» »

kateri ruter TP-LINK ali LINKSYS

kateri ruter TP-LINK ali LINKSYS

pepe123 ::

zdravo!!
jaz bi vas pa uprasal kaj se mi bolj splača kupiti.(kateri ruter)do sedaj ima
tp-link tl-wr741nd. ki mi lovi samo kakih 10 metrov.zame je to premalo zato sem se odločil da bi kupil nov router z večjim dometom..rabim pa samo večji domet ker živim v veliki hiši in je z tistim ruterjem premalo wifi-ja....
odločal sem se me tema dvema sam nevem kerega bi uzel oba sta dobra ampak ker je šezmeraj boljši.. nespoznam se preveč nato zato upam na nasvet...

http://www.mimovrste.com/artikel/114045...
http://www.mimovrste.com/artikel/247003...

med tema dvema se odločam-tp-link ima tudi bresplacno dostavo -gledam tudi naceno sam usenu ker je boljši več dometa da bi lovil čez 3 stene in par ovinku vseeno še dobro
prosim za pomoč

vrtec ::

Kupi večjo anteno in to bo to ;) nima veze kateri router si nabaviš drgače, edino kar pomaga je če ima 2 anteni pa še te morš zamenjat za tiste pol meterske pa bo lovilo še sosedom :D

pepe123 ::

in kje se te antene kupjo pa za tako ceno normalno... kako imate pa vi zrihtanu ker ruter ... pol ni važnukrega mam sam antene.....

trnvpeti ::

to ne bo cisto drzalo
seveda je odvisno tudi od routerja
kolk ma rama,kolk ma cpu moci (za koliko uporabnikov bo namenjen), kako ima razporejene antene
seveda bos z boljso anteno se to nadgradil

kupi od tplinka 3600 model

http://funtech.si/si/vsi-oddelki/mrezna... 58eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

pepe123 ::

in kaj unadva nista dost dobra al kaj jst rabm samu domet ...

trnvpeti ::

domet pri 3600 bo boljsi kot pri onih dveh
tudi standard je drugacen(N300)

lahko pa kupis samo boljso anteno, pa zamenjas(ce se da zamenjat)

in ce bos zadovoljen, bo ok
ce ne bos, bos kupil drug router (wdr3600 ali pa katerega koli drugega)

in bos spet sprobal
in ce ne bo bolje, bos klel (ampak tretjega ne bos kupil)

ampak bos imel dva routerja, pa bos lahko naredil bridge

pepe123 ::

ja saj vem sam nism tako neumen da bi zapravljal denar če mi nebi delu bi ga prodau ....

trnvpeti ::

pol pa kupi 3600 pa ne kompliciraj
ce ti pa se kdo da kaksen predlog, pa obrazlozi, da bos dobil vec za isto ali manj denarja, pa ce te preprica, pa upostevaj

pa tudi se ostale nasvete si dobil

pepe123 ::

hvala vseeno ... sami tudi ta ruter uporabljate ??

trnvpeti ::

ne rabis vikat
sam ne , uporabljam drugega
sem pa postavil tocno tega 3600, pa tudi ce 1043,9xx,8xx,7xx pa so vsi ok
pa 3600 deluje bolje od ostalih omenjenih

ce pa mislis, da ti bo nekdo tocno povedal kateri router za tvoj primer(kje mas stene, kolk debele,kaksna razporeditev, kje so clienti,...) se pa motis
se bos pa moral tudi sam potrudit

pepe123 ::

ja saj se trudim ampak nespoznam se toliko na to zato raj uprasam ... pa se da kje ceneje dobit ta ruter al samo na tistem linku.. za zide pa to sem povedal d bi vedl kakš približn je primer..

