» »

Kater baterijski vrtalnik?

Kater baterijski vrtalnik?

««
12 / 13
»»

Likalnik ::

tudi jaz mislim, da je to super ponudba...ceneje ne boš dobil...če ne bi imel že takega kompleta (druga znamka) bi ga zase vzel

FireSnake ::

Likalnik je izjavil:

tudi jaz mislim, da je to super ponudba...ceneje ne boš dobil...če ne bi imel že takega kompleta (druga znamka) bi ga zase vzel


z3ro je izjavil:

Cena je res zelo ugodna, pomoje nimaš kaj zgrešiti s tem kompletom.


Sem že gledal: cena je res nenormalno nizka, če povzamemo kaj vse dobiš v kompletu.
Ker sem gledal kotno brusilko posebej. pa je dejansko pol cene.
Pa tukaj so tri baterije.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

pero50 ::

Pri teh kompletih pazite, ker velikokrat dobiš slabše stroje kot pa če jih kupiš ločeno. Težji, manj obratov, manjša moč, slabše baterije itd.. :) Preveri :)
drugače pa ja, dobra cena :D

FireSnake ::

OK, bom preveril. Ker sem na to tudi sam pomislil.
Predvsem za baterije.
Ali je kak Dewalt majster tukaj, ki to na hitro lahko preveri?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

fikus_ ::

Sem gledal na povezavi, ampak je hudo skop opis. Mogoče kje drugje najdeš opis za ta komplet.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

darkolord ::

Sej so modeli našteti na povezavi:
- DCD796 impact drill
- DCH273 combination hammer
- DCF887 impact wrench
- DCG405 angle grinder

FireSnake ::

Imaš prav.

Tale je:
DeWALT DCK422P3-QW
na amazonu isti komplet, a dražje:
https://www.amazon.de/-/en/DeWALT-DCK42...

Opis od tukaj (verjetno kaj pomaga):
https://www.toolnation.com/dewalt-dck42...

Features DCK422P3

Combi pack 18 Volt 5.0 Ah Li-ion with XR Accu Screwdriver / impact drill - Impact wrench - Drill hammer - Angle grinder
Supplied with Multilader and 3 pieces 18 Volt 5.0 Ah Li-ion battery packs

Set includes:

DCD796 18V XRP Drill/Screwdriver Brushless
DCF887 18V Brushless Impact Wrench
DCH273 18V SDS -Plus Combihammer Koolborstelloos
DCG405 18V Angle Grinder
3 x DCB184 18V 5.0Ah XR Li-Ion accus
Multilader
DS150 Tough System
DS300 Tough System

Specifications

Voltage : 18 Volt
Battery : Li-ion 5.0 Ah



Obstaja pa še malo drugačna koda:
Dewalt DCK422P3T

In cena ni ista:
https://geizhals.eu/2442771720


-----------------------

Zdaj vidim, da me je darkolord prehitel.
No, zdaj pa vprašanje: so to zadnji modeli, al je stara roba.
In, kako je s kvaliteto (glede na znamko naj bi bila to top kvaliteta).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

Razmišljam, da bi vzel en malo bolj kvalitetni baterijski vrtalnik.
Prav bi mi prišla tudi kotna brusilka.

Zdaj gledam tole:
https://www.amazon.de/dp/B07D38GJ2N/ref...

Znižano na 500 in drobiž.
Glede na 3 baterije in vse ostalo komplet ni drag.
Ima kdo izkušnje s to zadevo?


Cena je spet na 900.
Zdaj sem malo preveril. Ko bo cena naslednjič znižana na 500+ zadevo vzamem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

floyd1 ::

In, kako je s kvaliteto (glede na znamko naj bi bila to top kvaliteta).

