» »

Pc vs. mac ultrabook

Pc vs. mac ultrabook

Shoot19 ::

Kupujem nov prenosnik. Na najprej povem, da še nikoli nisel imel mac-a, v windows okolju se več kot odlično znajdem. Ker se selim v tujino na študij, potrebujem res ultraportable prenosnik, ki hkrati še zdrži dolgo in je hiter. Novi mba ima najnovejšo generacijo intelovih procesorjev, baje zdrži baterija 12+ ur, o portabilnosti in hitrosti nima smisla zgublat besed. Windows ultrabooka z novimi procesorji se praktično ne da dobit iz danes na jutri (iz tujine npr. ), še tisto nekaj malo ponudbe pa se po portabilnosti in ostalih parametrih ne more primerjat z mba-om. Cenovno je (zame) ugodnejši mba.

Ne morem si privoščit čakat, da septembra na trg pridejo windows ultrabooki s haswell procesorjem, v nakup bom šel čez slab mesec. Sicer nisem domač v hardwareu, pa vendarle kot sem uspel raziskat zadevo, so novi procesorji razred zase kar se tiče porabe energije, zato jih toliko omenjam. Tudi, če bi npr. Prenosnik želel prodati, je dobro (boljše) imeti "tazadn" hardware.

Pri vsej stvari me najbolj skrbi moje neznanje oz. Neizkušenost z mac os in pa (mogoča) nekompatibilnost npr. Office paketa (windows-mac in obratno). Bi mi lahko pomagali z vašimi nasveti oz. Videnji?
  • polepsal: Mavrik ()

Mavrik ::

Ne razumem kaj je tvoja dilema. Očitno si se odločil da je MBA najboljši zate. Čestitam. Kaj hočeš od nas?

Teh flamewarov smo meli miljon na tem forumu, kjer smo vse že to obdelali.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Shoot19 ::

res se zdi, da je MBA zame bolša izbira. rad pa bi mnenje v zvezi z "navezanostjo" na Win okolje...nimam namreč nobene izkušnje z Mac-om in če bi bilo npr. privajanje na operiranje z Mac OS dolgotrajno ali mučno, bi vsekakor raje potem kupil nek Win ultrabook, pa čeprav s starim procesorjem. kot sem pa že povedal, sem nekako dobil občutek, da je MBA kar se tiče vzdržljivosti pač trenutno najboljša opcija. če bi lahko počakal do septembra ali oktobra bi seveda na vsak način raje kupil Win ultrabook. trenutno bi edino Sony VAIO Pro 13 bil v igri, sploh zaradi zaslona, ampak spet zdrži baterija samo 6 ur.

NISEM PA NOBEN FANBOY IN PROSIM SAMO ZA OBJEKTIVNE NASVETE KAJ NAJ PO VAŠEM NAREDIM. Pomembna mi je portabilnost, vzdržljivost in hitrost. Te tri zahteve trenutno najbolj zajame MBA, vsaj jaz ne vem za drugo opcijo.

trnvpeti ::

Sony vaio

gendale ::

če ti je samo os problem, lahko na maca komot naložiš windows
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

pi pawr ::

Letošnji VAIO ultrabooki s hasswelom so bomba.

Shoot19 ::

gendale je izjavil:

če ti je samo os problem, lahko na maca komot naložiš windows


zaenkrat me to najbolj skrbi ja, da se pač nebi uspel prilagodit na OS. že npr te raznorazne keyboar bljižnice (ctrl c itd.) nevem, če so iste na obeh platformah. pa da ne bom izzvenel malenkosten, sem talent in se bom pač privadil, nebi pa rad toliko denarja vrgel v nekaj, kar mi mogoče nebi šlo dobro od rok oz. mi bilo všeč. druga stvar, ki me nekako skrbi je morebitna nekompatibilnost programov, še najbolj Offic-a. mi je kolega zatrdil, da je na obeh platformah Office enak in da naj me ne skrbi izguba podatkov, datotek ali kaj podobnega, pa vendarle nisem še čisto pomirjen...

pi pawr je izjavil:

Letošnji VAIO ultrabooki s hasswelom so bomba.


je to info iz prve roke? kako je z baterijo? sicer pa je to moja druga izbira, res dober ultrabook, čeprav dražji od MBA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shoot19 ()

klinker ::

