» »

Sprehod po javni površini

Sprehod po javni površini

«
1
2 3
...
5

Bye ::

Danes zvečer (po 21h) sem se odpravil na sprehod po bližnjem travniku, nakar kmalu za mano priropota en kmet in začne težit, kaj počnem in kdo sem. Povem mu, da sem na sprehodu, on pa vpraša, s kakšnim namenom. V tistem trenutku se nisem spomnil, da bi mu repliciral, s kakšnim namenom on diha. Rekel sem, pač sprehod kot sprehod. On pa z začudenim izrazom na obrazu: "Ja pa ne ob taki uri." WTF?! Zdaj mi bo še nek slovencelj diktiral, kdaj naj se sprehajam...

Predstavil se je kot lovski čuvaj, ki kao izvaja nadzor nad krivolovom, ter da je to njegova posest. Pri podajanju teh informacij me ni najbolj prepričal, saj je spraševal kr neki. Prvič slišim, da se izvaja nadzor nad krivolovom 100 metrov od glavne ceste; poleg tega je bil kmet v (civilni) stari razdrapani škodi (čuvaji imajo ponavadi namenska vozila) in vobče niti približno ni zgledal kot lovec oz. "čuvaj".
Ker takrat nisem pričakoval zalezovanja nekega lokalnega rednecka, sem se opravičil in zahvalil za informacijo. Ob vračanju nazaj se je čez nekaj trenutkov spet ustavil in me vprašal, če sem s psom. Kaj ima to zveze s čimerkoli, ne vem.
-"Ne, nisem s psom, ker ga nimam." Halo...
Omenjen kolovoz (ob njivah) oz. travnik že leta uporablja veliko ljudi za sprehajanje. Nikjer sicer nisem zasledil table, da so sprehodi časovno omejeni odnosno prepovedani v nočnem času (morda velja kje v Sloveniji policijska ura?), ali table z napisom "privat" (ker jih pač ni).

Vas sprašujem, kaj menite o njegovem teženju; ali dejansko ima zakonsko podlago za navedeno nadlegovanje mimoidočega? Da vem za drugič, če ga še slučajno srečam. Po moje je bil samo ljubosumen, ker mu ni bilo jasno, kaj tako daleč sveti bolj od njegovih žarometov in je pač moral nekaj zatežit, da ne bi izpadel debil. Kar je itak izpadel :)
  • zaklenil: bluefish ()

sandmat ::

Bye je izjavil:


Omenjen kolovoz (ob njivah) oz. travnik že leta uporablja veliko ljudi za sprehajanje. Nikjer sicer nisem zasledil table, da so sprehodi časovno omejeni odnosno prepovedani v nočnem času (morda velja kje v Sloveniji policijska ura?), ali table z napisom "privat" (ker jih pač ni).

Vas sprašujem, kaj menite o njegovem teženju; ali dejansko ima zakonsko podlago za navedeno nadlegovanje mimoidočega? Da vem za drugič, če ga še slučajno srečam. Po moje je bil samo ljubosumen, ker mu ni bilo jasno, kaj tako daleč sveti bolj od njegovih žarometov in je pač moral nekaj zatežit, da ne bi izpadel debil. Kar je itak izpadel :)


Verjetno tudi domačega dovoza nimaš označenega s tablo. Če je pot lastniška, to ni javna površina in motiš tujo posest.

