» »

Kater baterijski vrtalnik?

Kater baterijski vrtalnik?

««
9 / 13
»»

YaN-cH ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YaN-cH ()

kuglvinkl ::

kul. A tist Bosch bi bil pa v redu?
Your focus determines your reallity

YaN-cH ::

YaN-cH ::

Ko govorim o bosch vrtalniku govorim o tem modelu ki je na linku
www.mimovrste.com/akumulatorski-vrtalni...

Tisti v akciji mi deluje el chipo varianta. Predvsem vpenjalna glava mi deluje enaka kot pri hobi programu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YaN-cH ()

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

BorutK-73 ::

Kakšen link je to koyotee? Iz telefona/tablice?
https://www.amazon.de/Black-Decker-Lith...

Melanholija ::

https://www.orodje-zabjek.si/baterijski...

Zanima me nakup aku udarnega vijačnika od 200-300 eur. Ali je to dober nakup, ali priporočate kaj druga za ta denar?

koyotee ::

Za daljse delo je bolje 2Ah baterija.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Melanholija ::

Kateri model bi pa potem vi vzeli? A Milwaukee je vredu znamka?

Zgodovina sprememb…

YaN-cH ::

Mogoče ta model, ker ima brushless motor.
https://www.orodje-zabjek.si/orodje/bat...
Milwaukee je top brand. Če misliš vrtat pogosto luknje v beton, si raje umisli kaj s SDS glavo, ker tile baterijski vibracijski vrtalniki (vseh brandov), niso temu namenjeni oz. so samo za silo.

Melanholija ::

Jaz bol iščem kakovosten udarni vijačnik. Vrtalo se ne bo ravno veliko oz res poredko.

YaN-cH ::

SaXsIm ::

Melanholija je izjavil:

Kateri model bi pa potem vi vzeli? A Milwaukee je vredu znamka?

Milwaukee je super.
SaXsIm

Melanholija ::

YaN-cH, bom kar tega vzel ;) Hvala vsem za pomoč :)

https://www.orodje-zabjek.si/orodje/bat...

YaN-cH ::

Zavedi se, da s tem udarnim vijačnikom ne boš vratl, ker nima programa za vrtanje ima samo dve stopnji udarnega vijačenja. Ozrise še malo po drugih brandih. Makita in dewalt imajo udarne vijačnike, ki imajo tudi funkcijo vrtanja.

Melanholija ::

Hvala še enkrat, bom preštudiaral!

SaXsIm ::

Raje vzemi kaj takšnega. LINK
SaXsIm

koyotee ::

Ma ne kupuj tega jajcka, bols tole https://www.mimovrste.com/akumulatorski...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

koyotee ::

REDLITHIUM-ION akumulator zagotavlja do 2x daljši čas delovanja, do 20% več moči, do 2x daljšo življensko dobo akumulatorja in boljše delovanje do -18° C, v primerjavi z ostalo lithium-ion tehnologijo

Zraven milwaukija ti prodajo še bučke :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

wilson ::

Pozdravljeni. Ker vem, da imate nekateri več izkušenj in prakse, vas vprašam naslednje. Katere akumulatorski vrtalnik/vijačnike si lastite doma?
Jaz bi kupil enega, pa bi rad druga mnenja od vas. Namreč imel bi orodje za "vsak vijak, srauf" vsako manjšo luknjo v les do 20mm, ter luknjo v beton in les do 13-16mm. Zanima me tudi, če se bolj splača kupiti udarni vrtalnik ali pa udarni vijačnik? Lahko z obema delam enake naloge z ustreznimi nastavki na vpenjalni glavi? Je boljše v obeh pogledih za vsa dela kupiti vrtalnik ali vijačnik? Namreč zasledil sem enega udarnega vijačnika, zelo poceni! https://www.misaron.si/makita-dtd170z-u... in pa se udarnega vrtalnika https://www.misaron.si/vrtalnik-vibraci...

fikus_ ::

Pazi prvi link: " brez kovčka, akumulatorja in polnilnika " Pa še vijačnik je.

