» »

Kater baterijski vrtalnik?

Kater baterijski vrtalnik?

««
5 / 13
»»

Dr_M ::

Jest sm prejsni teden nabavil Hitachi DS14DSFL iz nemcije, zgleda, da so imeli odprodajo tega modela, ker je bil cisto poceni in ga tudi ni vec na ceniku. V kompleti je ta vrtalnik, 2 Li-Ion 1.5Ah bateriji in svetilka.
Najprej sem zapel za Einhell, ampak po brskanju po netu sem videl, da to ni to.
Makito sem takoj odpisal, ker nimam prevec dobrih izkusenj z njimi (sem jih 5 let uporabljal v sluzbi, kar naprej crkovale, pregrevale, da se je plastika topila, ipd...).
Od B&D cenejsi modeli zgledajo kot poceni kitajci, za dobro Bosch masicno pa tudi vrzes kar nekaj.

Upam, da se s tem hitachijem nisem zaj..., na sreco nisem veliko placal. Prvi vtis je zelo dober, ampak dosti je nisem sprobaval. Bom letos videl, da bom brunarico rihtal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

francek1 ::

M-XXXX je izjavil:

SkIDiver je izjavil:

Mal si narobe razumel. Bistvo je, da zaradi letanja na servis in pridobivanja novega orodja ne naredi dogovorjenega dela v dogovorjenem roku. To ti je hotel povedati;)

Zgolj primer: fleksarica: 150€, kitajska 30€ (naprimer, niti niso tako važne dejanske cene). Kupiš 2 ali pa 3 kitajske za pol toliko denarja, če crkne daš na servis, drug oziroma tretja dela, tačas dobiš že prvo iz servisa. Ponavadi pa tako ali tako delajo kot je treba in ni treba nič na servis vozit.

Pa daj nehaj se že enkrat smešit, no! Si že kdaj sploh kaj fizičnega delal? Kotne brusilke za 30€ ne bo noben obrtnik vzel v roke, ker cenijo svoje zdravje. Poleg tega, da povzročajo nenormalne tresljaje, ker noben vrteč del ni uravnotežen, so tudi težke in iz tako nekakovostnih materialov, da ne zdržijo tedna dni resnega dela(zadnja, ki sem jo zaradi spleta okoliščin uporabljal pred cca.20 leti, mi je crknila v petih minutah). Da ne govorim o kratkih kablih in podobnih bedarijah, ki so kitajska iznajdba. To je orodje za en rez na dva meseca. Pa še to ne sme biti fin rez keramičnih ploščic, ker ga bo šajba zaradi nenakovostnih ležajev in posledično tresljajev obgrizla, namesto zbrusila.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

noraguta ::

Nehote s kitajčki, nakita pa metabo pa milwaukee so narjen na kitajskem. Samo z eno mašino se dela z drugo pa igra. Je cenejše pol vzet podaljšek, kot se pa jajcat z podhranjeno mašino.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

MeGreat ::

francek1 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

SkIDiver je izjavil:

Mal si narobe razumel. Bistvo je, da zaradi letanja na servis in pridobivanja novega orodja ne naredi dogovorjenega dela v dogovorjenem roku. To ti je hotel povedati;)

Zgolj primer: fleksarica: 150€, kitajska 30€ (naprimer, niti niso tako važne dejanske cene). Kupiš 2 ali pa 3 kitajske za pol toliko denarja, če crkne daš na servis, drug oziroma tretja dela, tačas dobiš že prvo iz servisa. Ponavadi pa tako ali tako delajo kot je treba in ni treba nič na servis vozit.

Pa daj nehaj se že enkrat smešit, no! Si že kdaj sploh kaj fizičnega delal? Kotne brusilke za 30€ ne bo noben obrtnik vzel v roke, ker cenijo svoje zdravje. Poleg tega, da povzročajo nenormalne tresljaje, ker noben vrteč del ni uravnotežen, so tudi težke in iz tako nekakovostnih materialov, da ne zdržijo tedna dni resnega dela(zadnja, ki sem jo zaradi spleta okoliščin uporabljal pred cca.20 leti, mi je crknila v petih minutah). Da ne govorim o kratkih kablih in podobnih bedarijah, ki so kitajska iznajdba. To je orodje za en rez na dva meseca. Pa še to ne sme biti fin rez keramičnih ploščic, ker ga bo šajba zaradi nenakovostnih ležajev in posledično tresljajev obgrizla, namesto zbrusila.

