» »

mini moto

mini moto

ciklon ::

Zdravo
od kolega sem kupil mini moto neznane znamke (za 20€ :D), ki je bil 1 leto nevožen. problem je da svečka ne da iskre sepravi je lahko kriva svečka mislim pa da je kaj s "cinkšpulo". no na tem miniju je tudi ključavnica ki bi jo rad vzel stran ker se je ključ izgubil. nevem pa kako naj vežem kable saj so bili potrgani. kako bi odstranil ključavnico da bi lahko še vseeno ugašal motor na gumb?

LP

Janac ::

Slikaj.

Cinšpulo imam novo, če te zanima mi pošlji ZS.

dottor ::

Namesto ključavnice lahko daš stikalce alpa daš obe žici skupaj v čokoladco, pa nekje umes stikalo, da lahko motor ugasneš.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

ciklon ::

ja ampak je več kablov iz ključavnice ven speljanih na gišel od motorja pa ena še v cinkšpulo? kateri dve žici dam skupaj?

Janac ::

Slikaj!

dottor ::

Ja najboljše da slikaš. Pomoje gre +,- in kontakt, neki podobnega kot imaš za avtoradio.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

ciklon ::


ta gre na gišel, utrgani konec predvidevam da je bil na ključavnici


klučavnica


ta gre "proti" cinkspuli

slike so bolj slabe upam da vam kej pomaga

nihče nič neve? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ciklon ()

T0RN4D0 ::

Seveda ne da iskre, če nimaš ključa. Klučavnico porihtaj pa bo verjetno delalo vse.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mihec87 ::

Verjetno je tako da ko je ključ v "on" položaju žici niso sklenjeni, v "off" položaju pa so sklenjeni in je špula oz iskra ozemljena na okvir. Z multimetrom se da preprosto preverit oz potrdit prej napisano.

ciklon ::

kateri žici niso sklenjeni? tisti ki grejo iz gumba do cinkšpule?

mihec87 ::

Iz stikala grejo 2 žici ena na cinšpulo druga na okvir ali?

ciklon ::

iz ključavnice gre več žic. ene 3 so vtrgane,1 je šla na okvir, 1 predvidevam da v cinkšpulo. potem pa imam še dve skupaj povezani žici ki grata do gumba, na drugem koncu pa je ena vtrgana ena pa ja na okvirju

mihec87 ::

Ugibam da je bilo vezano tako ključavnica na "off" žica iz cinšpule ter žica iz geštela so sklenjeni. Na "on" so žici iz geštela ter cinšpule razklenjeni je pa vmes vezan gumb ki ob pritisku nanj sklene žici(cinšpula ter geštel).Motor je 2t?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

ciklon ::

ja 2t. kako bi pol naredil da bi ključavnico odstranil ampak gumb deloval

mihec87 ::

Če je tako kot sem napisal zgoraj(kar ugibam(ter če na miniju ni akumulatorja itd) nisem v moto vodah) potem vzameš gumb/stikalo ter vežeš tako da so v on položaju žici(iz cinšpule ter geštela) razklenjeni ter v off položaju sklenjeni.

ciklon ::

če hočem samo probati da vidim če bo vžgal pustim samo žici iz cinkšpule in gištela razklenjeni?

hvala za vse

renejek ::

mene pa zanima če mini moto cross vleče recimo 60 kil po bregu traunika ? in kak daugo se s polnim tankom lahko prbližn voziš ?

einstein :P ::

Po moje bi se prej prevrnil na hrbet s tako majhnim motorjem :)) Sicer pa majhna kolesa res niso za take naloge.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomos ne vžge (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13521390 (1933) hojnikb
»

Moj Tomos apn 6 s noče vžgati

Oddelek: Na cesti
214139 (2604) BRBR
»

Opel astra f 1.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7813940 (12498) XrobertoX
»

Avto crknil (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712682 (11241) andromedar
»

mini moto ne vžge

Oddelek: Loža
333130 (2527) Janac

Več podobnih tem