» »

Kaj piti/jesti pri daljšem fizičnem naporu?

Kaj piti/jesti pri daljšem fizičnem naporu?

1
2
»

shadeX ::

Premal kondicije imaš, 3 ure zdržijo otroci na ulici ko se ganjajo sem in tja s kolesom..


Filozofiraš človek.

3 ure niti ni tako malo. Je pa odvisno kako intenzivno on goni in kam ( ravno, ali hrib ). Meni kondicije niti ne manjka, ampak 2 uri non stop v strm klanec me pa zjebe ( s povprečno hitrostjo do 10kmh ).

Tudi odvisno kolikorat na teden po 3 ure kolesari in tega ni povedal. Na primer vsak dan po 3 ure ni malo. Koliko pa je zate meja? 10 ur na dan?

Eureka ::

S takimi porabami energije pri kolesarjenju bi bilo hujšanje mačji kašelj, vsak dan 2 uri bicikliranja pa bi bili vsi trlice :)
For some, it's drugs. For some, it's gambling. For many of us, it's food.

kitewing ::

blackbfm je izjavil:

Premal kondicije imaš, 3 ure zdržijo otroci na ulici ko se ganjajo sem in tja s kolesom..ena sladka pijača vmes bi ti morala dat dovolj energije.

Filozofiranje s hrano in proteini je odveč..mislim kakšni nasveti, vsake 10 min daj nehaj..če je lep vreme grem jz usput do ljubljanje pa mal okoli brez kakršnekoli zaloge včasih celo brez vode, z matkinim kolesom ..cca 40-50km :))


Si vse povedal....z matkinim kolesom... Z matkinim kolesom se lahko prepeljuješ tudi po 5h v intenzivnosti regeneracije in res ne boš veliko utrujen in niti ne boš rabil veliko tekočin niti hrane. Če pa boš vozil v območjih 3,4,ali še v določenih trenutkih višje, te bo pa hitro zmanjkalo.

Greva vozit 1h na anaerobnem pragu? Boš videl kako bo 1 bidon malo. Frutabela? ja z veseljem, a lahko dve?

Malo si preberi o kolesarskem treningu, športni prehrani in hidraciji. Naslednji teden izide knjiga http://www.kavas-miran.com/blog/55-pred...

blackbfm ::

ja izjemoma vzamem matkino kolo, pa mi je smešno ko se neki kvazi športniki z opremo za dva jurja, založeni s proteini in vsem shitloadom me spravijo prehitevat pa jim ne rata ali pa komaj:)) ja imaš tut take ki šopajo 2x bolj, ampak pri takih vidiš da niso rekreativci ampak mal bolj pro.. ogromno folka si pa mal preveč domišlja pol pa komplicirajo z nekimi dietami, energijskimi tablicami pa isostarji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

petzup ::

Kako vam rata tako dolgo gonit meni ne rata več ko kakšni dve uri, sem čisto fertik po tem, je res da sem v kolesarstvu bol nov ampak vseeno? Prej se pošteno najem slab liter vode mam pri sebi in še vmes spijem, ko sem žejen. Ko pa neham pa me boli vse od riti do pete, cel spodnji del..

GGGGG ::

Prej se pošteno najem


Tole je napaka. Sploh, če ješ stvari, ki so težje prebavljive in ti dlje ostanejo v želodcu (mlečni izdelki, meso...). Pred intenzivnim treningom se ne je oz. se poje malo lahko prebavljive hrane (kakšen kos sladkega sadja).

kixs ::

blackbfm:
ne prehitro sodit drugih... js imam komplet "bojno" opremo za kolo in vse skupaj kar precej drago. Se pa zgodi, zadnja leta kar pogosto, da enostavno nimam casa gonit in je tako kondicija na psu. Pa to ne pomeni, da si nekaj domisljam. Kolesarim pa samo gorsko in tam je kondicija se kako pomembna. Srecam pa samo cestake na cesti na en hrib (precej popularen pri nas), naprej potem pelje gozdna pot. Seveda me cestaki sibajo levo in desno (tako receno). Na gozdni poti potem ni vec nobenega...

petzup:
ko bos tako sel 2-3x tedensko, te po enem mesecu ne bo nic vec bolelo.

keber ::

kitewing je izjavil:

Greva vozit 1h na anaerobnem pragu? Boš videl kako bo 1 bidon malo. Frutabela? ja z veseljem, a lahko dve?

