» »

Nakup fotoaparata

Nakup fotoaparata

japol ::

Razmišljam o nakupu fotoaparata, recimo Nikon 1, ampak nima fleša,... A se ga splača kupiti? A obstaja kaj primerljivega trenutno na tržišču, za tako ceno,...?

Vantage ::

Kdo je rekel, da nima flasha? :DDD

japol ::

ok... ta ga v osnovi nima (nikon1, v1, objektiv 10-30, daljinček, polnilec, baterija,...) brez fleša je okol 300 eur, če pa seveda dokupiš pa ga ima. Iščem nekaj primerljivega njemu (čim bolj) za 300 eur. Da naredi tako kvalitetne slike,...

freesty ::

Kako nima? Lahko das link katerega gledas?

Ker pri teh nikonih skoci flash na vrhu ven. Mozno, do so naredli kaksen model brez tega ampak dvomim.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

RejZoR ::

To bi bilo pa prvič, da fotoaparat sploh ne bi imel flasha. Ker brez je fotoaparat praktično neuporaben. Večina ima pop-up flash, ki je včasih prav hudo skrit.

Še slikca kje naj bi bil pri Nikon 1...
http://www.imaging-resource.com/PRODS/N...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

freesty ::

Sem malo pogooglal, tale nikon res nima vgrajenega flasha.

J1 ima flash, V1 nima flasha, ima pa viewfinder.. Pac malo razlicna modela.

Nikon 1 J1 and V1 specification highlights

10MP 1" CMOS sensor with 2.7x effective focal length multiplier
Hybrid AF system with both phase and contrast detection
60fps at full resolution (with electronic shutter only)
1080/60i video
ISO 100-3200 ('Hi 1' option at approx. ISO 6400)

Nikon 1 J1 and V1 key differences

V1 has built-in 1.4M dot LCD electronic viewfinder
V1 has VGA (920k dot) rear LCD, J1 has 460k dot panel
V1 has mechanical and electronic shutter option, J1 has electronic only
J1 has built-in flash, V1 requires optional accessory flash
V1's accessory port allows attachment of external Speedlight or GPS unit (J1 has no port)
V1 has a larger, higher capacity battery (the same as found on the D7000)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

Super Sonic ::

Razmišljam o nakupu fotoaparata, recimo Nikon 1, ampak nima fleša,... A se ga splača kupiti? A obstaja kaj primerljivega trenutno na tržišču, za tako ceno,...?


V1 lahko uporablja Speedlight bliskavice od Nikona, ima pa tudi namensko bliskavico, ki je kar draga (SB-N5 ali N7 recimo):


http://www.amazon.com/Nikon-3617-1-SB-N...

Še vedno je v diskusiji zakaj bi razumen človek hotel tak aparat sploh kupit.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

RejZoR ::

Zadnja vrstica od Super Sonica je ena izmed katerih se čudim tud jezst. Al kupi dobrega kompakta, ki ima vse out of the box ali pa raje kupi takega DSLR-ja, kjer ni problem dobit dodatne opreme. Res da so dražji, ampak vsaj veš zakaj plačuješ premium in imaš nato vsaj neko podporo. Tole kar pa gleda uporabnik zgoraj pa so pravzaprav preklemano dragi fotoaparati (na nivoju proper DSLR-jev) s tem, da na njih razen točno namenske robe nimaš kaj dat gor. Zgrešena draga investicija imo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

japol ::

Trenutno imam na testu tega:
http://www.dpreview.com/reviews/nikonv1...
imam V1, k je debelejši od J1 in piše "...the J1 has a built-in flash which the V1 lacks..."

In kateri je dober kompakt za cca 300 eur?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

mile ::

Moj Oly OM-D nima flasha...vsaj tistega zanikrnega vgrajenega ne...in je top fotkic

floyd1 ::

RejZoR je izjavil:

Zadnja vrstica od Super Sonica je ena izmed katerih se čudim tud jezst. Al kupi dobrega kompakta, ki ima vse out of the box ali pa raje kupi takega DSLR-ja, kjer ni problem dobit dodatne opreme. Res da so dražji, ampak vsaj veš zakaj plačuješ premium in imaš nato vsaj neko podporo. Tole kar pa gleda uporabnik zgoraj pa so pravzaprav preklemano dragi fotoaparati (na nivoju proper DSLR-jev) s tem, da na njih razen točno namenske robe nimaš kaj dat gor. Zgrešena draga investicija imo.

