» »

Hitri pravni nasvet - ZZZS

Hitri pravni nasvet - ZZZS

Pithlit ::

Ker ne vem kam to vtaknit (mogoče bi bilo treba kak pravni kotiček zorganizirat) bom pa sem.

Torej.

Oddala prošnjo -> dobila odločbo -> oddala pritožbo -> dobila novo odločbo.

V prvi odločbi je pač pisalo da imam 5 dni časa za pritožbo poslat. V tej drugi pa tole:

"Zoper to odločbo se lahko uveljavlja sodno varstvo pravic z vložitvijo tožbe pri Delovnem in socialnem sodišču v Ljubljani, Komenskega 7, Ljubljana, v roku 30 dni od vročitve te odločbe. Tožbo in priloge k tožbi je treba vložiti v dveh izvodih, priložiti pa je treba tudi to odločbo v izvirniku ali overjenem prepisu. Tožba pri navedenem sodišču je oproščena sodne takse."

Ker pa sem rahlo 'blond'... in kar pošteno 'razpizdena'... rabim eno obrazložitev. Tako... osnovnošolsko. Preden naredim kako kapitalno neumnost (in preden začnem energijo usmerjat v napačno smer). A to pomeni da se moram zdaj tožarit z ZZZS?
Life is as complicated as we make it...

MIHAc27 ::

Ja, zadeva se bo nadaljevala na delavnem in socialnem sodišču, vkolikor se z odločbo nikakor ne strinjaš.

Pithlit ::

V bistvu ni je nekako vseeno. Jezi pa me da jim ponujam opcijo da mi odobrijo zdravljenje ki bi jim prihranilo cca. 10k EUR. Oni so pa trmasti. Pa ne gre samo zame. Gre za zdravljenje s katerim bi v enem letu prihranili med 50k pa 100k EUR. Povsem dovolj da bi se lahko na ta način izognili, recimo, plačiljivi kontracepciji.

Se poigravam z mislijo na medije. Ker to je zafrkavanje zavarovancev.
Life is as complicated as we make it...

k4vz0024 ::

Briga jih. Pomaga zgolj pozitivna odločba sodišča v korist zavarovanca.

Računaj da pravda traja do 4 leta. Ker se vedno pritožijo pa če tudi je jasno, da bodo izgubili.

Njihova pooblaščenka nastopa pred sodiščem kot, da je zavod njen. Vedno so mi očitali, da bo za mano potop zavoda:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

St235 ::

Pithlit je izjavil:

Ker ne vem kam to vtaknit (mogoče bi bilo treba kak pravni kotiček zorganizirat) bom pa sem.

Torej.

Oddala prošnjo -> dobila odločbo -> oddala pritožbo -> dobila novo odločbo.

V prvi odločbi je pač pisalo da imam 5 dni časa za pritožbo poslat. V tej drugi pa tole:

"Zoper to odločbo se lahko uveljavlja sodno varstvo pravic z vložitvijo tožbe pri Delovnem in socialnem sodišču v Ljubljani, Komenskega 7, Ljubljana, v roku 30 dni od vročitve te odločbe. Tožbo in priloge k tožbi je treba vložiti v dveh izvodih, priložiti pa je treba tudi to odločbo v izvirniku ali overjenem prepisu. Tožba pri navedenem sodišču je oproščena sodne takse."

Ker pa sem rahlo 'blond'... in kar pošteno 'razpizdena'... rabim eno obrazložitev. Tako... osnovnošolsko. Preden naredim kako kapitalno neumnost (in preden začnem energijo usmerjat v napačno smer). A to pomeni da se moram zdaj tožarit z ZZZS?


v bistvu ja.

Čisto birakratsko je po zakonu o upravnem postopku zadeva takšna:

1. oddaš vlogo
2. prvostopenski organ odloči o tvoji vlogi in izda odločbo
3. če se z odločbo ne strinjaš se pritožiš.
4. pritožbo obravnava drugostopenski organ.
5. če drugostopenski organ pritrdi odločitvi prvostopenskega potem pritožba več ni možna
6. ostane še sodno varstvo pravic - tožba

MIHAc27 ::

Hja treba je vstrajat pri svojem, pa naj stane kolikor hoče. Če stane davkoplačevalce (in ne zavod direktno) še toliko bolje.

