» »

Kater baterijski vrtalnik?

Kater baterijski vrtalnik?

««
4 / 13
»»

PlinkyPlonky ::

SkiDiver, vzel je nekaj takega: http://makita.si/tool/21000/DF457DWE.ht...
Sicer ima napisano na koncu še 3x, ampak je ne dobim. Je pa zraven še kovček z rodojem (72-delni, se mi zdi).
Sicer se malce sekira, ker je toliko dal za orodje, ki ga je najprej nameraval kupiti in poem tudi kupil za 45e v Hoferju, ampak pravi, da ko jo pa vzame in roke in dela z njo, mu pa ni žal. :)

noraguta ::

ma razlika med hofrom in profi mašino je kot med osebnim avtom in tovornjakom. brezveze primerjat že vpenjalna glava pri hofrovi je zelo tako, tako ...

za šraufat pa itak posebej udarni vijačnik. ni šans, da bi se še kdaj matral z vrtalnikom.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

energetik ::

Če kdo išče poceni Li-ion mašinco - v Mercatorju imajo 14,4V 1,3Ah mašinco za 40€.
20Nm, ledica, indikacija polnosti baterije, 1h polnjenje.
Zaenkrat sem super zadovoljen z njo, v primerjavi s staro NiCd se mi zdi smešno lahka. Bomo videli kako bo zdržala. Ampak za tako ceno...

Če sem prav videl skozi reže, so notri 4x 18650 baterije. Tudi če crknejo, bo zamenjava enostavna. Nabavim kakšno rabljeno baterijo od laptopa in vzamem ven še uporabne celice pa imam lahko tudi 2x večjo kapaciteto kot original.

T0RN4D0 ::

Ja, bolj ali manj v vseh so 18650 celice. Iz rabljene baterije pač ne boš dobil 2600mah ven, ker že nove nimajo toliko v laptop baterijah. =)

Ima tisti crabo slučajno samo eno prestavo? V specifikacijah na strani vidim da imajo zapisano max 550rpm...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

noraguta ::

pri tej ceni vprašanje, če se sploh splača zajebavat. najprfj je itak treba zamenjat vpenjalno glavo. men je podoben hofrov dopizdil po kakem letu(šaltar nenatančen, vpenjalna glava primerna za vrtanje kvečjemu za v siporeks ali mehak les, rahitičen motor), pa sem šaltal na millwauke fuel. razlika je primerna ceni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

energetik ::

T0RN4D0 je izjavil:

Ja, bolj ali manj v vseh so 18650 celice. Iz rabljene baterije pač ne boš dobil 2600mah ven, ker že nove nimajo toliko v laptop baterijah. =)

Ima tisti crabo slučajno samo eno prestavo? V specifikacijah na strani vidim da imajo zapisano max 550rpm...
Ja, samo 1 prestavo do 550rpm. Itak imam za resno vrtanje mašinco na kabel. Tole baterijsko imam bolj za šraufanje in pa kakšne manjše luknje.

Ja, v laptopih so okoli 2500mAh celice, iz rabljene pa že nekak dobiš 4 dobre z vsaj 1800mAh recimo. Če bo glih treba.

T0RN4D0 ::

Kot da kdo zavrže baterijo ker mu namesto 3 ure driži še dobri dve. Slučajno sem tudi ravno razdrl in izmeril kapaciteto na eni kitajski popolnoma novi bateriji in imajo "2600" celice skoraj 1900mah...

Kar sem starih razdiral je bilo vse krepko pod 1000...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

noraguta ::

ma za šraufat si ubod udarni vijačnik, zmaga po celi črti pred vsemi bor mašinam. pa še za v les vrtat je z boschovimi daredevil svedri abotno hitra napram bormašinam brez cvikanja da ti odtrga roko.no hofrova ti jo itak ne bo. za fine reči pa itak šraufncigar.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

energetik ::

T0RN4D0 je izjavil:

Kot da kdo zavrže baterijo ker mu namesto 3 ure driži še dobri dve. Slučajno sem tudi ravno razdrl in izmeril kapaciteto na eni kitajski popolnoma novi bateriji in imajo "2600" celice skoraj 1900mah...

