» »

Parfumi/toaletne vode

Parfumi/toaletne vode

RejZoR ::

Tole ni glih moje področje, zato bi prosil, če mi kdo zna razložit v čem je fora, da imajo dišave za ženske vedno opcijo ali parfum ali toaletna voda (celo za npr isto dišavo), za moške pa so samo toaletne vode čez celotni range dišav? Vem da je razlika v času delovanja, kar je tud razlog zakaj sprašujem. Toaltene vode izgubijo efekt po praktično 2-3 urah, parfumi pa lahko držijo precej precej dlje.
V čem je torej fora? Se smatra, da moški na seb ne smemo imet dišave po tem času al je kje drugje catch?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Vajenc ::

imo je fora v tradiciji poimenovanja. Parfum za ženske, kolonska pa za moške. Tudi kakšna kolonska se namreč voha več kot 3 ure.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

RejZoR ::

Si ziher? Tud kako naj človek ve katera drži več če taka obstaja tud med toaletnimi vodami? Zdele imam dve, ki imata sicer ful prijeten in nevpadljiv vonj, ampak izgubita efekt kot sem napisal. In to mi je mal tečno, ker je tko kot bi čez ramo vrgel mal vode, tko za dober občutek, pravega efekta pa ni na daljši rok.
Nočem pa da bi dišal po nečem kot spužva prepojena z dišavo, tisto je pomoje itaq večini odbijajoče. Samo iščem nekaj blagega, ki pa drži na daljši rok.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mercier ::

Predvidevam, da je fora v denarju, ki so ga pripravljeni odštet eni in drugi. Razlika je v času in denarju.

mailer ::

Mogoče lacoste, mislim da so ga imeli v svetlo zelenih stekleničkah. Na voljo 2 ali 3 velikosti, lahek poletni vonj. Gledal v milerju kakšni 2 leti nazaj.

ZaLoMaT ::

The differences among these are the amount of essential oils in the fragrance. The most potent type of fragrance that you can buy is the straight perfume. Next would be Eau de Parfum, then Eau de Toilette, and finally Eau de Cologne. The higher the percentage of essential oils the longer your fragrance will last, and the less you need to apply.

Tester: Testers are an excellent way to purchase a perfume or a cologne at a discount rate, without compromising on the quality. Testers are made by the manufacturer to help promote their fragrances. They usually come in a plain box and may have "Tester" somewhere on the bottle. They are not used. Testers contain the original quantity mentioned on the bottle.
Perfume (Parfum): It is the strongest fragrance available, consists of a 15-30% concentration of perfume essence. This means that not only do you need to use less, but also that the fragrance lasts longer, typically for up to 6 hours, depending on skin type.
Eau De Parfum (EDP): It is lighter than Perfume, with an 8-15% concentration, but still has long lasting characteristics, from 3 to 5 hours. It is less expensive than pure perfume.
Eau De Toilette (EDT): It is lighter than EDP, with a 4-8% concentration of the essence. It usually lasts for 2 to 4 hours.
Eau De Cologne (EDC): It is lighter than EDT, often referred to just as Cologne and has the greatest dilution of fragrances with a 3-5% concentration of perfume essence. It usually lasts for 2 hours.

@eBay

jype ::

Če se redno umivaš in nimaš zdravstvenih težav tega ne potrebuješ.

http://chnm.gmu.edu/sidelights/who-inve...

RejZoR ::

Trenutno sem imel Blue od Antonio Banderas. Tak ful lahkoten vonj, ki mi je bil precej všeč, sam res ne drži dolgo. Drugi je bil od Davida Beckhama, mal bolj intenziven vonj od Blue ampak isto ne drži dolgo. Frend mi je kazal ene od D&G če se prav spomnim, ki je držal res noro dolgo. Nimam pojma kaj je bilo, vonj je bil sicer mal bolj intenziven ampak mi je majca dišala še 3 dni pa čeprav sem jo nosil samo tisti dan, pol en dan vmes je nisem nosil in tretji dan sem jo imel samo za doma. Pa je še kar dišala. Sicer rahlo manj ampak Blue bi recimo že povsem izginil po tolk dolgem času. Ga moram vprašat kaj točno je bilo...

@ZaLoMaT
Sej definicija mi je dokaj znana, ko mi je enkrat v drogeriji prodajalka razložila, ko sem kupoval za darilo, ampak fora je da parfuma in eae de parfume za moške enostavno ne najdeš. Nikjer.

