» »

Ubuntu Edge

Ubuntu Edge

furion ::

Nevem kako, da se zmeraj ni teme o tem:
http://www.indiegogo.com/projects/ubunt...

Zbrali miljon v par urah...
  • premaknil iz Loža: ahac ()

gendale ::

dobra ideja, tud jst sm že razmišljal o temu, da se bo počasih pojavilo nekaj takega

hw je že tukaj, samo še spakirat je treba v primerno obliko in zrihtat sw
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

neboben ::

Če bo uspel zbrat 32M $, potem je velika možnost, da bom tudi sam naroču ubuntu edge. Drgač pa novica dneva, vsaj zame. Ideja da je ta telefon lahko desktop računalink ali PPC (phone PC) je super !
Specifikacije so take:
Dual boot Ubuntu mobile OS and Android
Fully integrated Ubuntu desktop PC when docked
Fastest multi-core CPU, 4GB RAM, 128GB storage
4.5in 1,280 x 720 HD sapphire crystal display
8mp low-light rear camera, 2mp front camera
Dual-LTE, dual-band 802.11n Wi-Fi, Bluetooth 4, NFC
GPS, accelerometer, gyro, proximity sensor, compass, barometer
Stereo speakers with HD audio, dual-mic recording, Active Noise Cancellation
MHL connector, 3.5mm jack
Silicon-anode Li-Ion battery
64 x 9 x 124mm

neboben ::

Ubuntu edge - Hardware

Ubuntu edge - Software

Ubuntu edge - Promo

furion ::

Sem ga skoraj fundal, ampak sem se premislu. Nevem ali bi pocakal da Intel dominira ARM...pomoje cez ene 3-4 leta bojo high-end mobiteli bli Intel based - x86 ftw.

Po drugi strani, imam se zmeraj android 2.2 phone, tko da morda bi pa lahko upgradeal.

Ali pa ne, ker mobitela skoraj nic ne uporabljam.

Ali pa, ker $600 je good deal...se mi zdi poceni.

Kaj naj zdej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

furion ::

Se nisem mogel odlocit, pa vrgel kovanec, pade cifra, funded. Updam, da bo dober phone.

mladec ::

To zna bit pa precej fajn zadeva

ivanuscha ::

furion je izjavil:

Se nisem mogel odlocit, pa vrgel kovanec, pade cifra, funded. Updam, da bo dober phone.


Si plačal 600$? Te ponudba je že konec, zdaj je cena za telefon 830$.

neboben ::

Ja, samo prvi dan se je dalo dobiti telfon po znižani ceni. Zanimivo je tud to, da če ne zaberejo načrtovanega zneska, da bodo moral ves ta denar potem vračat.
Edina zoperna reč je, da sem trenutno bolj švoh v denarnici :|. Drgač bi se tud jest odločil za nakup Ubuntu Edge.
Ta trenutek je zbranih 3,380,748 $. Škoda, ker se ne da donirat prek bančnega nakazila, na njihov IBAN.

ivanuscha ::

Kako pa, prek paypala? Jaz mam limit 450€.

neboben ::

Nimam paypal-a... ne vem kako s tem.

neboben ::

Ceno so spustil na 625$.

Pa še kako ohišje izgleda:

furion ::

ivanuscha je izjavil:

furion je izjavil:

Se nisem mogel odlocit, pa vrgel kovanec, pade cifra, funded. Updam, da bo dober phone.


Si plačal 600$? Te ponudba je že konec, zdaj je cena za telefon 830$.

630, 30 je se postnina izven US.

ivanuscha ::

Če jim rata zbrat keš boš imel najhujši možni telefon :)

bluefish ::

Lahko tudi v drugem pomenu besede. :P

ivanuscha ::

Bolj malo verjetno, res se pa nikol ne ve 100% :)

b3D_950 ::

nexus 4 - ubuntu for android

jacobxe7 ::

Mark je naredu ama na reditu

http://www.reddit.com/r/IAmA/comments/1...

neboben ::

Še enkrat razloženo kaj je Ubuntu Edge:

BALAST ::

"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

neboben ::

Škoda, ker se telfona ne bo dalo kupiti kasneje, ko bo konec zbiranja denarja oz. indiegogo kampanije (čez malo manj kot en mesec). To sem nekje na redditu prebral in potem so to potrdili še na ubuntu-discourse.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

ivanuscha ::

Se ga bo dalo, folk bo pač prodajal, cena pa bo zagotovo višja kot je sedaj, razen če bo flop. :)

Lonsarg ::

furion je izjavil:

Sem ga skoraj fundal, ampak sem se premislu. Nevem ali bi pocakal da Intel dominira ARM...pomoje cez ene 3-4 leta bojo high-end mobiteli bli Intel based - x86 ftw.