Se popolnoma strinjam. Nikon je pri teh "malčkih" precej razočaral.
Če že kupuješ kvalitetnega malčka z izmenljivimi objektivi, potem raje nekaj iz micro 4/3 tabora (+ je velika izbira objektivov in dodatkov) ali Sony Nex (kjer dobiš v majhnem aparatu kvaliteten APS-C senzor), ki nudita bistveno več. Ampak za 300 ojrov bo pa težka.

dottor ::

Tam do 300€ dobiš rabljene D3200 alpa 450D z 18-55mm objektivom. Tudi kakšni D80 z objektivom se znajo dobit za ta denar.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bluefish ::

So m4/3 ravmo toliko manjši od DSLR, sploh z ustreznim objektivom, da se pozna razlika pri nošenju aparata naokoli.

grinhorn33 ::

No jaz mam Nikon V1 zaradi slikanja športa zunaj, kjer mu m4/3 niso kos, DSLR pa včasih preveliki. V1 z objektivom 30-110 je tudi manjši od primerljivih m4/3 z objektivom.
Če ne rabiš hitrosti, je morda boljši kak m4/3. DSLR pa so precej večji (gledano komplet z obkektivom).

Je pa res da ima vsakdo drug okus...

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Med DSLR-ji je trenutno morda ena bolj kompaktnih kombinacija Canona 100D + 40/2.8 objektiva.

grinhorn33 ::

bluefish je izjavil:

Med DSLR-ji je trenutno morda ena bolj kompaktnih kombinacija Canona 100D + 40/2.8 objektiva.


Hehehe to je res, je pa precej čez 300EUR kot je OP omenil. Pa po moje ne bo zadovoljen s fiksno goriščnico:)

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

To itak, bolj omemba mimogrede.

DrSergioDJ ::

RejZoR je izjavil:

To bi bilo pa prvič, da fotoaparat sploh ne bi imel flasha. Ker brez je fotoaparat praktično neuporaben.


What? :D

Jst 95% mojih fotk delam brez fleša, še določen procent party fotografije delam brez :) Dvigneš ISO pa je.
...

iso2000 ::

Sam imam DSLR Nikon D300s, kadar se mi ne da trogat tistega naokrog imam pa m4/3 OM-D in 3 fiksne objektive. In da, razlika v velikosti in teži je občutna. Še posebej, če se odpraviš v hribe, ali pa na kolesarsko potovanje itd. V bistvu imam Nikona samo še zato, ker je hitrost ostrenja pri večini brezzrcalnih aparatov slabša (Nikon 1 je tu baje svetla izjema, saj naj bi imel hiter AF).
Če nisi občutljiv na rabljeno se da tudi na bolhi že kaj dobiti: Olympus E-PM1
Drugače je V1 po mojem mnenju dobra izbira. Tule je blog enega navdušenca nad foto opremo, ki očitno ne deli mnenja da je nikon 1 sistem brezvezen in zanič.
Kar se tiče vgrajenega fleša, pa ne verjamem da bi ga kaj dosti pogrešal. Vsaj jaz ga uporabim zelo zelo redko. Če ga aparat nima, kar se mi je zgodilo že na večih aparatih, ga niti malo ne pogrešam. Je pa seveda precej odvisno od načina fotografiranja in kaj fotografiraš.
Najbolj pa sovražim, če mi aparat sam odpira bliskavico. To je prva stvar , ki jo poleg piskanja takoj odklopim. :D

floyd1 ::

iso2000 je izjavil:

Tule je blog enega navdušenca nad foto opremo, ki očitno ne deli mnenja da je nikon 1 sistem brezvezen in zanič.

Ni brezvezen in zanič. Le da je Nikon šel drugačno pot od konkurence s tem, da je naredil v bistvu 2 boljša kompakta z izmenljivimi objektivi (npr. za spremenit ISO moraš v menu), ostali (Sony, Oly, Panasonic) pa so naredili pomanjšane DSLR-e (kar se tiče funkcij in upravljanja z aparatom). Ti mali Nikoni so po mojem fajn za začetnike, za nekoga, ki pa je navajen delat z DSLR, pa so verjetno manj zanimivi.

RejZoR ::

DrSergioDJ je izjavil:

RejZoR je izjavil:

To bi bilo pa prvič, da fotoaparat sploh ne bi imel flasha. Ker brez je fotoaparat praktično neuporaben.


What? :D

Jst 95% mojih fotk delam brez fleša, še določen procent party fotografije delam brez :) Dvigneš ISO pa je.


Če nimaš dobrega objektiva je višanje ISO spreminjanje lepe slike v bruh. Razen če tripaš na grain. Sestra se mal bolj resno ukvarja s slikanjem in sem res dobre flashless slike videl šele z Nikkorjevim objektivom za 1500 EUR.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

freesty ::

Pri ISO ne igra tolko vloge objektiv ampak bolj body. Full Frame imajo dosti manj suma pri visjem ISO. Verjetno ima objektiv z 2.8 zaslonko in posledicno lahko spusti ISO. Enako lahko oz. se bolj lahko spustis ISO z objektivom za 180€ 50 f1.8.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

floyd1 ::

Če nimaš dobrega objektiva je višanje ISO spreminjanje lepe slike v bruh. Razen če tripaš na grain.

Edina sreča, da so senzorji vedno boljši in z vsako generacijo postajajo vse bolj uporabni tudi pri precej visokih ISO vrednostih. Moj prvi DSLR je delal na ISO 1600 popolnoma neuporabne fotke (in na ISO 800 pogojno uporabne), danes pa tudi še na 3200 (ali več) dobiš ven čisto spodoben rezultat.

