» »

kadrovska štipendija?

kadrovska štipendija?

rozica1 ::

veliko je govora o štipendiji pa me zanima, kakšna je plača po končanem izobraževanju v npr. javni upravi s 7 stopnjo?
in ali študent dobiva štipendijo 12 mesecev ali v poletnem času ne dobiv??

kakor sem slišala je plača zelo nizka v javni upravi :( torej določena vnaprej...
hvala za odgovore in mnenja...

dfajt ::

V javni upravi je osnovna plača za 7. stopnjo nekje okoli 800€ neto (brez malice in prevoza). Ali je to nizka plača ali ne, je stvar vsakega posameznika, saj imaš do neke mere zanesljivo delovno mesto - odpovedi iz javne uprave so bolj izjema kot pravilo, kar v današnjem času kar nekaj velja. Pa delovnik imaš fiksno določen, saj lahko na dan delaš največ dodatni 2 uri in na teden največ dodatnih 8 ur.
Kar pa se štipendije tiče, jo dobivaš celo leto.

rozica1 ::

aha hvala :)

zanima me tudi če recimo dobim kadrovsko štipendijo, ali se mi bolj splača da se vozim v Lj. in mi stroške prevoza prištejejo v štipendijo, ali naj živim v lj. in plačujem najemnino, kje dobim več denarja? :)
če recimo dobim več denarja če se "vozim" potem raje izberem to opcijo... a raje bi živela v lj. :).. torej kje več dobim? so kakšna pravila neko točkovanje mora obstajati?...
razdalja recimo 30km.....

hvala

McHusch ::

Ja odivsno od pogodbe ane. Recimo pri Zoisovih je max. dodatek za prevoz enak dodatku za bivanje v LJ.

dfajt ::

Kolikor vem, ti stroške prevoza računajo kot najcenejšo mesečno za avtobus na dani relaciji. Pod 10 km, pa mislim, da ti štejejo mestno mesečno za bus.
Je pa dejstvo, da so v Ljubljani najemnine dokaj ubijalske in se ti glede tega skorajda splača voziti (sploh če imaš trenutno najemnino dokaj nizko).
Je pa spet odvisno na kateri strani Ljubljane imaš službo. Nekdo, ki živi na strani domžal oz. trzina in dela na območju Bežigrada ali pa BTC-ja, bo tja prišel neprimerno prej kot nekdo iz Šentvida. Če je treba v center pa je zadeve izenačena. ipd. Neka formula ne obstaja. Je pa seveda najboljša situacija, ko dobiš stanovanje blizu službe (peš pet minut) in to dokaj poceni - prišparaš na € in na času (se pravi win-win situacija) :)

rozica1 ::

torej kaj se bolj splača?

A.) recimo da imaš do lj. 30km in se voziš karte stane mislim da recimo okoli 150€.

B.) najemnina v lj. bi bila 200€

C.) najemnina v Lj bi bila 600€

kje iztržiš več :)
kje je služba (verjetno si mislil Fax) ni važno, recimo da imam tudi LPP karto v vsakem primeru.
če vzamem najcenejše stanovanje v najem mi verjetno ne dajo štipendije 200€ in če vzamem najdražje tudi verjetno ne dajo 600€ ?
hvala za odgovore :)

dfajt ::

Se opravičujem za pozen odgovor.
Jaz bi na celotno zadevo gledal pragmatično. Glede na to, da je čas precej pomembna zadeva, bi se odločil za najemnino nekje v Ljubljani (okolica, kamor lahko prideš z lokalnim avtobusom). Najemnina ne bi smela biti predraga, je pa dobro gledati takšne okoliše, kjer imaš direktno povezavo s faksom (ni prestopanja), sicer lahko skupna vožnja po Ljubljani traja dalje, kot da se voziš iz 30km oddaljenega kraja.
Najemnina za študente je, kolikor mi je znano, delno subvencionirana, zato je to verjetno tudi najugodnejša varianta.
Če pogledamo:
a) kadrovska ti sicer krije mesečno (a še to dvomim, da celo), voziš se okoli 1 uro do uro in pol dnevno (od doma do šole in nazaj)
B) najemnino ti delno krijejo (mislim, da nekje okoli 100€), voziš se nekje 45 minut dnevno (avtobus tja in nazaj)
C) stanovanje je verjetno bliže faksu, krijejo ti isti del kot pod b - večji del stroška pade nate. Do faksa pa peš potrebuješ 15 minut (pol ure tja in nazaj).

IMHO je najugodnejša varianta B, saj je finančno najugodnejša (s subvencijo seveda), pa recimo najmanj časovno potratna, in še od staršev se odseliš (če še vedno živiš pri njih :) )

Steinkauz ::

30km bi bil z avtom prej kot pa z trolo po mestu :)

Eva3 ::

pozdravljeni, imam eno vprašanje.
Letos sem končala 1.letnik na fakulteti za šport in sedaj si želim pridobiti kadrovsko štipendijo. zanima me, če je potrebno imeti določeno povprečje iz prvega letnika, da si jo pridobiš, ali ne?