Za ostala njegova vprašanja pa je verjetno kriva pozna ura in očiten razlog, da išče nekoga, ki izvaja krivolov ali kaj podobnega (za kar po svoje ne vidim nobenega problema, policija pač ne bo tam stala in gledala kdo to dela, zato je vzel stvar v svoje roke).

chucki ::

On ni nobena uradna oseba, varnostnik, da bi ugotavljal tvojo istovetnost ali te legitimiral. Drugič naj pokliče policijo, če kažeš znake kaznivega ravnanja...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

nurmaln ::

sandmat je izjavil:

za kar po svoje ne vidim nobenega problema, policija pač ne bo tam stala in gledala kdo to dela, zato je vzel stvar v svoje roke

Takmu bi blo treba samo razložit kaj točno lahko vzame v svoje roke.
Sigurn ne rabiš nobenmu nič razlagat kdo si, kaj si in kaj tam delaš. Steraš ga u tri ..... Če mu kaj ni prav naj pokliče policijo, pa če boš še tam takrat ko pridejo (verjetno čez par ur ker se jim za neumnosti ne bo mudilo) lahko pol njim razložiš da si na sprehodu. Kam smo pa prišli, da se bo vsak kljukec vtikal vate?!
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Bye ::

Ne, domačega dovoza nimam označenega s tablo, ker ni potreben - ne živim v vili na 1000 m2. Kolikor mi je znano, so (večje) lastniške površine na odprtem oz. privatni dovozi (kar v tem primeru ne drži) označeni s primerno tablo ali ogrado (rampo), ki jasno dajo vedeti, da gre za privatno posest.
Drugič; tudi če je pot lastniška, potemtakem motijo njegovo posest vsi ostali, ki se tam sprehajajo - a nikoli nisem videl ne slišal, da bi tamkajšnji "lastniki" travnika lovili sprehajalce. Torej se je prepovedano sprehajati zvečer, po logiki "lovskega čuvaja".
Točno to sem hotel reči, kar je napisal chucki - on ni uradna oseba, da me lahko legitimira.
Hvala za potrditev. Če mi še kdaj zateži, mu bom mirno povedal, naj pokliče policijo, pa bomo skupaj ugotavljali dejstva.

||_^_|| ::

Lepa beseda lepo mesto najde, po mojem ni treba nič zapenjat in ustvarjat konflikta. Pač tip je bil na malo na trnih, naslednjič ga lepo pozdravi in vprašaj kakšno je kaj stanje, pa ti bo izlil dušo.

Evolve ::

Če je njegova posest lahko on na njej počne kar njemu paše. tudi spodi sprehajalce in nabiralce regrata

nurmaln ::

||_^_|| je izjavil:

Lepa beseda lepo mesto najde, po mojem ni treba nič zapenjat in ustvarjat konflikta. Pač tip je bil na malo na trnih, naslednjič ga lepo pozdravi in vprašaj kakšno je kaj stanje, pa ti bo izlil dušo.

Ja pa kaj še no... Nek dripec ki misli da se lahko vtika v mimoidoče, ti bi pa da so še prijazni do njega, da ga še mal spodbujajo pri teh njegovih nebulozah.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Bye ::

Po naravi sem pacifist in delujem po načelu živi in pusti živeti. Jaz sem se samo mirno sprehajal. Če je določeni osebi to sumljivo, ker pač išče krivolovce ali mu žena ni dala, to ni moj problem. Sem pa alergičen, če se v temi za mano pripelje nehomologirana oseba v stari škatli in me zaslišuje brez pooblastil.
Če je posest njegova, potem se tam ne bi smel nihče zadrževati 24/7 - kar pa sem že povedal, da se tam vedno sprehaja kar nekaj ljudi.
Ni bil nesramen, ampak tudi jaz ne mislim biti posebno prijazen državljan, če se me na sprehodu zaslišuje kot Romuna pod Ceausescujem.

sandmat ::

Bye je izjavil:

Ne, domačega dovoza nimam označenega s tablo, ker ni potreben - ne živim v vili na 1000 m2. Kolikor mi je znano, so (večje) lastniške površine na odprtem oz. privatni dovozi (kar v tem primeru ne drži) označeni s primerno tablo ali ogrado (rampo), ki jasno dajo vedeti, da gre za privatno posest.


lahko so, ni pa nujno, zakaj bi moral jaz plačevat še za rampo, da ti razložim, da te ne želim videti na svoji zemlji? po rampi naj zgradim še okoli ograjo, da ti dam vedeti, da ne smeš okoli rampe? Rampe so predvsem namenjene omejevanju vožnje vozil čez tujo posest.

