» »

Štipendija v srednji šoli

Štipendija v srednji šoli

xxurban ::

Lep pozdrav!

Mene pa zanima kako je s štipendijami za mladoletne dijake. Končal sem 9. razred. Na internetu ne najdem kriterijev oz. nič o štipendijah. Vem samo to, da zakon začne veljati 1.1.2014. Povprečje imam 4,5 in grem na 4-letno računalniško.

Ali kdo ve kaj več?

Hvala za pomoč!

hojnikb ::

do zdaj je blo tak, da si dobu, ko si dopolno 18 let...
#brezpodpisa

drola ::

Štipendije mladoletnim dijakom se vračajo 1. 1. 2014. Za državno štipendijo torej oddaš vlogo decembra ali januarja. Pridobitev je odvisna od tega, koliko prihodkov imate doma na družinskega člana. S tem, da štejejo res vse, tudi denar na bančnih računih (prihranke) in prihodke od študentskega dela. Pridobitev državne štipendije ni odvisna od povprečja ocen.

Kar se pa tiče Zoisove štipendije, pa jo lahko na koncu 9. razreda dobiš bodisi s povprečjem 5,00 ali z drugimi dosežki. Vendar ne v 2013/2014, ker se bo tokrat za dodeljevanje uporabljal še star zakon, ki štipendij za mladoletne ne predvideva.
https://drola.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drola ()

harvey ::

Poleg tega je še nova kategorija špidendij za mlade in sicer 100 EUR/mesec za deficitarne poklice. Več o tem tule na spletni strani MDDSZ.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

xxurban ::

Kaj pa so deficitarni poklici in ali se že ve kateri poklici so to?

Hvala za pomoč!

harvey ::

Kaj pa so deficitarni poklici in ali se že ve kateri poklici so to?

Še niso določeni (zakon je bil sprejet šele prejšni mesec, v veljako pa stopi z 2014), spremljal na sletni strani Javnega sklada RS za razvoj kadrov in štipendiranja, ko bo kakšen aktualen razpis.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Yacked2 ::

Jaz u 9tem nisem dobil štipendije ker mi je gospa profesorica, ki mi je ocenila samo eno risbo likovno vzgojo zaklučila na 4. Ostalo sem imel vse 5 pa nisem dobil. To je kar se tiče zoisove štipendije
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Hammer123 ::

Yacked2:
bluziš malo, ker se ne gleda samo ocen/uspeha. Sam sem bil zadnji dve leti pravdober in brez vsakega priznanja, pa sem dobil zoisovo.

Yacked2 ::

Hammer123 je izjavil:

Yacked2:
bluziš malo, ker se ne gleda samo ocen/uspeha. Sam sem bil zadnji dve leti pravdober in brez vsakega priznanja, pa sem dobil zoisovo.


A imaš kakšno teto med komisijo ki ocenjuje kdo dobi in kdo ne ? Na podlagi česa si jo dobil ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

drola ::

Yacked2, ni problem v tvoji profesorici, ampak v tem, da je kriterij za povprečje 5,00, kar nima po mojem mnenju nobenega smisla. Kriterije za pridobitev neke ocene v šoli bi bilo potrebno zvišat, tako, da ne bi bilo več toliko ljudi s povprečjem 5,00. Takrat bi se tudi bolj pokazalo, kdo je dejansko nadarjen, kdo pa je imel samo srečo, da je pri vseh predmetih ravno dovolj dober.
https://drola.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drola ()

Hammer123 ::

Yacked2:
Nimam nobene tete med komisijo, niti strica iz ozadja.
Si upošteval možnost, da si se slabše odrezal na "IQ testih" napram ostalim v zgornjih % proti koncu OŠ?

Yacked2 ::

drola je izjavil:

Yacked2, ni problem v tvoji profesorici, ampak v tem, da je kriterij za povprečje 5,00, kar nima po mojem mnenju nobenega smisla. Kriterije za pridobitev neke ocene v šoli bi bilo potrebno zvišat, tako, da ne bi bilo več toliko ljudi s povprečjem 5,00. Takrat bi se tudi bolj pokazalo, kdo je dejansko nadarjen, kdo pa je imel samo srečo, da je pri vseh predmetih ravno dovolj dober.


Se strinjam. Na OŠ sem imel likovno 4, na gimnaziji pa 5. Zanimivo ja. S tem da sta bili dve moji sliki tudi na šolski razstavi.


Hammer123 je izjavil:

Yacked2:
Nimam nobene tete med komisijo, niti strica iz ozadja.
Si upošteval možnost, da si se slabše odrezal na "IQ testih" napram ostalim v zgornjih % proti koncu OŠ?


Tiste IQ teste sem rešil precej dobro, baje v zgornih 5%. Prav tako sem nacionalna preverjanja pisal še kar solidno 90% matematika, slova 85% ter angla 79%

Tisto o tetah je bila bol šala =D
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

xxurban ::

Yacked2 je izjavil:

Jaz u 9tem nisem dobil štipendije ker mi je gospa profesorica, ki mi je ocenila samo eno risbo likovno vzgojo zaklučila na 4. Ostalo sem imel vse 5 pa nisem dobil. To je kar se tiče zoisove štipendije


Enako se je zgodilo mojemu sošolcu. Naključje:D.
Zoisove vem da ne bom dobil čeprav sem med top 10% v sloveniji :).

Hvala za linke in pomoč. Bom vsekakor spremljal:).

Shrike ::

V mojih časih se je veliko dalo na dosege na tekmovanjih - diplome (mat, fiz, kem, ...) vsaj kar se tiče Zoisovih štipendij. Če si jih mel ene 10 si lahko prišel skoz :P

galu ::

Hammer123 je izjavil:

Yacked2:
Nimam nobene tete med komisijo, niti strica iz ozadja.
Si upošteval možnost, da si se slabše odrezal na "IQ testih" napram ostalim v zgornjih % proti koncu OŠ?


Tisti IQ testi so (vsaj bili) predpogoj da sploh dobiš Zoisovo (saj si tako identificiran kot nadarjen).
Tako to gre.

zakipaki ::

Pozdravljeni.
Mene zanima če mi lahko kdo pomaga in svetuje.
Moja hčerka je v prvem letniku dobivala državno štipendijo in je ponavljala razred,jaz pa nisem vedla da moraš karkoli sporočit saj sem mislila da avtomatsko ko ga bo končala ponavljani prvi letnik in bo šla v drugega da podava novo prošnjo,medtem je prišel nov zakon,kjer mladoletni nimajo več štipendije.Zdaj ko je polnoletna je dala sama prošnjo in je dobila odgovor,da je ne dobi,ker ni bilo v letu 2011-2012 sporočeno najbrž uspeh. KAJ NAJ NAREDI A JE SPLOH MOŽNOST DA JO DOBI SAJ JE ZDAJ V TRETJEM LETNIKU...prejemava pa le socialno pomoč saj do otroških dokladov več ni opravičena

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: zakipaki ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917474461 (14189) History
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277802 (4791) 111111111111
»

A je res štipendija samo do decembra?

Oddelek: Loža
282586 (1852) St235
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395362 (3914) Volta
»

Zoisova (korupcija?) (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
745876 (4440) jRk0

Več podobnih tem