hojnikb ::

z tplinkom nimaš kej zgrešit. Poflešaš še custom fw (ddwrt,openwrt) in maš bomba router...
Čeprav za boljši doseg bo treba menjat tudi napravce na drugi strani ;)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

tole za z zidi nisi nic pomagal
za kje ceneje ti ne morem povedati
ce zelis ceneje, gres nizje, 1043,9xx,8xx,7xx

ce gledas, ali 1043 ali 3600, pol vzami 3600
aha, ti si na 741

pol si probaj sposodit anteno, ce ti bo kaj popravilo

pol posodobi fw, mogoce to malo pomaga

najbolj pomaga pa druga lokacija

spet odvisno, kolk clientov, kaksne kartice na client strani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

pepe123 ::

ja nemorem ker je tku ugrajenu zoprnu k mamo telemach pa un kabl pa ni druge k d je tam kjer je una kišta za internet pa telefon pol pa povezan ruter pa to ..osnovni paket... za zidove sem omenil kre sem prej gledov druga uprasanja pa sm koperu od njih :)

trnvpeti ::

lej, dela ti ne
kupis 3600 in ce bo delal samo 3600 pac si vesel, in prodas 741

ce ne dela, bos tezko dobil se kaj boljsega za normalno ceno(vidim da gledas na ceno), pa da ti bo delalo ok

tretja varianta ti pa je se en 741 za kolk, 20eur, pa naredis bridge

pepe123 ::

ja sam so pol pounu kablu po bajti hahah ne saj bom tistega se mi zdi uredu. ti vrjamm ne besedo

trnvpeti ::

wifi bridge

pepe123 ::

ja dva ruterja priklučiš in eto... in kom ima ta ruter 3600 dometa priblizno

trnvpeti ::

v tvojem primeru se chuck ne bi vedel
bos ti povedal ce bos nabavil

pepe123 ::

bomo bomo uredi fredi hahah

Tomaz ::

Mislim da imas problem z routerjem ce ti nese samo 10m, drugace pa vsak router je dober, samo da je najcenejsi in da je dobro nastavljen.

cordoba ::

Poglej najprej v nastavitve, da zvišaš moč signala. Lahko imaš na nizko naštimano.

ToniT ::

Kaj pa če bi najprej probal zamenjati kanal na routerju. Recimo na kanal 1 ali 6 ali 11 (enega od teh treh) in potem poročaj.

kmetek ::

poglej tole mrcino z 1TB diskom.

Western Digital My Net N900 Central 1TB

tadejbb ::

Js sm mel podoben problem z linksys e3200, mi ni pokrival celotne hiše (180m2 bivalnega na nadstropje+ debelejše stene). Po mal branih opisih in zmogljivostih različnih ruterjev, sem dobil na probo asus RT-N66U, in je pokril 95% hiše, zmeraj imaš neki blind spot, to pa rešis z ponavljalci ki jih vkolpiš v vtičnico, kateri ti sprejeme obstoječi wifi ga ojača in posreduje naprej.

Ruter nekoliko višje vrednosti, sam ga uporabljam tudi za wifi prenos filmov z ruterja na tv.

Če ti to kej pomaga

atubic ::

imam probleme z ruterjem tp-link in sicer, ko se povežem na internet mi nekako normalno deluje dokler ne sem na eni strani, ko pa odprem novo ali kliknem link za drgo stran se mi večinoma pojavi obvestilo preverite internetno povezavo.... Potem naredim na povezavi disonnect in ponovno connect in spet deluje če imam srečo mi včasih drži povezavo do 10-15 minut da ne rabim reconnectat. Večinoma mi skoraj vsakokokrat ko ob kliku ali po parih klikih na določeni strani vrze ven. Na ikoni za wifi povezavo kaze normalno da je povezano nobenega znaka za napako.
Probal sam že isklop požarnega, antivirusa(avg), nadgradnja ruterja.... toda še zmeraj isto. Na telefonu mi povezavo drži normalno ne prekinja na prenosniku pa težave in to na dveh ista napaka... (acer-compaq)

ali bi kdo vedel kaj bi lahko bilo narobe..., da ni do win7 ker ni orginal ???

lp.

D3m ::

Kateri TP-link je?
|HP EliteBook|R5 6650U|

atubic ::

tl-wr841nd ver5.3

Han ::

Če imaš še originalni firmware, naloži DD-WRT.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4124 125 126 127 )

Oddelek: Kaj kupiti
63201191647 (79) Vesoljc
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813167069 (31962) hojnikb
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213148 (5887) AC_DC
»

Kateri ruter?

Oddelek: Pomoč in nasveti
122993 (2505) RuskiSnajper

Več podobnih tem