» »

Ponovni uvoz avtomobila

Ponovni uvoz avtomobila

b0rc ::

Lep pozdrav,
a lahko kdo obrazloži kako je s ponovnim "uvozom" istega avta v Slovenijo. Avto je bil kupljen v Nemčiji in bil uvožen pred cca. 7 leti. Pred kratkim pa je bil izvožen v Avstrijo. Torej so bli vsi davki itd. že plačani v 3 državah!
Ali bi bilo potrebno s ponovnim uvozom v Slovenijo spet plačati DMV?

Samson ::

Kolikor vem iz pogovora sefa ene od AMZS v sloveniji je potrebno vsakic ob uvozu placati DMV...torej plati i to je to zal.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

b0rc ::

Hmmm, verjamem da je pri vsakem uvozu potrebno plačati DMV. Ampak, tu gre za ISTI avtomobil, kjer je DMV že bil plačan v Sloveniji! To je kot da bi moral za rabljeno stvar plačati še enkrat DDV. A sem edini, ki se mu to zdi nelogično?
Zdej razumljivo bi bilo, če bi moral plačati razliko do katere prihaja zaradi verjetno večjega davka, ker po novem računajo po izpustih.

balocom ::

Imaš vsaj slovensko homologacijo še? Ali pa prometno dovoljenje? Pojdi na tehnične preglede oz. tam, kjer lahko urejaš papirologijo uvoza avtomobila, pa vprašaj kako pa kaj, čeprav boš najbrš prvi, ki to počne :D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

b0rc ::

Mislim, da slovensko homologacijo še vedno imam. Žal so izredne okoliščine, ukradli so mi avto (Golf 5) :( mesec nazaj. Za novega ni denarja, tako da bi brat častil svojega, sebi pa kupil novega.

...:TOMI:... ::

Ha, ukraden golf :)) obupni so ljubitelji vw.

Sedaj pa resno: zakaj sploh komplicirati? Imaš pač avstrijsko registracijo in to je to. Greš do brata na obisk, ter spotoma še urediš papirje, tehničnega, registracijo... 1x na leto boš pa že šel pogledati brata, ki ti je podaril avto, kajne.
Tomi

#000000 ::

Sam res, glupost uvažat zadevo, samo obnovi regsitracijo da boš mel eno leto mir in se odpleješ brez kakršne težave tak avto voziš pri nas.

Meizu ::

Pa še kazni ne boš pobiral hehe.

b0rc ::

Predlagate, da vozim avto z avstrijskimi registerskimi po Sloveniji, ki je še vedno prijavljen na brata?
To pa ne vem če gre kar tako! Te doleti kazen, če te policija dobi, ker ni plačana cestnina v Sloveniji. Zaradi tega je on prijavil avto v Avstriji, če bi blo to kar tako, on sploh ne bi šel čez cel postopek uvoza avta v Avstrijo.
Pa še to razmislite, v Avstriji je kr dražje zavarovanje. Glede na to, da drugi avto ne bi mogel koristit bonusa (50%) za 2010 A4 Avanta, mislim da bi že v istem letu nastal višji stroške, kot pa uvoz. Pa da maš 2 avta na eno osebo prijavleno, se mi tudi zdi da te še bolj udarijo po denarnici.

P.S.
Nisem noben ljubitelj VW, avto je bil najbolj smotrna izbira tisti trenutek. Dokler ti ga ne spizdijo, se človek tako sploh ne zaveda v kako pokvarjeni družbi živimo.

#000000 ::

Če je registriran ga vozi dokler ne poteče, potem pa boš videl kaj se bolj splača ane.

Isotropic ::

absolutno ne vozit bratovega avta v slo, ker v tujini registriranega avta ne smes voziti, ce ni lastnik s tabo. v nasprotnem primeru dobis sprva verjetno opozorilo, potem pa kazen.
prav tako ne smes imeti vozila, registriranega v tujini (biti lastnik takega vozila oz. ga voziti po slo), ce si ti prijavljen v sloveniji

pejt tja, kjer registriras avto in s sabo nesi potrdilo o placanem dmv v sloveniji (da bo safe, samo kopijo).

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

??? Kolega ima že nekaj let v osebni uporabi služben avto avstrijske firme, kjer je zaposlen, pa živi tu in dela večinoma od doma.

Isotropic ::

ker je sluzben, ne pa v njegovi lasti. pa verjetno ima tut kaksno dokazilo, da ga lahko vozi (se ne spoznam na to, ne vem). za fizicne osebe sem 100%, da ne smes.
ka pa poj sploh dela, da lahko dela vecinoma od doma in ima hkrati avto

Zgodovina sprememb…

settler ::

Isotropic je izjavil:

absolutno ne vozit bratovega avta v slo, ker v tujini registriranega avta ne smes voziti, ce ni lastnik s tabo. v nasprotnem primeru dobis sprva verjetno opozorilo, potem pa kazen.
prav tako ne smes imeti vozila, registriranega v tujini (biti lastnik takega vozila oz. ga voziti po slo), ce si ti prijavljen v sloveniji

pejt tja, kjer registriras avto in s sabo nesi potrdilo o placanem dmv v sloveniji (da bo safe, samo kopijo).