Bye je izjavil:


Drugič; tudi če je pot lastniška, potemtakem motijo njegovo posest vsi ostali, ki se tam sprehajajo - a nikoli nisem videl ne slišal, da bi tamkajšnji "lastniki" travnika lovili sprehajalce. Torej se je prepovedano sprehajati zvečer, po logiki "lovskega čuvaja".


nima veze kdaj, če ne želiš slišat logičnega odgovora, boš vedno iskal rešitve, ki so ti ugodne. Če drugi motijo njegovo posest, je to problem med lastnikom in njimi - to te ne naredi nič manj krivega.

Bye je izjavil:


Točno to sem hotel reči, kar je napisal chucki - on ni uradna oseba, da me lahko legitimira.
Hvala za potrditev. Če mi še kdaj zateži, mu bom mirno povedal, naj pokliče policijo, pa bomo skupaj ugotavljali dejstva.


seveda ni, ampak bi tudi ti vprašal neznanca v svoji hiši, kaj tam dela in kdo je. Če želiš potrditev lastnega egotripanja, jo boš našel, dokler ne naletiš na lastnika, ki bo mirno poklical policijo, ki bo napisala zapisnik, na podlagi katerega te bo lastnik tožil in zelo verjetno tožbo dobil.

Bye je izjavil:


Če je posest njegova, potem se tam ne bi smel nihče zadrževati 24/7 - kar pa sem že povedal, da se tam vedno sprehaja kar nekaj ljudi.
Ni bil nesramen, ampak tudi jaz ne mislim biti posebno prijazen državljan, če se me na sprehodu zaslišuje kot Romuna pod Ceausescujem.


če boš to naglas ponavljal, ne bo postala resnica. Iz lastne pozicije nimaš kaj sklepat kdo se ne sme tam zadrževati, ker drugi nimajo nobenega vpliva na situacijo ti vs lastnik. Pa če on dovoli vsem razen tebi tam hodit, ti še vedno nimaš kaj tam počet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

nurmaln ::

Evolve je izjavil:

Če je njegova posest lahko on na njej počne kar njemu paše. tudi spodi sprehajalce in nabiralce regrata

Dej ne bluzi o stvareh o kerih nimaš pojma. Tud pipnt te ne sme. Lahko te sicer vpraša kaj delaš in kdo si, ti ga pa seveda lahko steraš. Po neobdelanih kmetijskih zemljiščih se lahko vsak prosto giba (vsaj peš). Prav tako lahko vsak "rekreativno" nabira plodove kot so na primer gobe v gozdu ali regrat na travniku. Lastnik se lahko pa na glavo postavi.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

SimplyMiha ::

@Bye, iz tvojih besed ne razberem ravno lepega vtisa o tebi. Preberi, kaj si napisal, in se zamisli nad svojim odnosom.

chucki ::

Jaz bi naredil, kar sem že povedal. On ni uradna oseba in me nima kaj spraševati. Lepo bi se odstranil brez komentarja. Pa naj kliče policijo in kaj bo? me zadržal do prihoda policistov ali kaj? Ste smešni eni. Karkoli bo naredil zoper mene, bo odgovoarjal on na sodišču in ne jaz, kot sprehajalec.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Bye ::

@sandmat
Nismo še v Ameriki, kjer te lahko ustrelijo za "trespassing". Govorim o površini, kjer se vsakodnevno sprehajajo ljudje.

Ja, drugim bi dovolil sprehajanje, meni pa ne, ker to počnem ponoči? Mogoče pa je situacija zrela, da se pozanimam pri kakšnem pravniku.