Za doma sigurno več kot kadarkoli potrebuješ. Ampak...
"Majster" pa mi je marsikateri jamral, da Dewalt, Metabo, Bosch (pro-modri)... niso več to, kar so bili. Sploh pri Dewaltu, ki je še 20 let nazaj veljal za praktično neuničljivega, so imeli majstri marsikaj slabega za povedat. Metabo vem da je imel neke probleme z elektroniko, nenazadnje imam tudi sam doma "kot novo" SDS-max večjo štemarco, a je "elektronika" šla, nove pa žal nikjer več ne dobiš (zelo star model).
Sicer pa če danes pogledaš pri profičih: Št. 1 je po mojem Hilti (noro drago, a kvaliteta ostaja), večina ostalih pa nekako pristane na Makiti. Ki je po kvaliteti najverjetne tam-tam z ostalimi velikimi. Jaz npr. od Makite še nobene mašine nisem uspel skurit, baterijska štemarca pa je dala skozi ohoho.
Preveri še pri ostalih, veliko je podobnih kompletov in mogoče dobiš kako drugo priznano znamko za za podobno ceno.

fikus_ ::

FireSnake je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Razmišljam, da bi vzel en malo bolj kvalitetni baterijski vrtalnik.
Prav bi mi prišla tudi kotna brusilka.

Zdaj gledam tole:
https://www.amazon.de/dp/B07D38GJ2N/ref...

Znižano na 500 in drobiž.
Glede na 3 baterije in vse ostalo komplet ni drag.
Ima kdo izkušnje s to zadevo?


Cena je spet na 900.
Zdaj sem malo preveril. Ko bo cena naslednjič znižana na 500+ zadevo vzamem.


Mogoče priprave na črni petek, ko bo 40% popusta (in vsi srečni).
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

FireSnake ::

floyd1 je izjavil:

In, kako je s kvaliteto (glede na znamko naj bi bila to top kvaliteta).

Za doma sigurno več kot kadarkoli potrebuješ. Ampak...
"Majster" pa mi je marsikateri jamral, da Dewalt, Metabo, Bosch (pro-modri)... niso več to, kar so bili. Sploh pri Dewaltu, ki je še 20 let nazaj veljal za praktično neuničljivega, so imeli majstri marsikaj slabega za povedat. Metabo vem da je imel neke probleme z elektroniko, nenazadnje imam tudi sam doma "kot novo" SDS-max večjo štemarco, a je "elektronika" šla, nove pa žal nikjer več ne dobiš (zelo star model).
Sicer pa če danes pogledaš pri profičih: Št. 1 je po mojem Hilti (noro drago, a kvaliteta ostaja), večina ostalih pa nekako pristane na Makiti. Ki je po kvaliteti najverjetne tam-tam z ostalimi velikimi. Jaz npr. od Makite še nobene mašine nisem uspel skurit, baterijska štemarca pa je dala skozi ohoho.
Preveri še pri ostalih, veliko je podobnih kompletov in mogoče dobiš kako drugo priznano znamko za za podobno ceno.


Hvala za nasvet.
Ja, za Bosch vem, da so se pokvarili. PRO linija je samo še neslana šala.
Z Makito sem kar nekaj delal, pa je zadeva vredu.


----
Tole sem našel:
https://www.amazon.de/-/en/DSS610-DTD15...
zanimiva zadeva.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Zimonem ::

Tud baterijski Hilti ni več bog I Batina. Pa še nabor orodij je omejen. Bolj se reducira na kaj naletiš. Milwaukee 5ah baterije so precej šaktljiva roba.

Lažje se je pogovarjat o orodjih na kabel pred desetimi leti, danes za akumulatorje je pa tako, tako. Ampak tisti komplet za 500e od dewalta je pocen.

FireSnake ::

Saj me fejst mika tisti komplet.
Zdaj, ko je nazaj na 900 mi je žal, da ga prej nisem vzel.
No, po grafu sodeč cena večkrat pade.
Bom pa takrat vzel.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bxxx ::

Ta komplet iz tega Amazon oglasa sem že 3krat plačal, ko je bila znižana cena, pa je bilo naročilo vedno stornirano in refundirano.
Če pa komu uspe, pa naj poda informacijo.

