» »

Katere prigrizke vzeti s seboj pri kolesarjenju (daljše ture)?

Katere prigrizke vzeti s seboj pri kolesarjenju (daljše ture)?

«
1
2

urli ::

Imam specialko. Do zdaj so bile moje najdaljše ture okoli 50km in za to razdaljo se mi med vožnjo ni potrebno niti ustavljati, niti kaj jesti. S seboj imam 1l bidon Isostara (1 tableta) in mi zadostuje. Sedaj se odpravljam na malo daljšo vožnjo (nekaj čez 100km - proga dosti hribovita) in me zanima kaj mi priporočate, da vzame s seboj za prigrizek? Nekih "umetnih" zadev ne bi kupoval, je že Isostar dovolj. Razmišljam, da bi kupil kar par ploščic Frutabele (ali kaj podobnega), mogoče kak sendvič in to je to (poleg 1l bidona in še 0.5l)?

starboi ::

Bodo dovolj že banane, ker so vir energije in kalija .

Killermode ::

Frutabele so zakon.

banane so prevlke pa težk jih je tovorit brez da jih zmučkaš v žepih na kolesarski majici.

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

Jaz sem običajno vzel kak powergel. Najbrž ni nič kaj bolj "umeten" kot frutabela, je pa razmeroma praktičen za uporabo in se ni treba ustavljat. Vsebuje maltodekstrin in natrij.

videc ::

Frutabela je vseeno malo bolj naravna kot gel. :)
Gel bi jaz vzel s sabo, če bi bila tura >200km.
Za turo Žalec - Logarska dol. (cca. +150km) sem ponavadi na koncu, pod slapom, kupil eno ploščico (snikers, frutabela).
Tam za do 100km turo je dovolj frutabela ali pa snickers. Pa mislim, da je več kot ena že, skorajda, pretiravanje za 100km turo.
Vsaj po moje.

Invictus ::

Za malo več kot 100 km ne rabiš skoraj nič.

NAredi si malo bolj pocukrano vodo, pa bo zadeva v redu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

Tuki maš temo:
Kaj piti/jesti pri daljšem fizičnem naporu?

Invictus je izjavil:

Za malo več kot 100 km ne rabiš skoraj nič.

NAredi si malo bolj pocukrano vodo, pa bo zadeva v redu.
Kaj da ne rabiš, mene po cca. 1,5h ornk kolesarjenja zmanjka (=se začnem vleči, nobene energije več), če nimam s sabo prigrizka. Ponavadi je to energ. tablica.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

ce se mislis napolniti le s hidrati, vzami raje vrecko sladkorja s sabo:)
koliko casa pa predvidevas, da bo trajala ta tura? jaz vedno racunam, da bo moje telo potrebovalo vsake 3h en obrok (kar frutabela ni). mogoce bi ti priporocal kako beljakovinsko ploscico. v trgovini s sportno prehrano jih imas malo morje. vzames tako, ki ima tudi OH za energijo. minerale in vitamine pa pridobis z isostarjem:)

Invictus ::

energetik je izjavil:

Kaj da ne rabiš, mene po cca. 1,5h ornk kolesarjenja zmanjka (=se začnem vleči, nobene energije več), če nimam s sabo prigrizka. Ponavadi je to energ. tablica.

Pravzaprav ne rabim ... Vsak po svoje ...

Telo se pa marsičesa navadi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

oemdzi ::

Za malo več kot 100 km ne rabiš skoraj nič.

Ja za po ravnini s kakim klančkom kot je maraton mala Franja že, pridi ti odpeljat turo po malo bolj razgibanem terenu 100km brez hrane. Saj bi še šlo nekako, samo zakaj bi se mučil in naslednih nekaj dni okreval. Pa še ravninskih 100km, če jih glih ne oddirkaš v dobrih 2 urah rabiš vsaj nekaj pojesti.