Sem videl že kar nekaj obrtnikov z fleksaricami za 30€. Tisti ki je delal centralno ogrevanje pri nas jih je imel par, komentar je bil da za denar ene dobre fleksarice dobi 3 z 5 letno garancijo. Ko crkne nese zamenjat

francek1 ::

MeGreat je izjavil:

francek1 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

SkIDiver je izjavil:

Mal si narobe razumel. Bistvo je, da zaradi letanja na servis in pridobivanja novega orodja ne naredi dogovorjenega dela v dogovorjenem roku. To ti je hotel povedati;)

Zgolj primer: fleksarica: 150€, kitajska 30€ (naprimer, niti niso tako važne dejanske cene). Kupiš 2 ali pa 3 kitajske za pol toliko denarja, če crkne daš na servis, drug oziroma tretja dela, tačas dobiš že prvo iz servisa. Ponavadi pa tako ali tako delajo kot je treba in ni treba nič na servis vozit.

Pa daj nehaj se že enkrat smešit, no! Si že kdaj sploh kaj fizičnega delal? Kotne brusilke za 30€ ne bo noben obrtnik vzel v roke, ker cenijo svoje zdravje. Poleg tega, da povzročajo nenormalne tresljaje, ker noben vrteč del ni uravnotežen, so tudi težke in iz tako nekakovostnih materialov, da ne zdržijo tedna dni resnega dela(zadnja, ki sem jo zaradi spleta okoliščin uporabljal pred cca.20 leti, mi je crknila v petih minutah). Da ne govorim o kratkih kablih in podobnih bedarijah, ki so kitajska iznajdba. To je orodje za en rez na dva meseca. Pa še to ne sme biti fin rez keramičnih ploščic, ker ga bo šajba zaradi nenakovostnih ležajev in posledično tresljajev obgrizla, namesto zbrusila.

Sem videl že kar nekaj obrtnikov z fleksaricami za 30€. Tisti ki je delal centralno ogrevanje pri nas jih je imel par, komentar je bil da za denar ene dobre fleksarice dobi 3 z 5 letno garancijo. Ko crkne nese zamenjat

Daj naštej jih nekaj...da se jim izognem...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

M-XXXX ::

Pa daj nehaj se že enkrat smešit, no! Si že kdaj sploh kaj fizičnega delal?

Razen, da praktično 10 let obdelujem vinograd s slabimi 1000 trtami, sem popolnoma obnovil zidanico, sem trenutno v fazi izgradnje druge nove zidanice, sem vodja tehnike na enem izmed največjih festivalov v sloveniji, sem v tehnični ekipi enega izmed največjih dogodkov v sloveniji, imam doma relativno OK opremljeno mizarsko delavnico v kateri občasno prčkam že praktično od kakšnega 5 leta naprej, v vseh teh letih pomagal/delal/spremljal lepo število ostalih projektih, gradnjah, igralih, stavbah, strehah, temeljih, škarpah,... Ne nikoli nisem še nič fizičnega delal.

In ja, fleksarica za ene 30€ bo povprečnemu uporabniku služila... 10 let.
http://www.merkur.si/catalogsearch/resu...

