» »

Luxuris & Forex

Luxuris & Forex

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 9
»»

mojca ::

Hoj, ker nekateri forumaši, ki to prodajajo, ne smejo odgovarjati na vprašanja, bi jaz rada vrgla kost (hvalabogu me ne veže nobena pogodba o molčečnosti).

Za začetek nekaj linkov:

Agencija za trg vrednostnih papirjev (ATVP) svetuje previdnost pri poslovanju z družbo Luxuris, o kateri smo v Delu obširno poročali.
ATVP zaradi velikega zanimanja javnosti za produkt »spot forex« družbe Luxuris Commodities Mauritius opozarja, da ta družba nima dovoljenja za opravljanje investicijskih storitev in poslov, saj ga za poslovanje s tem produktom ne potrebuje. ATVP priporoča previdnost pri poslovanju s ponudniki brez veljavne licence nadzornega organa.


Stranka Luxurisa na svoj trgovalni račun nakaže najmanj 25 tisoč evrov, Luxuris pa je pooblaščeni izvajalec svoje trgovalne strategije na računu. V Luxurisovem opisu produkta lahko preberemo, da je pogodbeno obdobje vsaj 15 mesecev, vstopna provizija je 3,9-odstotna in se odšteje od vloženega zneska na začetku trgovanja, trgovalna provizija je 0,5-odstotna in je obračunana na začetku vsakega meseca glede na vrednost trgovalnega računa, družba Luxuris pa je tudi udeležena pri dobičku stranke: slednja tako dobi 65 odstotkov dobička, Luxuris pa 35 odstotkov.

Pričakovan donos tega produkta je 30 odstotkov v 15 mesecih, je zapisano v prospektu.
Miha Urek komentira: »Vsak vlagatelj, ki dobro pozna pravila trgovanja in psihologijo vlagateljev, ve, da zagotovljenih donosov ni in da nikoli zagotovo ne veš, kako donosna bo določena naložba. Nihče ne more napovedati gibanja borznih tečajev. Na podlagi preteklih vzorcev obnašanja borznih grafov lahko predvidimo, kako se bo trg obnašal v prihodnje.«

Predsednik uprave NLB Skladov Kruno Abramovič poudarja, da je pričakovana donosnost tega finančnega produkta pred stroški nič odstotkov, saj je dobiček mogoč le na račun izgube drugega. »Če upoštevamo izjemno visoke stroške tega produkta – vstopni stroški, visoka trgovalna provizija ob vsaki transakciji, delitev dobička na mesečni ravni, izjemno visoki izstopni stroški, ki so med 6 in 20 odstotki, lahko vlagatelji prej pričakujejo minus 30-odstotno donosnost,« pravi Abramovič.


Obljube o dobičkih so sorazmerno sumljive, a sama poznam nekoga, ki jim je nasedel, tako da lahko pošljem nekaj "insiderskih" informacij. Zanima me predvsem, ali je mogoče poleg abnormalno visokih provizij, čudnih pogojev (zelo visoka začetna investicija, prej kot v 15-ih mesecih ne smeš dvigniti denarja) in potencialnega zavajanja strank, da je forex risk-free s 30% 15-mesečnim donosom, mogoče kje s prstom pokazati rdečo zastavico, da gre za Ponzijevo shemo oziroma ali je mogoče na kakršenkoli način preveriti, če se denar res vlaga v forex.

Stranka mora nakazati 20.000 EUR na račun precej mladega podjetja:

LMAX LTD/CLIENT TRUST
Yellow Building
1A Nicholas Road
London W11 4AN
United Kingdom

IBAN: GB30NWBK60721423787325
BIC: NWBKGB2L (National Westminster Bank PLC)

Spletna stran je tole: http://www.lmax.com in na dnu je zapisano:
The information on this website is not directed at residents of the United States of America, Canada (although we may deal with Canadian residents who meet the “Permitted Client” criteria), Singapore or any other jurisdiction where FX trading and/or CFD trading is restricted or prohibited by local laws or regulations.


En članek o podjetju: Losses deepen at LMAX, ampak uporabite google.

Stranka vsak dan dobi poročilo o poslovanju iz elektronskega naslova @mt4exchange.com in stanje oz. transakcije lahko spremlja tudi s programom metatrader. Več o teh poročilih lahko napišem kasneje, če se modetorjem tema ne bo prej zdela vredna zaklepanja ali brisanja.

Ob sklenitvi pogodbe stranka dobi Samsung TAB 2. Vstopna provizija je 5.5%, torej te za začetek olupijo za 1100 EUR minus cena tablice. Provizije se seveda računajo tudi pri vsaki transakciji (več o tem kasneje) in sodeč po članku v Delu 35% dobička ob koncu vzame Luxuris (nato pa verjetno še država pri dohodnini svoj kos pogače, če res narediš kaj profita), lahko pa preverim na sklenjeni pogodbi.

Da ne bo pomote - tisti, ki je produkt prodal znancu, nima niti pojma, kako se tolmači dnevne izpiske in kaj katera postavka pomeni, niti ni imel pojma, kam je izginila aplikacija na Tab-u (znanec je malo popedenal tab) oziroma kako bi jo lahko dobil nazaj iz googlove trgovine.

Ko za silo preučim izpiske (ugotovim, kaj pomeni kateri pojem), lahko povem še, kakšno je trenutno stanje na računu znanca (ob predpostavki, da je denar res tam ;).

gendale ::

evo tko le je pri služenju denarja hitro, zakonito, ni nateg

izberi 2
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Tear_DR0P ::

mojca je izjavil:

Ko za silo preučim izpiske (ugotovim, kaj pomeni kateri pojem), lahko povem še, kakšno je trenutno stanje na računu znanca (ob predpostavki, da je denar res tam ;).

če dobro proučiš ponudbo luxurisa (ki oglašuje, da pri njih vlaga tudi Jure Košir :P), potem vidiš, da njim ni treba teb jemat denarja. Oni ti po vstopni proviziji še vsak mesec poberejo nek delež s trgovalnega računa, čisto po pogodbi :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tilen ::

Mojca, ne zavajaj. Matej je bil večkrat opozorjen, da naj preneha z napihovanjem in predstavi kaj oprijemljivega. Tega ni storil, kjub temu, da smo ga večkrat pozvali. Nivo se je tako sčasoma spustil pod minimum in tema se je zaprla. Matej, če želi, je še vedno na potezi in tema se lahko vsak čas odpre.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mojca ::

Moj namen ni zavajanje (ne napihujem in predstavljam oprijemljive podatke). Rada bi si samo izdelala mnenje, ali gre za nateg na celi črti (da niti v forex ne vlagajo, kakor je pri naših piramidnih forex shemah v navadi) ali samo nabijajo mastne provizije pri dejanskem trgovanju in samo zavajajo z obljubami o visokem dobičku. Razlog: poznam nekaj ljudi, ki utegnejo hitro pasti na limance (in nekaj, ki so jih že prepričali), pa bi jim rada kar se da podrobno razložila sume o njihovem poslovanju.