Jaz si v vodo dam malo sirupa in malo soli, v majico&podsedežno 2-3 rogljičke in je to to, pa nisem neki dirkač oz. presežek v kolesarstvu. Če je pa kdo čisti začetnik je pa seveda bolje vzeti preveč hrane in pijače kot pa premalo.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Aston_11 ::

Kos kruha, na brevet sem vzel panin s pršutom in banane. Drugače kakšno banano v žep, se nič ne zmečka, še raje pa, kot napisano, kos kruha...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

mitja73 ::

Moja pravila:
- nekaj kar je majhno - frutabela ali kaj podobnega
- pazim na to da se ne stopi preveč v tej vročini in da ni preveč tečno za odpret med vožnjo
- okus mi mora bit sprejemljiv, ker najslabše je mučit se z nečim kar ti ni okusno. kruh ker v naporu kar težko dol.

Voda, voda, voda, poleti za v klanec rabiš vsaj 2l vode na uro.

DrYuri ::

No odvisno je tudi od tempa... Jaz za 50km ne potrebujem kaj dosti, mogoče 1 banano. Po mojih izkušnjah je potem 60-80 tista razdalja, kjer se začne poznati če nisi prej nič jedel med prvimi 50km. Ko ti začne noge jemat si že kar pozen za hrano. Fine so tiste sadne ploščice iz hoferja (mislim da je 1.5 eur za paket 5 ploščic. imajo veliko okusov), ki so zelo priročne za v žep. Tempo na teh daljših razdaljah je tak, da sem v spodnji coni 3 kar pri meni nanese dobrih 150bpm. Tako da če grem recimo 100km imam navado da pojem na vsakih 20-25 nekaj, recimo banano ali ploščico. Po potrebi proti koncu še kkšno več. Za pit pa približno 2 bidona na uro in pol (slab 1.5l isostar + voda). Je pa tako, da je zelo odvisno vse skupaj od kondicije in splošno od hrane, ki jo ješ. Ko sem prešaltal bolj na maščobno hrano namesto hidratov, je lažje zdržat brez hrane na kolesu. my 2 cents :)

Aston_11 ::

DrYuri je izjavil:

Ko sem prešaltal bolj na maščobno hrano namesto hidratov, je lažje zdržat brez hrane na kolesu. my 2 cents :)
Tudi res. Tudi če poješ kaj mastnega predenj greš na pot, se fajn pozna, ker nič ne rabiš. Jasno ne kaj takega, da se potem spahuje, kakšne čudne klobase recimo.

DrYuri ::

Pred daljšimi je meni super 2 jajci, sir, slanina in po želji lahko še ena majhna polnozrnata žemljica. Lahko kaj zelenjave za zravn. Super te naje in drži kar nekaj časa.

oemdzi ::

Aston_11 je izjavil:

DrYuri je izjavil:

Ko sem prešaltal bolj na maščobno hrano namesto hidratov, je lažje zdržat brez hrane na kolesu. my 2 cents :)
Tudi res. Tudi če poješ kaj mastnega predenj greš na pot, se fajn pozna, ker nič ne rabiš. Jasno ne kaj takega, da se potem spahuje, kakšne čudne klobase recimo.

Haha,pri spahovanju po klobasi je tudi dobro vedno nazaj pogledati, da kateremu na vzameš sapo :P
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Invictus ::

Drugače so trdo kuhana jajca idealna za obnovo energije po dolgotrajnem športu in vmes.

Sprobano na daljših turnih smučanjih ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mitja73 ::

Invictus je izjavil:

Drugače so trdo kuhana jajca idealna za obnovo energije po dolgotrajnem športu in vmes.

Sprobano na daljših turnih smučanjih ...


Če imaš postanke ja, pa še potem rabiš pol ure pavze. Za med furo pa niso lih.

STASI ::

Predvsem je pomembna hidracija, sploh pri takih temperaturah kot so ta teden. Se pa spomnim ko sem odpeljal furo po trasi maratona ALpe. Temperature so bile primerne današnjim. Takrat sem IIRC popil cca 5-6 litrov tekočine če ne več.

