» »

Moj Tomos apn 6 s noče vžgati

Moj Tomos apn 6 s noče vžgati

Klemc ::

Zdi se mi da je na Tomosu problem elektrika, in namreč prevodnik ki elektriko prenes od "akomulatirja" (upam da sem prav povedal) do svečke. Laknjica pri akumulatorju- do nje elektrike še pride se probal z drajtom in me je streslo, probal sm tudi že s faznbrifrom in dela vse zdi se mi a je problem le kabel a ne vem kako bi ga rešil ( Svečka je nova danes kupljena in nima iskre )!! Še eno uprašanje ali kdo ve kaj pomeni rjava žička pri "akomulatorju"???
Za vaše nasvete že v naprej hvala.:)

Pevec_t ::

Če nima iskre je problem ta tvoj "akomulator" trese še ker tok ima iskre žal več ne, lahko probaš kabel odšraufati in zamenjati

Zvezdica27 ::

o madona...

a ti to o cinkšpuli govoriš? Kje ti to gledaš te kable (daj slikaj za kaj se gre).


zz

kagumr ::

Ne, ne...o bobini to govori :P

samo meni ta opis ni preveč jasen, ma bi reku, da provaj kapico od svečke bolj močno privit na kabel, če ne pa menjat cel kabel.

Hayabusa ::

Tomos apn 6 nima akumulatorja ??

Klemc ::

Bom dau zdej slike od une žičke za na svečko. drugač pa to delam z bakreno žico. a morda veste kok stane ta kabel??
EVO SLIKO:
To je kabelj v ozadju pa žička ki me trese v roki:
http://shrani.najdi.si/nalozi1.php

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Klemc ()

Klemc ::

Pa tudi še nekaj je ko se peljem mi malo cuka vleče gre hitro in počasi?? mislite da bi morau spucat uplinjač???- Nevem kako:(

ABX ::

Preveri dizo na karburatorju (pazi ki že 20 let ne šraufam tomosa).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

marsovcek ::

Najprej se usedi za mizo, vzemi kak osnovnošolski učbenik za Slovenščino in ga preberi. Potem pa zastavi vprašanje tako, da bo čitljivo in bolj jasno razvidno kaj je tvoj problem.

Half-Saint ::

Če se noče vžgat, ga polij z bencinom in daj zraven šibico.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Daniel ::

Najprej se nauči slovensko
.
.
.
.
Potem pa menjaj kabel med vžigalno tuljavo in svečko (kupi kjer prodajajo dele za Tomosa).

;-) ::

na mopedist.si ti bojo znali pomagat.

oo7 ::

Nisem vedel,da ima Apn akumulator8-O
Drugač lahko pogledaš če je svečka dobra tako,da jo odšraufaš in jo,daš nazaj na kapco in svečko prisloniš tam kjer imaš prišraufano(mi smo rekli mislim,da cilinder pred 15 letim:)))in pohodiš kurbl in če je iskra na svečki dela.
Jaz vem,da sem imel velikokrat problem s frgazarjem in motor ni dobil bencina.Notri je en plovec.In na vsaki strani plovca STA 2 špičke.In tiste špičke gredo v eno majhno luknico in tam se mi je nabralo smeti,ko sem tisto spucal je motor spet delal.

Invictus ::

Saj ga nima ...

Od kje vam tam ideja?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Hayabusa ::

Kompresor, razdri uplinjaš in spihaj skozi šobe.
Preveri tudi cev za dotok goriva.

tjaz051 ::

živijo meni tudi neda iskre, strese pa me vseeno.
zamenjal sem že kabel ki gre na svečko,kondenzator.
kaj bi še lahko bilo ker na ta starem kondenzatorju je ne čas delalo ampak bolj svoh.
in se nekaj kako na nastavim da bosta žički iz platin in iz tuljave stala na kondenzatorju? ker sedaj mi kar dol padata ko jih hočem na čepek od kondenzatorja prosloniti??

Hribovc24 ::

Zdravo, imam eno težavo pri elektriki. Svečka ne dobi iskre in ne dobi , pa so nove platine, svečka, cinkšpula, kabel za svečko in cinkšpulo. In štimam vžig in noče in noče, ima kdo mogoče rešitev. Občutek imam da to more biti nekaj drugega narobe samo nevem kaj . Hvala vam za informacije.

lovro535v2 ::

a cinšpula ima dobro maso?
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Spajky ::

Lahko je kondenzator pri platinah fuč/prebit ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zvezdica27 ::

hja... če ni vse prav nastavljeno, bo iskra ob nepravem trenutku.

Če pa iskre sploh ni pa je težava lahko samo v platinah/cinkšpuli (vključno s kondiči). Jaz se ne spomnim več točno kje kaj je, a z multimetrom boš hitro našel težavo, kje se štrom "zgubi". Tehnično gledano, če se vrti (pa se) bi šrom moral biti.

Multimeter v roke.

zz

Unknown_001 ::

Moj predlog. Razdri zadevo in jo temeljito spucaj, ter sestavi nazaj. En vikend si vzemi čas, zdaj ga itak vreme skos neki serje in se počasi metodično loti dela. Med samim razdiranjem, čiščenjem in pedenanjem boš mogoče lažje in verjetno prej opazil defektne dele. Plus motor bo končno po dolgem času malo bolje popedenan.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

BRBR ::

tjaz051 je izjavil:

živijo meni tudi neda iskre, strese pa me vseeno.
zamenjal sem že kabel ki gre na svečko,kondenzator.
kaj bi še lahko bilo ker na ta starem kondenzatorju je ne čas delalo ampak bolj svoh.
in se nekaj kako na nastavim da bosta žički iz platin in iz tuljave stala na kondenzatorju? ker sedaj mi kar dol padata ko jih hočem na čepek od kondenzatorja prosloniti??


Če si fajn spodnji del svečke prislonil na maso (malo popraskaj,da bo ja stik), in te trese, iskre na svečki pa ni, je svečka fuč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomos ne vžge (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13521353 (1896) hojnikb
»

APN 6 noče vžgati (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8917122 (7530) koyotee
»

TOMOS APN6 elektrika

Oddelek: Na cesti
93297 (1976) tomos apn 6
»

Tomos m14 ne dela... prosim za pomoč

Oddelek: Na cesti
233764 (3488) Hayabusa
»

Tomosev vžig-platine-->>elektronski

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
68352 (8147) Azrael

Več podobnih tem