Hitro poročilo o konkretnem računu znanca (če prav razumem): pošiljajo dva tipa izpiskov, v PDF-ju in v HTML-ju, pri čemer so v PDF-ju navedene vse odprte postavke, v HTML-ju pa samo zaprte transakcije in HTML je hudo zavajajoč (vsak dan je Equity = Balance). Nobenega podatka ni o tem, kdaj so se postavke odprle (samo naslednji dan jih najdeš med "open trades"). V odprtih in zaprtih postavkah se "volume" nekam naključno spreminja (kaj sploh pomeni?), številke ticketov so še kar zanesljive, a se občasno spremenijo (timstamp, valuta in znesek ustrezajo, št. ticketa pa je kar druga).

Tu je primer transakcije, za katero bi bila hvaležna, če bi jo znal kdo razložiti. Zanima me predvsem, kako prideš do profita, zanimiva pa je tudi postavka provizije za eno samo transakcijo (102,17 EUR):
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2013.06.16


Open Trades:
Ticket     Open Time          Type   Volume   Item         Price     S/L   T/P                      Price     Commission   Swap   Profit
...
11561503   2013.06.13 15:09   buy    2.5907   gbpusd.lmx   1.57233    /     /                       1.56962   -103.63      /      -526.20
...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2013.06.17


Closed Transactions:
Ticket     Open Time          Type   Volume   Item         Price     S/L   T/P   Close Time         Price     Commission   Swap   Profit
11561503   2013.06.13 15:09   buy    2.5542   gbpusd.lmx   1.57233    /     /    2013.06.17 14:52   1.57176   -102.17      /      -109.07


Closed P/L: (nič)


Open Trades:
...


Working Orders:
...


Summary: (samo nekaj postavk)

Closed Trade P/L: -211.24
Balance:          (se zniža za 211.24)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Če prav razumem pojme (kolikor sem poskusila razumeti v te pol ure; ta, ki je prodal, namreč ne loči niti enega pojma), naj bi bil "Balance" nekako denar na računu + denar, ki si ga porabil za nakup odprtih postavk, Equity pa znesek, ki bi ga dobil, če bi ta hip glede na trenutne tečaje zaprl vse odprte postavke in dvignil ves denar.

Pri vloženih 32k je po petih mesecih "Balance" enak 36k, "Equity" pa 16k (v HTML izpiskih je equity 36k). Če prav razumem, je torej po petih mesecih donos -50%?

poweroff ::

Stvar je jasna. "ta, ki je prodal, namreč ne loči niti enega pojma" - očitno so to neki šalabajzerji, ki jim ni za zaupat.

Pika.

Ampak seveda je denar tvoj, in ga imaš vso pravico izgubiti. Eni ga zagonijo v igralnici, eni pa v forexu.
sudo poweroff

čuhalev ::

Čist tko po domače, če bi ta zadeva laufala, potem ne bi vabili drugih, temveč bi v posle vpletali sorodnike ... pač bi vabili po slovensko, po vezah.

Isotropic ::

btree ::

@mojca
equity je trenutno stanje v primeru odprtih pozicij, se pravi če bi v trenutku zaprli vse pozicije, bi balance postal enak equity.
Če so nateguni, me zanima kakšen plan imajo za popihat.. Smo že imeli en primer nategancije pred leti. Tip je imel pisarno v WTC, registrirano firmo,.... Tudi sam sem enkrat vezal 10k za tri mesece, potem sem vse pobral ven in zaslužil 3k. Nekaj mesecev kasneje se je izkazalo, da je nateg.

mojca ::

@btree: hvala, torej pravilno razumem, da je po petih mesecih -50%.

(Ja, razumem, prodalo se bo, ko bodo tečaji ugodnejši, tako da bo na koncu izguba nižja, pa vseeno. Če ne boste zaklenili teme, bom poročala o "donosih" takrat.)

Alles klar. Za produkt, ki ti dela 50% zgubo v petih mesecih, ti niti ni treba biti nevemkakšen nategun. To znam sama.

@Matthai: (1. Ne, denar ni moj.) 2. Ti ljudje imajo mentorje in mentorji predstavljajo (zato verjetno imajo "klavzulo", da ne smejo ničesar govoriti, da "vajenci" Matejevega kova ne blebetajo neumnosti), dokler ne dobiš dovolj izkušenj. Ampak za konkretnega človeka vem, da je že vsaj štiri leta v "poslu", da hodi na tista njihova motivacijsko-izobraževalna srečanja (vsako stane reda velikosti 100 EUR in to je kar naprej) in se mi zdi dovolj žalostno, da po štirih letih nima razčiščenih najbolj osnovnih pojmov. Da ničesar ne ve niti o kazalnikih tega, koliko denarja imaš: "Ne, ne, equity je irelevanten. Gledati moraš samo balance. To je tisto, ki ti pove, koliko denarja imaš." Najbolj glupo je, da se potem ti vrli možje predstavljajo kot "finančni svetovalci", računajo za svoje "finančne storitve" in znajo samo kot ovce ponoviti tisto, s čimer so jih napumpali na seminarju. Ne znajo pa niti besedice povedati o tveganju.

@jaakaa: To je samo delno res in ni nujno dober argument. Recimo, da imaš neskončen vir, ki ti vsako leto prinese 15% profit. Lahko bodisi zelo dolgo čakaš, da iz svojih 1000 EUR prihrankov dobiš nek soliden znesek, lahko pa nekomu, ki ima milijon, ponudiš, da boš zanj vložil in pobral nekaj procentov provizije zase. V prvem primeru ti kupček le počasi raste (in morda tvegaš), v drugem primeru pa ne glede na rezultat pobašeš lep znesek. Piškava primerjava, ampak podobno bi lahko rekel, da "če bi ta trgovec/kmet imel kvaliteten krompir, bi vsega sam pojedel ali ga prodal kvečjemu sorodnikom".

Utk ::

Tu vse piše: http://www.forexoma.com/leverage-margin...
Žalostno, da ne znajo nekaj kar lahko vsak v 5 min zgoogla. Niti jih očitno ne zanima dovolj. Equity je pomemben, ne balance.
Mojca, če gledaš transakcije, prevladujejo izgube? Če ima balance pozitiven, je v nekem trenutku verjetno res imel gor toliko denarja, ampak trenutno ga nima. Vprašanje kaj bo po 15 mesecih. Morda so tu res strašna nihanja in v 15 mesecih upajo, da se jim bo posrečilo dvignit za 40% in da tam potem zaklučijo.

