» »

Prenos particije na nov disk

Prenos particije na nov disk

markic222 ::

Zdravo.

Najprej da opišem situacijo. Imam 2 TB velik disk na katerem imam particijo veliko 100GB in na njej je ištaliran Windows ter ostali ključni programi. Sedaj sem si nabavil SSD disk in me zanima, če lahko kako vse te zadeve prekopiram na SSD, da mi ni potrebno še enkrat inštalirati sistema ter ostalih programov. Vem, da preprosto kopiranje ne pride v poštev, me pa zanima če je kakšna možnost, da se naredi image te particije in potem na kaki postopek to prenese na SSD. Ali pač kaki drugi način?

Lep pozdrav.

Marko

axee ::

Obstaja veliko rešitev, Acronis WD Edition je eden, sam za to uporablam Macrium Reflect Free, sicer namenjen backupiranju, ampak preprosto backupiram v image, potem pa restore-am na nov disk. Predlagam da uporabiš Acronis WD, to je okrnjena free verzija namenjena točno temu, kar potrebuješ.

fosil ::

Orodij ogromno.
Ampak pri prehodu iz klasike na SSD je priporočljiva nova instalacija.
Tako je!

markic222 ::

Hvala obema. Imam veliko programov in nastavitev v windowsih, ki jih potrebujem za delo, tako da bi mi inštalacije in delo v programih vzelo kar nekaj dni. Hm... bom še malo pogooglal kako je z prehodim iz navadnega na ssd.

Hvala.

Marko.

solatko ::

axee - Če nimaš wd diska, ne dela.
Vzemi Minitool Partition wizard in prekopiraj particijo, označi jo kot aktivno. Pri zagonu boš potreboval medij s katerega si inštaliral, pri zagonu s tega medija daš na recovery in v parih minutah imaš sistem poštiman.

http://www.partitionwizard.com/free-par...
Delo krepa človeka

axee ::

Partition wizared, Easus partition master, itd.

Sem pa že uporabljal Acronis WD pa mislim da ni blo problema z diski, ampak se ne spomnem točno..

solatko ::

Vsaj en disk mora biti wd-jev, sicer ne najde nobenega diska.
Delo krepa človeka

axee ::

No potem pa bo to najbrž to :)

BorutK-73 ::

fosil je izjavil:

pri prehodu iz klasike na SSD je priporočljiva nova instalacija.


Tudi jaz ti priporočam fresh install

edit: preden začneš z inštalacijo windows-ev, v BiOS-u vklopi AHCI.
and Welcome to the Future markic

Zgodovina sprememb…

markic222 ::

BorutK-73 je izjavil:

fosil je izjavil:

pri prehodu iz klasike na SSD je priporočljiva nova instalacija.


Tudi jaz ti priporočam fresh install

edit: preden začneš z inštalacijo windows-ev, v BiOS-u vklopi AHCI.
and Welcome to the Future markic



Jao... Ja glede na to da si me že drugi opozoril na to, je zgleda da to res priporočljivo. Namesto da bi dva mesca nazaj, ko sem nakupoval komponente za računalnik že takrat vzel SSD-ja in sedaj ne bi mel teh težav:8). Upam da bo razlika v delovanju res očitna med HDD in SSD :D.

axee ::

Če ne bo, si nekaj ZELOOOOO zasral :P

solatko ::

Frišna inštalacija je bila več ali manj obvezna pri XP, od Viste naprej, je to larifari. Sistem se delno čisti sam, malo mu pomagaš in je po 2+ letih, še vedno odziven, kot na začetku, ko si imel gor vse programe, ki jih rabiš.

Ti samo naredi kopijo particije in sistem bo oživel, zaradi hitrejših prenosov iz SSD-ja. Pazi samo to, da boš defragmantiranje v sistemu ugasnil. Vse ostalo bi moralo delat bp.
Delo krepa človeka

matobeli ::

Pri inteleovem SSDju sem zraven dobil free migracijski software, sicer ga nisem sprobal, ampak naj bi naredil ravno to. Celo oglaševan je bil kot nek "easy transfer" ali kaj takega. Iz stare particije naj bi prenesel "image" na novi SSD

Mogoče je bilo kaj takega zraven tudi pri Samsungih, se pa ne spomnim, ker itak grejo vsi na novo.

Ni pa danes noben baubau menjat ohranjat sistem. Sem menjal vse komponente razen SSDja in moja win 8 čist lepo laufa kot že prej (no, nekaj bolje).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310984 (8883) Machete
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621233 (13942) MrStein
»

Pocasen SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
453861 (2723) AgiZ
»

Kloniranje diska

Oddelek: Programska oprema
212759 (2025) opeter
»

Prenos Win7 na nov disk

Oddelek: Operacijski sistemi
141971 (1680) kuglvinkl

Več podobnih tem