Praktično karkoli od tegale bo za povprečnega domačega uporabnika, vsake toliko časa vrh glave dovolj.

noraguta ::

Potem za orodje plačuješ več kot bi za storitev. Stara flrksarca 115 je za lahna dela.BD in mirkom totalen šrot. Perles še kar zdržljivo za lažja dela z lesom. Ko se pa kamna ali jekla pritakneš jo je pa škoda. Ne zdrži. Tam je hitachi , sploh pa metabo kar se fexarce tiče. Ko delaš delaš in razlika če greš 5x menjati al pa če narediš je ogromna.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

darkolord ::

francek1 je izjavil:

Daj naštej jih nekaj...da se jim izognem...
Zakaj?

noraguta ::

Pa ne nakladah da z flekdarco za 30€ lahko narediš isto kot z metabotom za 180€. V osnovi so ležaji slabši , opletajo Imajo lucy etc... Tudi moč ni primerljiva.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

francek1 ::

noraguta je izjavil:

Pa ne nakladah da z flekdarco za 30EUR lahko narediš isto kot z metabotom za 180EUR. V osnovi so ležaji slabši , opletajo Imajo lucy etc... Tudi moč ni primerljiva.

Najbolj, kar me pa moti, je pa debelina ohišja. Nimam majhne dlani pa te po pol ure že pošteno moti, če je obseg orodja prevelik. Najlepše mi v dlan sede Makita.

M-XXXX je izjavil:

Pa daj nehaj se že enkrat smešit, no! Si že kdaj sploh kaj fizičnega delal?

Razen, da praktično 10 let obdelujem vinograd s slabimi 1000 trtami, sem popolnoma obnovil zidanico, sem trenutno v fazi izgradnje druge nove zidanice, sem vodja tehnike na enem izmed največjih festivalov v sloveniji, sem v tehnični ekipi enega izmed največjih dogodkov v sloveniji, imam doma relativno OK opremljeno mizarsko delavnico v kateri občasno prčkam že praktično od kakšnega 5 leta naprej, v vseh teh letih pomagal/delal/spremljal lepo število ostalih projektih, gradnjah, igralih, stavbah, strehah, temeljih, škarpah,... Ne nikoli nisem še nič fizičnega delal.

In ja, fleksarica za ene 30EUR bo povprečnemu uporabniku služila... 10 let.
http://www.merkur.si/catalogsearch/resu...

Praktično karkoli od tegale bo za povprečnega domačega uporabnika, vsake toliko časa vrh glave dovolj.

To, da veš, kaj je šparon im kaj reznik pa da veš, kdaj je treba pretakat in da šefa špilaš pa da veš šajbe na cirkularki menjat še ne pomeni, da si strokovnjak za orodje. Ko boš pa imel različna orodja dnevno v roki in zgradil par hiš zase v lastni režiji se pa lahko javiš.
P.S. Na tem kitajskem jajcu ti bo prvič, ko bo navoj malo resni zgrabil os, odtrgalo blokado vretena. Ker material ohišja je klinčevi špijater.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Furbo ::

borut_p je izjavil:

poskušaj se izogibat firmi hilti - res je orodja so dobra, določena namenska orodja ima le hilti (vsaj jaz nisem našel pištole za vijake v slo drugje kot pri njih).
Vendar - hilti menja serije na vsaki dve leti (malo sem se izmislil vendar nisem veliko falil). ko serijo ukinejo, zelo hitro poidejo tudi rezervni deli, kjer si potem prisiljen kupiti nov izdelek. sicer ti ponudijo v odkup starega vendar po takih malih cenah da nima smisla.

jaz bi se v tem trenutku verjetno odločil za hitachi, tudi makita ni več to kar je včasih bila. Smo nabavili set vrtalnih mašin pa so glave zelo kmalu skorajne razpadle pri polovici od njih.

lp


Ne nabijaj, Hilti menja modele zelo počasi, servisa pa skoraj ne rabiš, če pa že, je zelo poceni. Malce si poglej pogoje njihove garancije. Mašina praktično zastonj.

Ravno kaki Hitachi ti bo ves čas drkal in spreminjal modele, kot jih tudi npr Makita.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

noraguta ::

francek1 je izjavil:

noraguta je izjavil:

Pa ne nakladah da z flekdarco za 30EUR lahko narediš isto kot z metabotom za 180EUR. V osnovi so ležaji slabši , opletajo Imajo lucy etc... Tudi moč ni primerljiva.

Najbolj, kar me pa moti, je pa debelina ohišja. Nimam majhne dlani pa te po pol ure že pošteno moti, če je obseg orodja prevelik. Najlepše mi v dlan sede Makita.