Kar sem starih razdiral je bilo vse krepko pod 1000...
Jah, to je res, težko dobit rabljeno baterijo z dobrimi celicami. No, če dobiš kakšno 8-celično, bi ziher dobil ven še kakšno dobro celico.

Kar se tiče pa tele iz Mercatorja, sem naredil drain test z 1C in ima točno toliko, kot je v specifikacijah, dobrih 1,3 Ah. Malo se lažejo le glede polnilnika, ki ni 1-urni, ampak do 100% rabi 1h40.
1h15 je na CC režimu, preostanek na CV.

T0RN4D0 ::

Mimogrede, v lidlu bodo spet baterijske, celo začeli so nekaj migat z isto baterijo za različna orodja. Morda v prihodnoosti ponudijo nadomestne baterije, potem bo zadeva za domače uporabnike sigurno dobra izbira.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

tomaz- ::

Tukaj imaš nadomestne baterije za Lidlove zadevce, pa še malo morje več nadomestnih stvari.

http://www.kompernass.com/

energetik ::

T0RN4D0 je izjavil:

Mimogrede, v lidlu bodo spet baterijske, celo začeli so nekaj migat z isto baterijo za različna orodja. Morda v prihodnoosti ponudijo nadomestne baterije, potem bo zadeva za domače uporabnike sigurno dobra izbira.
Eh, sm prehitr svojo nabavu. Tole je boljša zadeva od Mercatorjeve, 27Wh baterija in več navora, pa še udarni je...

T0RN4D0 ::

Noro. Če bi vedel da imajo tudi baterije bi jo danes vzel, je kar okej hobi mašinca. Precej močna zadeva, za drobnarije je že malo pretežka. Za 55€ pa zagotovo brez konkurence.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

integral15 ::

Odlocam se za nakup makita ali bosch. Nevem kaj naj vzamem. Zadeva je sledeca makita ima batarije 1.3, 1.5, 3.0, 4.0 Ah te z 3 ah so ces 300€. Nasel sem pa od bosch-a model GSR 18 V-EC Professional za ceno 230€ v nemciji z batarijo kapacitete 4Ah. Zanima me predusem firma bosch ali je to res dober proizvajalec se kosa z makito ?

M-XXXX ::

Prepričan sem, da ne boš razočaran.

SkIDiver ::

Jaz imam makito z 2x1.3Ah pa sem v soboto zvrtal 4 luknje v 2mm železo s premerom 6mm, vanje privijačil 4 vijake in eno luknjo v 4mm železo s premerom 5mm in vanjo privijačil en vijak. Nato sem moral namestit drugo baterijo. Sem pa začel vrtat in vijačit z baterijo, ki tud približno ni bila polna. Polnilec je pokazal manj kot 80%, ko sem jo nataknil na polnilec.

Skratka kar hočem reči...za nezahtevnega uporabnika je 1.3Ah čisto dovolj, če imaš dve baterije. 1.5Ah bi bila za moje potrebe že več kot dovolj, 3.0Ah pa bi bila zame že kičast zalogaj pa še večja teža.

Makito sem kupil zaradi znane kvalitete in zaradi izmenljivih baterih med različnimi napravami. Res, da bi za nižjo ceno dobil čisto primerljiv vrtalnik/vijačnik, ampak opcija izmenjevanja baterij med različnimi napravami je v tem primeru prevladala pri odločitvi za makito.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

integral15 ::

Hm sam to je res smesno no pri nas je 400€ v nemciji pa dobis za 230€ nvm kar mal me skrbi tole kak ponaredek......

T0RN4D0 ::

Bosch (modre barve, zeleno so smeti) ni slab in zadnje čase meče ven zelo ugodne ponudbe kar se tiče baterij. V začetku leta vem da je mel merkur ponudbo s 3 (sicer 1.3) baterijami za nekih 200e. Tudi makite se dobi za precej nižji denar kot je priporočena cena. V nemčiji dobiš za nekih 240 tudi makito 456 z 2x4ah akkujem.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

M-XXXX ::

Bosch (modre barve, zeleno so smeti)

Najlažje je pa lapat nekaj v prazno. Povej EN razlog, zakaj bi bile zelene za v smeti?

francek1 ::

M-XXXX je izjavil:

Bosch (modre barve, zeleno so smeti)

Najlažje je pa lapat nekaj v prazno. Povej EN razlog, zakaj bi bile zelene za v smeti?

