» »

Dokazana šibka Goldbachova domneva!

1
2
»

antonija ::

Sej ravno zato je vseeno kateri stevilski sistem uporabis. Rezultat operacije je na koncu isti, od tebe je pa odvisno kako ga napises (in preberes).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

svenica ::

Lion29 je izjavil:

meni se pa zdi full smesno, da se folk tolko ukvarja s teoreticno matematiko... se mi zdi najvecje zabusavanje casa...

tak in tak smo razlicne stevilske sisteme izumli sami... zdaj pa na svojih izumih delamo neke teorije in jih dokazujemo... cammon...:D


Ploskam ti. Pa ne zato, ker bi kaj posrečenega povedal,
ampak ker svojo neumnost tako brezsramno arhiviraš
na spletnem portalu slo-tech, kjer bo na ogled generacijam (in tudi tebi) na veke.

CAMMON
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

next_byte ::

Lion29 je izjavil:

meni se pa zdi full smesno, da se folk tolko ukvarja s teoreticno matematiko... se mi zdi najvecje zabusavanje casa...

tak in tak smo razlicne stevilske sisteme izumli sami... zdaj pa na svojih izumih delamo neke teorije in jih dokazujemo... cammon...:D

česa pa nismo izumili? Meni se zdi nekaj novega odkrit v matematiki, nekaj kar ima največjo trajno vrednost.

ScumbagSteve ::

Lion29 je izjavil:

meni se pa zdi full smesno, da se folk tolko ukvarja s teoreticno matematiko... se mi zdi najvecje zabusavanje casa...

tak in tak smo razlicne stevilske sisteme izumli sami... zdaj pa na svojih izumih delamo neke teorije in jih dokazujemo... cammon...:D


"Need a job? Invent it"
Scumbag Štefko

Zgodovina sprememb…

Markoff ::

Lion29 je izjavil:

meni se pa zdi full smesno, da se folk tolko ukvarja s teoreticno matematiko... se mi zdi najvecje zabusavanje casa...

tak in tak smo razlicne stevilske sisteme izumli sami... zdaj pa na svojih izumih delamo neke teorije in jih dokazujemo... cammon...:D

Ti pa res iz komentarja v komentar (matematično) dokazuješ svojo omejenost - to, da TI ne razumeš, ne pomeni, da nekaj nima vrednosti.

Takšni [edit- odstranjena žaljivka], kot si ti, so se smejali stotinam in tisočem teoretikom širom sveta. Danes imamo fiziko, kemijo, biologijo, računalništvo, da ne naštevam vseh naravoslovnih ved. Nekatera znanja so bila pridobljena iz proučevanja prakse, druga iz teorije.

PS: nisem matematik. Nisem niti naravoslovec. Hell, o dokazovanju matematičnih teoremov vem samo tisto, kar nam je gimnazijski profesor vcepljal v glavo, torej goli minimum. Kljub temu si takšnih vehementnih in samoosmešujočih izjav, kot so tvoje, ne bi privoščil.

PPS: admini, res pogrešam shitlisto. Res. Ni mi všeč, da se samo vi odločate, kdo je troll in/ali cepec.

svenica je izjavil:

Lion29 je izjavil:

meni se pa zdi full smesno, da se folk tolko ukvarja s teoreticno matematiko... se mi zdi najvecje zabusavanje casa...

tak in tak smo razlicne stevilske sisteme izumli sami... zdaj pa na svojih izumih delamo neke teorije in jih dokazujemo... cammon...:D


Ploskam ti. Pa ne zato, ker bi kaj posrečenega povedal,
ampak ker svojo neumnost tako brezsramno arhiviraš
na spletnem portalu slo-tech, kjer bo na ogled generacijam (in tudi tebi) na veke.