Pithlit ::

St235 je izjavil:

1. oddaš vlogo
2. prvostopenski organ odloči o tvoji vlogi in izda odločbo
3. če se z odločbo ne strinjaš se pritožiš.
4. pritožbo obravnava drugostopenski organ.
5. če drugostopenski organ pritrdi odločitvi prvostopenskega potem pritožba več ni možna
6. ostane še sodno varstvo pravic - tožba

Sej postopke razumem. Sam tega ne vem kaj to sodno varstvo dejansko pomeni.

A to pomeni da če tega ne naredim (torej ne grem v tožbo) da tudi nove vloge ne morem dati (enake, seveda... malo 'začinjene')? Ker če je to, potem bom v tožbo pač prisiljena.

Če pa lahko čez kak mesec oddam novo vlogo pol pa zaenkrat ne vidim smisla v tožarjenju (sploh ker nisem pravnica in tudi blage veze nimam kako bi to sploh izgledalo oz. kako tako tožbo spišem - za konkretnega pravnika pa nimam denarja). 23. Oktober se pa tudi hitro bliža.

Se pa vedno bolj nagibam k medijski izpostavljenosti. Ampak bom prej lepo kontaktirala gospo ki je postopek vodila, pa njenega šefa (Fakina)... pa probala tole razumno rešit.
Life is as complicated as we make it...

Mehmed ::

Pithlit je izjavil:

V bistvu ni je nekako vseeno. Jezi pa me da jim ponujam opcijo da mi odobrijo zdravljenje ki bi jim prihranilo cca. 10k EUR. Oni so pa trmasti. Pa ne gre samo zame. Gre za zdravljenje s katerim bi v enem letu prihranili med 50k pa 100k EUR. Povsem dovolj da bi se lahko na ta način izognili, recimo, plačiljivi kontracepciji.

Se poigravam z mislijo na medije. Ker to je zafrkavanje zavarovancev.


Predstavljaj si takole; ti jih prides na mesec recimo 5k pa zadeva vzame eno leto. Ce bi te porihtali v enem susu, bi zadeva stala 50k. Prihranili bi 10k na letni ravni.
Ampak ce te porihtajo pa te pobere od cesarkoli po treh mesecih, so stran vrgli 20.
Ce ne gre za tvoj denar pa ce ti nihce ne gleda pod prste, se zgodijo take logike. Verjetno je to problem, da rabi denar trajat cim dlje, ne biti cim bolje izrabljen.

St235 ::

Pithlit je izjavil:

St235 je izjavil:

1. oddaš vlogo
2. prvostopenski organ odloči o tvoji vlogi in izda odločbo
3. če se z odločbo ne strinjaš se pritožiš.
4. pritožbo obravnava drugostopenski organ.
5. če drugostopenski organ pritrdi odločitvi prvostopenskega potem pritožba več ni možna
6. ostane še sodno varstvo pravic - tožba

Sej postopke razumem. Sam tega ne vem kaj to sodno varstvo dejansko pomeni.

A to pomeni da če tega ne naredim (torej ne grem v tožbo) da tudi nove vloge ne morem dati (enake, seveda... malo 'začinjene')? Ker če je to, potem bom v tožbo pač prisiljena.

Če pa lahko čez kak mesec oddam novo vlogo pol pa zaenkrat ne vidim smisla v tožarjenju (sploh ker nisem pravnica in tudi blage veze nimam kako bi to sploh izgledalo oz. kako tako tožbo spišem - za konkretnega pravnika pa nimam denarja). 23. Oktober se pa tudi hitro bliža.

Se pa vedno bolj nagibam k medijski izpostavljenosti. Ampak bom prej lepo kontaktirala gospo ki je postopek vodila, pa njenega šefa (Fakina)... pa probala tole razumno rešit.


Ali lahko oddaš novo vlogo je predvsem odvisno od tega za kakšno vlogo gre in kakšni so pogoji za oddajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30187538 (52534) Darko!
»

Delovne naloge ki niso navedene v pogodbi o delu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5917158 (15220) NonPlusUltra
»

Molk organa

Oddelek: Loža
164761 (3088) St235
»

pravno vprašanje: ali lahko upravni odbor 2x odloča o isti zadevi

Oddelek: Loža
134463 (4076) k4vz0024
»

Zahteva za sodno varstvo - pomoč

Oddelek: Loža
1813272 (12802) St235

Več podobnih tem