» »

Moj vozniški izpit (izbira avtošole + ostalo)

Moj vozniški izpit (izbira avtošole + ostalo)

technolog ::

No, ker počas plezam v svoje 23eto leto, je počas čas, da naredim izpit za avto. Zato me zanima par stvari.

1. V kerem letnem času se ga najbolj splača delat? Jst bi reku, da zima gotovo ne, ker so vozne razmere grozne. Poletje tud ne, ker ga takrat delajo vsi, se motim?

2. Živim v Grosuplju, zato me zanima, če priporočate, da izberem kakšno avtošolo s poslovalnico v Grosuplju in kakšne so prednosti? Kje se bo delala večina voženj? Se bo treba potem vsakič vozit v LJ, kar pobere 2x po 20 minut in bo zato ful več ur?

3. Katero AŠ priporočate?

Danke sehr schön.

oo7 ::

Pozimi je čisto vredu vozit, ker ni kolesarjev.
Jaz sem delal izpit v Grosupeljski avto šoli slabih 9 let nazaj. Ko sem šel z šole so imeli bazo na železniški postaji v Ljubljani na parkirišču in predno sem šel domov na vlak sem odpeljal 1 uro. ČE sem imel pa šolo popoldan sem pa kar z Grosuplja peljal v Ljubljano:)) tako, da sem imel veliko relacijskih.

Pozaniamaj se kje je ceneje ampak jaz bi delal kar v Grosuplju, ker si že tam doma. Zmeniš se, da si prvi na vrsti in greš kar z Inštruktorjem v LJ pa si prišparal vožnjo za v eno stran ali pa zvečer bodi zadnji na vrsti in greš domov z Inšturktrjem v Grosuplje.

technolog ::

Tale zadnja metoda se mi zdi malo sumljiva :) Če ne zaradi tega, ker bi hotel vsak tako imet zrihtano.

Sicer pa pravjo, da imajo vozniki v šolah izven Ljubljane v povprečju dosti manj ur zvoženih. To je super razlog :)

Torej Brulc al ZŠAM Grosuplje?

Zgodovina sprememb…

Castiel ::

technolog je izjavil:

Tale zadnja metoda se mi zdi malo sumljiva :) Če ne zaradi tega, ker bi hotel vsak tako imet zrihtano.

Sicer pa pravjo, da imajo vozniki v šolah izven Ljubljane v povprečju dosti manj ur zvoženih. To je super razlog :)

Torej Brulc al ZŠAM Grosuplje?



dosti manj ur je zvoženih ker se dejanso učiš vozit, ne pa stat v gužvi in na semaforju. Tako da imaš verjetno kar prav :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Ciklamen ::

Res je, da boš po manjših mestih delal manj ur kot v večjih (Ljubljana, Maribor, itd.), jaz sem recimo delal 20 ur (ker je po pravilniku tako, lahko bi šel na izpitno verjetno že z 10 urami če bi to šlo). Itak pa se boš skozi vožnjo samo (torej ne v avtošoli) naučil največ. :) Pa srečno vožnjo!
- End of the Post ->

Castiel ::

daj ko boš delal izpit za avto povprašaj inštruktorja še o tem problemu in napiši v tisto temo kaj ti bo rekel:

Kdo ima prednost?

MIHAc27 ::

Jaz sem bil tudi v ZŠAM Grosuplje, a sem vozil izklučno po Ljubljani. Če hočeš vozit po Grosuplju in okolici, raje prej vprašaj, če imajo kakega inštruktorja, ki ne vozi toliko po Ljubljani.

Drugače pa... vsak letni čas ima svoje dobre/slabe strani.
Zima npr. Če je veliko snega se lahko zgodi, da ti ne bo treba parkirati (ponavadi šibka točka) ker ne bodo očiščena parkirna mesta.

Poleti je pa dlje dan, pa ti ni treba ponoči vozit (čeprav je ura komaj 16)

_commandos_ ::

koliko stane ura vožnje v današnjih časih ?

zuz3k ::

1. ja poleti so dopusti, pozimi nočeš zaradi snega, tako da ti je najbolje da delaš izpit spomladi ali jeseni

2. glede izbire bi jaz prvo gledal za prevoz, kajti dlje ko se voziš v AŠ, več te stane in se pri toliko
urah kar pozna

načeloma je najbolje delat izpit čim bolj zaporedno, da ne furaš malox na teden, ker je inštuktor zaseden (jaz sem naredil napako, ker sem vzel najbolj dobrega ampak s tem tudi najbolj zasedenega inštruktorja in sem delal vožnje 2x na teden ali še to ne) zato je dobro da voziš čim večkrat na teden!
Life is a psychological game.