Invictus ::

A vam še vedno ni jasno da so vsi finančni posredniki nateguni?

Oni služijo na svojih provizijah. Boli jih k**** za vaš donos.

Če je donos negativen, potem je kriv trg. Če je donos pozitiven, so ne vem kaki stručkoti. Ampak nikoli res ne veš koliko je bil donos, ker si nekaj donosa tudi sami vzamejo.

Ampak bistvo vsega pa je da služijo na naivnih uporabnikih, ki mislijo da samo dajo denar upravljat in bodo služili 20% na mesec. pač ne gre, če nisi pri koritu.

BTW. firma ima sedež v UAE. Kar že veliko pove ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mojca ::

@UTK: Hvala. Dobila sem nekaj linkov, ampak ta tvoj je daleč najboljša razlaga. Ja, žalostno, da ne zmorejo tega sami. Absolutno vse odprte pozicije trenutno so v minusu, zmagovalen minus je v odprti poziciji "sell", ki je bila kupljena v globalnem minimumu menjalnega tečaja zadnjih treh let in ima trenutno 12k izgube in 250 EUR provizije. Zaprte pozicije so različne, ampak očitno so doslej z zapiranjem dobili 4k plusa. Teorija je simpl: samo počakaš, da se tečaj spet zniža in narediš dobiček. Hakelc je samo, da ti lahko vmes zmanjka denarja ali da je 15 mesecev lahko prej mimo.

@Invictus: Jaz bi bila hvaležna, če bi mi kdo skoraj mlečnozobi razložil, kam je smiselno vlagati certifikate in mi predlagal, naj ga vložim npr. v Krko. Z veseljem bi mu dala del profita. Jaz še vedno verjamem, da obstajajo dobri posredniki in svetovalci, je pa res, da jih je verjetno težje najti kot iglo v senu in da so vsi ostali samo wanna-be. Lastniki Luxurisa ti nedvomno lahko razložijo, kako se dela dobre in zanesljive profite brez plačevanja davkov ;((.

Aja, pa odgovarjam na svoje vprašanje, kako izračunaš profit. Pozabila sem, da moram za gbpusd upoštevati še menjalni tečaj med dolarjem in evrom, tako da dobim:
100000 * 2.5542  * (1.57176 - 1.57233) * 0.74916 = -109.07
[lot] * [volume] * (končni - začetni tečaj GBP/USD) * menjalni tečaj USD/EUR

in se izide (oziroma se zdi menjalni tečaj pravi). Alles klar.

Šimpanz ::

Mojca nimaš pojma. Čaki ti bo Matej vse razložil. Aja ne bo ta pa bo povabil k njim na sestanek, kjer ti bodo vse razložili. Aja ne bojo.
Drugače pa si dala več informacij v enem sestavku o dotičnem podjetju kot jih je Matej spacal skupaj v nekaj dneh.

mojca ::

Tale novica z njihove lastne spletne strani mi je tudi všeč:

Posted: Jun 13rd 2013
PREISKAVA, V KATERO JE VKLJUČEN BOGDAN PUŠNIK, Z DRUŽBO LUXURIS NI POVEZANA

Mediji so poročali, da je v preiskavo gradnje Teš 6 vključen tudi Bogdan Pušnik.
Pušnik je direktor poslovnega razvoja v družbi Luxuris, odgovoren za strateški razvoj prodaje in povezovanje tržnih usmeritev s poslovnimi strategijami podjetja.

Preiskava, v katero je vključen Pušnik, z družbo Luxuris ni povezana, niti nima nobene povezave s poslovanjem naše družbe.

Prevod: Eden od naših direktorjev je šel v zapor, ker so (pri njem) iskali 3 mio evrov, ampak to, da je kradel v TEŠ-u, nima veze z našim podjetjem. Ko dela v Luxurisu, je čisti poštenjak.

Invictus ::

mojca je izjavil:


Lastniki Luxurisa ti nedvomno lahko razložijo, kako se dela dobre in zanesljive profite brez plačevanja davkov ;((.

Saj sem napisal. Firma je v UAE. Najprej se malo nauči o globalizaciji in davkih ... Ti bo vse jasno ...

Potem pa rabiš še cel kup idiotov, ki ti dajo svoj keš v upravljanje na katerega obračunaš svinjsko provizijo.

Dobiček zagotovljen ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Goody ::

Bogdan Pušnik? Je to Pušnik iz Medvešek-Pušnik? Če je, je pa res nizko padel...

mojca ::

Invictus je izjavil:

Najprej se malo nauči o globalizaciji in davkih ...

Stroški ustanovitve in vzdrževanja off-shore podjetja bi astronomsko presegali kakršenkoli evro, ki bi ga s tem utegnila prihraniti. Nimam dovolj sredstev, da bi jih morala skrivati.

Ta trenutek bo bistveno boljša investicija, če se namesto utajevanja davkov učim, kako za začetek kakšen dinarček prislužiti :) Z delom, ne s trgovanjem.

Master_X ::

Jaz bi želel, da ta tema ostane odprta, pa da mojca, če ima nekoga, ki je že vložil v to, tukaj objavlja podatke o njihovih transakcijah ipd. Da se lahko ostali učimo na napakah drugih, da se ne rabimo na svojih :)

Ni treba ravno v vsakem drugem postu kričat, da so nateguni (mislim da je večini že jasno, da kar se Luxurisa tiče nekaj ne štima), še manj pa da so vsi finančni posredniki nateguni. Še največji hec je, ker se že kar vsak, ki za neko podjetje trži neke sklade ipd. kar oklicuje za finančnega svetovalca ipd.

V glavnem, kar se tiče Luxurisa, fajn bi bilo, če bi se pojavil še kdo, ki ima izkušnjo z njimi (čimbolj neposredno). Meni je trenutno sicer jasno, da so to neka mutna posla, ampak me zanima kako potekajo... a res špekulirajo na Forexu in tam, po do sedaj v tej temi omenjenih podatkih, ne briljirajo ali pa se gre za navadno piramido... Al pa bojo mogoče po 15ih mesecih izplačali keš :D Vsekakor ne bi nikomur svetoval, da vloži denar, ampak nekateri so ga že in lahko podajo neke informacije.

Hecno je, ker je podjetje registrirano v Dubaju, vodstvo pa je očitno sestavljeno iz dveh Slovencev. Firma ima registrirano hčerinsko družbo v Sloveniji, preko katere očitno vlagajo (samo) Slovenci. Ne vidim na googlu, da bi blo kaj o njih iz kake druge države napisanega.