Pejt recimo za foro na Mimovrste. Pod toaletne vode ti da na voljo kategoriji za moške in ženske. Pri parfumih pa moške kategorije sploh ni. Enako pri drugih straneh. Izbereš kategorijo dišave za moške in vse kar najdeš je eau de toilette. In to je to.

@jype
To ni čist res. Vem zgodovino dišav in zakaj so jih francozi naredili ampak eno je, da nekaj prikrivaš, drugo pa da nekaj poudarjaš. Če mal dišiš po nečem to imo ni nič slabega al pa da bi bil zarad tega kaj manj deca. Če je men prijetno, da punce rahlo dišijo sklepam, da velja tud obratno. Pretiravat itaq nimam namena ker to tud men ni všeč pri drugih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

jype ::

RejZoR> Če mal dišiš po nečem to imo ni nič slabega al pa da bi bil zarad tega kaj manj deca.

Tega tudi ne pravim - pravim le, da po tem ni potrebe (tako kot po nobenem drugem modnem dodatku). Kaj kdo izbere, je seveda njegova odločitev.

para! ::

Sej, vecine stvari, za katerimi se zenemo, prav nihce ne rabi :>

A smo rabl edu link za tole?
Death before dishonor!

Vajenc ::

para! je izjavil:

Sej, vecine stvari, za katerimi se zenemo, prav nihce ne rabi :>

Nujno rabimo le preživeti. Vprašanje, če bi ljudje sploh prešli jamsko fazo, če se ne bi gnali za stvarmi, ki jih ne potrebujemo nujno. Esence v parfumih so za večino ljudi prijetne na voh. Če se nedišeč slabše počutiš, potem parfum potrebuješ, ne glede na stereotip o "pravem zdravem muoškem vonju". Poznam npr. veliko ljudi, pri katerih ne moreš falit z darilom parfuma. Jaz pa imam še iz časov srednje šole napol prazno flaško CK One nekje v kopalniški omarici :)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Meni ni preveč všeč "pravi moški vonj", vsekakor se pa ne branim "pravega ženskega". Dekle ima ravno obratne težave.

No, razen v posebnih primerih.

urosz ::

jype nisi ti nekje napisal, da se trudiš biti neurejen? potem ti res nisi prava oseba za delit nasvete v tej temi.
to, da ni potrebe po parfumu je sicer res, ampak tudi ni potrebe na primer po tem, da maš ti bicikl, ker itak lahko okoli hodiš peš. a razumeš?

nazaj na temo.. a ni toaletna bolj namenjena za vsakdanjo uporabo? kao da si jo vsak dan lahko naneseš, parfumi pa so vseeno bolj za posebne priložnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosz ()

RejZoR ::

Jah, toaletne lahko menjaš v istem dnevu, ker izgubijo efekt, če pa boš mešal parfume pa bo ratala katastrofa... verjetno samo iz tega stališča.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tt2advanced ::

RejZoR je izjavil:


V čem je torej fora? Se smatra, da moški na seb ne smemo imet dišavav

kontra - moški bi mogu vedno met parfum, toaletno vodo na seb, pa ne kr vsako dišavo - ceneno, ampak kej kvalitetnga k tekom dneva lepo porazgubi intenzivnost in se zlije z njegovim karakterjem in vonjem, tko da dost probavanja različnih dišav, da na koncu pridš do tistega kar teb osebno najbolj paše, ne pa da se siliš z nečem kar je trendy in si kupš tisto dišavo k jo majo zdele vsi, kej nouga in na teb sploh ne paše in posledično smrdiš drugim, se pa sčasoma najde par preverjenih preferiranih variant dišav, ki jih morš met, različnih, tudi za vsak letni čas posebi..:D pa srečno experimentiranje - če šele začenjaš s tem njami zadevam..
What Else Is There?

Zgodovina sprememb…

tt2advanced ::

pa razne parfumske vodice v stilu beckam, lacoste niso vredne počenega groša..lahko se kopaš v njih pa ni efekta
What Else Is There?

jype ::

urosz> a razumeš?

Razumem!

tt2advanced> moški bi mogu vedno met parfum, toaletno vodo na seb, pa ne kr vsako dišavo

Aha. A ženska pa kozmodisk?

tt2advanced ::

jype je izjavil:



Aha. A ženska pa kozmodisk?

ne! ženska bi mogla pa "smrdet" po kvalitetnem single malt-u pa cigarah :Pupside down world
What Else Is There?

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

tt2advance, kva misliš da zate rabim parum al kaj? Ti pa si za štose...:D
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

jype ::

tt2advanced> ne! ženska bi mogla pa "smrdet" po kvalitetnem bourbonu pa cigarah :Pupside down world

Sem ravno razmišljal o tem, kako absurdna je uporaba nežnih dišav pri kadilcih.