Sej imas uraden MS Office za mace. Sicer layout ni identicen win verziji, ampak tudi kaj bistveno drugacen ne.
Tudi sam OSX ni noben baw baw, tej shortcuti so sicer na zacetku malo problem, ja, ampak ko se jih navadis, vidis da so razen nekaj izjem kot je @ recimo, bolj logicni in easy kot na win. Ce pa ze v kakem primeru nujno potrebujes winse, ti raje kot da instaliras win ma MBA, vsekakor priporocam uporabo parallels-a, ker zadeva deluje preprosto super.
Kot drugo trackpad na macih je enostavno brez konkurence in misaka v 99% ne bos nikoli pogresal. Sam imam hackintosha in sem si kupil njihov trackpad prav zato ker stvar hudo dobro dela in os je tudi zelo dobro prilagojen njegovi uporabi, tako da lahko ze samo z gestami en kup zadev delas.
Tu ti bo marsikdo odsvetoval bilo kaj od Apple-a, ceprav zadevo nikoli niso preizkusli kot se zagre ali vsaj preizkusli nepristransko oz. sploh dali kako moznost da bi jim stvar ugajala, ker vecina se je itak nalezla sovrastva do te znamke, ampak MBA kar sem jst ultrabookov mel po rokah ga ni boljsega kot celote. Ohisje, zaslon, tipkovnica, trackpad, avtonomija in meni osebno tudi OSX, vse je na super nivoju.
Vsekakor ti pa priporocam da gres v kak Apple-ov store ter ga preizkusis v praksi in to konkretno. Samo tako bos djansko vidu ce je stvar zate ali ni.
Pa verjemi da nisem kak Apple fan. Uporabljam tako winse, kot ubuntu kot OSX, fon je Android (Nexus 4) in vecino stvari imam od Samsunga doma. Od Apple-a samo OS na kisti, ter misko in trackpad ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

mirancar ::

mene isto zanima kako se windowsi obnesejo na mac laptopu, predvsem iz pogleda tipkovnice



če tko gledam to sliko, vidim da manjka veliko tipk npr. windows tipka (se lahk zamenja z command?), insert, delete, home, end, pageup/down, print screen, ... ?

ker hardwersko se mi zdi nedvomno superioren, sam bi se verjetno zajebal če bi na njem primarno gnal windowse?

Shoot19 ::

klinker je izjavil:

Sej imas uraden MS Office za mace. Sicer layout ni identicen win verziji, ampak tudi kaj bistveno drugacen ne.
Tudi sam OSX ni noben baw baw, tej shortcuti so sicer na zacetku malo problem, ja, ampak ko se jih navadis, vidis da so razen nekaj izjem kot je @ recimo, bolj logicni in easy kot na win. Ce pa ze v kakem primeru nujno potrebujes winse, ti raje kot da instaliras win ma MBA, vsekakor priporocam uporabo parallels-a, ker zadeva deluje preprosto super.
Kot drugo trackpad na macih je enostavno brez konkurence in misaka v 99% ne bos nikoli pogresal. Sam imam hackintosha in sem si kupil njihov trackpad prav zato ker stvar hudo dobro dela in os je tudi zelo dobro prilagojen njegovi uporabi, tako da lahko ze samo z gestami en kup zadev delas.
Tu ti bo marsikdo odsvetoval bilo kaj od Apple-a, ceprav zadevo nikoli niso preizkusli kot se zagre ali vsaj preizkusli nepristransko oz. sploh dali kako moznost da bi jim stvar ugajala, ker vecina se je itak nalezla sovrastva do te znamke, ampak MBA kar sem jst ultrabookov mel po rokah ga ni boljsega kot celote. Ohisje, zaslon, tipkovnica, trackpad, avtonomija in meni osebno tudi OSX, vse je na super nivoju.
Vsekakor ti pa priporocam da gres v kak Apple-ov store ter ga preizkusis v praksi in to konkretno. Samo tako bos djansko vidu ce je stvar zate ali ni.
Pa verjemi da nisem kak Apple fan. Uporabljam tako winse, kot ubuntu kot OSX, fon je Android (Nexus 4) in vecino stvari imam od Samsunga doma. Od Apple-a samo OS na kisti, ter misko in trackpad ;)