CAMMON

Me veseli, da nisem edini opazil.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Bistri007 ::

Čas je treba nekako zabušavat. Ampak jaz se ne strinjam, da naj se raziskovanje teoretične matematike financira iz javnih sredstev. Naj si kdor to dela, sam najde svoje vire financiranja!
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Bor H ::

Pa ravno matematika je nekaj takega, kar ne moreš direkt financirat iz industrije, ker so aplikacije nepredvidene. Ti nek razvoj boljšega materiala lahko financiraš zasebno, ker vnaprej veš, kje se bo uporabil. Pri matematiki tega v večini primerov ni.

(jaz se pa ne strinjam, da se iz javnih sredstev financira avtocesta ljubljana-maribor, ker mi ne koristi)

Bistri007 ::

Bor H je izjavil:

Pa ravno matematika je nekaj takega, kar ne moreš direkt financirat iz industrije, ker so aplikacije nepredvidene.

In kakšne "aplikacije" so nastale iz teoretične matematike v zadnjih 20 letih? Kaj takšnega, da je sedaj zanimivo tudi za zasebne vlagatelje?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Bistri007 ::

Čas je treba nekako zabušavat. Ampak Jersey Shore za razliko od teoretične matematike SLUŽI denar, ti matematiki pa so priklopljeni na državne jasli...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Bor H ::

Bistri007 je izjavil:

Bor H je izjavil:

Pa ravno matematika je nekaj takega, kar ne moreš direkt financirat iz industrije, ker so aplikacije nepredvidene.

In kakšne "aplikacije" so nastale iz teoretične matematike v zadnjih 20 letih? Kaj takšnega, da je sedaj zanimivo tudi za zasebne vlagatelje?

Matematika ni moje področje in posledično ne upam špekulirat, se pa najde v fiziki kup teoretičnih raziskav, ki so nam prišle prav leta kasneje. Prva taka mi pade na pamet relativnost od našega najljubšega žida.

schurda ::

5er--> je izjavil:

xkcd



Na vrhu vseh pa je astronomija! :D
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

schurda ::

Bor H je izjavil:

Bistri007 je izjavil:

Bor H je izjavil:

Pa ravno matematika je nekaj takega, kar ne moreš direkt financirat iz industrije, ker so aplikacije nepredvidene.

In kakšne "aplikacije" so nastale iz teoretične matematike v zadnjih 20 letih? Kaj takšnega, da je sedaj zanimivo tudi za zasebne vlagatelje?

Matematika ni moje področje in posledično ne upam špekulirat, se pa najde v fiziki kup teoretičnih raziskav, ki so nam prišle prav leta kasneje. Prva taka mi pade na pamet relativnost od našega najljubšega žida.


Točno tako.
Še bolj pa kvantna. Najprej je bila matematika, ki je pogruntala razne Besslove in podobne funkcije in njihove rešitve, potem je prišla v 20. letih 20. stoletja kvantna, ki je te rešitve potrebovala, v 50. pa so na osnovi teh rešitev naredili tranzistor in laser. Brez vsega tega danes ne bi bilo slo-techa.
Torej je matematika konstrukt, ki v svojem jeziku opisuje dejansko naravo (FYSIKOS).
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

rasta ::

Bistri007 je izjavil:

In kakšne "aplikacije" so nastale iz teoretične matematike v zadnjih 20 letih? Kaj takšnega, da je sedaj zanimivo tudi za zasebne vlagatelje?

Verjetno največji dosežek matematike 20. stoletja je napredek v teoriji grup - abstraktni algebri.
Izkazala se je za nepogrešljivo za modeliranje in razumevanje kristalov, nepogrešljivo orodje za številne današnje fensi tehnologije kot je laser, tehnologija polprevodnikov ...

Sicer pa je antiintelektualizem forumašev kar nekoliko srhljiv - v svetu, kjer se vse več preračunava in modelira, bi ukinili financiranje raziskav v matematiki!?

WarpedGone ::

Sicer pa je antiintelektualizem forumašev kar nekoliko srhljiv - v svetu, kjer se vse več preračunava in modelira, bi ukinili financiranje raziskav v matematiki!?