Za moja leta je utrip nad 150 po nekih tabelah iz wikipedije že anaerobna vadba. Na zadnjem kolesarjenju mi je bil ta utrip povprečje. Pa vseeno nisem rabil vsake 15 minut ene frutabele pojest. Človeško telo, če je vsaj malo natrenirano, zdrži pogosto precej več kot pa piše v teoretičnih knjigah.

kitewing ::

Max teoretični utrip se izračuna 220-leta. Večina ljudi ima tudi tak pulz ne pa vsi. Verjetno si tudi teoretičnega narobe izračunal?
Za merjenje kondicije je pomemben jutranji pulz v mirovanju. Iz tega se lahko razbere napredek v kondiciji in tudi morebitno pretreniranost.

keber ::

kitewing je izjavil:

Max teoretični utrip se izračuna 220-leta. Večina ljudi ima tudi tak pulz ne pa vsi. Verjetno si tudi teoretičnega narobe izračunal?
Za merjenje kondicije je pomemben jutranji pulz v mirovanju. Iz tega se lahko razbere napredek v kondiciji in tudi morebitno pretreniranost.

Nič nisem narobe izračunal. Jaz sem si zmeril že utrip, ki je bil 7 večji od max za moja leta (pa se nisem pretirano teral, pač šprint na 100 m). Sem pa skoraj siguren, da sem imel pulz že okoli 15 preko max "možnega".
Glede napredka v kondiciji pa komot rečem, da mi je v zadnjih 2 letih kondicija šla gor nekajkrat, jutranji pulz (ki sem ga meril zaradi povišanega pritiska), pa le nekaj utripov navzdol (in ga imam še vedno višjega kot pa večina zavaljenih doma sedečih v mojih letih). Pa nisem noben medicinski fenomen, le nisem sedeči državljan, na katere se računa teoretična povprečja. V športu so namreč nihanja glede srca mnogo večja kot nam teorije predstavljajo.

GGGGG ::

3000 BPM pulza si imel?

Aja, narobe sem prebral. Sem mislil, da si napisal 15x večji.

Tisti max pulz v resnici ni dejanski zgornji limit, ampak maksimalni "varni" pulz. Noben problem ni presežt tega pulza, ni pa najbolj zdravo držati srca na tem tempu redno in dlje časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

keber ::

GGGGG je izjavil:


Tisti max pulz v resnici ni dejanski zgornji limit, ampak maksimalni "varni" pulz. Noben problem ni presežt tega pulza, ni pa najbolj zdravo držati srca na tem tempu redno in dlje časa.

Saj ga niti ne moreš, če nisi ravno vrhunski atlet, ker boš hitro skupaj padel od utrujenosti. Je pa za hitrejše izboljšanje kondicije fajn občasno usekat zelo visok pulz (če seveda nisi kak srčni bolnik).

tt2advanced ::

blackbfm je izjavil:

energijskimi tablicami pa isostarji

enkrat priporočam vožnjo do npr. Umaga POLETI, k ti ob 10h zjuri začne pr Senožečah u klanc kurt glavo in ne veš al te bo toplotni udar al boš preživu, pa probi z vodo do naslednje črpalke, pol pa na naslednji črpalki probi z izostarjem - dela čudeže po ene 2urah in ostalih 3h k ti še ostanejo na biciklu čez Kras-Primorsko verjem.

jype ::

Katerikoli izotonik bo precej bolj učinkovit pri hidraciji kot navadna voda iz pipe. Če greš v rovte, kjer ni bencinskih servisov, maš v žepu komot praške, ki jih vsuješ v studenčnico, pa je precej bolje kot brez.