@SimplyMiha
Ne razbereš lepega vtisa? Ker se sprehajam ponoči?

sandmat ::

nurmaln je izjavil:

Evolve je izjavil:

Če je njegova posest lahko on na njej počne kar njemu paše. tudi spodi sprehajalce in nabiralce regrata

Dej ne bluzi o stvareh o kerih nimaš pojma. Tud pipnt te ne sme. Lahko te sicer vpraša kaj delaš in kdo si, ti ga pa seveda lahko steraš. Po neobdelanih kmetijskih zemljiščih se lahko vsak prosto giba (vsaj peš). Prav tako lahko vsak "rekreativno" nabira plodove kot so na primer gobe v gozdu ali regrat na travniku. Lastnik se lahko pa na glavo postavi.


kam si pa ti odbluzil? Govorimo o lastniški poti in ne neobdelanih kmetijskih zemljiščih, gozdovih in vsemu ostalemu, kar ti paše dodat, da bo tvoja bolj držala. Prav tako je napisal "spodi" - ali se zato rabiš ljudi dotikat al kaj?

Bye ::

@sandmat
Kje je tu logika, da bi druge pustil sprehajati, mene pa ne? Iz kakšnega razloga? Halo.

sandmat ::

Bye je izjavil:

@sandmat
Nismo še v Ameriki, kjer te lahko ustrelijo za "trespassing". Govorim o površini, kjer se vsakodnevno sprehajajo ljudje.

Ja, drugim bi dovolil sprehajanje, meni pa ne, ker to počnem ponoči? Mogoče pa je situacija zrela, da se pozanimam pri kakšnem pravniku.

@SimplyMiha
Ne razbereš lepega vtisa? Ker se sprehajam ponoči?


prosim te, preberi še enkrat moj odgovor. Nihče ne govori o streljanju. Govorimo o površini, ki evidentno ni javna in število sprehajalcev podnevi nima nobene veze s tvojo legitimiteto bit tam ob kateri koli uri ali letnem času. Le pozanimaj se.

Bye ::

Streljanje je bilo samo za primer, kam vodijo takšne neumnosti. Če nisi opazil, postaja Slovenija vse bolj ameriška v slehernem pomenu besede.
Se bom pozanimal, brez skrbi.

sandmat ::

Bye je izjavil:

@sandmat
Kje je tu logika, da bi druge pustil sprehajati, mene pa ne? Iz kakšnega razloga? Halo.


logika je v tem, da njega v danem trenutku ni bilo tam, kar pa še ne pomeni, da oni ne motijo posesti. Če ti razložim na primeru, ki ti bo bolj jasen, saj se mi ne da v nedogled ponavljat odgovorov: Če vsi okoli tebe kradejo, še ne pomeni, da lahko tudi ti to delaš legalno/legitimno. Govorimo o odnosu ti vs lastnik in ne "vsi ostali, podnevi, prave barve" vs lastnik

Bye je izjavil:

Streljanje je bilo samo za primer, kam vodijo takšne neumnosti. Če nisi opazil, postaja Slovenija vse bolj ameriška v slehernem pomenu besede.
Se bom pozanimal, brez skrbi.


res izgleda, da vodijo v čudne neumnosti, če je streljanje prva stvar, ki jo pomisliš pred samim logičnim sklepom, da verjetno ti nimaš tam kaj počet, saj ni tvoja posest. Poskusi razumet, da ti tam legitimno nimaš kaj iskat in izhajaj iz tega dejstva, ne pa iskat vseh obskurnih idej o streljanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

Bye ::

Ja, OK. Primerjava z neznancem v hiši je pa čisto mimo... Lastniško hišo primerjaš s kvaziprivatnim travnikom.
Če bi ga motili tudi drugi sprehajalci, bi to jasno videl in vedel, saj gre za ravnino nedaleč od ceste ter mesta.

chucki ::

Pusti ga, on fantazira :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Bye ::

Tema se lahko tudi zaklene; se bom pozanimal pri pravniku. Zaenkrat so sprehodi še dovoljeni 24 ur na dan, kolikor vem.

nurmaln ::

sandmat je izjavil:


kam si pa ti odbluzil? Govorimo o lastniški poti in ne neobdelanih kmetijskih zemljiščih, gozdovih in vsemu ostalemu, kar ti paše dodat, da bo tvoja bolj držala. Prav tako je napisal "spodi" - ali se zato rabiš ljudi dotikat al kaj?