Drugi bo čisto OK, sicer baterija samo 1,3 Ah, ampak sta dve. Z eno delaš, drugo polniš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

wilson ::

Se pravi da je bolje da gledam vrtalnik, najbolje da je udarni z vsaj 3.0Ah in 18V baterijo? Kako dolgo se pozna pri uporabi na 1,3Ah in 3.0Ah?

Aston_11 ::

Če delaš kakšen knauf, pa da imaš še težak stroj, torej nad glavo, je fajn lažja baterija. Litije pa se hitro polnijo.

wilson ::

Kako dolgo to v praksi zdrži 1.3 ali 1.5 Ah? Saj vem da z leti to ne gre tako dolgo in takrat sem pripravljeni tudi kupiti novo baterijo.

fikus_ ::

Če boš delal profesionalno, je 1,3Ah premalo, za hobi rabo OK. Manjši problem pri mali bateriji je, da jo prej sprazniš kot veliko, št. ciklov polnjenja pa imata obe praktično enako. Torej boš "delal manj ur" z baterijo.
Imam baterijski vrtalnik vijačnik s 4Ah baterijo, lahko delam skoraj cel dan, da jo spraznim. To je OK, ampak, če moram kaj vijačiti/vrtati nad glavo, se pozna teža!
Če bi še enkrat kupoval, 2Ah baterija je čisto dovolj, ena v stroju, druga se polni.

energetik ::

Komplet knauf konstrukcijo za kopalnico, komplet konstrukcijo za poden na podstrešju (+ šraufanje OSB plošč), vključno s šraufanjem 8cm turbo vijakov sem naredil s čipšit Li-ion mašinco iz Merkator tehnike. Ena 1,3Ah baterija 14,4V. Nikoli ostal brez "đusa" (mogoče pa samo delam tako počasi :))). Zadnjič sem odprl baterijo in pomeril celice - vse 4 imajo na 0,05V enako napetost. Skratka brez pripomb za 40€...

wilson ::

Saj ne da bi zdaj bilo res profesionalno delo.. Pravim, za kaksno luknjo v beton se najbolj bojim da nebi slo vec kot 10mm. Pa ne zdaj da bi vsaki dan vrtal luknje v beton, tu pa tam, ko je sila in se mi neda motalice odmotavat pa bormasine priklapljat.. V prvi vrsti pa skoraj redna uporaba pri vseh vijakih Drugo kar pa je so nastavki. Ce lahko na vrtalnik dam nastavke za vijacnik? Ali pa sta zato dva pojma in dve masini?

Furbo ::

V beton ne boš vrtal brez udarnega vrtalnika.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

wilson ::

Zdaj če vrtati z vijacnikom niti za sliko na steni ne moram, potem tega ne bom imel. Sem pa pripravljen razkirati nekje do 300€ za malo boljši vrtalnik, pa ga bom pač uporabljal kot vijačnik, bo to vredu?
Saj ne recem da bo stalno v steni. Tu pa tam kako luknjo pa naj bo to 10mm, 13mm, ali pas samo 3mm. Večina za vijake..

dxx ::

Za take potrebe si kupi dva stroja. Za udarno vrtanje v beton, ti priporočam eno dokaj poceni(obvezno udarno) 230V mašinco. Za vsa ostala lažja vrtanja pa uporabljam baterijsko mašinco.
Jaz prisegam na Makita znamko, je pa za 230V Maktec (Makita) za domačo uporabo čist OK. Baterijsko imam 10,8V makito, "tamalo", pa se zaenkrat ni zgodilo, da kaj nisem mogel "odšraufat" ali "prišraufat".

dxx ::

dxx je izjavil:

Za take potrebe si kupi dva stroja. Za udarno vrtanje v beton, ti priporočam eno dokaj poceni(obvezno udarno) 230V mašinco. Za vsa ostala lažja vrtanja pa uporabljam baterijsko mašinco.
Jaz prisegam na Makita znamko, je pa za 230V Maktec (Makita) za domačo uporabo čist OK. Baterijsko imam 10,8V makito, "tamalo", pa se zaenkrat ni zgodilo, da kaj nisem mogel "odšraufat" ali "prišraufat".

