» »

Pravila na gradbiščih

Pravila na gradbiščih

STU-III ::

Pravkar sem se peljal mimo enega "gradbišča" oz. dela na cesti. Zaprt je bil samo desni pas oz. pas na moji desni gledano iz smeri, iz katere sem prihajal. Šel sem s kolesom. Pred mano sta se dva gradbena delavca vrtela na okoli z bobcat-i... Eden je spredaj nekaj obračal, drugi pa se je vozil v enaki smeri, kot jaz, le da seveda zelo počasi. Na levi strani je bilo malo prostora in morda bi lahko za silo zapeljal okoli njega ampak tega nisem počel, ker če kaj nebi šlo po načrtih bi bil verjetno ob glavo. Zato sem počakal, da se je umaknil. Ko je pripeljal do konca gradbenega področja je zavil rahlo na desno, tako da sem dobil še pol metra več prostora in takrat sem jo po levi ucvrl mimo. Sicer ne vem, ali so po tem delavci žvižgali za mano ali ne ampak jaz se nisem obračal. Nebi pa bilo prvič, da bi. Zanima pa me, ali sem pri tem kaj naredil narobe?

LP
Line secured.
  • zaklenil: bluefish ()

šernk ::

A jih je res tako težko počakat pol minute, da opravijo s svojimi potrebnimi manevri? Če si šel po levi mimo nisi naredil nič narobe.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

STU-III ::

šernk je izjavil:

A jih je res tako težko počakat pol minute, da opravijo s svojimi potrebnimi manevri? Če si šel po levi mimo nisi naredil nič narobe.


Ne, ni. Zato pa sem jih počakal. In šel potem po levi mimo. Samo zanimalo me je, če je kaj narobe.

Hvala, LP
Line secured.

Castiel ::

če si šel mimo po delu gradbišča namenjenemu vozilom ni nič narobe.

Za boljšo oceno ap bi moral videt situacijo. Kaj je počel voznik poleg tebe, kaj je prevažal, kak je bil teren itd. Če je verjetnost da gre kaj narobe je bolje da počakaš oziroma se zelo previdno pelješ mimo, tudi če se "pravilno" pelješ mimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

STU-III ::

Castiel je izjavil:

če si šel mimo po delu gradbišča namenjenemu vozilom ni nič narobe.

Za boljšo oceno ap bi moral videt situacijo. Kaj je počel voznik poleg tebe, kaj je prevažal, kak je bil teren itd. Če je verjetnost da gre kaj narobe je bolje da počakaš oziroma se zelo previdno pelješ mimo, tudi če se "pravilno" pelješ mimo.


Normalna cesta je bila, nič ni prevažal.
Line secured.

Castiel ::

potem nevem kaj bi lahko bilo narobe. na gradbišča na cesti sem malce alergičen saj vedno delajo 10x dlje kot bi bilo dejansko potrebno.

Ponavadi zaprejo nek del ceste,
počakajo teden ali dva,
malo skopljejo,
počakajo teden ali dva,
malo zasujejo,
počakajo teden ali dva,
pustijo da se ljudje vozijo po na novo narejenem delu ceste toliko časa dokler ni že čisto uničen,
dokončajo drugi del
začnejo popravljat del, ki je bil že zgrajen ampak je uničen ker so toliko časa gradili drugi del.

Tako da če je moral delavec počakati 10 sekund da si šel mimo to nekako ni ravno bistveno škodilo časovnemu okviru, ki so si ga zadali za popravilo dela ceste.
(moje mnenje). Sicer pa se ravnam kot sem ti zapisal v prejšnem cestu. Počasi in kulturno, tudi če v mislih preklinjaš)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

STU-III ::

Ne, niti 10s ni bilo, jaz sem samo peljal za bobcatom kakšnih 5km/h in ko se je dovolj umaknil v desno, da ni bilo več takega tveganja, da me zmečka, sem zapeljal mimo v 1s (to je bilo že na koncu gradbišča, kjer je bil postavljen tisti trikotnik za delo na cesti). Ne moti me, če delajo ampak me včasih zmoti njihov odnos, češ "kaj se imaš pa ti vozit tukaj skozi, mi delamo tukaj", mislim, grdo te gledajo po možnosti, pa še ne veš, kdaj te bo kdo nasadil s kakšnim bagerjem.
Line secured.

Castiel ::

STU-III je izjavil:

Ne moti me, če delajo ampak me včasih zmoti njihov odnos, češ "kaj se imaš pa ti vozit tukaj skozi, mi delamo tukaj", mislim, grdo te gledajo po možnosti, pa še ne veš, kdaj te bo kdo nasadil s kakšnim bagerjem.



Mar misliš da gre za visokointeligenčne kulturne zaposlene? Zato je pač tvoja naloga, da malce paziš na situacijo.


(se pardoniram morebitnemu delavcu, ki je to prebral, verjamem da obstajajo tudi pridni delavci. Vendar povprečje pač ni takšno.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

STU-III ::

Se trudim paziti, ampak nikoli nisi ziher v takih situacijah, pa še, če tako paziš. Recimo greš previdno okoli bobcata, nakar se nepričakovano izstreli v rikverc. Kaj storiti v takih situacijah? Upati, da jo boš odnesel v enem kosu?
Line secured.

Castiel ::

počakaš da delavec vidi da si tam.