Prvi stavek v temi:
Danes zvečer (po 21h) sem se odpravil na sprehod po bližnjem travniku, nakar kmalu za mano priropota en kmet in začne težit, kaj počnem in kdo sem.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Okapi ::

Bye je seveda pozabil omeniti, da se ni samo sprehajal, ampak je tudi z močno lučjo svetil naokoli. Kar počno tudi krivolovci. Dolžnost lovcev oziroma lovskih čuvajev je, da preverijo takšne sumljive primere. Gospod se mu je lepo predstavil in ga vprašal, kaj počne, Bye pa bi iz tega rad naredil dramo.;((

sandmat ::

nurmaln je izjavil:

sandmat je izjavil:


kam si pa ti odbluzil? Govorimo o lastniški poti in ne neobdelanih kmetijskih zemljiščih, gozdovih in vsemu ostalemu, kar ti paše dodat, da bo tvoja bolj držala. Prav tako je napisal "spodi" - ali se zato rabiš ljudi dotikat al kaj?


Prvi stavek v temi:
Danes zvečer (po 21h) sem se odpravil na sprehod po bližnjem travniku, nakar kmalu za mano priropota en kmet in začne težit, kaj počnem in kdo sem.


zadnji odstavek:
Omenjen kolovoz (ob njivah)

SimplyMiha ::

Bye je izjavil:

@SimplyMiha
Ne razbereš lepega vtisa? Ker se sprehajam ponoči?

Bye je izjavil:

Streljanje je bilo samo za primer, kam vodijo takšne neumnosti. Če nisi opazil, postaja Slovenija vse bolj ameriška v slehernem pomenu besede.
Se bom pozanimal, brez skrbi.

Tvoj odnos je dokaj ameriški: sveta prepričanost v svoj prav, aroganca in poniževalen odnos do vseh, s katerimi se ne sklapaš. Pričkanje na kolovozu sredi noči? In zdaj še jamr na forumu v iskanju potrditve?

Zapri forum, ugasni računalnik in prespi. Ohladi to svojo vročekrvno glavo. Jutri zjutraj, ko se zbudiš, se ti bo vse to zdelo tako nepomembno, da se boš samo zasmejal samemu sebi. Ampak tale debata, ki si jo odprl, bo pa ostala kot spomenik afektu.

sandmat ::

Okapi je izjavil:

Bye je seveda pozabil omeniti, da se ni samo sprehajal, ampak je tudi z močno lučjo svetil naokoli. Kar počno tudi krivolovci. Dolžnost lovcev oziroma lovskih čuvajev je, da preverijo takšne sumljive primere. Gospod se mu je lepo predstavil in ga vprašal, kaj počne, Bye pa bi iz tega rad naredil dramo.;((


čuvaj tudi ni bil dovolj dobro oblečen, prav tako ni vozil bmwja in je zato izgledal "sumljivo pa sm pa tja".

Bye ::

Očitno sem bil nejasen. Gre se za neobdelano kmetijsko zemljišče/travnik/nekaj dreves, ki ima logično tudi svojo pot. Tudi traktorji ne letijo, veste? Ne lovite me za vsako črko.
@Okapi
Ne vem zate, osebno ponoči potrebujem svetilko, da kaj vidim, ker me mati narava ni opremila z nočnim vidom.
Z mojega stališča je delal dramo "čuvaj". Jaz sem se samo sprehajal. Aja, oprosti. In celo svetil v temi s svetilko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

fosil ::

Bye je izjavil:

Kje je tu logika, da bi druge pustil sprehajati, mene pa ne? Iz kakšnega razloga? Halo.