Na njihovi slovenski strani so pravi majstri, ker majo pod REGULATIVA napisan ATVP, ki na googlu najdeš s prve 5 člankov opozorila, da "Agencija za trg vrednostnih papirjev obvešča vse vlagatelje oziroma interesente za produkt »spot forex«, ki ga ponuja omenjena družba, da le-ta za svoje poslovanje nima dovoljenja ATVP, saj ga za poslovanje z navedenim produktom ne potrebuje."ATVP izjava

Aja pa btw, v tisti drugi temi, ki ne bo nikoli odklenjena :) je Matej42 napisal:
luxuris smo pred začetkom 4 leta spremljali, torej vršili monitoring nad njimi in donosi so bili vedno vsaj 35% v 15 mesecih, naši parnerji so danes res samo najuglednejša imena na svetu...

Če greste na ESM ali pa preberete konec tega članka, so če prav razumem, licenco dobili novembra 2011, toliko o štirih letih spremljanja.

Goody je izjavil:

Bogdan Pušnik? Je to Pušnik iz Medvešek-Pušnik? Če je, je pa res nizko padel...

Mja, zgleda ja... tale tip je v bistvu nekoč mel neko kredibilnost v Sloveniji, zadnja leta pa ni blo dost za slišat o njem. Očitno je legalnega keša sfalilo, pa je šel malo še na drugo stran pogledat :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Master_X ()

mojca ::

Pogodbo se sklene z

Luxuris Commodities Mauritius, PLC
1th Floor, Raffles Tower (na žigu piše 10th, v glavi pogodbe pa 1th)
19, Cybercity, Ebene
Republic of Mauritius
Represented by its CEO Marko Gorjanc

Tel: 00971 (0)50 149 6 229
Fax: 00971 (0)4 450 42 04
www.luxuris-cmd.com, info@luxuris-cmd.com (whois: Domains By Proxy, LLC; gostovanje spletnih strani v Singapurju)

Šele zdaj vidim, da je na spletni strani zapisano
Luxuris Commodities DMCC
Almas Tower, Office 28A, JLT,
P.O. BOX 450669, Dubai, UAE
ampak fax je enak.


The company Luxuris Commodities Mauritius, PLC is registered by Registrat Of Companies of the Companies Devision of the Republic of Mauritius, under the registration number Company No. C106018, C1/GBC and is registered to provide activities of business consulting regarding investment management related to financial services on international capital markets;

...

profit sharing: in the ration 63%/37% in favour of the client is calculated and paid monthly (in case of client's request) or in the event of early termination of the contract, at the time when the client gives an instruction to close the trading account opened with the LMAX exchange and revokes all given authorizations

investment period: lasts for 15 months and can be renewed at the end, while the client also has an option of early termination of contractual relations

stop loss policy: the maximum loss is limited to 30% of the initial investment subject to LMAX margin call policy and LUXURIS stop loss trading policies

minimum investment: 10.000 EUR (additional investment from 300 EUR onward):

entry fee: LUXURIS is entitled to a monthly trading fee of 0.7%, calculated on the current value of the investment;

exit fee: in the event of an early termination of the contract and closure of trading account with the LMAX exchange, is the client obliged to pay an exit fee, which is calculated as follows: 0-3m: 20%, 3-6m: 17%, 6-9m: 14%, 9-12m: 11%, 12-15m: 6%

Exit fees do not apply in case the contract is terminated due to execution of the stop loss policy.
...
Annex 1: Product sheet on commercial terms

a) Name of the product: Name of the product: Luxuris Managed Account Program - LMAP-V&D

b) Minimum investment: 10.000 EUR (reinvestment from 3.000 EUR onward)

c) Profit sharing: 63% - 37%, in favour of the client.

d) Expected returns: 35% net per investment period (15 months).

e) Investment period: Duration of the contract is 15 months with possibility of extension.

f) Entry fee: 5,5% is deducted from the invested amount at the beginning of trading.

g) Trading fee: 0.7% is charged at the beginning of each month, dependent on the current value of investment.

h) Stop loss policy: The maximum loss is limited to 30% of the initial investment.

i) Profit calculation: Once a moth. The client can withdraw profit every month or in an optional monthly interval. The transaction takes 5-8 working days.

j) Payout of the principal before the expiry of contract is possible according to the following conditions: payout within 0-3 months of signing the contract, fee - 20%; 3-6 months - 17%; 6-9 months - 14%; 9-12 months - 11%; 12-15 months - 6%.

mojca ::

Imajo tudi blazno politiko zasebnosti: med pogodbami sem našla primer izpiska, ki so ga prinesli s seboj, da bi razložili par stvari. Vzeli so ga od neke konkretne osebe, njeno ime poedigsali in ga dali drugi osebi. Seveda se ime prve osebe vidi skozi belilo ;((.

Master_X ::

Aha torej konstrukcija je:
podjetje registrirano na enem kamnu sred oceana, kjer (ne)plačujejo davke,
sedež podjetja v Dubaju, tržijo pa v Sloveniji :)

Tele pogoje pa na vsaki njihovi spletni strani preberem drugačne...
Min vložek je že bil vse od 10000, 15000 pa 20000,
pol profit sharing je bil 63/37 pa 65/35, provizije pa itak zanimive.

Iz vsega napisanega me v bistvu najbolj zanima samo, če sta tale dva oziroma koliko jih pač stoji za tem, toliko v sebe zaverovana, da res denar obračata na trgu in bosta na koncu pač kidnila, če bo izguba ali pa pač pobirata denar od vlagateljev pa ponarejata trade reporte.

Ker konec koncev, če res upravljajo z denarjem (zdaj neko licenco očitno majo v Emiratih) v bistvu ne počnejo nič nelegalnega... Kar pa ne pomeni, da ne bodo na koncu vlagatelji ostali brez vsega.

Se mi vedno bolj dozdeva, da je to neki taki legaln biznis (ne pa tudi legitimen) in da je pač ako prođe prođe, drugače pa bomo šli čez kako leto jovo na novo pod kakim drugim imenom.

mojca ::

Znesek 20k sem omenila jaz. Toliko je vložil znanec, a izgleda, da to ni bil minimalni znesek, ali pa se znesek s časom spreminja. Za 35% ne vem, kje sem ga vzela. V pogodbi je vsekakor 37%/63%, medtem ko je 35% pričakovani dobiček.

mojca ::

Če ne drugega, potrebujejo podjetje v Sloveniji zato, da lahko plačujejo na napotnice :): http://www.fmf.uni-lj.si/en/news/24593/

Tear_DR0P ::

luxuris ima 10k minimum in 65/35. V&D preprodaja luxurisov produkt in ima 3k minimum, pa 63/37 - pa mal višjo vstopno provizijo imajo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Investor ::

Malce sem brskal in vidim, da je debata na forumu. Prvo namenim Mojci, podatke katere si podala so nepopolni... Sam sem investiral 25.000 eur, ko so veljali se stari pogoji, sedaj so drugi. Poglejte si produkt, ki je sedaj na Luxuris in vidite, da so spremembe na boljse:

Ime produkta: LMAP Win
Osnovni vložek: najmanj 15.000 € (dodatna vplačila od 3.000 € naprej).
Pričakovan donos: neto 25 % letno
Pogodbeno obdobje: nedoločen čas
Izplačilo : vlagatelj lahko kadarkoli zahteva izplačilo (dela ali vseh) sredstev
Vstopna provizija: 4,9 %. Odšteje se od vloženega zneska.
Trgovalna provizija: 0,5 %. Obračuna se do 10. dne v vsakem mesecu, in sicer glede na stanje računa (balance) v začetku preteklega meseca.
Obračun dobička: mesečno. Dobiček se obračuna do 10. dne v mesecu za pretekli mesec. Dobiček se deli v razmerju:
65 % vlagatelj
35 % Luxuris (ob upoštevanju načela High-Water Mark)
Transparentnost: vlagatelj ima neposreden in neomejen vpogled v svoj račun (24/7), dnevno prejme tudi izpisek iz svojega računa na svoj e-naslov (daily statement).

Toliko o sedanjem produktu, sedaj pa se vrnem na porocila Mojce. Investitor je na zacetku dobil iPad (ta zadnja verzija), dnevno prejmes porocilo trgovanja, ki se je zgodil prejsnji dan, tam vidis kere pozicije so bile odprte in minuse in pluse. Sam sem investiral minimum ki je bil takrat 25k, sedaj imam cez 28k od februarja. Poleg tega dobis se mesecno porocilo o strategiji podjetja. Donosi so okrog 1-3% na mesec, s tem da je bil tudi minus v februarju, v pogodbi ta stari imas hard stop minus 30%, kar pomeni da ti broker avtomatsko zapre racun ce se vse pozicije spustijo vec kot 30% od zacetnega kapitala, torej je riziko 30%... Izstopis kadarkoli s tem da v stari pogodbi so penali, v tanovi pa ni in lahko gres ze naslednji mesec ven od pogodbe... Racun odpres na brokerju LMAX, in si 100% lastnik racuna, noben ne posega v njega nihce ne more dodati ali odvzeti denarja, Luxurisu omogocis z LPOA (Limited Power Of Attorney) da trguje v tvojem imenu. Vsi dokumenti so na njihovi strani v pdf in si jih lahko potegne vsak dol in pregleda.

Sam tudi trgujem in davka v sloveniji zaenkrat ni, je tudi uradno porocilo od dursa. Koliko casa pa bo to trajalo pa ne vem. Osebno poznam trejderje ki naredijo 100-300% p.a. vendar ne investiram z njimi, ker reskirajo prevec in pa tudi ne jemljejo pod 0,5 mio, kar je zame prevec. Na svetu je ogromno managerjev ki trzijo forex in vsi imajo podoben sistem kot Luxuris, s tem da eni nimajo vstopnine, vendar imajo zato malce slabsi donos, kar nanese nekje enako (ROI 20-40% p.a.) temu bi rekel realen donos, riziko je manjsi in donsi so tudi manjsi, z visjim donosom se riziko poveca.

Najbolje je, ce ne zaupate, da se sami naucite trgovati, mislim da z dobrimi informacijami in samodisciplino lahko v 1-2 letih pridete do rezultatov podobnih Luxurisa ali se boljsih. Sam sem sposoben trenutno narediti nekje 20% p.a., zato uporabljam se managerje da razprsim investicije. Informacij je na netu ogromno, tudi demo racun si lahko potegnete in trenirate sami da se naucite. Morate pa vedet da garancij pri forex trgovanju ni, lahko se omeji riziko, vendar ta vedno obstaja in vsak mora vedeti koliko je pripravljen reskirati.

Upam, da sem komu pomagal z odgovorom.
Lp!

Ziga Dolhar ::

oportunis: Pozivam vas, da pojasnite svojo povezavo oziroma vpletenost v sistem Luxuris. Hvala.
https://dolhar.si/

Investor ::

Ziga Dolhar je izjavil:

oportunis: Pozivam vas, da pojasnite svojo povezavo oziroma vpletenost v sistem Luxuris. Hvala.

Investitor...

Master_X ::

No, ko je že nekdo nekaj napisal, sem se še jaz spomnil...

Ne vem če kdo bere revijo Financ, Moje Finance. Ravno ta mesec so se namreč obregnili ob Luxuris.

No je kar en štiri stranski članek, med drugim so za sogovornika imeli Pušnika in Gorjanca, kot kontrautež je bil nekdo iz NLB Skladov.

No povzetek:
Bolj ali manj se zgodba nekega podjetnika, ki je vložil in jim omogočil vpogled v poročila sklada s tisto, ki jo je predstavila Mojca. Jeseni vložek 30000 € v LMAP produkt (to je prejšnji, ker zdaj majo kao boljšega LMAP Win). Poročilo 27. maja Equity = 9200 €. Balance pa 35633 €. Oni to interpretirajo, kot skoraj 20 % profit na vložek, po besedah Pušnika, je za stranko pomembnejša knjigovodska vrednost (balance), kot pa tržna vrednost (equity). To v bistvu naučijo tudi svoje stranke, kjer jim balance prikazujejo skozi podarjeni Ipad, celotno e-poročilo pa ti vsak dan pošlje LMAX, je pa baje kar kompleksno za razumet, če ne veš kaj gledaš. Gredo se očitno neko buy and hold strategijo na Forexu, kar verjetno ni nič narobe, če veš kaj delaš. Na tem računu imajo baje odprte pozicije že po 6 mesecev - primer je bil napisan, da imajo odprto zlato za 1550 in 1770 USD za unčo. Trenutno je XAU/USD okoli 1280. V glavnem zapirajo pozicije, ko pridejo v plus, medtem pa imajo odprte velike pozicije v minusu, ki vprašanje kdaj (če) bodo prišle v plus. Tvegana igra v glavnem. Je pa Pušnik na koncu izjavil taki bullshit, da ne vem če sploh sam sebi verjame, namreč za primer tega podjetnika je rekel, da če se on danes odloči, da bi pretrgal, mu izplačajo okoli 31 tisoč €. Torej tistih 35633 (balance) - 4200 (izstopni stroški). 26000 € razlike med balance pa equity, pa baje krije Luxuris. Wait what??? To oni garantirajo sami, nimajo nobenega garanta odzadaj, osnovni kapital podjetja je pa baje 292 tisoč evrov. Potem je pa še par marketinških dodanih, Jure Košir zelo zadovoljen, Luxuris postaja sponzor športnikom in klubom, Gorjanc pravi, da se želijo širiti po svetu, ne želijo biti lokalni igralec (tu ne vem če misli lokalni slovenski ali lokalni dubajski :P). Finance v glavnem svetujejo izjemno previdnost. (delno povzeto po reviji Moje Finance, "Razkrivamo skrivnost Luxurisovih 25-odstotnih donosov", junij 2013)

Skratka fajn, če imajo nekateri dobre izkušnje, ampak zdaj sta že očitno dve poročili, ki imata velike nerealizirane izgube (Tisto od Mojce verjetno ni enako temu v Financah, sta tudi vložka različna). Ob tem pa imajo tudi zelo prijetne provizije, tako da zaključek je, da njim gre fajn, vlagateljem pa po mojem malo manj. Je pa tud bolj kot kako legalnost produkta, za ocenjevat uspešnost produkta po moje :)

Aja, pa še en quote iz prejšnjega članka: "V produktu še nismo toliko časa, da bi lahko rekli, da dosegamo 25-odstotno donosnost na leto. Tveganje napovedanega donosa kratkoročno je izjemno veliko. Dolgoročno pričakujemo takšen povprečen donos in ne vidimo razlogov, da ga ne bi ustvarili," je suveren Pušnik.