Hvala za objektivno (in informativno) mnenje! tudi sam nisem pripadnik tega ali onega "klana2, želim si samo dobiti največ za svoj denar...in če lahko windowse tako ali tako uporabljam tudi na Mac-u, je samo še vprašanje kako dobro se bom poistovetil oz. spoznal z OS. to pa imam namen sprobat v trgovini.

samo tako za intermezo, kaj pa Lenovo x1 carbon? ta me je sodeč po specifikacijah tudi prepričal, a je (pre)drag in kot že rečeno nima najnovešega hardware-a.

huelz ::

Kaj kompliciras? Seveda se ze dobi ultrabooke s haswellom tudi pri nas, kolikor vem.

Sicer pa cist brezpredmetno, ce bi babo f... tud s tolk kompliciranja, bi ostal na suhem.

Gwanaroth ::

če tko gledam to sliko, vidim da manjka veliko tipk npr. windows tipka (se lahk zamenja z command?), insert, delete, home, end, pageup/down, print screen, ... ?


Kolikokrat pa rabiš te tipke.. 1x na mesec mogoče? Pri Macih so se vsega balasta na tipkovnici otresli. Še vedno so vsi ukazi na voljo, le da nimajo zato dedicated tipke, ampak gre prek kombinacij Cmd - Alt - Ctrl ipd.

http://myfirstmac.com/ultimate-switcher...
Lights often keep secret hypnosis..

Mesar ::

Ja če ne znaš uporabljat tipkovnice pa za vsej tretjino tipk ne veš kje so oz. kakšne so njihove funkcionalnosti potem ti je še tipkovnica od mekija preveč.
Your turn to burn!

shinko ::

Ne morem si privoščit čakat, da septembra na trg pridejo windows ultrabooki s haswell procesorjem, v nakup bom šel čez slab mesec. Sicer nisem domač v hardwareu,.....


mimogrede v Sloveniji se dobijo ultrabooki s 4.generacijo.

Ta Sony ima celo FullHD ločljivost zaslona, ki je Air nima.
http://www.bigbang.si/prenosni-racunaln...

lp

kr?en ::

Novi Sony Vaio > MBA.

Pa se te novi MBAji imajo baje blazne probleme z Wifijem, ki jih tudi popravek ni odpravil. In glede na to, da MBA nima fizicnega ethernet porta je to dost velik problem.

Zheegec ::

Če ti je (precej podpovprečni) ekran od Macbook Air OK, potem je to super odločitev. Seveda zaradi avtonomije baterije. Windowsi gredo lepo gor in delujejo brez težav.

Pa se te novi MBAji imajo baje blazne probleme z Wifijem, ki jih tudi popravek ni odpravil. In glede na to, da MBA nima fizicnega ethernet porta je to dost velik problem.

Hja. "novi". Te težave ima Apple že kakšno leto in pol, če ne še več. Na srečo niso pogoste, so pa očitno pri novih Macbook Airih malo bolj pogoste, ker sem govoril že z dosti uporabniki, ki imajo težave. Malo sramotno, samo namestitev Windowsev naj bi to težavo rešila.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

kr?en ::

Kaj je potem fora, ce moras instalirat windowse na MBA, da ti normalno dela Wifi? :P Raje kupis kaksnega Asus Ultrabooka/Sony Vaio Pro. Apple je pa tudi nesposoben, da ne morejo zadeve popatchat v doglednem casu.

floyd1 ::

Če ti je (precej podpovprečni) ekran od Macbook Air OK, potem je to super odločitev. Seveda zaradi avtonomije baterije. Windowsi gredo lepo gor in delujejo brez težav.

Kolega (sicer navdušenec nad "jabolčno" tehnologijo) mi je kako leto nazaj govoril, da Windows na MBP pomenijo "smrt" za tako opevano trajanje baterije - menda naj bi bila avtonomija nekje tretjino manjša, kot z OSX. To drži?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Shoot19 ::

naj ponovim moje zahteve. daleč najpomembnejša mi je avtonomija baterije oz. stanje pripravljenosti in trenutno mi MBA največ ponudi. glede ekrana nisem izbirčen, uporabljal bom več ali manj za "biznis" uporabo in ogled filmov/serij. seveda bi za to zadnje bil bolši HD zaslon , kot ga ima npr. Sony, spet pa ima slednji slabšo baterijo in "zdrži" samo 6 ur (kot sem uspel razbrati iz več testov na internetu). edina stvar, ki bi jo pogrešal pri MBA je touchscreen...čeprav ko pomislim, nevem, kje bi mi ta prišel prav. najbrž je to bolj kot ne marketing, da si uporabniki želi(mo/jo) zaslon na dotik.

sem pa tudi jaz slišal, da v kolikor naložiš windowse na Mac-a, to oklesti avtonomijo in hitrost. ima kdo izkušnje s tem?