Ne, ženska mora dehtet po septemberski bohinjski rosi, lasje rahlo plapolajoči v vetru, prsi pa se morajo pozibavat v ritmu hoje, ko gola in z dvignjenimi rokami sredi travnika vsrkava energijo vesolja.

Vse ostalo je fake.

tt2advanced ::

jype je izjavil:

tt2advanced>
Ne, ženska mora dehtet po septemberski bohinjski rosi, lasje rahlo plapolajoči v vetru, prsi pa se morajo pozibavat v ritmu hoje, ko gola in z dvignjenimi rokami sredi travnika vsrkava energijo vesolja.

prezakomplicirana predstava - vsaj men, o prešvicani in skuštrani ženski brez modrca, ki med kravjimi dreki leži na zažgani in potlačeni bohinjski travi in ponesreči drži se roke v zrak, da kaže širnem vesolju, da se ni že en mesec pobrila.. težka je vm k ste bolj v sožitju z naravo.. kemija je zakon:D
What Else Is There?

energetik ::

jype je izjavil:

Ne, ženska mora dehtet po septemberski bohinjski rosi, lasje rahlo plapolajoči v vetru, prsi pa se morajo pozibavat v ritmu hoje, ko gola in z dvignjenimi rokami sredi travnika vsrkava energijo vesolja.
Ni slab opis. :P

Double_J ::

Drgač sem pa dobil enga za rojstni dan, samo nimam kej počet s tem...
Dve šivanki...

Bull13 ::

lp vsem skupaj......
Mene pa zanima kje bi lahko kupil pr nas v kteri prodajalni, da imajo res 100% originalen acqua di gio od Armanija al pa od CHANEL Allure SPORT?...na spletu sem gledal, kako izgleda original in ponaredek flaška in embalaža....da ne bom pol hodil brezveze... Eno parfumerijo mi navedite v LJ, da majo res preverjeno dobro robo.......če že plačam naj bo kvaliteta

Enkrat sem imel slabo izkušnjo, ko sem kupoval L'Eau d'Issey Pour Homme ISSEY MIYAKE v eni od Celjskih parfumerij, ko sem ga vonjal tam v parfumeriji iz tistega testerja flaške 125 ml, ki ni za prodajo in se našprical z njim in potem odšel, se mi je zdelo da je velik boljše oz. res fenomenalno in lepše dišal kot pa tist, ko sem ga kupil naslednji dan in se potem našprical z njim........ resnično se mi zdi da ni isto.....pa tud ko sem nos primaknil zraven tiste dozirne šobe na testerju in pol doma na kupljenem ni isto.... .un tester ko je bil za probo je resnično boljše dišal.....

Morda se pa motim..ampak mislim da parfumi 100% originalni ne priromajo v vsak pajzlc z parfumi pr nas....

ZA vsak odgovor se vam vnaprej najlepše zahvaljujem....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bull13 ()

Vajenc ::

Že večkrat sem slišal, da se splača kupiti testesrje, ker naj bi bili kvalitetnejši in ceneje.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Bull13 ::

Hvala za odgovor. Če kdo ve kje bi se dalo kupit pr nas te testerje v 50 ml al pa 100 ml embalaži naj prosim napiše...

lp

BCSman ::

Kaj je motorola moto g med toaletnimi vodicami? Torej eno dobro dišečo za malo denarja. Ne da se mi preveč časa zgubljat s tem. Sem šel v hoferju mimo polic s parfumi pa že neka Masculine style je dokaj uredu za 7eur. Tam do 20eur bi dal za neko, ki je res dobra, če ima kdo izkušnje s tem. Ne sme biti preveč uglajen vonj, ampak bolj mladostniški. Axe preveč smrdijo.

igor0203 ::

Bull13 je izjavil:

Hvala za odgovor. Če kdo ve kje bi se dalo kupit pr nas te testerje v 50 ml al pa 100 ml embalaži naj prosim napiše...

lp


Poglej na Notino ali pa Spletični

mihecz ::

Če v tehle dobrih sedmih letih ni našel, potem tudi zdaj ne bo... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri (moški) deodorant (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7310130 (5814) IL_DIAVOLO
»

moski parfumi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8616845 (10078) schrack
»

Oprte pisarne so v modi ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6510646 (7780) borisk
»

top moški parfumi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10230621 (17375) leiito
»

Izbira Parfuma!!

Oddelek: Loža
352810 (2348) BigWhale

Več podobnih tem