M-XXXX je izjavil:

Pa daj nehaj se že enkrat smešit, no! Si že kdaj sploh kaj fizičnega delal?

Razen, da praktično 10 let obdelujem vinograd s slabimi 1000 trtami, sem popolnoma obnovil zidanico, sem trenutno v fazi izgradnje druge nove zidanice, sem vodja tehnike na enem izmed največjih festivalov v sloveniji, sem v tehnični ekipi enega izmed največjih dogodkov v sloveniji, imam doma relativno OK opremljeno mizarsko delavnico v kateri občasno prčkam že praktično od kakšnega 5 leta naprej, v vseh teh letih pomagal/delal/spremljal lepo število ostalih projektih, gradnjah, igralih, stavbah, strehah, temeljih, škarpah,... Ne nikoli nisem še nič fizičnega delal.

In ja, fleksarica za ene 30EUR bo povprečnemu uporabniku služila... 10 let.
http://www.merkur.si/catalogsearch/resu...

Praktično karkoli od tegale bo za povprečnega domačega uporabnika, vsake toliko časa vrh glave dovolj.

To, da veš, kaj je šparon im kaj reznik pa da veš, kdaj je treba pretakat in da šefa špilaš pa da veš šajbe na cirkularki menjat še ne pomeni, da si strokovnjak za orodje. Ko boš pa imel različna orodja dnevno v roki in zgradil par hiš zase v lastni režiji se pa lahko javiš.
P.S. Na tem kitajskem jajcu ti bo prvič, ko bo navoj malo resni zgrabil os, odtrgalo blokado vretena. Ker material ohišja je klinčevi špijater.

jap močnejši modeli makit so ravno tako, debeli. je pa sploh za les bosch in makita fajn ker sta ožja. ampak manjša moč in ravno tako ob intenzivni uporabi zadiši od stroja... tam flexa 1200-1300 je ni za v eno roko če res nisi hrust z lopatami.700 vatne so pa vse šlank.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

darkolord ::

Čisto ste zmedeni.

Hobi je ena kategorija, profi je druga kategorija, vmes je pa tudi vsaj še ena.

francek1 ::

darkolord je izjavil:

Čisto ste zmedeni.

Hobi je ena kategorija, profi je druga kategorija, vmes je pa tudi vsaj še ena.

Vsekakor. To nekaterim že skozi dopovedujem, pa se ne dajo krstit. OP rabi nekaj srednjega.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

driver_x ::

noraguta je izjavil:

Pa ne nakladah da z flekdarco za 30€ lahko narediš isto kot z metabotom za 180€. V osnovi so ležaji slabši , opletajo Imajo lucy etc... Tudi moč ni primerljiva.


Jaz sem kupil staro hišo in jo celo obnovil s hobi fleksarico Iskra ERO za 30€. Skozi je dala vse od rezanja železa, kamna, keramike, opeke in betona. Kupiti sem sicer nameraval Makito, a takrat pri mojem prodajalcu ni bila takoj dobavljiva, jaz pa sem jo potreboval že tisti dan. Vzel sem najcenejšo, ker naj bi bila le začasna, dokler ne bo crknila. Dokler deluje, bom z nakupom boljše počakal.

Dr_M ::

Ravno kaki Hitachi ti bo ves čas drkal in spreminjal modele, kot jih tudi npr Makita.


Odvisno koliko je zate "ves cas". Ce je to ~5 let, potem imas verjetno prav.
Sem gledal na hitacjijevi strani baterijske vrtalnike in so imajo nekaj kar starih modelov se v prodaji, 5-7 let recimo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

noraguta ::

driver_x je izjavil:

noraguta je izjavil:

Pa ne nakladah da z flekdarco za 30EUR lahko narediš isto kot z metabotom za 180EUR. V osnovi so ležaji slabši , opletajo Imajo lucy etc... Tudi moč ni primerljiva.