Kar se hrane tiče hrane pa jest na daljše fure tudi kak suh sadje (fige, marelice) pa kako ploščico, ki se ne stopi zaradi vročine. Če greš bolj na easy se raje kje ustavi in si privošči lažjo malico mogoče.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

DrYuri ::

Ja to tudi ni slabo, narediš 50km se ustaviš za 15 minut in kupiš nekaj v trgovini da ne rabiš s seboj tovorit. Potem pa gas naprej :)

keber ::

Zjutraj tri ali štiri jajca s šunko na mastnih ocvirkih (čimmanj kruha), pa drži cel dan. Na koncu pa potem res jest kaj bolj konkretnega, ne pa nekih banan in čokoladic.
Sicer pa če gre OP v soboto na maraton češenj (glede na opis že kaže tako), priporočam res veliko vode, pa čimmanj ali nič cukrane (kar razni isostarji so), saj bo resno vroče.

dasf ::

Za 100km je dovolj nekaj z OH, lahko frutabele, banane, kruh, suho sadje (ploščice iz hoferja so zakon)...
Za pijačo lahko načeloma vzameš samo vodo, pri 100 km naj še ne bi imel problemov z pomanjkanjem elektrolitov. Ali pa isostar mešan v bolj homeopatskem razmerju.

Beljakovinska hrana pred in med vožnjo ti ne bo dosti pomagala, brez dodatnih OH boš nekje po 1.5-2 urah brez energije (porabil ves glikogen).

šernk ::

Fine so tiste sadne ploščice iz hoferja (mislim da je 1.5 eur za paket 5 ploščic. imajo veliko okusov), ki so zelo priročne za v žep.


mi lahko kdo da sliko teh ploščic oz. še bolje kje se nahajajo v samem hoferju? Nazadnje sem iskal kaj pametnega pa sem našel samo neke ploščice z okusom banane, ki so bile v celoti spodaj oblite s čokolado. Na kolesu po dobri uri kolesarjenja je tista čokolada samo zato da si potem cel od nje. Drugega pa ne uspem najdit :(
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dasf ::

šernk je izjavil:

Fine so tiste sadne ploščice iz hoferja (mislim da je 1.5 eur za paket 5 ploščic. imajo veliko okusov), ki so zelo priročne za v žep.


mi lahko kdo da sliko teh ploščic oz. še bolje kje se nahajajo v samem hoferju? Nazadnje sem iskal kaj pametnega pa sem našel samo neke ploščice z okusom banane, ki so bile v celoti spodaj oblite s čokolado. Na kolesu po dobri uri kolesarjenja je tista čokolada samo zato da si potem cel od nje. Drugega pa ne uspem najdit :(


https://www.hofer.at/de/sortimente/neu-...

Pa še par drugih okusov imajo.

šernk ::

Hvala, da vsaj vem kaj iskat. Predvidevam da se nahajajo te zadeve bolj tam med sladkarijami?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

noraguta ::

Ja vse drugo te bolj utrudi z prebavljanjem kot pa ti da neposredno energije.

Pa še en paklc dextroze s seboj. Za panic mode. Kdaj se ti kaj naredi, človek pa z 98% skurjene baterije.

Pa še en paklc dextroze s seboj. Za panic mode. Kdaj se ti kaj naredi, človek pa z 98% skurjene baterije.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

sthep ::

En bidon isostarja, drugi voda in par frutrabel. Jej preden boš "lačen". Vodo in isostar mešaj po občutku. In ne kompliciraj preveč.

lopov ::

Odkar tlačijo v sladkarije glukozni sirup sem jih nehal kupovati (frutabele so, na žalost, tudi take ...) in si raje sam naredim prigrizke za na pot.
Ne delam manjših količin + ponavadi za 2 osebi, en pladenj je dovolj za 14 dni vsakodnevnih aktivnosti. Delam dve varianti in sicer prva z mletimi keksi (z navadnim sladkorjem), v katere vmešam mleto suho sadje (mendeljni, dateljni, rozine, razni oreščki), temno čokolado in stopljeno maslo (kar navadno, se mi še ni zgodilo da bi postal žarko). Če je pregosto dodam sok ožete pomarače. Druga varianta je, da namesto keksov uporabim v pomarančnem soku na hitro namočene ovsene kosmiče, ostalo je isto. Čez noč ohladim na sobni temperaturi, nato pa režem na kocke. Mogoče ni za konzumiranje med kolesarjenjem kar pa ne počneva, se lepo ustaviva in vzameva čas za prigrizek :)

urli ::

dasf je izjavil:

šernk je izjavil:

Fine so tiste sadne ploščice iz hoferja (mislim da je 1.5 eur za paket 5 ploščic. imajo veliko okusov), ki so zelo priročne za v žep.


mi lahko kdo da sliko teh ploščic oz. še bolje kje se nahajajo v samem hoferju? Nazadnje sem iskal kaj pametnega pa sem našel samo neke ploščice z okusom banane, ki so bile v celoti spodaj oblite s čokolado. Na kolesu po dobri uri kolesarjenja je tista čokolada samo zato da si potem cel od nje. Drugega pa ne uspem najdit :(


https://www.hofer.at/de/sortimente/neu-...