Če je lastnik, lahko tam pusti sprehajati celemu svetu, razen tebi.
Nekaj je bilo govora o močni luči, kaj je s tem?
Tako je!

nurmaln ::

@Bye
Lej da ne boš rabil popuščat redneckom in njihovim somišljenikom na forumu...

Zakon o kmetijskih zemljiščih pravi takole:

5. člen
Pravna ali fizična oseba, ki je lastnik, zakupnik ali drug uporabnik kmetijskega zemljišča (v nadaljnjem besedilu: lastnik, zakupnik ali drug uporabnik kmetijskega zemljišča) mora na svojih, zakupljenih ali drugače dodeljenih neobdelovalnih kmetijskih zemljiščih dopustiti drugim čebelarjenje, lov in rekreativno nabiranje plodov prostorastočih rastlin, zelnatih prostorastočih rastlin, gob in prostoživečih živali v skladu s predpisi ter dopustiti prosto gibanje drugim osebam po neobdelovalnih kmetijskih zemljiščih, če se s tem ne povzroči škoda.

In ja, travnik je kmetijska površina.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Bye ::

Miha, ne bereš ravno dosledno. Nikjer nisem napisal, da sem se pričkal, daleč od tega. In na forum nisem prišel jamrati, temveč vprašati za nasvet. Je razlika, se ti ne zdi? Po tvoje naj se tam ne sprehajam več. Naj se odpeljem z avtom nekam drugam, samo zato, da bo tebi prav. Naj bežim kot ignorant. Zakaj le bi se pozanimal, kdo ima prav?

sandmat ::

nurmaln je izjavil:

@Bye
Lej da ne boš rabil popuščat redneckom in njihovim somišljenikom na forumu...

Zakon o kmetijskih zemljiščih pravi takole:

5. člen
Pravna ali fizična oseba, ki je lastnik, zakupnik ali drug uporabnik kmetijskega zemljišča (v nadaljnjem besedilu: lastnik, zakupnik ali drug uporabnik kmetijskega zemljišča) mora na svojih, zakupljenih ali drugače dodeljenih neobdelovalnih kmetijskih zemljiščih dopustiti drugim čebelarjenje, lov in rekreativno nabiranje plodov prostorastočih rastlin, zelnatih prostorastočih rastlin, gob in prostoživečih živali v skladu s predpisi ter dopustiti prosto gibanje drugim osebam po neobdelovalnih kmetijskih zemljiščih, če se s tem ne povzroči škoda.

In ja, travnik je kmetijska površina.


a neobdelovana pa si ponesreči spustil ;)

Okapi ::

A mu je mogoče prepovedal sprehajati se?;(( Samo preveril je, kot vesten gospodar, a se model res samo sprehaja, ali pa bi mogoče rad še kakšno srno ali fazana šicnil. Od kdaj je to prepovedano?

sandmat ::

nurmaln je izjavil:

@Bye
Lej da ne boš rabil popuščat redneckom in njihovim somišljenikom na forumu...

Zakon o kmetijskih zemljiščih pravi takole:

5. člen
Pravna ali fizična oseba, ki je lastnik, zakupnik ali drug uporabnik kmetijskega zemljišča (v nadaljnjem besedilu: lastnik, zakupnik ali drug uporabnik kmetijskega zemljišča) mora na svojih, zakupljenih ali drugače dodeljenih neobdelovalnih kmetijskih zemljiščih dopustiti drugim čebelarjenje, lov in rekreativno nabiranje plodov prostorastočih rastlin, zelnatih prostorastočih rastlin, gob in prostoživečih živali v skladu s predpisi ter dopustiti prosto gibanje drugim osebam po neobdelovalnih kmetijskih zemljiščih, če se s tem ne povzroči škoda.