Zimonem ::

Dost logično zakaj.

mailer ::

Če piše, da pošiljajo samo v de je bilo stornirano.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zimonem ::

Iirc na amazonu ne morš niti naročit, če tja ne pošiljajo.

hotig ::

Jaz sem za domačo hobi uporabo kupil Einhel TE-CD 18/48 udarni baterijski vrtalnik/vijačnik (je še nekje pri poštarju na poti do mene). Imam že kupljeno 18V 2.5Ah baterijo pa me zanima, koliko dolgo zdrži taka baterija (približna uporaba bo: šraufanje 70%, mehko vrtanje/les 25%, težje vrtanje/beton/kovina 5%). Zanima me, ker je ena zelo dobra ponudba za 4Ah baterijo, pa se ne morem odločit ali jo bi kupil? Dobrodošli so komentarji z izkušnjami.

UkrFTW! ::

Makitini 1,5Ah sta zdržali enih 10 let.

hotig ::

Hvala za odgovor in pa opravičilo, če sem bil nejasen. Mislil sem na to, koliko časa traja eno polnjenje baterije? Torej koliko minut približno zdrži 100% napolnjena baterija? Samo predvidevam, da 2,5Ah zdrži cca 50 minut ob zgoraj omenjeni približni uporabi. Nej me popravijo izkušeni mojstri. L.p.

UkrFTW! ::

Ponavadi, ko kaj delam, vijačim, vrtam itd., s 3.0 Ah sploh ni vprašanja in zdrži več vijakov, kot jih zavijem in več lukenj, kot jih zavrtam. Vrtanje v beton jo hitro sprazni ali pa v kakšno debelejšo pločevino. Plus vsega je, da se tudi hitro napolni, tore tiste cca pol ure ali celo manj in je dovolj polna za nadaljno uporabo. Ob daljši uporabi je bolje imeti dve bateriji, da se ena polni, ko druga dela.
Ko sem imel dve 1,5 Ah, sta mi povsem zadostovali za celodnevno uporabo ob izmeničnem polnjenju. Recimo kakšno vijačenje opaža itd. Polni sta bili v cca 15 min do 20 min. Odvisno od kapacitete in moči polnjenja.... pa še lažji sta, kar se recimo pri knaufanju pozna.

Zimonem ::

Dejansko ti prej spravni baterijo sesalec kot vrtalnik. Pri udarnih je pa odvisno kaj je. Prej je glava vroča kot pa poklekne ena baterija. Fleks če gre za kako brušenje je fajn da imaš dve pri roki.

hotig ::

Ok, jst mam sicer nabavljene 2 18V 2.5Ah baterije, ravno zato da bom mel eno za rezervo medtem ko se bo druga ponucala in polnila. Nisem pa imel nobene predstave, kolk bo pač ena taka baterija zdržala. Bom pač videl, ko dobim vrtalnik in ga začnem uporabljat. To bojo sicer samo domača opravila (vijačenje), v zid bom verjetno parkrat na leto vrtal, ko bo treba sliko obesit 2cm levo ali desno, da se bojo barve lepše vidle :). Pač samo hobi domače zadeve. Potem bosta te 2 baterije najbrž dost dobre.

Zimonem ::

To je vse dobr.

M-XXXX ::

Najde slučajno kdo gdx 200c pod 180€? Sem na dopustu in je internet tukaj le tako tako...

kuglvinkl ::

M-XXXX je izjavil:

Najde slučajno kdo gdx 200c pod 180€? Sem na dopustu in je internet tukaj le tako tako...


https://geizhals.de/bosch-professional-...
Your focus determines your reallity

FireSnake ::

bxxx je izjavil:

Ta komplet iz tega Amazon oglasa sem že 3krat plačal, ko je bila znižana cena, pa je bilo naročilo vedno stornirano in refundirano.
Če pa komu uspe, pa naj poda informacijo.


Poskusim in sporočim.
Drugače bo pač cena taka, kot je.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

floyd1 ::

Sicer ne vem, koliko boš to uporabljal, ampak...

Drugače pač kupiš te mašine v Hoferju za tretjino cene. Za hobi več kot OK. Dobiš že skoraj vse zgoraj našteto. Sprobal že šraufarco (25€), "nabijalno" šraufarco (25€), mali flex (40€), led reflektor (20€) - vse čisto OK za ta denar. Aja, ena mašina malo bolj iskri, ampak za 25€ ji pogledam skozi prste. Baterije so dobre, cena tudi.

Njihova aku kosilnica pa je res katastrofa.