Jaz sem kupil staro hišo in jo celo obnovil s hobi fleksarico Iskra ERO za 30EUR. Skozi je dala vse od rezanja železa, kamna, keramike, opeke in betona. Kupiti sem sicer nameraval Makito, a takrat pri mojem prodajalcu ni bila takoj dobavljiva, jaz pa sem jo potreboval že tisti dan. Vzel sem najcenejšo, ker naj bi bila le začasna, dokler ne bo crknila. Dokler deluje, bom z nakupom boljše počakal.
vedno sem presenečen ob teh strojih s katerimi so prenovili celo hišo, pa še kaj.
Men pa prav hitro crknejo. Pa kolegom tud. očitno kupujemo napačne modele... al pa ne znamo delat.

darkolord je izjavil:

Čisto ste zmedeni.

Hobi je ena kategorija, profi je druga kategorija, vmes je pa tudi vsaj še ena.
kaj je točno hobi varjanta, kaj pa profi. Se šteje po številu lukenj na dan. Al po zmogljivosti stroja. Nobenega od teh strojev ne uporabljam dnevno. Ampak s hofer pa bau bauvom se pač ne da narediti.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

darkolord ::

vedno sem presenečen ob teh strojih s katerimi so prenovili celo hišo, pa še kaj.
Men pa prav hitro crknejo. Pa kolegom tud. očitno kupujemo napačne modele... al pa ne znamo delat.
Očitno bo res nekaj od tega dvojega.

Npr. zadeve iz Lidla imajo 3 letno garancijo - če bi se res tako hitro kvarile, se jim to ne bi splačalo. Ima pa vsak stroj navedeno predvideno uporabo in parametre delovanja (npr. premer lukenj v različne materiale). Če te parametre redno ali močno presegaš, se življenjska doba naprave precej skrajša.

kaj je točno hobi varjanta, kaj pa profi. Se šteje po številu lukenj na dan. Al po zmogljivosti stroja.
Oboje. In po tem, ali zadevo uporabljaš za lastno zabavo/uporabo ali poslovno.

Ampak s hofer pa bau bauvom se pač ne da narediti.
Potem je odgovor enostaven. Kupiš pač tistega, ki ti to omogoča.

Sicer pa, na primer Lidlov 18V vijačnik/vrtalnik z momentom 40 Nm stane 55 eur, za kar pri Makiti dobim ravno vijačnik s 5 Nm momenta. Makita - nedvomno v drugih pogledih precej boljša - z enakimi specifikacijami stane 200 eur. Ampak če ne rabim teh 40 Nm, lahko pri budget znamki še zmeraj vzamem tamočnega (če mi ostali parametri delovanja ustrezajo), ki bo svoje delo prav tako opravil odlično, s tem da je trikrat cenejši.

noraguta ::

Evo čist hobi projekt. 32 mm luknja v 5 cm smrekov ploh. Pa da vidim lidla.
hofrov neče.
https://m.youtube.com/watch?v=3bJwVna9O...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

darkolord ::

Kateri Hofrov?

noraguta ::

dej zvrti pa pokaž. Ne filozoferi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

darkolord ::

Pa nimam 32 mm svedra in smrekovga ploha, drugače bi z veseljem probal. 40 Nm bi moralo zadostovati.

noraguta ::

Sej svedri so u hofru poceni. Kup probi pa pokaž. Pa da vidmo. Gre pa za obešalnik iz vej napopan na ploh u štal. Realn hobi projekt. Ok ploh tle je bil demo.

Navora je pa tule 180nm.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Aston_11 ::

darkolord je izjavil:

Čisto ste zmedeni.

Hobi je ena kategorija, profi je druga kategorija, vmes je pa tudi vsaj še ena.

Nisi še pogruntal, da hobisti tečnarijo, da bi profiči komot uporabljali hobi program in hodili s kasonom orodja, ki se ne bi podvajalo, temveč multipliciralo in da je to dovolj dobro za natančno delo, katerega nato od njih zahtevajo.

noraguta je izjavil:

Sej svedri so u hofru poceni. Kup probi pa pokaž. Pa da vidmo. Gre pa za obešalnik iz vej napopan na ploh u štal. Realn hobi projekt. Ok ploh tle je bil demo.

Navora je pa tule 180nm.