Verjetno ima objektiv z 2.8 zaslonko in posledicno lahko spusti ISO.

Prvi problem odpiranja zaslonke je manj DOF, kar si tudi ne moreš vedno privoščiti. Govorim predvsem za 2.8 objektive in seveda tiste, ki imajo še večjo odprtino zaslonke. Drugi pa je seveda ostrina - veliko teh objektivov moraš vsaj malo "zapreti" da dobiš spodobno ostrino.

Kar se tiče vgrajenega fleša, pa ne verjamem da bi ga kaj dosti pogrešal.

Če ga pravilno uporabljaš (z malo iznajdljivosti lahko tudi vgrajen flash spremeniš v koristnega "pomočnika", npr. list tršega papirja na pravem mestu za "bouncing" ali jogurtov lonček za "mehčanje"), se ga pri fotki sploh ne opazi - vsaj v smislu tistega motečega preosvetljenega dela/trdih senc ne. Se pa hitro opazi slabo osvetljen obraz ali pa kaj podobnega. Nisem ravno nor na flash (no-ja, so pa vseeno trije "veliki" flashi doma), a se ga tudi ne bojim uporabiti, ko je to potrebno. Doosvetlitev je po mojem včasih pač nuja.

Ojoj, zdaj smo pa res zašli :|.

RejZoR ::

freesty je izjavil:

Pri ISO ne igra tolko vloge objektiv ampak bolj body. Full Frame imajo dosti manj suma pri visjem ISO. Verjetno ima objektiv z 2.8 zaslonko in posledicno lahko spusti ISO. Enako lahko oz. se bolj lahko spustis ISO z objektivom za 180€ 50 f1.8.


Ja, fiksni 2.8 skozi celotni zoom.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

freesty ::

Tole rata z 2.8 objektivom in ISO 3200.



Ce bi hotel zapret malo zaslonko bi ISO moral se dvignit in bi kaj kmalu dosegel mejo za barvno sliko na mojem nikonu.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

LeQuack ::

Kako pa je kaj s hot piksli pri recimo Nikon D3100 ali D3200? Ker to zmeraj pokvari še tako lepo nočno sliko.
Quack !

MadMicka ::

No, kateri fotoaparat za par 100 EUR potem predlagate za nekoga, ki bi želel posneti par fotografij na dopustu oz. parkrat letno, ravno toliko da ima neke slike, pa da niso glih iz gsm-ja. Slike bi se delale od blizu, v lepem vremenu.

Se pravi, vzameš fotoaparat v roko, nameriš in narediš klik klik? :)

Te slike bi potem vrgu na računalnik in naredil od parih slik hard copy.

RejZoR ::

Sam sem bil s Canon PowerShot SX serijo (mislim da sem imel na testu SX110) zelo zadovoljen in mi je mal žal, da sem pol vzel Olympusa. 10Mpix z 10x optičnim zoomom in optično stabilizacijo, polno ročno nastavitev globinske in zaslonke pa še pretirano velik ni bil. Delal je pa res hude fotke in z ročnimi nastavitvami si se lahko igral in ustvarjal zanimive efekte. Me je zadnjič že mikalo, da bi si omislil kakšnega SX-a iz tanove serije, pa sem se pol premislil, ker itaq ne slikam velik, če pa že pa uporabim kar SGS2. Al pa si bom raje od sestre sposodil Nikona...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dottor ::

Jaz gledam za teto fotoaparat do 200€. Gledal sem Nikon L820. Je kej boljšega v tem cenovnem razredu? Fotoaparat potrebuje za nardit tu pa tam kakšno sliko (predvsem rojstni dnevi) pa za kej posnet z njim.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jalovec09 ::

Rabljeno brez garancije je velik rizik kupovat, daš 200 evrov, popravilo pa stane 150 evrov, vzami novo z podaljšano garancijo, mogoče kakšen canon SX.

koyotee je izjavil:

http://www.amazon.de/Canon-PowerShot-Di...


Izjemno dober fotoaparat za to ceno !!!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Niti pod razno nerabiš objektive za 180EUR+, na ebayu dobiš dobre deale z objektivi ki se odprejo celo do f/1.4 za slabih 20EUR, kupiš še adapter pa lahko slikaš brez bliskavice. Ročno ostrit se pa tut naučiš.

RejZoR ::

Sej take leče so kul dokler ti ni treba zoomirat. Pol pa grejo vrednosti zaslonke v tri krasne. Zato pa so dragi objektivi z razlogom dragi...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

fiksni so...

freesty ::

Fixni z manualnim focusom, rocna zaslonka, goriscnica do 50mm, so zelo omejeni kar se uporabe tice.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825148 (13413) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624400 (18452) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425534 (22376) bluefish
»

Canon EOS 1100D in EOS 600D (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
7823774 (20956) lurker

Več podobnih tem