FireSnake ::

floyd1: raje kupim enkrat in imam doooolgo let mir.
Šrot imam zdaj doma (Black & Decker). Tega bi se rad znebil.
Pa kotna brusilka mi tako ali tako manjka.

Ena baterija, ki paše povsod: to mi tudi zelo paše.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

urosz ::

A ve kdo za kak dober deal za aku udarni vijacnik (ne udarni vrtaknik), pa da ni predrag ker rabim za hobby?

Ps: baterije mam na zalogi 2x 18V od Metabo ampak tut ce samo napravo kupim mi je drago

urosz ::

urosz je izjavil:

A ve kdo za kak dober deal za aku udarni vijacnik (ne udarni vrtaknik), pa da ni predrag ker rabim za hobby?

Ps: baterije mam na zalogi 2x 18V od Metabo ampak tut ce samo napravo kupim mi je drago


Edit: iscem pa zato ker z vrtalnim vijacnikom od Metabo tezje privijacim kaj bolj konkretnega

BCSman ::

Do lani so v lidlu prodajali parkside vrtalnike z 12v baterijo, sedaj teh baterij nimajo več, bi nabavil še eno rezervno čimceneje:


So te univerzalne in se lahko tudi kaj kitajskega nabavi če je istega dizajna?

mambli ::

Blinder ::

Ta tip dela dosti reviewov:
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

BCSman ::

mambli je izjavil:

tukaj imaš: https://www.kompernass.com/si/dodatki/3...

Tnx.

Pri udarnem vrtalniku iz lidla se za svedre za kovino/les uporabi adapater, ker je v osnovi za sds svedre narejen. Vendar s tem adapterjem sveder plapola. Se temu pač ne da izognit pri sds vrtalnikih ali so od znamk bolj stabilni?

Invictus ::

Lidl ima zanič glave.

Navaden baterijski vrtalnik, pa mu glava pleše kot pijana, pa še nenormalno švoh je...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

Lidl ima dosti različnih glav.

BCSman ::

mambli je izjavil:

tukaj imaš: https://www.kompernass.com/si/dodatki/3...

Jao ta ni bila prava ;((
Ta dvignjen kanalcek (vidi se tudi na spodnji sliki) je zamaknjen par milimetrov in ne gre v utore...
Mogoce bi ga probal odbrusit.
Tist srebrni krog na vrhu kot je na original bateriji menda nima funkcije, kolikor gledam v vrtalnik.
Vse ostalo verjetno ni razlik...
PAPK 12 A2 je prava za Parkside 12v team in ne PAP 12 A2, da se ne bo se kdo zafrknil.

 slika

slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

freesty ::

Zdravo domaci mojstri.

Mogoce se bo komu zdelo smesno ampak me zanima kaksna je razlika med vrtalnikom in vrtacnikom?

Sploh me zmede udarni vrtacnik. Udarni vrtalnik se mi zdi da ma glava malo lufta in posledicno z udarjanjem lazje zvrtas lukno. Pri vrtacniku pa nvm kaj bi bla udarna funkcijo.

Sprasujem, ker ravno kupujem eno taksno napravo. Najprej sem gledal te mini akumulatorske vijacnije za 20eur, tolko da kaksno omaro skup sestavis.

Sem pa opazil, da se dobi od 60eur udarni vrtalnik. Ker imam doma zlo trmaste stene se z navadnim vrtalnikom ne da nic povrtat. Dodatno me je zamikala ena naprava za vrtanje in za vijacenje. Me pa zanima kak so ti udarni akumulatorski vrtalniki ucinkoviti? Z navadnim sem uspel povrtat ravno 0,5cm.

Ima kdo kaksnem predlog kaj vzet? rabim za amatersko domaco uporabo. Pa se to redko. Zato ne bi ravno dal 300eur. Kot pravim sem gledal v obiju nekega za 65 z baterijo in polnilcem.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

matobeli ::

Vrtalnik (drill): zna samo vrteti sveder
Udarni vrtalnik (hammer drill): zna vrteti in še mal vibrirati oziroma udarjati zraven, z dobrim svedrom in potrpljenjem prideš celo v ne pretirano močan beton, je pa dober za cegle
Vijačnik (driver): zna vrteti, ampak namest svedra ima nastavk za vijake (križni, raven, torx...)
Udarni vijačnik (impact driver): poleg vrtenja še udarja, kar se zelo dobro obnese pri zelo zategnjenih vijakih ali ko moraš vijak zašraufat v trd materjal (recimo trd les)

Pol imaš pa še kladivo (hammer) ki je pa tista večja zver ki je za beton.