Ker so zanič? Že modre so začeli kitajci skupaj pocat, zelene so pa popoln šrot.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Furbo ::

Bosch je pofl. Makita malce boljša. Kupi se pa Hilti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

M-XXXX ::

Ker so zanič? Že modre so začeli kitajci skupaj pocat, zelene so pa popoln šrot.

To ni niti a od argumenta.

A zato ker imajo dobro baterijo?
A zato ker imajo velik navor?
A zato ker imajo motor kot se šika?
A zato ker so relativno lahke in kompaktne?
A zato ker imajo relativno dobro (primerno) ceno?
A mogoče zato ker so čisto dober če ne že kar odličen nakup?

Ali ti kaj drugega ne paše?

francek1 ::

M-XXXX je izjavil:

Ker so zanič? Že modre so začeli kitajci skupaj pocat, zelene so pa popoln šrot.

To ni niti a od argumenta.

A zato ker imajo dobro baterijo?
A zato ker imajo velik navor?
A zato ker imajo motor kot se šika?
A zato ker so relativno lahke in kompaktne?
A zato ker imajo relativno dobro (primerno) ceno?
A mogoče zato ker so čisto dober če ne že kar odličen nakup?

Ali ti kaj drugega ne paše?

Ne nakladaj. Malo si poglej, s čim delajo profiji in ti bo mogoče kaj jasno. Bosch je bila firma pred 30 leti. Danes pa so firme za profi delo Hilti, Makita, Metabo, DeWalt Milwakee in Ryobi. Izredno važen element je kakovostna vpenjalna glava in čas polnjenja baterije, ki naj bi bil okoli 15 minut.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

borisk ::

francek1 je izjavil:


Danes pa so firme za profi delo Hilti, Makita, Metabo, DeWalt Milwakee in Ryobi.

tukaj si izpustil še nekaj firm kot so Hitachi, AEG, Fein, Festo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

francek1 ::

borisk je izjavil:

francek1 je izjavil:


Danes pa so firme za profi delo Hilti, Makita, Metabo, DeWalt Milwakee in Ryobi.

tukaj si izpustil še nekaj firm kot so Hitachi, AEG, Fein, Festo...

To je res; naštel sem pač najbolj uporabljene, kar ne pomeni, da med nenaštetimi ni boljših. Bosch sicer ima par dobrih, ostalo pa je pofl. Včasih si pa točno vedel, da z nakupom Bosch električnega orodja ne moreš zgrešit.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

borut_p ::

poskušaj se izogibat firmi hilti - res je orodja so dobra, določena namenska orodja ima le hilti (vsaj jaz nisem našel pištole za vijake v slo drugje kot pri njih).
Vendar - hilti menja serije na vsaki dve leti (malo sem se izmislil vendar nisem veliko falil). ko serijo ukinejo, zelo hitro poidejo tudi rezervni deli, kjer si potem prisiljen kupiti nov izdelek. sicer ti ponudijo v odkup starega vendar po takih malih cenah da nima smisla.

jaz bi se v tem trenutku verjetno odločil za hitachi, tudi makita ni več to kar je včasih bila. Smo nabavili set vrtalnih mašin pa so glave zelo kmalu skorajne razpadle pri polovici od njih.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

noraguta ::

no no, svedri so bosch proti makiti, Hitachiju in milwaukeju kolikor sem sprobal še zmeri top roba.
hilti pa če se ne motim je baterijski program prepakiran Panasonic.

sicer pa tole http://www.grlica.si/orodja/udarni-vija... mi v suh hrast poka 200x8 konstrukcijske vijake brez problema, kak jesen ga pa občasno tudi zjebe. o kakih hofrih Lidlih tle sploh nima smisla govort. enostavno stistim nimaš kaj počet. igrača, drek.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

fikus_ ::