In ja, travnik je kmetijska površina.


a neobdelovalna pa si ponesreči spustil ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

nurmaln ::

fosil je izjavil:

Bye je izjavil:

Kje je tu logika, da bi druge pustil sprehajati, mene pa ne? Iz kakšnega razloga? Halo.

Če je lastnik, lahko tam pusti sprehajati celemu svetu, razen tebi.

NE.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Bye ::

Ja, lahko preveri, ne more pa zasliševati, samo zato, ker se je njemu zdelo nekaj sumljivega. Kmet ("čuvaj") NI uradna oseba s pooblastilom za legitimiranje sprehajalcev. Baje imamo 113 za te zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

nurmaln ::

sandmat je izjavil:


a neobdelovalna pa si ponesreči spustil ;)


Ne, sem čisto jasno napisal že v enem od prejšnjih svojih postov v tej temi, predlagam da pogledaš.
Poleg tega pa prav tako nima veze, OP ni pisal da se je sprehajal po obdelani njivi in delal škodo.

Okapi je izjavil:

A mu je mogoče prepovedal sprehajati se?;(( Samo preveril je, kot vesten gospodar, a se model res samo sprehaja, ali pa bi mogoče rad še kakšno srno ali fazana šicnil. Od kdaj je to prepovedano?


Ja. Sej... sm že višje gor napisal da pravzaprav lahko vpraša kar hoče. Prav tako ga pa vprašani lahko gladko ignorira.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Okapi ::

Kaj potem jokaš (Bye), saj te ni zasliševal, samo vprašal te je, kaj počneš. VSAK naključni mimoidoči te sme vprašati, kaj počneš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

SaXsIm ::

In? Nikjer ne piše, da pa t.i. drugih lastnik, zakupnik ali drug uporabnik ne sme povprašati, kdo so in kaj tam počnejo, sploh, če jim delujejo sumljivo - se sprehajajo ponoči in naokoli svetijo z močnejšo lučjo, kot so luči na njihovi škodi. Pač, lahko bi avtor te teme ne bil debil in se obnašal kot otrok, zato ker ga je človek pobaral, kaj počne na njegovi zemlji. Ampak, op je najbrž šel na ta nočni sprehod, da se malo shladi, ker je bil očitno on tisti, ki mu žena ni dala, glede na to, kako hitro je pomislil na to.
SaXsIm

sandmat ::

nurmaln je izjavil:

sandmat je izjavil:


a neobdelovalna pa si ponesreči spustil ;)


Ne, sem čisto jasno napisal že v enem od prejšnjih svojih postov v tej temi, predlagam da pogledaš.
Poleg tega pa prav tako nima veze, OP ni pisal da se je sprehajal po obdelani njivi in delal škodo.



travnik sodi med obdelovalne površine:
Po 3. členu tega zakona so kmetijska obdelovalna zemljišča ne glede na rabo: njive, vrtovi, plantažni sadovnjaki, vinogradi, hmeljišča in travniki.


če že citiraš člene, poglej, za katere površine veljajo.

nurmaln ::

Bye je izjavil:

Ja, lahko preveri, ne more pa zasliševati, samo zato, ker se je njemu zdelo nekaj sumljivega. Kmet ("čuvaj") NI uradna oseba s pooblastilom za legitimiranje sprehajalcev. Baje imamo 113 za te zadeve.