Mislim da je popolnoma jasno, da je prihodnost(tvojih 3-4 leta) multi arhitekturna(ARM in x86 zaenkrat). Tako Ubuntu Unity, Windows 8 kot tudi Android lahko vsi delajo tako na ARM kot x86. Kaj bo v high end mobitelih je čisto odvisno od konkurence, ni Intel oziroma x86 v nobeni prednosti(prej ima ARM prednosti).

Ima pa ta trenutek x86 veliko prednost kompatibilnosti z starimi aplikacijami. Ampak v 3-4 letih bo ta prednost skopnela.

furion ::

Lonsarg je izjavil:

furion je izjavil:

Sem ga skoraj fundal, ampak sem se premislu. Nevem ali bi pocakal da Intel dominira ARM...pomoje cez ene 3-4 leta bojo high-end mobiteli bli Intel based - x86 ftw.


Mislim da je popolnoma jasno, da je prihodnost(tvojih 3-4 leta) multi arhitekturna(ARM in x86 zaenkrat). Tako Ubuntu Unity, Windows 8 kot tudi Android lahko vsi delajo tako na ARM kot x86. Kaj bo v high end mobitelih je čisto odvisno od konkurence, ni Intel oziroma x86 v nobeni prednosti(prej ima ARM prednosti).

Ima pa ta trenutek x86 veliko prednost kompatibilnosti z starimi aplikacijami. Ampak v 3-4 letih bo ta prednost skopnela.


Jaz pa mam feeling da Intel dela vecji progress kot ARM trenutno. Haswelli so kar lep improvement, ce bodo taki upgdradei se par generacij, adijo ARM.

Kurzweil ::

Tole tudi mene vedno bolj mika, je poleg furiona še kdo, ki ga zanima?
Me pa prav zanima kdaj bo doseženih $32,000,000, kolikor gledam na Kickstarterju je že konec pledge-anja, kaj to pomeni, da se bo vračal denar, ali se čaka še 10 let, da se doseže ta znesek?

ivanuscha ::

Že zdavnaj je konec, denar pa pomoje že vrnjen.

Kurzweil ::

ivanuscha je izjavil:

Že zdavnaj je konec, denar pa pomoje že vrnjen.


Se mi je kar zdelo, zame osebno ogromna škoda, vizija, kvaliteta, "hardware" in dual boot (Android/Ubuntu) telefona sta bila zastavljena pred vso dosedanje korporativno sranje - škoda. Je pa res, da bi se stvari mogoče morali lotiti malce bolj spretno in ne kar po mizi udarit za 32M$. Verjamem pa, da se bo prej ko slej našel kakšen soroden projekt.

To je bil edini telefon vse do danes za katerega bi bil pripravljen dati 600$, tudi € če je treba.

ivanuscha ::

Za to kar naj bi ponujal je bila cena res dobra! Tudi če jim letos še ni uspelo, bo slej ko prej tak oz. podoben telefon zunaj.

b3D_950 ::

Multiple Ubuntu Phones To Launch in 2014:
http://www.omgubuntu.co.uk/2014/01/seve...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec neke ere: Intel ni več največji proizvajalec čipov

Oddelek: Novice / Rezultati
3113621 (10349) MrStein
»

Bo Windows za ARM dobil emulator x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7317351 (14009) hojnikb
»

Prvi dan Mobile Pwn2Own vsi telefoni padli kot zrele hruške

Oddelek: Novice / Varnost
2311730 (9031) RejZoR
»

Ubuntu Edgea ne bo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8019350 (16202) Jokaero
»

Windows prihaja na ARM

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3411307 (9435) PrimozR

Več podobnih tem