Imam tole: Baterijska Dobil v akciji za 150€, 3 leta nazaj :D
in Tako 230V

wilson ::

Pa s to malo zvrtaš luknjo v steno?

Furbo ::

wilson je izjavil:

Zdaj če vrtati z vijacnikom niti za sliko na steni ne moram, potem tega ne bom imel. Sem pa pripravljen razkirati nekje do 300€ za malo boljši vrtalnik, pa ga bom pač uporabljal kot vijačnik, bo to vredu?
Saj ne recem da bo stalno v steni. Tu pa tam kako luknjo pa naj bo to 10mm, 13mm, ali pas samo 3mm. Večina za vijake..

Ni važno, če boš vrtal vsakih 5min ali enkrat na 5 tednov. Še tako drag vijačnik, ti v beton luknje ne bo zvrtal. Odrgnil bo barvo dol iz stene, to je pa vse.
Kupi si vijačnik svojih sanj, za tisto redko luknjo pa raje imej pravi vrtalni stroj, na kabel (na baterijo niso nič slabši, vendar ti bo crknila zaradi neuporabe).
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BorutK-73 ::

wilson je izjavil:

Zdaj če vrtati z vijacnikom niti za sliko na steni ne moram, potem tega ne bom imel. Sem pa pripravljen razkirati nekje do 300€ za malo boljši vrtalnik, pa ga bom pač uporabljal kot vijačnik, bo to vredu?
Saj ne recem da bo stalno v steni. Tu pa tam kako luknjo pa naj bo to 10mm, 13mm, ali pas samo 3mm. Večina za vijake..

300€ za kdaj pa kdaj kaj povrtat? Jaz sem si za tak namen nabavil "Iskro" (made in china) za 40€ in ko bo baterija fuč tam čez 3-4 lete, grem po nov vrtalnik.

Anney ::

Meni Hoferjeva mašinca (vijačnik) lepo služi, tudi za predelno steno z mavčnimi ploščami je šlo skozi. (40€)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

wilson ::

Sem s kmetije in je včasih kaj tudi treba močno zategnit, ne kot knauf plošče. Iska mi tu pregori čas posla, zato pa gledam malo dražje in boljše.

negotiator ::

Pozdrav!

Mene pa zanima, če kdo ve, a se za HP457DWE dobijo še kakšni večji akumulatorji? Original so 18V 1.3Ah. Bi zadeva delovala z BL1830, recimo? Nekaj sem bral, da ni večjih baterij za to mašino, nisem pa ziher, če to drži?
All easy problems have already been solved.

koyotee ::

Dvomim, da ne bi blo večjih. Najbrž so tut 2 in 4Ah.

Pejt v bauhaus in poglej.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

negotiator ::

koyotee je izjavil:

Dvomim, da ne bi blo večjih. Najbrž so tut 2 in 4Ah.

Pejt v bauhaus in poglej.


Aha, hvala. Kako se pa prepričam, da so za ta model? Ker je baje nekaj odvisno od barve podnožja, če to paše skupaj ali ne. Saj meni se tudi čudno zdi, da ne bi bilo večjih. To že razumem, da na večjo mašino ne gre manjši akumulator zaradi obremenitve, obratno bi pa najbrž moralo iti, edino to me skrbi, da ni kakšne finte v stilu "če hočeš daljši čas obratovanja, kupi dražjo mašino", ker marsikateri proizvajalec ima take štose, govorim na splošno, ne le za vrtalnike.
All easy problems have already been solved.

koyotee ::

Magari vzemi baterijo s sabo in poglej, če ima enako ohišje. Kapaciteta nima veze z obremenitvijo, ker so vse celice v teh akumulatorjih sposobne dovesti 20-30A toka.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

negotiator ::

koyotee je izjavil:

Magari vzemi baterijo s sabo in poglej, če ima enako ohišje. Kapaciteta nima veze z obremenitvijo, ker so vse celice v teh akumulatorjih sposobne dovesti 20-30A toka.