Za vse, ki kupujete baterijske vrtalnike za malo več kot privijačiti samo par vijakov.
Voltaža naj bo 18 V, kapaciteta vsaj 2 Ah, 4 Ah so pa že luksuz, ker pri dveh baterijah eno polniš, drugo pa uporabljaš. Še za pir pavzo nimaš časa, ker nimaš izgovora, da imaš prazne baterije.
Imam Metabo in nimam pripomb. Sicer je pa tudi cena "prava". Sem vijačil 180 mm lesne vijake in me je roka začela v zapestju boleti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

noraguta ::

nabav si udarni vijačnik ki ti ne zvija roke.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

energetik ::

noraguta je izjavil:

o kakih hofrih Lidlih tle sploh nima smisla govort. enostavno stistim nimaš kaj počet. igrača, drek.
Lej, ne nabijaj. Vsak rabi vrtalnik za svojo uporabo, misliš da je vsak človek profi, ki na dan zvrta 1000 lukenj? In za občasno domačo uporabo ne rabiš mašine za 500€. Moja za 40€ iz Mercatorja izpolnjuje vse moje zahteve, baterijo sem zadnjič napolnil 2 mesca nazaj, pa je še vedno 1/2 polna. Zakaj torej bi nabavil 10x dražjo zadevo, samo zato ker ti tako praviš? ;((

noraguta ::

energetik je izjavil:

noraguta je izjavil:

o kakih hofrih Lidlih tle sploh nima smisla govort. enostavno stistim nimaš kaj počet. igrača, drek.
Lej, ne nabijaj. Vsak rabi vrtalnik za svojo uporabo, misliš da je vsak človek profi, ki na dan zvrta 1000 lukenj? In za občasno domačo uporabo ne rabiš mašine za 500EUR. Moja za 40EUR iz Mercatorja izpolnjuje vse moje zahteve, baterijo sem zadnjič napolnil 2 mesca nazaj, pa je še vedno 1/2 polna. Zakaj torej bi nabavil 10x dražjo zadevo, samo zato ker ti tako praviš? ;((

bolš da bi dau nekomu za pir pa ti hitreje in bolje naredi. ni problem samo število lukenj ampak kašne lahko narediš. seveda si pa z lidl strojem katerega sploh ne rabiš kar naenkrat kvalificiran, da sodiš o tem kaj kdo rabi. ti preprosto bor mašine ne nucaš.
oz kot sem napisal, pejd zašraufat z Lidlom 180x8 vijak v suh hrast ali jesen. ne pa da trgaš iz konteksta.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

francek1 ::

noraguta je izjavil:

energetik je izjavil:

noraguta je izjavil:

o kakih hofrih Lidlih tle sploh nima smisla govort. enostavno stistim nimaš kaj počet. igrača, drek.
Lej, ne nabijaj. Vsak rabi vrtalnik za svojo uporabo, misliš da je vsak človek profi, ki na dan zvrta 1000 lukenj? In za občasno domačo uporabo ne rabiš mašine za 500EUR. Moja za 40EUR iz Mercatorja izpolnjuje vse moje zahteve, baterijo sem zadnjič napolnil 2 mesca nazaj, pa je še vedno 1/2 polna. Zakaj torej bi nabavil 10x dražjo zadevo, samo zato ker ti tako praviš? ;((

bolš da bi dau nekomu za pir pa ti hitreje in bolje naredi. ni problem samo število lukenj ampak kašne lahko narediš. seveda si pa z lidl strojem katerega sploh ne rabiš kar naenkrat kvalificiran, da sodiš o tem kaj kdo rabi. ti preprosto bor mašine ne nucaš.