To pa sploh ni res. Avto imaš lahko registriran v tujini, temu pravijo offshore registracija.
In tudi ko sem se po austriji vozil z očetovim avtom (vozil ga je moj prijatelj), nama policaj ni rekel ničesar, samo preveril je vozniško dovoljenje.

Isotropic ::

hm, potem imam pa jaz malo stare info.

forplan ::

Glede vožnje tujega avtomobila v tujini... Prijatelj mi je posodil avto za v tujino, preden pa sva uredila dovoljenje.
V Avstriji verjetno tudi imajo to.

So me z avtomobilom štopali na Portugalskem pa ni bilo s tem nobenega problema...
da se strinjam

St235 ::

Isotropic je izjavil:

hm, potem imam pa jaz malo stare info.


nimaš, samo problem je v izvajanju teh določil. Načeloma moraš vozilo in vozniško prenest na državo bivališča v šestih mesecih. Fora je pa v tem, da če on vozi bratov avto načolma ne težijo, ko te ustavijo prvič. Če si iz manjšega mesta, kjer bo policajem hitro jasno da avto stalno uporabljaš je pa druga zgodba.

b0rc ::

St235 je izjavil:

Isotropic je izjavil:

hm, potem imam pa jaz malo stare info.


nimaš, samo problem je v izvajanju teh določil. Načeloma moraš vozilo in vozniško prenest na državo bivališča v šestih mesecih. Fora je pa v tem, da če on vozi bratov avto načolma ne težijo, ko te ustavijo prvič. Če si iz manjšega mesta, kjer bo policajem hitro jasno da avto stalno uporabljaš je pa druga zgodba.


Res je. Lahko da ne boš imel problemov, je pa dovolj pritožba nekoga, ki mu nisi všeč oz. mu grejo določene stvari v nos zaradi principa. In maš problem.
Nič, bomo jutri videli kaj bojo rekli na AMZS-ju.

b0rc ::

No, po nekaj klicih zadeva ni nič bolj definitivna, še vedno sem v dvomih. Na AMZS-ju rečejo, da načeloma je treba plačat še enkrat, samo da niso sigurni. Na eni davčni upravi mi reče, da je potrebno vse na novo plačat, na davčni v Lj. pa mi reče, da če je avto že bil enkrat registriran v Sloveniji, da ni potrebno ponovno plačevat DMV. O_O
Na streneh DURS-a, pa sem tudi to našel.
http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis...

Kako lahko človek sploh sprejme kakršnokoli odločitev, če pa vsak neki po svoje trdi? Najbolje, da vse davčne uprave v Sloveniji pokličem, in izberem večinski odgovor!

St235 ::

Glede na to, da imaš nedvoumno pisno mnenje pristojnega davčnega organa potem se sklicuj na to. AMZS ni ravno merodajen pri temu.

Vse kar boš torej rabil je dokazilo, da je avto že bil registriran v Sloveniji in je to to. Pa za vsak slučaj si sprintaj mnenje.

Ravno tako je v zakonu precej jasno napisano:

Davek se plačuje od motornih vozil iz tarifnih oznak: 8703 21, 8703 22, 8703 23, 8703 24, 8703 31, 8703 32, 8703 33, 8703 90, določenih v Uredbi Komisije (ES) št. 1719/2005 z dne 27. oktobra 2005 o spremembi Priloge 1 k Uredbi Sveta (EGS) št. 2658/87 o tarifni in statistični nomenklaturi ter skupni carinski tarifi (UL L št. 286 z dne 28. 10. 2005, str. 1), ki se dajo prvič v promet ali se prvič registrirajo na območju Republike Slovenije (v nadaljnjem besedilu: nova motorna vozila).

Red_Mamba ::

pegasus je izjavil:

??? Kolega ima že nekaj let v osebni uporabi služben avto avstrijske firme, kjer je zaposlen, pa živi tu in dela večinoma od doma.


Jaz se s svojim ze 2 leti vozim po UK pa do zdaj ni se noben tezil :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

St235 ::

In? jaz pa že 10 let prečkam cesto mimo prehoda za pešce pa zato ni moje ravnanje nič manj prekršek.

#000000 ::

Jest se nebi obremenjeval, pripelješ in voziš avtrijske tablice, dokler velja registracija, če ti zamorijo pač rečeš da si v postopku uvoza in da je bil avto prej tukaj registriran, če bo treba boš pač uvozil in to je to, najverjetneje ti niti ne bo treba.

Red_Mamba ::

St235 je izjavil:

In? jaz pa že 10 let prečkam cesto mimo prehoda za pešce pa zato ni moje ravnanje nič manj prekršek.


my point exactly
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz avtomobila iz Nemčije (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6432563 (1590) korenje3
»

Registracija vozila na Hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
539497 (6844) rogerg
»

Kako najlažje do darovanega avtomobila iz tujine?

Oddelek: Na cesti
123238 (2405) mn
»

Uvoz avtomobila iz Združenih Arabskih Emiratov

Oddelek: Loža
199059 (8217) šernk
»

Lahko kupim avto v Italiji, ga tam registriram in vozim pri nas ?

Oddelek: Loža
1910160 (9674) z3ro

Več podobnih tem