» »

nerešljiva wireless uganka

nerešljiva wireless uganka

FlamE#7 ::

Zdravo,

se opravičujem za novo temo, vendar pa imam zame in za mojstre iz telemacha nerešljivo uganko. Sepravi plačujem za internet 80/6 (paket mix XXL). Pred 14 dnevi so začele hitrosti interneta zelo upadati (tako žičnega, na žici imam stacionarca kot prenosnika, ki uporablja wireless). Poklical sem na telemach kjer so rekli da imajo neke težave z nečem in se je hitrost downloada žičnega interneta povečala nazaj na po arnesovemu speed testu 78Mb/s.

Težave pa imam pri wireless omrežju kjer mi, ko hočem delat test izpiše error in parsing test resoults pri testu S2C. če dam pod podrobnosti mi napiše packet size in server IP address are preserved End-to-End in pa Information: Network address translation (NAT) box is modifying the client's IP address; Server says (31.15.189.173) but
client says(192.168.0.101). Zanimivo pa je, da so C2S hitrosti zelo dobre 5,72 Mb/s

Tudi hitrosti dowloadanja torrentov so zelo nizke (okoli 1MB/s, včasih je bilo 5-6MB/s) pri čemer so hitrosti downloadanja torrentow na stacionarcu super!

Tudi če priklopim laptop na žico, dosega super hitrosti.

Pri meni je bil mojster za telemach- zamenjal je tako modem kot ruter z popolnoma novimi (uporabljam TP-Linkovega do 150Mb/s, kateri je do pred 14 dnevi delal odlično na wirelessu). Stestirala sva vse mogoče in še vedno pridem do tega, da wireless omrežje deluje izjemno počasi (speedtest.net ne pokaže errorja, nikoli pa negre nad 22Mb/s, kot da bi bila to neka meja..)

Pravi da wireless omrežja niso v njegovi domeni in da oni morajo samo spravit internet do mene (kar očitno so če dela na žični) in da je wireless router samo darilo. Tako da naj se sam jebem..

Prosim svetujte kaj je za narediti. Hvala lepa

Lep pozdrav

Hayabusa ::

Priklopi (preko wifi) še en pc na router in testiraj hitrost med njima v lanu preko wifi.

22Mb/s je 2.75 MB/s, kar je dobra številka za wifi.

FlamE#7 ::

Ok bom, sicer mi je pa zelo nizke hitrosti dosegal tudi speed test na ipadu.

Vem da je dobra številka preko wifi, samo mi je še pred 14 dnevi vleklo okoli 5MB/s... Zato sem zmeden

FlamE#7 ::

Z drugimi računalniki je delovalo OK,

potem ko sem downgradal driverje na mojem računalniku dela super... Zelo čudno, zgleda da je update driverjev bil pokvarjen..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utorrent prepočasen download (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
508540 (7461) MrStein
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813168587 (33480) hojnikb
»

Počasen internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
222443 (1975) konspirator
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418437 (11374) Hayabusa
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951502 (23252) simone

Več podobnih tem