Lidl/Hofer vijačniki so občitno boljši kot najcenejša kitajska jajca. Oba imata LiIon akkuje, ki imajo zelo nizko samopraznjenje, pa tudi ostalo je za dva razreda boljše, kot noname kitajčki. Zato so za domačo rabo idealna izbira. Manjka jim le navor.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

noraguta ::

francek1 je izjavil:

noraguta je izjavil:

energetik je izjavil:

noraguta je izjavil:

o kakih hofrih Lidlih tle sploh nima smisla govort. enostavno stistim nimaš kaj počet. igrača, drek.
Lej, ne nabijaj. Vsak rabi vrtalnik za svojo uporabo, misliš da je vsak človek profi, ki na dan zvrta 1000 lukenj? In za občasno domačo uporabo ne rabiš mašine za 500EUR. Moja za 40EUR iz Mercatorja izpolnjuje vse moje zahteve, baterijo sem zadnjič napolnil 2 mesca nazaj, pa je še vedno 1/2 polna. Zakaj torej bi nabavil 10x dražjo zadevo, samo zato ker ti tako praviš? ;((

bolš da bi dau nekomu za pir pa ti hitreje in bolje naredi. ni problem samo število lukenj ampak kašne lahko narediš. seveda si pa z lidl strojem katerega sploh ne rabiš kar naenkrat kvalificiran, da sodiš o tem kaj kdo rabi. ti preprosto bor mašine ne nucaš.

Lidl/Hofer vijačniki so občitno boljši kot najcenejša kitajska jajca. Oba imata LiIon akkuje, ki imajo zelo nizko samopraznjenje, pa tudi ostalo je za dva razreda boljše, kot noname kitajčki. Zato so za domačo rabo idealna izbira. Manjka jim le navor.

mam hofra, pa je pofl. za slike obešat. o glavi pa sploh nebi. 5m svedra ne more spodobno držat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

SkIDiver ::

@noraguta ali si bedak ali pa pravokator. Kdor rabi mašino za vijačenje 180x8 vijakov si zagotovo ne bo kupil Lidl/Hofer izdelka. Kdor pa rabi privijačit vijak za sliko ali pa sestaviti leseno gajbico pa je Lidl/Hofer več kot dovolj zanj.

noraguta ::

gajbice so po 5€ komad z materjalom vred. Slike obešajo na 10 let enkrat, daš nekomu delat pa je. Ne mi pa srat da so to povsem uporabne mašine. Igrače za wanna be majstre. Tko kr ime silen motorke,motorne kose,škropilnce pa tako sranje. Vidl sprobal, postavl v kot. Ne more bit stroj sploh uporaben če je dneh kot soliden pribor.

Sploh je pa zanimivo da nekdo sodi orodje, ko ponuca glih za en set Za baterij V dveh mesecih.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Okapi ::

V resnici si ti tisti, ki nimaš pojma, kakšno orodje za par preprostih opravil letno potrebuje povprečen nezahteven uporabnik.

O.

energetik ::

Očitno noraguta provocira in ne zna brati.
Za tisto kar jaz rabim, so Lidl/Hofer zadeve odlična izbira. In ne, ni boljše nekoga poklicat za tistih 5 lukenj na mesec, ker je 40EUR praktično zastonj in imam mašinco vedno na razpolago. In tudi 10mm luknjo v les sem brez problema zvrtal, prav tako zašraufal 4x80mm lesne vijake. Pa tudi tvojih 8x180 bi šlo z ustrezno zvrtano luknjo. Več kot nekaj lukenj/šraufov na mesece pa ne naredim.
Hkrati pa je super, ker se Li-ion zelo malo samoprazni, tako mi ni treba ves čas skrbeti za baterijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

M-XXXX ::

Tko kr ime silen motorke,motorne kose,škropilnce pa tako sranje. Vidl sprobal, postavl v kot. Ne more bit stroj sploh uporaben če je dneh kot soliden pribor.

But guess what.

Silen motorka mi služi že kar nekaj let in je sežagala (oziroma bo letos) cca 100m3 drva na 25-33cm polena, naredila 2 strehe, par brajd, par miz/klopi in dela popolnoma isto kot prvi dan ali katera koli motorka za 200-300€ več.

Silen škropilnica deluje popolnoma enako kot prvi dan, sosed šel isto kupit in zdaj njegoc cifereli za 700€ stoji doma, ker škropi samo še s Silenom. Spet prišparal cca 600-700€.