še enkrat vprašam, kakšno je vaše mnenje o Lenovo ultrabookih, še posebej x1 carbon?

VaeVictis ::

floyd1 je izjavil:

Če ti je (precej podpovprečni) ekran od Macbook Air OK, potem je to super odločitev. Seveda zaradi avtonomije baterije. Windowsi gredo lepo gor in delujejo brez težav.

Kolega (sicer navdušenec nad "jabolčno" tehnologijo) mi je kako leto nazaj govoril, da Windows na MBP pomenijo "smrt" za tako opevano trajanje baterije - menda naj bi bila avtonomija nekje tretjino manjša, kot z OSX. To drži?


Ne vem, če drži, če imaš samo Windowse gor, sam osebno tega še nisem probal...

Drži pa da baterija občutno manj zdrži, če poganjaš Parallels in preko njih Windowse.

Pri meni MBA zdrži 12 ur na Mac OSX, če pa poženem Windows na Parallels, se pa avtonomija baterije konkretno zmanjša.

Tipkovnica v OSX je drugačna kot pri Windowsih.

Se pa da naštimati v Windowsih, da deluje kot Windows tipkovnica.

Touchscreen, kar dobro nadomesti touchpad na MBA, ki je odličen!

kr?en ::

Pa tistih 12 ur je imo zelo relativnih tbh. To je verjetno takrat, ko imas svetilnost na minimum in procesor (ali ostale komponente) ni pod nobeno obremenitvijo.

Mavrik ::

mirancar je izjavil:

mene isto zanima kako se windowsi obnesejo na mac laptopu, predvsem iz pogleda tipkovnice


Zanič. Apple je kompletno nesposoben pisati Windows driverje in software in potem dobiš take krasne malenkosti, kot je to da se ti recimo na slovenskih Windowsih večina driverjev (tiho) ne naloži. Pa še kup drugih bedarij se dogaja cel čas, tako da ne kupovati Apple hardwara za Windowse. Se Apple posebej potrudi da delajo zanič, vzam potem Vaiota.
The truth is rarely pure and never simple.

negot ::

Decembera 2012 sem prešaltal na mac in sicer 15-inch MacBook Pro with Retina display in od takrat sem enostavno pozabil na win okolje, čeprav sem imel prej enake dvome kot ti, lahko rečem, da sedaj res samo uživam v mac okolju: estetsko, funkcionalno, varnostno..., lp :)

Roadkill ::

En konkreten Win ultrabook:

http://www.ceneje.si/racunalnistvo/pren...
Ü

Shoot19 ::

Roadkill je izjavil:

En konkreten Win ultrabook:

http://www.ceneje.si/racunalnistvo/pren...


ja, x1 carbon je res hud, ampak, kot sem že omenil, ima star hardware, "švoh" baterijo in je zelo drag v primerjavi z MBA. če bi imel vsaj novo čipovje, bi na vsak način kupil, tako pa nimam časa, da ga Lenovo updejta. Za enako ceno dobim MBA z novim procesorjem, 8 GB rama in 12-urno baterijo (osebno kar verjamem v to, da baterija zdrži cel dan oz 10+ ur). končno, če bi kdo lahko potrdil, da pride osvežen x1 ven v naslednjem mesecu, pa vsekakor počakam z nakupom.

negot je izjavil:

Decembera 2012 sem prešaltal na mac in sicer 15-inch MacBook Pro with Retina display in od takrat sem enostavno pozabil na win okolje, čeprav sem imel prej enake dvome kot ti, lahko rečem, da sedaj res samo uživam v mac okolju: estetsko, funkcionalno, varnostno..., lp :)


hvala za vzpodbudo :). praviš torej, da nisi imel posebnih težav s prilagajanjem na OS? kaj pa ostali programi (Office itd.)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shoot19 ()