Mam tud jest izkušnje z raznimi lokalnimi šerifi ki se predstavljajo kao "čuvaji". Seveda ko povprašaš po kakšni uradni legitimaciji jih hitro zmanjka. In v trenutku ko se ne morejo izkazati za uradno osebo se lahko gladko jebejo kar se mene tiče. Enako priporočam tebi.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Bye ::

Okapi, če že hočeš podrobnosti (ki niso poanta)...
Vprašal me je, od kod (in kdo) sem ter zakaj se sprehajam. To ni isto, če bi me vprašal, kaj počnem. Semantika... Kdo sem, od kod sem in ZAKAJ se sprehajam, je zasliševanje in poseg v zasebnost, se opravičujem.
Nisem hodil po njivi, ampak PO POTI in travniku, dajte že enkrat mir.
Dobil sem potrditev in uradne argumente, hvala posvečenim, lahko zaprete temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

nurmaln ::

Okapi je izjavil:

Kaj potem jokaš (Bye), saj te ni zasliševal, samo vprašal te je, kaj počneš. VSAK naključni mimoidoči te sme vprašati, kaj počneš.


Okapi ne bluzi. Ta tema ni bila odprta zato ker bi OP hotel samo vedeti ali imamo v Sloveniji svobodo govora, pa ker ne bi bil prepričan ali lahko ljudje sprašujejo druge ljudi. Verjetno imaš dost pik da si to razbral ane?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Bye ::

Saksim, a ljudje, ki jih ti poznaš, se nikoli ne sprehajajo ponoči? Aja, se sprehajajo ponoči, samo ne s svetilko. So kot mačke, ki zelo dobro vidijo? Se ponoči tudi samo hladijo ali kako? Si slišal za (zelo star) rek, da se o okusih ne razpravlja?
Morda bi bilo dobro tudi, da se seznaniš z zakonodajo, ki verjetno ločuje med definicijo povpraševanja in zasliševanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Okapi ::

No, nam boš ti dal linke do zakonodaje s to definicijo, ker jo očitno dobro obvladaš. Da te slučajno ne bo kdo kaj preveč vprašal, ti boš pa začel tulit, da te zaslišuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Bye ::

Kar trolajte, ni panike.

WarpedGone ::

Obsta samo en pravilen odogovor, ko te kdo začne zasliševat kaj počneš tam: tišina in pogled stran ter totalni ignor. Če se preveč usaja, ga obvestiš da boš poklical policijo.
Če si v prekršku ti, bo itak on dosegel svoje, če nisi mu bojo pa pollicaji razložili kolk je ena plus ena.

Sm svoj čas mačka sprehajal po travniku kjer občasno pasejo konje in sm bil nadret kaj počnem tam.
Sm ga sprehajal po javni cesti in sm bil nadret zakaj ne pobiram drekov za njim. Mal kasneje pa zakaj zijam v hišo.
Ljudje, ki zmorejo energijo, da se negativno vtaknejo vate so po defaultu psihiči s katerim nočeš imeti opravka. Prva varianta je, da še bol agresivno in negativno usekaš nazaj z obvezno glasnim. Omenjanjem policije, druga pa da si najprej tiho in nato mirno omeniš policijo.

Ljudje so v splošnem psihiči v najslabšem možnem smislu. Na tem forumu sm slišal da je sprehod po tujem travniku enakovreden sranju po tujem kavču. Če to ni bolezen, kaj pa je?
Zbogom in hvala za vse ribe

Bye ::

Hvala, se strinjam glede psihičev, ki nimajo pametnejšega dela kot zalezovanja nočnih kriminalcev (definicija po Okapiju & Co., na primer). Zadel si (njihovo) bistvo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

sandmat ::

WarpedGone je izjavil:


Ljudje so v splošnem psihiči v najslabšem možnem smislu.


no offence, ampak bolj ironično ne bi moglo bit, kot pa da to prijavi nekdo, ki ima Persona rudis naziv na s-t. ;)

Bye ::

Ja, Persona rudis je pa resnično objektivno merilo za absolutno profiliranje posameznika.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanemarjeno sosednje zemljišče in njega urejanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508849 (6759) Okapi
»

Vožnja po zasebni poljski poti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14314871 (11547) Mehmed
»

Na travniku zakoličba neznanega izvora (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5613240 (11359) mihec87

Več podobnih tem