Nisem rekel kapaciteta ampak velikost mašine, drugače pa tudi kapaciteta vpliva na max. tok, ker je pri večjih akumulatorjih več celic vzporedno. Ja, ohišje že, imaš pa še nek dodaten kontakt, da prepozna, če je pravi akumulator.
All easy problems have already been solved.

impre ::

Kaj za okoli 50€ je še vedno BB Hoferjeva mašinca ali se dobi kje kaj boljšega? Ali se navor razlikuje iz ponudbe v ponudbo, ker če se za nazaj spomnim je enkrat imel nekje med 30 in 35 navora, trenutna ima pa 28?

iwch ::

A ima slučajno kdo izkušnje s Hitachijevimi vrtalniki, gledam ta baterijski vrtalnik http://www.metalmikulic.si/baterijski-v... in se mi za to ceno zdi najbolj primerna zadeva, ve kdo še za kaj podobno ugodnega/kvalitetnega, ker ne bom več kupoval kakšnih hoferjevih in bauhausovih mašin...

chort ::

Hitachi je na nivoju, je pa tole precej začetni model,glede na težo verjetno s plastičnimi prenosi. Za domačo rabo ok.

BorutK-73 ::

Hitachi imajo tudi v mercator tehniki.

dragon ::

Makita,ki je v linku je po vseh karakteristikah superiorna temu Hitaci-ju.Lahko ,da je v tujini kaj cenejša ,sem samo na hitro pogledal.

https://www.mimovrste.com/akumulatorski...

tigrr ::

Imam komplet 18V vrtalnika, vbodne žage in flexarice iz hoferja od Einhella, ki so se v enem letu vsi super obnesel.. Aku je na izbiro od 1.5 Ah do 4 Ah, izbereš kar rabiš..

http://products.einhell.com/com_en/powe...

BladE_ ::

dragon je izjavil:

Makita,ki je v linku je po vseh karakteristikah superiorna temu Hitaci-ju.Lahko ,da je v tujini kaj cenejša ,sem samo na hitro pogledal.

https://www.mimovrste.com/akumulatorski...


Točno to imam jaz. 2 bateriji sta mi že večkrat prišli še kako prav(ravno včeraj), precej močna, odličen nakup.
Akcija - Reakcija

gruntfürmich ::

jst pa sem si dolgo želel en vibracijski vrtalnik, pa sem na koncu tega nabavil: https://www.hilti.si/baterijski-sistemi...

moti me glava samo 10mm, ampak ko sem gledal makite, dewalta, hitachija, sem videl da so po navadi makite v akcijah neke prastare, dewalt je za 320€ v akciji top of top ampak preveč profi, hitachi vibracijski tudi nič kaj poceni, kakšne stanley, black & decker za cca 150€ se nisem odločil, ker sem želel premium znamko, ker imam samo s čip kitajskimi izkušnje...

upam da mi bo dolgo služil, prav tako baterija, ki je vedno prej šla kot naši noname aparati...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

BorutK-73 ::

Ta hilti je tudi Ave(YT) pohvalil.
Ni pa isti model.

Zgodovina sprememb…

««
9 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

akumulatorski vrtalni vijačnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921706 (4158) TheBlueOne
»

Akomulatorski vijačnik Hofer (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
597186 (5433) floyd1
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12725931 (10212) Silici
»

Komplet akumulatorskega orodja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2812960 (8278) bozgo88
»

Nakup baterijskega vrtalnika - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8922787 (16116) T0RN4D0

Več podobnih tem