Pa še par drugih okusov imajo.


Super, hvala ti! Bom raje to kupil, ker frutabela bi se znala zaradi čokoladnega preliva hitro stopiti. Bom potem vzel te tablice, liter in pol pijače pred kolesarjejem pa se bom še najedel mastnih čevapčičev in mislim, da bi moral zdržat ;) Hvala vsem za nasvete.

energetik ::

Če se boš najedel mastnih čevapov/jajc s špehom/klobas, boš vesel če se ti bo samo rigalo in ne boš vsega vn vrgel za prvim ovinkom. Mislim kakšni nasveti.
To se je po turi, ko si že hidriran, umirjen. Ali pa več ur pred samo turo, ne pa tik pred njo.

Moj nasvet je ene 2h pred turo ornk porcija špagetov s paradižnikovo omako in naribanim sirom, potem med turo voda, isostar, sadne/slakorne tablice in nič mastnega.
Takoj po turi 3deci wheya, nato si greš počasi skuhat ornk obrok, lahko tudi čevape če pašejo. Po tem receptu boš zihr zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

sthep ::

Tako je, pred turo rabiš hidrate in ne mastno hrano.

mr1two ::

Sam delam med 250 in 400 km na teden, tako da ti dam iz prve roke:

  • Frutabela, z belim oblivom, ker se ne topi.

  • Generična ploščica iz kosmičev (brez čokolade, ker se topi) - so po 20c na kos v hoferju/šparu/lidlu

  • Banana ali dve - super zadeva

  • Mogoče kak snickers, če se ustaviš na kakšnem bencinskem servisu za dofilat vodo. Če ga boš fural s sabo boš imel gelčk 8-O. Je pa za razliko od frutabel in ploščic malo bolj "mesnat", ker ima tudi arašide. Super stvar, če si že lačen


Ješ na vsake pol ure ali MAX 45 minut, tako boš lahko celo pot odpeljal optimalno. Ko zmanjka goriva, potem se začnejo težave in ne gre več nikamor. Sproti, po malo.

Pijača - če si vajen isostarja, pij isostar. Ker je vroče, vrzi not še kak ščepec soli(ne boš je čutil, bo pa pripomogla k boljši hidraciji). Super je, če imaš že v pijači cuker, ker se hitro absorbira.

Če ti paše lahko karkoli od naštetega nadomestiš z recimo suhimi datlji, če so ti všeč, kosom riževega narastka v foliji ali kaj podobnega. Če se ustaviš v kakšni pekarni ob poti je tudi to fajn alternativa.

Predvsem te zanima, da:
- je sestavljen obrok iz OH (hitrih OH, ker rabiš boost, đabe je pojest nekaj kar se prebavlja 3 ure na 4 urnem rajdu)
- dobro potuje (vročina ni dobra za čokolado recimo)

Gele se jé na tekmah, ko nimaš časa glevit in žvečit. Optimizirani so za zelo hitro dostavo OH, in ko ga pritiskaš to res šteje. Na začetku dirke, ki je recimo ranga 2 uri jaz še vedno pojem banano. Zadnjo uro pa šopam gele :)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

DrYuri ::

Če jaz jem makarone pred kolesarjenjem ne gre nikamor pa še ne počutim se ta, da bi lahko dobro poganjal... Mastna hrana pri meni veliko dlje traja. To je pravzaprav nasvet, da moraš ugotoviti kaj tebi paše in kako telo reagira. Jaz hodim tudi na daljše triatlone in mi je super jest pečeno polento pred tekmo. Skuhaš polento, vržeš notri še malo slanine ali šunke, vržeš v protvanj in spečeš v pečici da se lepo zapeče. Narežeš na kocke in ješ pred fizično aktivnostjo. Dobro in hranljivo :) Pa še ta nasvet... Fajn je probavat razne gele in nove prigrizke na krajših treningih nikakor pa ne na tekmah, ker lahko ti ne naredi najbolje in je to lažje ugotovit 20km od doma kot 50.

