim, zaradi neupravičenega snemanja njega samega in objave posnetka na internetu.....za velike solde.

Tako velike, da nikoli več ne bi kupili kroske za v gozd.

Lepo bi bilo tude, če bi Policija ukrepala na podlagi teh posnetkov in zasegla motorje, ter spisala lepo količino globe za vsakega posameznika na tem posnetku.

Če lahko napišejo kazni za pas, ko skočiš v trgovino 2 km stran, bi lahko bistveno več zaslužili samo na podlagi tega posnetka.....in še mir bi bil v hosti.

krneki0001 je izjavil:

LeonSlo je izjavil:

Ta trend se je k nam preselil iz Nemčije/Avstrije. Tam se fantje vozijo po površinah kod so njihove, odnos do ljudi pa na podobni stopnji kot pri teh dveh.


off road tekme so vse v soglasju z lastniki zemlje, tako v avstriji kot v nemčiji. In kmetje dovolijo voziti čez prazne njive, ker jih potem v naslednjih dneh preorjejo. Že večkrat videno na tekmah v avstriji.



Videno v Avstriji je tudi, da se mulci ne gonijo po lepih travnikih ampak po poteh, ne po peš poteh ampak po tistih gozdnih cestah.

So seveda izjeme povsod....da ne bo pomote.

Najlepše naravne proge pa imajo v Španiji.....tam se pa ni potrebno kregat v puščavi čigav je kamen.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

r3dkv1c4 ::

Dejstvo je, da je ta posnetek ustvarjen in seveda predhodno tudi sama vožnja po tuji lastnini izključno in samo zaradi nastopaštva.

Če so tistega zloglasnega motorista z gorenjske kaznovali na podlagi video posnetka, bi morali v tem primeru storiti enako.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po zasebni poljski poti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14314853 (11529) Mehmed

Sprehod po javni površini (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21448270 (43937) imagodei
»

Blatne gume in kazen 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19025031 (20787) dvojka

Več podobnih tem