Ali pa pač tvegaš in greš mimo. Odločitev je na tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

STU-III ::

Jah, do sedaj vedno, ko sem šel mimo niso prav dosti gledali na okrog, so se bolj posvečali delu. Dreti se, da me opazijo je pa tudi malo čudno. :P
Line secured.

Furbo ::

STU-III je izjavil:

Pravkar sem se peljal mimo enega "gradbišča" oz. dela na cesti. Zaprt je bil samo desni pas oz. pas na moji desni gledano iz smeri, iz katere sem prihajal. Šel sem s kolesom. Pred mano sta se dva gradbena delavca vrtela na okoli z bobcat-i... Eden je spredaj nekaj obračal, drugi pa se je vozil v enaki smeri, kot jaz, le da seveda zelo počasi. Na levi strani je bilo malo prostora in morda bi lahko za silo zapeljal okoli njega ampak tega nisem počel, ker če kaj nebi šlo po načrtih bi bil verjetno ob glavo. Zato sem počakal, da se je umaknil. Ko je pripeljal do konca gradbenega področja je zavil rahlo na desno, tako da sem dobil še pol metra več prostora in takrat sem jo po levi ucvrl mimo. Sicer ne vem, ali so po tem delavci žvižgali za mano ali ne ampak jaz se nisem obračal. Nebi pa bilo prvič, da bi. Zanima pa me, ali sem pri tem kaj naredil narobe?

LP


Zaprt je bil torej tvoj pas, ali je bil obvoz, ali je bil promet urejen s semaforji, izmenično?

Seveda si naredil napako, če si rinil notri, ko so vozili nasproti ali če se nisi poslužil obvoza.

Žalostno je pa to, da bi bil delavec kriv, če bi zmečkal tvojo betico.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

STU-III ::

Ne, ne.. :))

Šlo je za ulično cesto, ni bilo semaforjev ali obvoza, samo en pas je bil zaprt.

Žalostno je pa to, da bi bil delavec kriv, če bi zmečkal tvojo betico.


Niti ne, če ne gleda kje vozi. Jaz pa tudi moram še isti dan priti tam mimo. Ali naj bi raje počakal, da končajo z delom in gredo domov?
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

šernk ::

Tebi to pod rušo ne bo nič pomagalo :)

premalo cenite svoje življenje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Furbo ::

Če je en pas zaprt, potem je drug odprt in še zdaj ne vem, kako se ti je uspelo gužvati v smrtno nevarnost?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Castiel ::

ok zdaj še meni ni več jasno kako je bilo.

daj nariši skico :D

STU-III ::

Line secured.

Furbo ::

Aja torej običajna kolesarska fora, da se ne upošteva signalizacije ali česarkoli.

Skratka, da ti odgovorim na vprašanje, ja, delal si narobe. To je to.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

STU-III ::

No, kje natanko pa nisem upošteval signalizacije, in katere signalizacije sploh?

No, kakorkoli že, drugje nisem mogel iti.

Na desni sem se izognil gradbišču, na levi pa bobcatu. Druge poti ni bilo, razen če bi moral čez svež asfalt zapeljat? :))
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Furbo ::

Ja če si napisal običajna smer vožnje, sem domneval, da je promet odprt samo v eno smer.

Ne moreš drugje, ziher? Slepa ulica, brez pločnikov, brez alternativnih dostopov? In nihče ni omogočil prehoda v njo?
Težko verjamem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

STU-III ::

Pločnikov ni, običajno smer vožnje sem dal samo zato, da se ve, kje je leva in desna. Odprta je bila samo leva stran. Obvoza pa ni bilo označenega, tako da... Pa tudi praktično je bilo prostora dovolj.
Line secured.

BladE_ ::

Predstavljaj si, da si z avtom(kolo in avto sta enakovredna udeleženca v prometu)... boš šel rinit mimo bobcata čeprav on manevrira in nisi prepričan, da bo šlo mimo? Glede na to, da si šel mimo je bilo verjetno varno, če pa ni bilo varno in si šel vseeno mimo si zajebal ti!


Zdaj pa čakam, da me napade z repliko :))
Akcija - Reakcija

STU-III ::

Varno je sicer praktično bilo, ampak mislim, da dobro veš, da od enega zagnanega delavca v bobcatu ne moreš biti 100% ali greš lahko mimo ali ne, ker nikoli ne veš, kdaj bo brez razloga obrnil ali šel v rikverc in te nasadil. Drugače je prostora bilo dovolj tudi za avto, edino kar je bilo paziti, je bil tisti bobcat, ki se je naposled začel umikati proti desni ampak nikoli ne veš, kdaj se spet preusmeri nazaj, kot sem že rekel. Lahko bi le delal ovinek, pa me nebi videl in me nasadil z lopato.

Drugače pa, če nisi prijazen do drugih oz. si celo žaljiv, potem res lahko le čakaš na replike nazaj.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Furbo ::

Delavec v stroju torej ni mogel pričakovati padalca iz napačne smeri.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BladE_ ::

Pomisli logično pa ti bo vse jasno... nima smisla dodatno razlagati, ker boš tako ali tako našel nek izgovor...

Da bi bil žaljiv ne vem... je pa jasno kot beli dan, da kritik ne znaš sprejemati...
Akcija - Reakcija

bluefish ::

Eh, piši v svoj blog, FB,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Autobahn - Nemčija (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7917601 (14761) St235
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
52191424 (82192) St235
»

prometna nesreca (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8817537 (14999) St235
»

kazen+napake v postopku+napake v zapisniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609350 (8025) Tilen

Več podobnih tem