Zdaj se je pa očitno treba samo vprašat, če bo Luxuris obstajal dolgoročno ali kratkoročno :)

Utk ::

hehe, to je pa zdaj malo smešno postalo. Njihov balance ne more bit nikoli manjši od vložka, ker pod zgubo očitno enostavno ne zaključijo pozicije. Ampak to je v nasprotju s stop-loss strategijo s katero je opletal Matej (ki najbrž sploh ne ve kaj to pomeni) in tudi njihova internetna stran. Saj ne more bit balance 30% v minusu, še 1% ne, equity pa je, še več, pa jih to sploh ne gane. Stop-loss bi se moral delat že na posamezni poziciji, ne pa šele na vsem skupaj, pa še to šele ko bi rad dvignil denar - takrat je itak prepozno za karkoli.
Tudi če tistemu res izplačajo 31,000 evrov, je to od jeseni 3% zaslužek, nekje v rangu vezave na banki. Je vredno živcev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Investor ::

Master X, super komentar. Hvala za obvestilo. Sam sem vedno skepticen ko se gre za denar, zato tudi vsake toliko pregledam kak forum. Sem napisal tudi privat sporocilo, ker sam nisem narocnik na financah, pa ce bi bil toliko dober da mi posljes na privat ali pa ce das celoten clanek kar tukaj, ce se to da, da si preberemo v miru.

Master_X ::

Ja članek sem linkal, je na žalost plačljiv. Jaz sicer imam pred sabo fizično kopijo revije Moje finance, ampak ne bom šel kopirat ali skenirat celotnega članka, ker je to kršenje avtorskih pravic vsaj koliko sem jaz seznanjem s tem (predvsem glede na to, da avtorji članek smatrajo kot plačljiv). Tako da žal.

Sem pa naredil zgoraj povzetek, ki mislim da bolj ali manj pove vse pomembne točke, neke stvari so pa že tako bile v prejšnjih postih pojasnjene in ni videt, da bi odstopale od zgodbe predstavljene v tem članku.

Utk ::

Iz njihove interntne strani:

Trgovanje na valutnih trgih je povezano s tveganji, zato je upravljanje s tveganji ključni element trajnega doseganja donosov. Pri našem produktu smo omejili:
tveganje na posamezno pozicijo z dosledno uporabo naročila za omejitev izgube (stop loss);
skupno tveganje, kot vsoto tveganj vseh odprtih pozicij (margin);
uporabo vzvoda (leverage);
upad vrednosti kapitala na trgovalnem računu (equity : balance).

Nekam čudno so to omejili, če je equity trikrat manjši od balance.

mojca ::

@Master_X: Najlepša hvala za povzetek in informacijo o članku. Kdaj je bil članek objavljen v papirnatih financah? V sredo, 19.6.?

Mimogrede, meni so tudi pisno odgovorili iz Luxurisa, da stranka dobi izplačan balance, ne equity, minus stroške, in še:
V primeru predčasne prekinitve pogodbe dobite izplačano stanje balance, znižano za vse do tedaj neobračunane stroške (trgovalna provizija, delitev dobička) ter izstopno provizijo. V primeru, da bi bila tako izračunana vrednost izplačila nižja od 70% vplačila, bi dobili izplačano garantirano vrednost.


Vse lepo in prav. Če si med tistimi, ki izstopijo, preden Luxurisov produkt bankrotira.

Razložili so, da se volume stvari na lastnem trgovalnem računu spreminja, ker:
"Volume" je velikost pozicije in se izraža v lotih. Spreminjanje postavke "Volume" je posledica eksternih sprememb skupnega balanca krovnega računa (Master Account). Če pride do sprememb v pozitivno smer (dodatna vplačila na master account), se volume odprtih pozicij niža. Če pride do sprememb v negativno smer (izplačila), se volume odprtih pozicij poveča.


Slednje mi je ... čudno in enostavno se lahko kadarkoli spomnijo, da ti v bilancah malo popravijo volumen, če komu tako bolj ustreza.

Morda se motim, a moje razumevanje (ob predpostavki, da dejansko trgujejo) je skladno z nekaj nedavnimi opombami: imajo nekaj odprtih pozicij z veliko izgubo, za katere čakajo, da obrnejo trend in pridejo v pozitivno stanje. S tistimi pozicijami, ki jih zapirajo, dejansko delajo nekaj profita, a če ena odprta pozicija naredi dovolj izgube ali če se vse stranke naenkrat odločijo izstopiti ... imajo hud problem in lahko brez težav izgubijo vse ali skoraj vse (na trgovalnem računu; ne tistega, kar je že na banki na Mauritiusu).

Moje razumevanje sistema je luknjasto, a me spominja na strategijo stavljenja na rdečo v igralnici, kjer vedno dobiš, če le imaš dovolj veliko vreče denarja. Ko vreče zmanjka, zapraviš vse.

@oportunis: Kaže, da se pogoji sčasoma res spreminjajo, zelo verjetno je tudi, da so pogoji in točni procenti za vstop preko V&D drugačni kot za neposredno sodelovanje z Luxurisom, kakor je napisal Tear_DROP.

PS: V&D-jev agent sicer ni znal odgovoriti na nobeno vprašanje, povezano s tem, kaj pomeni katera postavka v poročilu, je pa kot iz rokava stresal floskule v bran priprtju Pušnika.

PPS: To bi bolj spadalo v tazaprto temo, ampak eden od V&D-jevih produktov (tanker), v katerega je investirala ista stranka, je že bankrotiral, pri čemer se je V&D zavezal, da bo investicijo v desetih letih kljub vsemu vrnil z nekimi minimalnimi obrestmi (20% obresti v desetih letih, kar pomeni 1.8% letno - če V&D do takrat ne propade, stranka sicer ne bo izgubila denarja, bi pa imela več in manj sivih las, če bi ga vezala na banki).