Kocka ::

Še moja izkušnja iz Win na MAC. Tudi sam sem sem na začetki imel pomisleke, da ne bom kmalu vešč drugačnega OS, zato sem na MAC naložil VMVare fusion in v to virtualko še Windowse. Zadeva se odlično obnese, vendar opažam, da uporabljam Windovse vse manj...
Na zažetku sem bil najbolj neroden pri Finderju (ekvivalent File explorerju), ker je malo drugačna filozofija, ter pri instalaciji .dmg fajlov, ki je namesto Setup.exe v Windovsh. Se pa da vse po-googlat, ker veliko uporabnikov sprašuje točno isto stvar, tako da ni problema.

negot ::

sam uporabljam https://www.apple.com/iwork/, imaš pa http://www.microsoft.com/mac/products, tako da je za vse poskrbljeno, za prehod sem se odločal kar nekaj časa, padel popolnoma not v 2-3 dneh in zame vem da ni vrnitve, lpwebmemes.org(awesome)

Shoot19 ::

negot je izjavil:

sam uporabljam https://www.apple.com/iwork/, imaš pa http://www.microsoft.com/mac/products, tako da je za vse poskrbljeno, za prehod sem se odločal kar nekaj časa, padel popolnoma not v 2-3 dneh in zame vem da ni vrnitve, lpwebmemes.org(awesome)


pa opaziš kakšno razliko med obema (če seveda sploh uporabljaš oz. imaš izkušnje z obema)?

negot ::

na pc imam win8 in office 2010, na macbook pa iwork, 99,99% sem na macu in enostavno sem pozabil na pc, tu je vse logično, enostavno, urejeno, lepo in deluje kar je navažnejše, lpwebmemes.org(icon)

krneki0001 ::

Lenovo X230 je ena taka zadeva, ki je uporabna, če ti je dovolj 12,5" display.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

driver_x ::

Sam sem brez težav preklopil na OSX in bi tudi priporočal MBA-ja.

nejcek74 ::

Jaz imam po enem letu se vedno tezave z OSX katerega uporabljam v sluzbi.Ne vidim ravno kdaj me bo prenehal nervirati. Samokriticno lahko tezave pripisem tudi dolgotrajnemu delu v oknih, skoraj 15 let.

Shoot19 ::

Bi lahko nekdo, ki ima kaj več informacij, povedal kdaj lahko pričakujemo "taboljše" windows prenosnike z novim (haswell) čipovjem? In, tisti ki ima novi Sony Vaio, če bi lahko prosim pokomentiral slednjega (battery life, portability, uporabnost, zaslon, itd.)? Hvala!

kr?en ::

Thunder wave ::

Tukaj imaš obsežen review za Vaio Pro, sam sem ga mislil vzeti vendar ga na koncu nisem, ker mi je bil predrag. Na koncu sem vzel Sony Vaio T13 (i5, 8 gb RAMa, 320 gb hdd + 32 gb ssd, baterija mi drži 6 ur) za slabih 600€, zaenkrat deluje super. Za Proja dobiš tudi dodatn o baterijo s katero lahko dosežeš tudi 16 ur.

Mat3v7 ::

Imam zadnjega MBA, sicer osnovno verzijo, vendar za moje potrebe popolnoma zadostuje. Kot omenjeno, tipkovnica in touchpad sta res vrhunska, ne cutim nobene potrebe po dodatni miski ali zaslonu na dotik. Vse Office zadeve pokrije Libreoffice, lan adapter se dobi npr preko Dealextreme za male pare. V ozjem izboru sem imel Vaio Pro 13, za njega se nisem odlocil zaradi pretiranega upogibanja karbonskega ohisja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ultrabook? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6720076 (14747) noob96
»

Padanje Facebooka se nadaljuje, Apple postal najdražje podjetje vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25448439 (42584) spirit
»

Jesenski ultrabooki

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4714608 (11663) roli
»

Intel z vlaganji v ultrabooke žuga Applu

Oddelek: Novice / Ostale najave
4113856 (11753) 71GA
»

Bodo Ultrabooki predragi? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
11324563 (21340) driver_x

Več podobnih tem