Tile svedri so navadni HSS, drugega kot les pa tanek aluminij z njimi ne boš prevertal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

noraguta ::

Pa ga včasih zmanjka. Res nevem kake so to hobi mašine. Men ne delajo. Pa bi rad kupil nekaj cenejše.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

darkolord ::

Nisi še pogruntal, da hobisti tečnarijo, da bi profiči komot uporabljali hobi program in hodili s kasonom orodja, ki se ne bi podvajalo, temveč multipliciralo in da je to dovolj dobro za natančno delo, katerega nato od njih zahtevajo.
Sej profiči pa tečnarijo, da ne morš niti obešalnika pršraufat, če ne kupiš high-end mašine.

noraguta ::

Aaron to so svedri za les. Noben alu. Kje šele kaj drugega.

Univerzalnega svedra tudi še nisem našel. Čeprav je ziher v lidlu za evro- dva.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Aston_11 ::

S 32 mm svedrom v les bo imel vsak aku vrtalni stroj probleme. Razen profi, ki so namenjeni recimo zavijanju dolgih vijakov v špirovce in to naredijo večkrat zaporeda z isto baterijo. Moj recimo, tega ne zmore, pa je en model pod temi profi variantami. Zmore 1x, potem je baterija adijo.

noraguta ::

darkolord je izjavil:

Nisi še pogruntal, da hobisti tečnarijo, da bi profiči komot uporabljali hobi program in hodili s kasonom orodja, ki se ne bi podvajalo, temveč multipliciralo in da je to dovolj dobro za natančno delo, katerega nato od njih zahtevajo.
Sej profiči pa tečnarijo, da ne morš niti obešalnika pršraufat, če ne kupiš high-end mašine.
nisem profič sam rad bi videl kak hobi projekt izven obešanja slike. Evo dal sem referenco. Zdej pa ...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

M-XXXX ::

P.S. Na tem kitajskem jajcu ti bo prvič, ko bo navoj malo resni zgrabil os, odtrgalo blokado vretena. Ker material ohišja je klinčevi špijater.

Ravno takle kitajski jajc mi je zdržal ene 5 let, zrezal nevem kolk železja, na desetine kvadratov ploščic, betona, cegla, pobrusil lesa, padel po tleh, pa ni ničesar ne odtgalo, ne polomilo, ne nič. Če rabim neko drugo manjšo fleksarico ne vzamem drugega, dražjega. Za 30EUR, 5 let garancije, zadostuje za 99% populacije iz prve (če iščejo tamalo fleksarico).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

noraguta ::

Aston_11 je izjavil:

S 32 mm svedrom v les bo imel vsak aku vrtalni stroj probleme. Razen profi, ki so namenjeni recimo zavijanju dolgih vijakov v špirovce in to naredijo večkrat zaporeda z isto baterijo. Moj recimo, tega ne zmore, pa je en model pod temi profi variantami. Zmore 1x, potem je baterija adijo.

saj to vem problem je ko nekdo prodaja, da naredi celo bajto z orodjem za sumasumarum 200€. Sem kupil Pa vem kaj te stvari zmorejo.

M-XXXX je izjavil:

P.S. Na tem kitajskem jajcu ti bo prvič, ko bo navoj malo resni zgrabil os, odtrgalo blokado vretena. Ker material ohišja je klinčevi špijater.

Ravno takle kitajski jajc mi je zdržal ene 5 let, zrezal nevem kolk železja, na desetine kvadratov ploščic, betona, cegla, pobrusil lesa, padel po tleh, pa ni ničesar ne odtgalo, ne polomilo, ne nič. Če rabim neko drugo manjšo fleksarico ne vzamem drugega, dražjega. Za 30EUR, 5 let garancije, zadostuje za 99% populacije iz prve (če iščejo tamalo fleksarico).