Master_X ::

@Master_X: Najlepša hvala za povzetek in informacijo o članku. Kdaj je bil članek objavljen v papirnatih financah? V sredo, 19.6.?

Članek je v reviji Moje finance, ki je mesečnik za upravljanje osebnega premoženja, izdajajo ga Finance. Načeloma bi se moral dobit v boljše založenih trafikah (nisem ziher), cena je 4,9 EUR. Je pa članek v aktualni junijski izdaji (št.6). Ni pa drugače članek nek presežek po mojem mnenju, da ne bo kdo preveč pričakoval ali pa si šel revije samo zaradi tega kupit, so ključni podatki oz. odkritja tu v mojem povzetku navedeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Master_X ()

Utk ::

To kar je napisala Mojca je spet v nasprotju s tistim kar je pisal Matej. On je napisal, da imaš odprt trgovalni račun na svoje ime, in samo daš pooblastilo za trgovanje tudi njim. Če so pa dejansko oni tisti, ki izplačajo keš, to ni čisto vsa resnica. Najbrž res lahko tudi direktno dvigneš keš, ampak moraš zapret vse pozicije, in takrat dobiš ven equity in ne balance. Če ta slovensko-dubajska-mavricijska firma propade.

c3p0 ::

Če izplačajo glede na balance in je equity zdaj že toliko v rdečem, potem ne vem kaj še čakaš. Ta vlak pelje le v propad.

Če dvigneš direktno od brokerja ti bo izplačal kot vsak broker, zaprl pozicije in dobiš ven kar ostane.

Ko doživijo margin call, je igre konec, ne glede na to kako zadevo prikazujejo strankam. Stop lossa očitno ne uporabljajo, kar je velik no-no v tem biznisu. Načeloma, ko vidiš da je trade neuspešen, ga zapreš in ne čakaš na nek magičen obrat, ki bo prišel mogoče čez par mesecev, ob predpostavki da te prej ne poje trg. Ko pa se obrne, pa nato vzameš mali plus. Torej rizkiraš vse, za nekaj malega profita. Ta strategija pade po vsaki logiki.

fxman11 ::

Zdravo,

sam se ukvarjam s trgovanjem že nekaj let. Če izplačaš direktno prek LMAX, potem boš dobila maximalno tisto kar je equity, tako kot so ti na forumu že zapisali.

@Mojca
A lahko pripneš celoten izpisek trgovanj? Imaš direkten dostop do svojega trgovalnega računa v LMAX?

Malo smešno je napisano v mojih financah glede zapletenega razbiranja dnevnega poročila, saj je čisto klasičen izpisek katerega pošiljajo skoraj vsi brokerji. :-)

Imam doma moje finance, če koga posebno zanima mu lahko pošljem pod ZS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fxman11 ()

judoka ::

Invictus je izjavil:

A vam še vedno ni jasno da so vsi finančni posredniki nateguni?

Oni služijo na svojih provizijah. Boli jih k**** za vaš donos.




Vsi ne, velka večina (98%) pa dejansko so nateguni. Med ostalimi 2-3% pa težko najdes cloveka ki bi trgoval s tujim denarjem, ker mu to dejansko ni treba.

Ampak stvar je preprosta in preden nekdo investira v karkoli naj se preprica da:

- je njegov denar pri 3 osebi-brokerju na njegovo ime. Trader/upravljalec do njega nima dostopa. Sam ima popolno kontrolo nad racunom, lahko ga zapre kadarkoli mu zapase. Pogodbe in ostale PM dejansko niso potrebne. Iz stalisca profitabilnega traderja: Zakaj bi se zajebaval z papirji? Iz stalisca zadovoljne stranke: Zakaj bi nategoval nekoga ki mi sluzi denar?
- Investitor sam definira rizik. Torej koliko % kapitala je pripravljen izgubit. Če se to zgodi, trader nima dostopa do njegovega računa. Tradanje je v bistvu risk managment, ce upravljalec izgubi vec kot 20%-30% je definitivno slab (v bistvu še dosti manj kot 20%).
- provizije, klavzule, vse ostale PM, so orodje neprofitabilnih trederjev, ker drugače ne dobijo denarja. Če trader dela + ne rabi drugih provizij. Samo % profita.

mojca ::

fxman11 je izjavil:

Zdravo,
sam se ukvarjam s trgovanjem že nekaj let. Če izplačaš direktno prek LMAX, potem boš dobila maximalno tisto kar je equity, tako kot so ti na forumu že zapisali.


Luxuris trdi nasprotno - če se danes odločiš dvigniti denar, dobiš Balance minus penale in procente od "dobička". Če lahko dvigneš direktno od LMAX, ne vem, se pa vsekakor ne splača. In ko bo Luxuris bankrotiral, tudi na LMAX-u ne bo ostalo nič, ne glede na pretekli balance.

Ena od koristnih informacij v članku je nedvomno osnovni kapital Luxurisa in približna ocena investicij. Samo potrjuje, da bo Luxuris povsem nesposoben pokriti kakršnokoli razliko, ko se izprazni njihov trgovalni račun.

Potrjujem tudi, da iz pogodbe niti slučajno ni razvidno, kateri denar naj bi stranka dobila, ko se pogodba izteče (oz. ko izstopi). Iz Luxurisa so zatrdili, da Balance, v pogodbi pa tega ni. Piše samo, da če sredstva padejo pod 70%, dobiš izplačano točno 70% brez kakršnekoli provizije ali izstopnih penalov. Ne piše pa, katera sredstva. Equity je že davno padel pod to mejo.

@Mojca
A lahko pripneš celoten izpisek trgovanj? Imaš direkten dostop do svojega trgovalnega računa v LMAX?


Do svojega računa ne, ker ga hvalabogu nimam, ima pa dostop do izpiskov drugega vlagatelja. Izpiski pridejo vsak dan v ločenem PDF-ju. Prosila sem za kak drugi format, pa baje ne gre. Potrebnega je nekaj dela: pdftotext požre minuse in itak na random premeša stolpce. Copy/paste je tudi srednje hecen. Če bi jih imela v plain text obliki, bi jih objavila (ali: ko jih bom imela, jih lahko objavim), brez anonimizacije pa niti slučajno ne. To dela samo V&D ;(

Malo smešno je napisano v mojih financah glede zapletenega razbiranja dnevnega poročila, saj je čisto klasičen izpisek katerega pošiljajo skoraj vsi brokerji. :-)


Ma glej - itak, da so komplicirani, če pa niti tisti, ki je tržil, ne zna razložiti razlike med balance in equity, kaj šele katerekoli druge postavke na tem listu. Približno citiram tržnika: "Pri svojih letih se pa res ne bom šel poglabljat v detajle trgovanja in kaj pomeni katera postavka. Če bi sam trgoval, bi gotovo šel v minus, vendar popolnoma zaupam svojim nadrejenim, da vedo, kaj delajo, in da je naložba varna." (Luxuris sem tudi vprašala, če se jim ne zdi zavajanje vlagateljev, da na svojih izpiskih navajajo napačen Equity/enak Balance-u, pa so odgovorili, da stranka itak dobi PDF in da se jim to, da je equity na njihovih izpiskih dvakrat višji kot v resnici, ne zdi popolnoma nič sporno.)

