» »

Poskusi vdorov v FTP server

Poskusi vdorov v FTP server

MnenjeLjudi ::

Na svojih računalnikih imam inštaliran FileZilla FTP Server, ker se mi to zdi velikokrat najboljša in najhitrejša varianta prenosa podatkov med računalniki. Večkrat opazim, da poskuša kdo vdreti v moj server, zaenkrat vedno neuspešno, ker mu ne uspe uganiti kombinacije username/password. Ponavadi so to kitajski, idijski, ameriški IPji, včeraj pa se mi je prvič zgodilo, da je poskušall vdreti nekdo s slovenskim IP, ISP je T-2, IP je 89.212.159.2XX. Kakšne izkušnje imate ostali, se tudi vam to dogaja, kako (če sploh) ukrepate?

Hvala, lep dan vam želim!

Invictus ::

Lahko podaš prijavo na policijo.

Lastnika IPja bodo potem odkrili s pomočjo DR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

radiokills ::

To se pač dogaja. Še kjerkoli sem odprl ftp server se je prej ali slej to začelo.

Naredi za*ebano geslo za admina, ali še bolje izbriši userja admin ter uporabljaj drugega, obesi server na nek drug port. Ponavadi imajo serverji tudi možnost bananja ip-ja po nekem številu neuspešnih prijav. Poglej si tudi ip whitelisting. Tisti slovenski ip, pa ne pomeni, da ti to dela Slovenec. Verjetno je to zombi komp, ali pa ima nameščen nek skrit proxy.

stb ::

Ne gre pa izključiti, da te napadajo okuženi računalniki iz botneta, Tor exit node-a... pri čemer lastnik IPja ni nujno storilec.

Seljak ::

Kaj pa če napadalec spremeni IP z temu namenjenim programom?

Mesar ::

Daš FTP na drug port, če imaš možnost zakleneš samo na določene IPje/range, 1h ban po 10 failanih poskusih, ... rešitev je še in še. Prijavljat pa ne vem če se ti to splača...
Your turn to burn!

ABX ::

To je vsakodnevna aktivnost botnet/virusov na vsa standard porte. Nič kar bi bilo omembe vredno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23016396 (7935) Gapi
»

zloraba gesla za e-posto, znan IP naslov

Oddelek: Omrežja in internet
202658 (1881) MihaFirst
»

Router FBR-1405TX - odpiranje portov

Oddelek: Omrežja in internet
242458 (2167) PriSon
»

ADSL in statični IP

Oddelek: Omrežja in internet
112126 (1692) footprint
»

tracanje IPja in morda mu poslat ksn mejl?

Oddelek: Omrežja in internet
121384 (1111) ABX

Več podobnih tem