Ne nabijej. skuru tak jajc ko sem izrezal en profil za temelje tople grede.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Aston_11 ::

noraguta je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

S 32 mm svedrom v les bo imel vsak aku vrtalni stroj probleme. Razen profi, ki so namenjeni recimo zavijanju dolgih vijakov v špirovce in to naredijo večkrat zaporeda z isto baterijo. Moj recimo, tega ne zmore, pa je en model pod temi profi variantami. Zmore 1x, potem je baterija adijo.

saj to vem problem je ko nekdo prodaja, da naredi celo bajto z orodjem za sumasumarum 200€. Sem kupil Pa vem kaj te stvari zmorejo.

Ma saj se da. Vendar z namenskim orodjem namenske stvari. Pri bajti z baterijskim ne delaš drugega kot zavijaš vijake. To pa zmore vsak. Vrtal v beton z njim ne boš. Nima smisla. Fajn je, če je stroj lahek, kar ni, če je baterija velike kapacitete in težko delaš z njo dela nad glavo. Recimo knauf. Vrtanja pri bajti je malo in za to imaš namenski električni vrtalni stroj. Ker enostavno preveč skuza baterijo vrtanje večjega števila lukenj - pa tudi redkdo do tega pride, zato kakšno luknjo tu pa tam ni težko narediti. Ne pa tavžent njih eno za drugo. Kakšno luknjo v pleh, ne pa tavžnt njih eno za drugo. Itd.

M-XXXX ::

Ne nabijej. skuru tak jajc ko sem izrezal en profil za temelje tople grede.

Kot sem rekel, uporabljal cca 5 let (no mogoče je blo 4 pa še malo) za vse zgoraj navedeno.

noraguta ::

Ja baterijska 30€ fleksarca 30 € , sds 50 ostalo pa pribor pa je bajta narejena. Pa še prijatlom vse narediš. A v tem stilu?

M-XXXX je izjavil:

Ne nabijej. skuru tak jajc ko sem izrezal en profil za temelje tople grede.

Kot sem rekel, uporabljal cca 5 let (no mogoče je blo 4 pa še malo) za vse zgoraj navedeno.
fajn sam povej kje jo kupim. Grem kuj ponjo.

Sej se mi ne da več. Dau sem referenco zdej pa baterijske na plan. Pa ne preveč filozoferat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

francek1 ::

Tak ste me razpizdli da bom jutri s Hofrovim zvrtal tisto luknjo!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

darkolord ::

nisem profič sam rad bi videl kak hobi projekt izven obešanja slike. Evo dal sem referenco
Pač pokazal si nekaj, kar zmore orodje za 500 eur, tisto za 30 pa ne. Če se ti zdi, da brez tega ne moreš, si pač prezahteven za orodje iz hobi programa.

Z Berlingotom tut ne moreš hlodov prevažat, tudi če samo klopco delaš.

noraguta ::

to razumem da nekdo celo bajto naredi z orodjem katerega si celo lastim pa lahko iz prve roke rečem da je navadna laž in zavajanje. je pa dobro za slike obešat, anmpak to ni, naredil sem celo bajto z njim. pa podobne fore .. ne ljudem lagat na atomu ne laufa civ V uredu pa da se jebeš.
me pa zanima kaj tisto orodje zares zmore. lahko je samo moj gnilo jabolko, napačna serija ali kaj podobnega.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

noraguta ::

francek1 je izjavil:

Tak ste me razpizdli da bom jutri s Hofrovim zvrtal tisto luknjo!

evo končno eden, ki samo ne gopca. srečno
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

noraguta ::

francek1 je izjavil:

Tak ste me razpizdli da bom jutri s Hofrovim zvrtal tisto luknjo!

No?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

francek1 ::

Evo, danes sem imel čas. Gre ko puter, elektronika je izklopila pogon le na koncu, ker sem preveč pritiskal.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

noraguta ::

Pokaž .
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

francek1 ::

No, tako to izgleda z vrtalnikom Work Zone in 35 mm svedrom za les z rezilom iz trde kovine. Vrtanje v drugi stopnji je potekalo brez težav razen ob trenutku, ko je sveder prebil les. Ker sem ga držal v eni roki, je prišlo do trenutne preobremenitve, zato je elektronika za sekundo izklopila pogon (zelo uporabna funkcija, ki ščiti orodje, roko in pogon). Tako lahko zaključim da se tisti, ki podcenjujejo kakovost in moč orodij iz Hoferja, močno motijo.



Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Daniel ::

Video ne dela.

Sicer pa tudi sam sem imel staro rumeno baterijsko mašinco iz Hofra, ki mi služi še danes, le baterija je popolnoma opešala, dodatno pa sem kupil še eno, novejši model, ki je bil nedolgo nazaj spet k katalogu in naročil na servisu zraven še eno baterijo (ni ravno poceni). Tudi meni elektronika včasih izklopi pogon, sploh če je baterija že bolj prazna. Zdi se mi kar ok funkcija, ki ščiti vse skupaj. Drugače povsem zadovoljen. Kolikor jo rabim na kmetiji dela povsem zadovoljivo, pa sem tudi že kar nekaj previjačil in prevrtal z njo.

Drugače imam tudi krožno žago iz Hofra iz katere se je že malce kadilo in cvrčalo, ko sem s topo žago skušal žagati dolg 5 cm komad lesa, pa še kar deluje in pa udarno vrtalno kladivo, ki je staro že kakih 6-7 let, pa še kar deluje edino glava je razpadla, tako da svedre fiksiram z objemko :) Je pa preštemala kar nekaj objektov v svoji življenjski dobi.

Dodatno imam še mali fleks iz Lidla z nastavljivimi obrati. Meni zadostuje. Za večje stvari imamo pa enega starega še kovinskega Perlesa. Nekdo ga je vrgel na odpad, pa ga je en znanec našel in poslal na popravilo v Avstrijo (več kot 25 let nazaj). No potem je nekako pristal pri nas in še zmeraj dela. Tega moraš pa kar dobro držat ko ga vklopiš, da ti ga ne cukne iz roke :)

noraguta ::

Še zmer se nč ne vid(kamera iz lidla?). Po tvojem pisanju pa nevem ali si sploh prevrtal. Sicer zaščiti stroja služi sklopka.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

francek1 ::

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Okapi ::

Noraguta bi sigurno lepšo luknjo zvrtal:))

energetik ::

francek1 je izjavil:


E, tako se dela, temu se lahko reče _dokaz_. Bom še jaz probal ob priliki posneti enako z mojim Li-ion iz Mercator tehnike.
Izklopi pa zaščita baterije, ko napetost posamezne celice pade pod 3V. Sem opazil, ko sem delal load test.
Torej če je baterije že precej izpraznjena in jo močno obremeniš, napetost pade pod 3V.

francek1 ::

noraguta je izjavil:

Še zmer se nč ne vid(kamera iz lidla?). Po tvojem pisanju pa nevem ali si sploh prevrtal. Sicer zaščiti stroja služi sklopka.

Kakšna sklopka? Ko se nastavitev momenta postavi v položaj vrtanje ni vmes nobene sklopke! Kamera je pa SGS4....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

noraguta ::

Vrtaš lahko tudi s sklopko za vijačenje parkrat preobremeniš "elekroniko" pa lahko stvar pospraviš za vedno, ja posnel si pa celovečerec.

Sicer pa kolk je uporabljana in uporabna mašina govori že njen mint videz.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Daniel ::

Tole izklapljanje ni prav nič slabega, še najmanj pa znak bližnje odpovedi. Osebno raje vidim, da mi elektronika izklaplja motor, ko so baterije skoraj prazne kot pa da pregori kaj drugega ali crkne baterija.

Sicer pa vsakemu svoje, ne moreš pričakovati, da si bo nekdo, ki rabi tako mašinco za hobi kupil nekaj takega kot imaš ti, za kar bo odštel četrt plače, potem pa jo bo rabil 2x na mesec. To je kratkomalo bedarija.
««
5 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

akumulatorski vrtalni vijačnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921890 (4342) TheBlueOne
»

Akomulatorski vijačnik Hofer (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
597415 (5662) floyd1
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12726152 (10433) Silici
»

Komplet akumulatorskega orodja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2813033 (8351) bozgo88
»

Nakup baterijskega vrtalnika - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8922854 (16183) T0RN4D0

Več podobnih tem