Za nekoga, ki se spozna na forex, poročilo ni bajno zapleteno. Zame, ki sem izraze srečala prvič, pa je bilo vseeno potrebno nekaj časa, da sem ugotovila, kaj pomeni katera postavka, pa še vedno pogrešam spisek nakupov. Za balance in equity mi je zdaj jasno, kako se spreminjajo, marginu (in z njim free marginu) je pa bistveno težje slediti, ker ni ločenega spiska novoodprtih postavk in menjalnega tečaja/cene, temveč samo spisek zaprtih, pa tudi nikjer ni menjalnega tečaja (če kupiš USD/GBP, potrebuješ menjalni tečaj med EUR in USD, da veš, koliko EUR te je stalo) in fee-ji so tudi skoraj iz lufta potegnjeni, sploh swap.

Za vlagatelja pa garantiram, da se mu ne da ukvarjati s tem, kaj katera številka pomeni, in bi bilo tudi popolnoma vseeno, kako bi bilo poročilo spisano. S stališča nekoga, ki se želi poglabljati v svoj posel in ga dobro opravljati, je tudi zares vseeno, kako točno se izračuna provizija posamezne transakcije. Če nekdo naroči programerja, naj mu napiše program, ki bo počel X, tudi ni poanta v tem, da mora naročnik razumeti vsako vrstico v kodi, ki jo dobi. Navadno moraš zaupati, da ti programer ne bo podtaknil trojanca.

c3p0 ::

Varna naložba in forex, nekako ne gre skupaj. Imaš le naložbe z manjšim ali večjim rizikom. Tržnika zanima le njegova provizija, ostalo je blefiranje in leporečenje. Naslednji mesec bo prodajal kaj druga in zaradi tega, da je tvoj znanec izgubil kar lep znesek, ne bo izgubil niti minute spanca.

Luxuris je d.o.o., ko zmanjka, zmanjka. S tožbo bo težka, sploh če res trgujejo. Kaj se čaka z dvigom? Čeprav me skrbi, da izplačilo ne bo niti zdaleč podobno trenutnemu balance-u.

Iz PDF izvoziš kot slike, zamegliš osebne podatke in naložiš npr. na shrani.si.

Alexius Heristalski ::

Še Jure Košir je zraven, tip očitno živi od mešanja dreka, spomnimo se Asiste in njihovega "sponzoriranja" HK Jesenice.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

fxman11 ::

Uglavnem tak nacin upravljanja denarja kot ga imajo oni je zelo hecen. Tega res ne vidis nikjer. Sploh pa kar se tice da grejo z odprtimi pozicijami toliko v minus pa izplacajo 70%. Heheh, res hecno, niti ne vem kako to pravno uredijo :-)

To je nek klasicni izpisek od trgovanj
https://www.google.com/search?q=mt4+rep...

Iz tega se vse pozicije vidijo kdaj so bile izvrsene in kaj se je trgovalo. Vse platforme omogocajo izpis teh podatkov.

Aja, smesna je tudi interpretacija svetovalca...res dober svetovalec ce pojma nima kako gre zadeva. Razumel bi da ne pozna tocne strategije trgovanja ampak vse ostalo bi moral vedet. To pogresam pri teh svetovalcih, ki jih 95% sploh ne pozna zadev, oz jim lahk recem kar prodajalci brez pojma kaj prodajajo :-))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fxman11 ()

fxman11 ::

To je platforma lmax preko katere se trguje

https://www.google.com/search?client=sa......42577.47705.0.48033.21.21.0.0.0.0.333.2697.6j11j2j1.20.0...0.0...1c.1.18.img.hHKlTebyD4U#biv=i%7C6%3Bd%7Cv2-D6ivkAX0XHM%3A

Naceloma bi morali imeti dostop do te platforme in v njej je mozno dobiti izpisek vseh trgovanj

korenje3 ::

mojca, iz lastnih izkušenj ti povem, da na koncu "popuši" samo tisti ki da denar v upravljanje. taka podjetja delajo brez tveganja, saj lahko samo profitirajo. takrat ko delajo velik profit, služita oba, tako investitor kot trgovalec. samo s takimi donosi je praktično 100% možnost da investitor izgubi ves denar v roku 6 mesecev. na koncu investitor ostane brez vsega, trgovalec ima pa profit.

aja pa pozabi na razne pogodbe, namreč če tako podjetje popuši denar vsem, bodo preprosto zaprli firmo in odprli pod drugim imenom. lahko boš tožila, sam dobila pa ne boš nič.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

jest10 ::

btw, fant iz zaprte teme se je pojavil s svojo reklamo na alterju

mojca ::

Najprej sem hotela vprašat za link - na alterju sem v duhu mrežnega marketinga najprej našla samo link tole parodijo: , potem pa sem videla tudi temo o V&D. Samo ... ni se tako zelo lepo razpisal kot tule na ST-ju.

fxman11 ::

Nekaj pozicij ste imeli na gold pdprtih v napacno smer trga kot je bil danes velik premik. Poglejte odprte pozicije, ker verjetno danes ko boste dobili report po minus se precej vecji v kolikor niso kaj spremenili pri trgovanju.

jest10 ::

mojca je izjavil:

Najprej sem hotela vprašat za link
ni se tako zelo lepo razpisal kot tule na ST-ju.

Čakej no, saj je šele začel. Bo že počasi nadoknadil Je pa res malo manj zagret, ali pa je zaposlen še s kupom drugih forumov.

mojca ::

@fxman11: balance 37.8k, equity 14.8k. Equity je res zdrsnil, a ne zaradi zlata. Ne vem, ali je pri drugih drugače, ampak edina vnebovpijoča odprta pozicija je GBPUSD z 10.8k minusa. Še enkrat toliko minusa pa se nabere mic po mic z nekaj več kot 50-imi drugimi odprtimi pozicijami.
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Borzno trgovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7115522 (417) chrush
»

Forex (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24396177 (25942) chrush
»

valutno poslovanje (forex) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6821137 (14547) c3p0

Kakšne izkušnje s podjetjem Varnost in donos d.o.o. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23641977 (34869) Tilen
»

Forex, TradeRobot in podobne zadeve za služenje preko neta - ali je tole nateg?

Oddelek: Loža
2812396 (9743) btree

Več podobnih tem