Invictus ::

petzup je izjavil:

Kako vam rata tako dolgo gonit meni ne rata več ko kakšni dve uri, sem čisto fertik po tem, je res da sem v kolesarstvu bol nov ampak vseeno? Prej se pošteno najem slab liter vode mam pri sebi in še vmes spijem, ko sem žejen. Ko pa neham pa me boli vse od riti do pete, cel spodnji del..

Nimaš kondicije. 2 uri kolesarjenja, recimo na Jezerski mejni prehod in nazaj iz Kranja je ravno da se malo zmigaš. O.K. 2 uri in pol ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kitewing ::

keber je izjavil:

kitewing je izjavil:

Max teoretični utrip se izračuna 220-leta. Večina ljudi ima tudi tak pulz ne pa vsi. Verjetno si tudi teoretičnega narobe izračunal?
Za merjenje kondicije je pomemben jutranji pulz v mirovanju. Iz tega se lahko razbere napredek v kondiciji in tudi morebitno pretreniranost.

Nič nisem narobe izračunal. Jaz sem si zmeril že utrip, ki je bil 7 večji od max za moja leta (pa se nisem pretirano teral, pač šprint na 100 m). Sem pa skoraj siguren, da sem imel pulz že okoli 15 preko max "možnega".
Glede napredka v kondiciji pa komot rečem, da mi je v zadnjih 2 letih kondicija šla gor nekajkrat, jutranji pulz (ki sem ga meril zaradi povišanega pritiska), pa le nekaj utripov navzdol (in ga imam še vedno višjega kot pa večina zavaljenih doma sedečih v mojih letih). Pa nisem noben medicinski fenomen, le nisem sedeči državljan, na katere se računa teoretična povprečja. V športu so namreč nihanja glede srca mnogo večja kot nam teorije predstavljajo.


Nisi pretirano teral in si za 15 utripv presegel max pulz. Ja kakšne pa pišeš. Na anaeronem pragu si lako 1h... na max pulzu, oziroma 15 pulzov čez.... joj...Ok mogoče imaš slab pulzmeter. Kolega je imel en poceni pulzmeter, ki mu je kazal max 235. Ko je zamenjal pulzmeter za Polarja, pulz ne gre več čez 180. Pri teku na 100m težko dosežeš max pulz ker se srce pri tako kratki obremenitvi ne odzove tekoj, ampak z zamikom. Tudi laktat se ne poviša pri taki kratki obremenitvi.

keber ::

kitewing je izjavil:

keber je izjavil:


Nič nisem narobe izračunal. Jaz sem si zmeril že utrip, ki je bil 7 večji od max za moja leta (pa se nisem pretirano teral, pač šprint na 100 m). Sem pa skoraj siguren, da sem imel pulz že okoli 15 preko max "možnega".


Nisi pretirano teral in si za 15 utripv presegel max pulz. Ja kakšne pa pišeš.

Tega nisem napisal. Še enkrat preberi.
Sicer pa moj Ambit lahko samo vikaš, ni nek kitajski čangšlang za 40 evrov. In ja, pri šprintu na 100 metrov na intervalnem treningu je zelo visok pulz več kot zlahka dosegljiv. Samo terat je treba zadosti. Če ne verjameš, te povabim na recimo ŽAK, pa te v 20 minutah tako steram, da crkneš, pulz pa nabiješ na 200. Sam sebe boš pa verjetno težko, treba uporabiti palico brez korenčka.
Z laktati se pa itak ne ukvarjam, to je domena teoretičnega športa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keber ()

kitewing ::

Vrednost laktata se ti začne dvigovat oziroma postane nestabilen ko greš preko anaerobnega praga. Da se vrednost laktata čim prej zmanjša na koncu treninga kolesarji naredimo razpeljavo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Srčni utrip pri hoji/teku (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11921639 (6782) Twixz
»

Vprašanje za rekreativne tekače (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
677526 (5703) AnjaNja
»

Katere prigrizke vzeti s seboj pri kolesarjenju (daljše ture)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8213503 (10960) mr1two
»

afterburn effect (workout)

Oddelek: Loža
437937 (7049) _Enterprise_

Več podobnih tem