urli ::

Turca uspela. Ni bilo ravno 100km :P ampak 79km. Sem na zemljevidu malo narobe ocenil, pa tudi ni bilo preveč hribovito, bolj ravninsko s položnejšimi vzponi tko da super za takšnega amaterja kot sem :)) Sadne ploščice iz Hoferja so se super obnesle. Navadnih ni bilo zato sem vzel bio in so res super okusa, nič čudnega, da sem ji pojedel kar 6 :D Če koda slučajno zanima, kupil sem tele (jagoda & banana so mi boljše)...



Zaribal sem edino pri pijači. 80% poti je bilo na soncu in me je pri 30C kar lepo žgalo. 1.5L je bilo definitivno premalo. Zadnjih 20km mi je pijače čisto zmanjalo, tko da sm domov prišel kar malo dehidriran :| Drugič bo potrebno vzeti vsaj 2L.

Še nekaj podatkov iz "ture"... Glede nato, da lansko leto nisem nič kolesaril, letos pa mogoče, če sem skupaj naredil že dobri 100km, bodo drugič kaj boljši :D Amaterček pač :P

Pa hvala vsm za nasvete ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

sthep ::

Glikogenske rezerve v misicah se lahko polnijo samo s hidrti. Gre za presezek kalorij sprotne porabe. In te rezerve se ponavadi polni dan ali dva pred tekmo, ce ne gre pa tudi par ur pred tekmo. bolje prej vec in na dan tekme dokaj normalno porcijo.Tako da je treba najprej to razjasnit kaj pomeni filanje rezerv. Zato cevapi ipd. odpade. Ko je to izpolnjeno se pa lahko igras in isces kaj ti bolj ustreza.

keber ::

^^ Preživeta dogma. Glikogenske rezerve so precej majhne, večinoma z OH filaš špeh okoli trebuha.
Jaz najbolje funkcioniram s tem kar sem napisal (jajca, osvirki, šunka, kruha skoraj nič). In enako mislim za 108 km ter 1200 višincev v jutrišnji vročini. Če bo kaj hrane zraven, bodo izključno proteinske ploščice in voda, veliko vode. Vsega tega čuvenega cukra telo pač ne rabi, vse kar je, da si še bolj žejen.

urli ::

Kje in katere proteinske ploščice pa kupuješ?

keber ::

Dolg cajt sem probaval, katere so najboljše, osebno so mi Hy-pro in Crisp-pro, kupujem pa jih v Maxximum Shop. Je pa to čisto stvar okusa, ponudnikov je ogromno, pa imajo jih že v vsaki malo večji trgovini in na Petrolih, le v specializiranih prodajalnah so precej cenejše. Smatram pa to samo kot dodatek oz. gorivo, nikakor pa ne neka užitkarska zadeva. Pa še tega ne pojem kaj dosti, ko enkrat prešaltaš na majhno porabo OH, nenadoma ne rabiš več nobenih čokoladic, samo še regeneracijo med dolgo turo oz. na koncu (takrat pa je itak treba kaj mesnega pojesti).

sthep ::

Glikogenske razlike so čisto dovolj velike. In razlika je če te zaradi hrane pobere 1h, 2h prekmal.
Z OH se večinoma res fila špeh, predvsem zato ker večina nima razčisščenih pojmov. In govoril sem samo o OH loadingu in ničemer drugem. Vsakodnevna prehrana s tem nima veliko veze.

Za celodnevne ture nižje, srednje intenzivnosti (pohodništvo), kot tudi večino vsakdanjih aktivnosti je prehrana z manj OH, zlasti manj cukra, in več maščob čisto ok.