Moj predlog: vzemi udarni vrtalnik. Hofer/Lidl imata čisto dobre zadeve pa če ti zapaše kakšen drug kos imaš iste baterije lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Furbo ::

freesty je izjavil:

Sem pa opazil, da se dobi od 60eur udarni vrtalnik. Ker imam doma zlo trmaste stene se z navadnim vrtalnikom ne da nic povrtat. Dodatno me je zamikala ena naprava za vrtanje in za vijacenje. Me pa zanima kak so ti udarni akumulatorski vrtalniki ucinkoviti? Z navadnim sem uspel povrtat ravno 0,5cm.

Ima kdo kaksnem predlog kaj vzet? rabim za amatersko domaco uporabo. Pa se to redko. Zato ne bi ravno dal 300eur. Kot pravim sem gledal v obiju nekega za 65 z baterijo in polnilcem.

Udarni vrtalniki so kurc, za 60EUR morda kje najdeš SDSplus udarno kladivo na kabel.
https://www.mimovrste.com/vrtalna-udarn...
Podobno temu.

To je za vrtanje v beton, ne samo tistih par mm ometa.

Za vijačenje, vrtanje v les in podobno pa lahko vzameš kaj na baterijo. Če imaš kako električno kosilnico ali kaj takega, da že imaš baterije, bi bilo idealno furati iste.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

freesty ::

@matobeli hvala za razlago. Sem googlal pa v slovenscini nisem nasel angleskih izrazov pa nisem poznal. Tudi sam sem razmisljal, da bi vzel udarni vrtalnik.

Sem gledal hofer/lidl pa ze nekaj casa nimajo nic taksnega v ponudbi...

Tega sm slucajno opazil v obiju:
https://www.obi.si/p/lux-akumulatorski-...

@Furbo verjetno bi to bilo res najbolj primerno za vrtat v te nase betonske stene ampak za 3 sraufe letno ne morm met tak vlke masine doma da mi jemlje prostor.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

matobeli ::

Poglej v lokalnem hofru, pri nas v kranju je trenutno še precej te robe iz preteklih akcij, pomojem bi se znal dobit tudi kakšen udarni vmes.

freesty ::

Sem gledal v dveh pa nisem videl.
Si mi dal pa idejo in bom jutri poklical, ce imajo kje to na zalogi.

Generalno to boljse klicat v hofer al lidl najprej?

Cena pa ji morala biti nizja od tega luxa verjetno? Ta je z baterijo in polnilcem okrog 65eur.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Aston_11 ::

Ne pretiravaj s prenizko ceno, da ne bo pred prvim vrtanjem za v smeti.

Furbo ::

freesty je izjavil:

@matobeli hvala za razlago. Sem googlal pa v slovenscini nisem nasel angleskih izrazov pa nisem poznal. Tudi sam sem razmisljal, da bi vzel udarni vrtalnik.

Sem gledal hofer/lidl pa ze nekaj casa nimajo nic taksnega v ponudbi...

Tega sm slucajno opazil v obiju:
https://www.obi.si/p/lux-akumulatorski-...

@Furbo verjetno bi to bilo res najbolj primerno za vrtat v te nase betonske stene ampak za 3 sraufe letno ne morm met tak vlke masine doma da mi jemlje prostor.

To kar ti gledaš ziher nima baterij in polnilca zraven. Pa pozabi, da bo vrtal v beton.

Bolje da plačaš pir kakemu kolegu, ki ima udarni vrtalnik, za tiste 3 luknje letno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

darkolord ::

matobeli je izjavil:

Udarni vrtalnik (hammer drill): zna vrteti in še mal vibrirati oziroma udarjati zraven
Udarni vijačnik (impact driver): poleg vrtenja še udarja, kar se zelo dobro obnese pri zelo zategnjenih vijakih ali ko moraš vijak zašraufat v trd materjal (recimo trd les)
Še pomembna razlika med tema dvema - udarni vrtalnik tolče ven-noter, udarni vijačnik pa tolče v smeri vrtenja.