Moja zeleni baterijski vrtalnik pa mi je sešraufal v dveh letih kar nekaj stropov, eno streho, nekaj miz, stolov, zvrtal na tisoče lukenj, sešraufal šolngo in vase kar sem rabil za eno novogradnjo zidanico (no nekaj ga še čaka) in prav tako deluje popolnoma enako kot prvi dan in spet sem na približno primerljivo makito prišparal cca 100, če ne 200€.

No če naredimo povzetek: glede na tvoj nasvet pri treh strojčkih sem prihranil cca 1000€. Za popolnoma isti efekt. Katera koli stvar mi crkne jih lahko zamenjam 5-6!!!!!, da pridem na isti znesek "kvalitetne" robe. Ali pa grem na dopust, ali pa punco peljem na kar nekaj lepih večeri, ali pa si s tem krijem kritino za celotno zidanico (no ajde, 200e mi zmanjka, ampak zato ker sem vzel nadstandardno). Ali pa si s tem krijem gume za avto. Ali pa,...

Pa so uporabljali omenjeni vrtalnik in motorko v zadnjem letu/dva kar lepo število majstrov, delavcev, špenglarjev, zidarjev,... Pa niti eden ni imel ene slabe stvari za povedat.

SkIDiver ::

Ne kompliciraj. Enim zadostuje Lidl/Hofer zadeva, drugi rabimo kaj več. Če ni dobro zate še ne pomeni, da ni dobro za nekoga drugega. Če v tem pimeru nisi sposoben ločiti hrušk in jabolk potem bodi tele, ki ima svoje veselje in nabijaj svoje dalje.

francek1 ::

noraguta je izjavil:

francek1 je izjavil:

noraguta je izjavil:

energetik je izjavil:

noraguta je izjavil:

o kakih hofrih Lidlih tle sploh nima smisla govort. enostavno stistim nimaš kaj počet. igrača, drek.
Lej, ne nabijaj. Vsak rabi vrtalnik za svojo uporabo, misliš da je vsak človek profi, ki na dan zvrta 1000 lukenj? In za občasno domačo uporabo ne rabiš mašine za 500EUR. Moja za 40EUR iz Mercatorja izpolnjuje vse moje zahteve, baterijo sem zadnjič napolnil 2 mesca nazaj, pa je še vedno 1/2 polna. Zakaj torej bi nabavil 10x dražjo zadevo, samo zato ker ti tako praviš? ;((

bolš da bi dau nekomu za pir pa ti hitreje in bolje naredi. ni problem samo število lukenj ampak kašne lahko narediš. seveda si pa z lidl strojem katerega sploh ne rabiš kar naenkrat kvalificiran, da sodiš o tem kaj kdo rabi. ti preprosto bor mašine ne nucaš.

Lidl/Hofer vijačniki so občitno boljši kot najcenejša kitajska jajca. Oba imata LiIon akkuje, ki imajo zelo nizko samopraznjenje, pa tudi ostalo je za dva razreda boljše, kot noname kitajčki. Zato so za domačo rabo idealna izbira. Manjka jim le navor.

mam hofra, pa je pofl. za slike obešat. o glavi pa sploh nebi. 5m svedra ne more spodobno držat.

Slučajno ga imam tudi jaz; poleg štirih drugih...zato z lahkoto napišem, da lažeš! No, ja, moram se popravit. 5 metrskega svedra res ne drži...predvidevam pa, da si mislil 5 mm, kar ni noben problem. Če bi vsaj napisal 1 ali 14 mm, bi ti še kdo nasedel....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

mura55 ::

Namesto prepričevanja lahko orodje Milwaukee testirate v naslednjem tednu na celjskem sejmu. Pa šenkajo vam vstopnico na Grlica.si
Mislim, da imajo na sejmih še dodaten popust, prejšnje leto je bil.