@urli Virov beljakovin imaš kolikor hočeš. Ne vidim razloga za kupovanje teh ploščic. Škoda denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sthep ()

keber ::

Mislim, da tukaj ne govorimo o tekmovalnem specialkarstvu.

sthep ::

Sigurno ne. Samo boljše je imet razčiščene pojme, kot delat nekaj na pamet. In veliko rekreativcev dela to čisto narobe.

energetik ::

urli je izjavil:

Kje in katere proteinske ploščice pa kupuješ?
V DM imaš beljakovinske ploščice (piškotek ali banana) s cca. 30% beljakovin. Tudi cena ugodna.

keber ::

sthep je izjavil:

Sigurno ne. Samo boljše je imet razčiščene pojme, kot delat nekaj na pamet. In veliko rekreativcev dela to čisto narobe.

Seveda delajo narobe. Rekreativci namreč tega ne rabijo, saj se s OH filajo že tako ali tako prekomerno. Če samo pogledamo prvega v temi, naredil je slabih 80 km in (baje) 900 višincev. Ni to neka reč, za katero bi se moral par dni prej filat z makaroni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keber ()

keber ::

Pa še to, kateri so ti mnogi viri beljakovin, ki jih lahko vzameš iz kolesarskega ruzaka, pa da so preprosti za uporabo in niso beljakovinske ploščice - poleg pesti ali dve mandljev seveda?

noraguta ::

kolkr rabiš sprotno beljakovin zadostuje čist navaden sendvič. pa še oh je dost. dovolj dobro za TDF kot za janeza vsakdanjika. drug problem je če se skuriš. takrat ni druge kot cuker, da se privlečeš kolikor toliko na varno. maščobe in špeh gredo pa men predvsem pozimi, poleti pa bolj pusto meso(krava). pa na kolesu niti ni neke panike komot zaviješ vstran pa na bus. jeba je kaka turna smuka, kjer zna bit pobiranje iz pršiča povezano še z kopanjem smuči izpod snega huda jeba.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Robi :P ::

Hmm gledam temo in sem skos mislil, da je kilometrina 50 oz. 79 kolikor je OP naredil v enosmer in potem še povratek domov :D Sodeč po trackerju je 79km cela tura? Sam kolesarim hobijsko z osnovnim "gorcem" za cca 300€ in kar je tur 30km v eno smer oz 60km cela tura (mešan teren mal ravine mal hriba), vzamem sabo samo dobrega pol litra vode in ko pridem domov jem (količina odvisna od tega koliko sem lačen). Če grem na 50km turo v hrib potem vzamem še dodatnega pol litra isostarja in pa nekaj vode. Sodeč po tej temi jem in pijem dosti premalu na biciklu?

borut_p ::

se spomnim še iz kolesarskih časov ko sem se vozil na rakitno. sem enkrat 'vzel' prej tale gel, sem šel gor ko raketa, brez pa z veliko težavo. tako da za večje napore gel, sicer pa za bolj cestne verjetno kaj bolj naravnega, ki dlje traja v 'sistemu'. gel je 'čisti sladkor', ki ti v krvi deluje kratek čas

mitja73 ::

Robi :P je izjavil:

Hmm gledam temo in sem skos mislil, da je kilometrina 50 oz. 79 kolikor je OP naredil v enosmer in potem še povratek domov :D Sodeč po trackerju je 79km cela tura? Sam kolesarim hobijsko z osnovnim "gorcem" za cca 300€ in kar je tur 30km v eno smer oz 60km cela tura (mešan teren mal ravine mal hriba), vzamem sabo samo dobrega pol litra vode in ko pridem domov jem (količina odvisna od tega koliko sem lačen). Če grem na 50km turo v hrib potem vzamem še dodatnega pol litra isostarja in pa nekaj vode. Sodeč po tej temi jem in pijem dosti premalu na biciklu?


Jes dosti, pijes pa veliko premalo, ce je recmo na gorcu 60km dobri 2 uri, za to je pa pol litra dost premalo.

STASI ::

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

sthep ::

Za rekreativca in omenjene ture ne rabiš skrbet za beljakovine med kolesarjenjem. Je dovolj normalen obrok po turi. Če se ti ne da kuhat odpreš konzervo rib, si narediš jogurt + sadje, sendvič,...

Za v kolesarski ruzak si narediš mini sendviče, ne rabiš komplicirat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Beljakovine in ogljikovi hidrati (brez kemije! in ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715762 (14155) Lindir
»

Kaj piti/jesti pri daljšem fizičnem naporu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713732 (11989) kitewing

Več podobnih tem