St235 ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz sem bil tudi v ZŠAM Grosuplje, a sem vozil izklučno po Ljubljani. Če hočeš vozit po Grosuplju in okolici, raje prej vprašaj, če imajo kakega inštruktorja, ki ne vozi toliko po Ljubljani.

Drugače pa... vsak letni čas ima svoje dobre/slabe strani.
Zima npr. Če je veliko snega se lahko zgodi, da ti ne bo treba parkirati (ponavadi šibka točka) ker ne bodo očiščena parkirna mesta.

Poleti je pa dlje dan, pa ti ni treba ponoči vozit (čeprav je ura komaj 16)


boljše vprašanje je kje se potem dela izpit. Bore malo ti pomaga vozit po Grosuplju, če boš potem izpit moral delat v Ljubljani.

zuz3k je izjavil:

1. ja poleti so dopusti, pozimi nočeš zaradi snega, tako da ti je najbolje da delaš izpit spomladi ali jeseni

2. glede izbire bi jaz prvo gledal za prevoz, kajti dlje ko se voziš v AŠ, več te stane in se pri toliko
urah kar pozna

načeloma je najbolje delat izpit čim bolj zaporedno, da ne furaš malox na teden, ker je inštuktor zaseden (jaz sem naredil napako, ker sem vzel najbolj dobrega ampak s tem tudi najbolj zasedenega inštruktorja in sem delal vožnje 2x na teden ali še to ne) zato je dobro da voziš čim večkrat na teden!


Zima je bla men drugače super čas za delat izpit. ŠE posebej ker je ravno, ko sem delal izpit snežilo in se ni videlo oznak na parkiriščih, povprečna hitrost je bla 30km/h itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

HighBane ::

Pozimi so ceste splužene, avti pa so redno servisirani, tako da ni bi smelo pozročat težav v primerjavi s poletjom. Po možnosti tudi bolj prazne. Sigurno te ne bo poslal inštruktor vozit po svežem zapadlem snegu. Če pa te ujame sneg, pa si samo lepo počasi s 30km/h nabiraš ure. Pa tudi boš več izkušenj nabral s slabših razmerah.

zuz3k ::

avtor je napisal, da pozimi ne bi vozil zaradi razmer. meni je pozimi super vozit..

HighBane je izjavil:

Če pa te ujame sneg, pa si samo lepo počasi s 30km/h nabiraš ure. Pa tudi boš več izkušenj nabral s slabših razmerah.


pomojem, pa je bolje da vsaj ko delaš izpit voziš v boljših razmerah.
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

lebdim ::

v vsakem letnem času imaš nekaj prednosti in slabosti ... pozimi je tudi čist fajn pelat, če ni snega ... drugače pa furaj v domačem kraju, (v tvojem primeru v grosupljem) se boš že naučil tudi po večjem mestu vozit, sej ni ne vem kakšen "bav bav" furat po lj ali večjih mestih ...

oo7 ::

Jaz sem z Ivančne gorice inštruktor je bil s Temenice in velikokrat me je pobral kar na domu:)) ker je šel itak tam mimo v Ljubljano ali Grosuplje. Bila sva dva, ki sva delala istočasno izpit tako,da enkrat je eden peljal v Lj pa,ko smo prišli v Lj tisti, ki je peljal je šel po svoje nato pa drugi imel uro:))
Parkrat smo se dobili pa tudi v Grosuplju pa tam štartali.
Vedno sem se zmenil, da sem bil prvi ali drugi tako, sem imel prevoz do Ljubljane za domov pa isto. Če sem imel popoldan šolo sem izbral tak dan, ko je inštruktor vozil popoldan in sem se zmenil, da sem bil zadnji na vrsti in sem vozil tistih 20 minut po Lj potem pa direktno na avtocesto in domov>:D.

Ti pa si zberi inštruktorja z Grosuplja pa glej na take čase pa si zmagal razen če imaš karto za Vlak ali Avtobus potem je pa itak vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobri inštruktorji - avtošole (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6033026 (12426) mtp2
»

Najcenejše vožnje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5812511 (10876) šernk
»

Trema na glavni vožnji. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7421801 (20270) Azrael
»

Izkušnje v avtošoli !!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024752 (13974) matjash

Več podobnih tem