Magic1 ::

Tisti ki se profesionalno ukvarjajo s določeno obrtjo pač ne bodo imeli Hofer orodja za svoj posel, zato se naj spokajo iz te teme. Najbolja je bila pa ta o vrtanju v zelo suh hrast(čudn da ni prjavu še kak trši les) 180x80 vijake brez predvrtavanja. To pa ja vsak počne nonstop:))
Magic

francek1 ::

Magic1 je izjavil:

Tisti ki se profesionalno ukvarjajo s določeno obrtjo pač ne bodo imeli Hofer orodja za svoj posel, zato se naj spokajo iz te teme. Najbolja je bila pa ta o vrtanju v zelo suh hrast(čudn da ni prjavu še kak trši les) 180x80 vijake brez predvrtavanja. To pa ja vsak počne nonstop:))

Da ne boš preveč glasen te spomnim na prošnjo avtorja te teme:"Zaradi potreb pri izgradnji nove zidanice bom potreboval en malo boljši baterijski vrtalnik."
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

M-XXXX ::

francek1 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Tisti ki se profesionalno ukvarjajo s določeno obrtjo pač ne bodo imeli Hofer orodja za svoj posel, zato se naj spokajo iz te teme. Najbolja je bila pa ta o vrtanju v zelo suh hrast(čudn da ni prjavu še kak trši les) 180x80 vijake brez predvrtavanja. To pa ja vsak počne nonstop:))

Da ne boš preveč glasen te spomnim na prošnjo avtorja te teme:"Zaradi potreb pri izgradnji nove zidanice bom potreboval en malo boljši baterijski vrtalnik."

In en ta boljši baterijski vrtalnik je bila na koncu Boschova zelena, ki z vsem kar jo spopadam opravlja kot za keks. Za 200€ in ni čisto nobene potrebe po dražjih.


Tisti ki se profesionalno ukvarjajo s določeno obrtjo pač ne bodo imeli Hofer orodja za svoj posel, zato se naj spokajo iz te teme. Najbolja je bila pa ta o vrtanju v zelo suh hrast(čudn da ni prjavu še kak trši les) 180x80 vijake brez predvrtavanja. To pa ja vsak počne nonstop:))

Čisto kot zanimivost: kar veliko podjetnikov se najde, ki kupujejo poceni orodje, pa raje v tem primeru kakšen kos več. 5 let garancije pa gasa. Če crkne pa zamenjajo. Te na dolgi rok pride dosti ceneje in se nikoli ne sekiraš, ne matraš. Če crkne pa crkne. Zato je pa garancija ane.

francek1 ::

M-XXXX je izjavil:

francek1 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Tisti ki se profesionalno ukvarjajo s določeno obrtjo pač ne bodo imeli Hofer orodja za svoj posel, zato se naj spokajo iz te teme. Najbolja je bila pa ta o vrtanju v zelo suh hrast(čudn da ni prjavu še kak trši les) 180x80 vijake brez predvrtavanja. To pa ja vsak počne nonstop:))

Da ne boš preveč glasen te spomnim na prošnjo avtorja te teme:"Zaradi potreb pri izgradnji nove zidanice bom potreboval en malo boljši baterijski vrtalnik."

In en ta boljši baterijski vrtalnik je bila na koncu Boschova zelena, ki z vsem kar jo spopadam opravlja kot za keks. Za 200€ in ni čisto nobene potrebe po dražjih.


Tisti ki se profesionalno ukvarjajo s določeno obrtjo pač ne bodo imeli Hofer orodja za svoj posel, zato se naj spokajo iz te teme. Najbolja je bila pa ta o vrtanju v zelo suh hrast(čudn da ni prjavu še kak trši les) 180x80 vijake brez predvrtavanja. To pa ja vsak počne nonstop:))

Čisto kot zanimivost: kar veliko podjetnikov se najde, ki kupujejo poceni orodje, pa raje v tem primeru kakšen kos več. 5 let garancije pa gasa. Če crkne pa zamenjajo. Te na dolgi rok pride dosti ceneje in se nikoli ne sekiraš, ne matraš. Če crkne pa crkne. Zato je pa garancija ane.