BCSman ::

Če ima kdo lidlove 12v teams vrtalnike izpred par let, se sedaj spet prodajajo baterije v lidlu zanje. Preverjeno so enake.

FireSnake ::

Danes je tale komplet 725,99EUR:
https://www.amazon.es/dp/B0851TSZJN?psc...
Že dolgo spremljam zato vem, da je ta cena dobra.

Težava:
- prime uporabnik moraš biti
- ne pošiljajo v Slovenijo

Zadevo bom poskusil dobiti preko Avstrije, če bo šlo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

BorutO ::

Hja ... piše sicer na amazonu, da je 45% nižja cena ... Brskalnik mi je vrgel ven graf, da je za 19% nižja cena. Ker na grafu kaže, da se redna cena giblje okoli 900eur + - par everčkov.

Je pa dokaj poceni, ampak zavajajo pa lepo. No, na mimovrste so profesionalci pri zavajanju cen, ko je govora med redno ceno in znižano ceno.

Kar se tiče lidlove verzije mašin. Že vsaj 10 let nisem nobene mašine tam kupil, pa je verjetno nikoli ne bom. Sem pa nekoč kupil par mašin v lidlu, vse so crknile prehitro, kar se tiče uporabe.
Od takrat kupujem makitina orodja. Sem več kot zadovoljen. Sicer sem študiral ali bi kupil milwaukee mašine, ki veljajo za najboljše, ampak z njimi nimam nobenih izkušenj, ker smo po tujini po navadi delali samo z makitami, Wurthi, dewalti, boschi in hiltiji ...
Ampak tako malo, kolikor spremljam rad tega modela na youtubu že nekaj let, sem opazil, da niso vse Makite najboljše, isto milwaukeeji, boschi, dewalti itd:
https://www.youtube.com/@ProjectFarm
Nekje je recimo najboljša Makita, nekje Dewalt, nekje Milwaukee itd ... Problem je recimo, ko nekaj hočeš kupiti, malo preveriš na youtubu katera je trenutno najboljša v nečem, potem prideš do spoznanja, da je toliko različnih mašin najboljših v nečem, da boš celo premoženje zapravil za različne polnilce in baterije, zraven tega pa rabiš še kar veliko prostora nekje, da boš imel vse te polnilce in baterije nekje shranjene in bodo vedno pri roki ... zato sem se odločil, da bom kupoval Makite. Tako imam 4x 6ah 18v lxt baterije, 2x 5ah 18v in 4x 3ah 18v baterije plus kar nekaj različnih mašin.
Edino kar je .. v teh dobrih 10ih letih, kar sem delal po tujini, smo največ težav z vrtalnimi glavami imeli ravno pri Makitah. Je res, da smo nekje 80% časa delali z makitami, ampak koliko smo jih uničili ... Je pa res, da so tudi zelo vzdržljive na izredne napore in udarce. Recimo, meni je en makitin vrtalnik padel iz 4. nadstropja na beton. Odletel je en delček plastike pri ročaju, ampak mašina je še vedno delala normalno. Drugače sem pa najbolj navdušen bil na Hiltijevim baterijskim vrtalnikom. Ena tako močna mašina, da če je nisi dovolj močno držal, ti jo je iztrgalo iz rok.
Drugače sem pa bral, da če kupiš preveč močno mašino, je velika verjetnost, da bo hitro zanič, ker nekateri notranji deli ne bodo zdržali napora, zato je primerno, da se kupi normalno mašino, ki ne prenese premočnega upora. Za močne napore so pa tu mašine na kabel.
««
12 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

akumulatorski vrtalni vijačnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921706 (4158) TheBlueOne
»

Akomulatorski vijačnik Hofer (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
597187 (5434) floyd1
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12725931 (10212) Silici
»

Komplet akumulatorskega orodja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2812960 (8278) bozgo88
»

Nakup baterijskega vrtalnika - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8922787 (16116) T0RN4D0

Več podobnih tem