Hvala in lep pozdrav, Eva

DOOM_er ::

za kadrovsko ni važno povprečje. Lahko ga imaš 6. in če prepričaš delodajalca jo boš dobila. Sicer pa kdo daje kadrovske za študijske programe na fakulteti za šport?
Robots will steal your job. But that's OK

petzup ::

Mogoče kdo ve koliko kaj znaša minimalna kadrovska štipendija, ki jo lahko pridobiš in gdaj bodo kaj pošiljale regionalne agencije glede štipendij? Se že več kot mesec dni vleče pa še kar nič..

St235 ::

minimalna kadrovska štipendija je točno toliko kot ponudi štipendijodajalec, torej vse kar je več od nič.

petzup ::

Sem našel podatek kadrovska štipendija je do 28 % minimalne plače v RS + potem dodatki za povprečje + dodatki za šolanje zdoma...

Gladi ::

Narobe. Maksimum kadrovske štipendije je 60% minimalne plače.

petzup ::

Višina štipendije

Štipendija RŠS je sestavljena do 15 % minimalne plače v RS za dijake, do 28 % minimalne plače v RS za dodiplomske študente in do 34 % minimalne plače v RS za podiplomske študente.

Štipendistom, razen v prvem letniku izobraževalnega programa, ki prejemajo štipendijo RŠS pripada:
dijakom s povprečno oceno:
od 3,5 do 4,0 => do 2% minimalne plače,
od 4,1 do 4,4 => do 3% minimalne plače,
od 4,5 ali več => do 6% minimalne plače.
študentom s povprečno oceno:
nad 7,5 do vključno 8,0 => do 2,5 % minimalne plače,
nad 8,1 do vključno 8,3 => do 4 % minimalne plače,
nad 8,4 do vključno 8,6 => do 5,5 % minimalne plače,
nad 8,7 do vključno 8,9 => do 7 % minimalne plače,
nad 9,0 => do 8,5 % minimalne plače.

Višina štipendije za nadarjene s področja kulture, ki se izobražujejo v tujini, znaša do 60 % minimalne plače.

St235 ::

petzup je izjavil:

Sem našel podatek kadrovska štipendija je do 28 % minimalne plače v RS + potem dodatki za povprečje + dodatki za šolanje zdoma...


najprej sprašuješ kolk je minimalna kadrovska štipendija, potem pa izjaviš, da si našel podatek o maksimalni višini?

petzup je izjavil:

Višina štipendije

Štipendija RŠS je sestavljena do 15 % minimalne plače v RS za dijake, do 28 % minimalne plače v RS za dodiplomske študente in do 34 % minimalne plače v RS za podiplomske študente.

Štipendistom, razen v prvem letniku izobraževalnega programa, ki prejemajo štipendijo RŠS pripada:
dijakom s povprečno oceno:
od 3,5 do 4,0 => do 2% minimalne plače,
od 4,1 do 4,4 => do 3% minimalne plače,
od 4,5 ali več => do 6% minimalne plače.
študentom s povprečno oceno:
nad 7,5 do vključno 8,0 => do 2,5 % minimalne plače,
nad 8,1 do vključno 8,3 => do 4 % minimalne plače,
nad 8,4 do vključno 8,6 => do 5,5 % minimalne plače,
nad 8,7 do vključno 8,9 => do 7 % minimalne plače,
nad 9,0 => do 8,5 % minimalne plače.

Višina štipendije za nadarjene s področja kulture, ki se izobražujejo v tujini, znaša do 60 % minimalne plače.


kaj ko bi osvojih osnove funkcionalne pismenosti pa naslednjič povedal, da te zanima točno specifična kadrovska štipendija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

petzup ::

Do max 28% je ostalo določi RRA..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: petzup ()

Gladi ::

Za delodajalca(recimo neko podjetje), ki recimo nekoga štipendira, velja da je lahko štipendija, kot upravičen strošek , do maks. 60% minimalne plače. Kot je pa Lakotnik rekel, bi že na začetku moral povedati za kakšno specifično štipendijo gre.

hawkwood ::

Kadrovska je lahko do 60% minimalne plače. Vsaj tu kjer mene štipendirajo je tako. Minimalna plača je 783,66€, maksimalna možna štipendija je 470€.

St235 ::

bistvena besedna zveza: velja da je lahko štipendija, kot upravičen strošek , do maks. 60% minimalne plače.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917474462 (14190) History
»

A je res štipendija samo do decembra?

Oddelek: Loža
282586 (1852) St235

Revščina v Sloveniji, neto plača 500 evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7418953 (16367) Gandalfar
»

Zoisova štipendija (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8012326 (10478) alum

Več podobnih tem