Tisti tvoj Boshev zelenec je štirikrat precenjen jajc. Slabši kot tole:



Noben resen obrtnik se ne bo zafrkaval s poceni jajčki iz Baubau trgovin, pa če imajo 20 let garancije! Če si ne more privoščit izvijača za 400 €, dela nekaj narobe.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Invictus ::

M-XXXX je izjavil:


Čisto kot zanimivost: kar veliko podjetnikov se najde, ki kupujejo poceni orodje, pa raje v tem primeru kakšen kos več. 5 let garancije pa gasa. Če crkne pa zamenjajo. Te na dolgi rok pride dosti ceneje in se nikoli ne sekiraš, ne matraš. Če crkne pa crkne. Zato je pa garancija ane.

Kot zanimivost ...

Obstajamo naročniki, ki take privatnike lepo pospremijo ven brez plačila. Ali pa s penali ker ne naredi v roku ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

M-XXXX ::

Kot zanimivost ...

Obstajamo naročniki, ki take privatnike lepo pospremijo ven brez plačila. Ali pa s penali ker ne naredi v roku ...

Da da seveda, pri takih delih je čisto normalno, da naročnik zahteva seznam opreme izvajatelja firme za baterijskih, fleksaric, bormašinc in ga seveda zavrne, če nima njemu primerne opreme. Ne samo čisto normalno, dejansko zaželjeno ter to dela vsaj 99% vseh naročnikov. Najbolj zagrete so babice ter mamice.

Ahhahaa, kakšne bedarije se ljudje spomnijo :D

PS: seveda je tudi predpisana barva gat, ter material nogavic :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

SkIDiver ::

Mal si narobe razumel. Bistvo je, da zaradi letanja na servis in pridobivanja novega orodja ne naredi dogovorjenega dela v dogovorjenem roku. To ti je hotel povedati;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

M-XXXX ::

SkIDiver je izjavil:

Mal si narobe razumel. Bistvo je, da zaradi letanja na servis in pridobivanja novega orodja ne naredi dogovorjenega dela v dogovorjenem roku. To ti je hotel povedati;)

Zgolj primer: fleksarica: 150€, kitajska 30€ (naprimer, niti niso tako važne dejanske cene). Kupiš 2 ali pa 3 kitajske za pol toliko denarja, če crkne daš na servis, drug oziroma tretja dela, tačas dobiš že prvo iz servisa. Ponavadi pa tako ali tako delajo kot je treba in ni treba nič na servis vozit.

Aston_11 ::

M-XXXX je izjavil:

SkIDiver je izjavil:

Mal si narobe razumel. Bistvo je, da zaradi letanja na servis in pridobivanja novega orodja ne naredi dogovorjenega dela v dogovorjenem roku. To ti je hotel povedati;)

Zgolj primer: fleksarica: 150€, kitajska 30€ (naprimer, niti niso tako važne dejanske cene). Kupiš 2 ali pa 3 kitajske za pol toliko denarja, če crkne daš na servis, drug oziroma tretja dela, tačas dobiš že prvo iz servisa. Ponavadi pa tako ali tako delajo kot je treba in ni treba nič na servis vozit.


Imel sem dobro za 100 EUR in slabo za 25 EUR. Razlika kot noč in dan. Obe sta spregli, ena po neumnosti, ena zaradi kvalitete. Sedaj imam eno za manj kot 100, brand, vendar dela že par let. Za zamenjat tisto za 25 bi moral narediti cca 140 km v obe smeri. Raje bicikliram tisti čas, ko se jajcam z menjavo orodja. Vrtalni stroj imam star kot bajta, zavil je več desettisoč vijakov in nikoli zajebancije z njim. Kot pa vidim, so lidl stroji zelo dobre kvalitete in ne sodijo v rang kitajčkov.
««
4 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

akumulatorski vrtalni vijačnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921706 (4158) TheBlueOne
»

Akomulatorski vijačnik Hofer (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
597187 (5434) floyd1
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12725931 (10212) Silici
»

Komplet akumulatorskega orodja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2812960 (8278) bozgo88
»

Nakup baterijskega vrtalnika - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8922787 (16116) T0RN4D0

Več podobnih tem