Danes je morda tega X% , sto let nazaj je bilo tega Y%, kjer je Y >> X.
Zbogom in hvala za vse ribe

driver_x ::

rasta je izjavil:


Sicer pa je antiintelektualizem forumašev kar nekoliko srhljiv - v svetu, kjer se vse več preračunava in modelira, bi ukinili financiranje raziskav v matematiki!?


Še bolj je srhljivo to, da bomo take nekoč obkrožali na volilnih lističih, saj za kaj drugega itak ne bodo.

svenica ::

rasta je izjavil:

Sicer pa je antiintelektualizem forumašev kar nekoliko srhljiv - v svetu, kjer se vse več preračunava in modelira, bi ukinili financiranje raziskav v matematiki!?


This. Lepo povedano. Dobesedno srhljivo je, v kakšni družbi se lahko človek včasih znajde na slo-techu. Srednji vek, dobesedno.
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

MrStein ::

Eh, saj veste: V vsaki dovolj veliki skupini ljudi...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kenpachi ::

...vsaj en sčasoma omeni Hitlerja.

There you go :D
Zaraki Kenpachi.

Bistri007 ::

rasta je izjavil:

Bistri007 je izjavil:

In kakšne "aplikacije" so nastale iz teoretične matematike v zadnjih 20 letih? Kaj takšnega, da je sedaj zanimivo tudi za zasebne vlagatelje?

Verjetno največji dosežek matematike 20. stoletja je napredek v teoriji grup - abstraktni algebri.
Izkazala se je za nepogrešljivo za modeliranje in razumevanje kristalov, nepogrešljivo orodje za številne današnje fensi tehnologije kot je laser, tehnologija polprevodnikov ...

In kaj ima z laserjem in tehnologijo polprevodnikov razvoj teoretične matematike v zadnjih 20 letih - tj. v WWW internet eri, od 1993? Ali Einstein z matematiko WWW ere, kot je omenjeno nekaj postov višje na moje vprašanje.

Umetne diamante delajo že dolgo časa, kristale za komunikacijske satelite tudi. Kako točno je to povezano s formalnim dokazovanjem, mi ni jasno.

rasta je izjavil:

Sicer pa je antiintelektualizem forumašev kar nekoliko srhljiv - v svetu, kjer se vse več preračunava in modelira, bi ukinili financiranje raziskav v matematiki!?

Točno to, preračunava se in modelira. Ne pa formalno dokazuje!

Kar ima aplikativno uporabo v kriptografiji, so dejanske implementacije algoritmov, ki morajo biti tudi hitre. Imeti morajo benchmarke. Kot primer naj omenim, da je NIST za SHA-3 algoritem izbral Keccak. Za vsak bajt je potrebno 12 ciklov na Core2 procesorju (algoritem je postal kandidat za SHA-3 leta 2008).

http://www.drdobbs.com/security/keccak-...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Bor H ::

Poanta je bila, da bolj kot greš v bazično znanost, več časa je potrebnega, da se najde "industrijska" aplikacija. Tudi odvodi in integrali so ubistvu teoretična matematika.

Bistri007 ::

Bor H je izjavil:

Poanta je bila, da bolj kot greš v bazično znanost, več časa je potrebnega, da se najde "industrijska" aplikacija. Tudi odvodi in integrali so ubistvu teoretična matematika.

Moja poanta pa je bila, da imamo več koristi od Jersey Shore kot od tega, kar so teoretični matematiki naumili v zadnjih desetletjih.

Nič ne oporekam starejšim stvarem, ki so koristne za zapisovanje formul v fiziki. Ampak te novejše stvari bi jaz prej imel za hobi kot za poklic.

EDIT: za formalno vedo, kot je matematika, sicer tudi ne vem, kaj naj bi "bazična" znanost pomenila. Za naravoslovje in družboslovje - seveda, iskanje osnovnih zakonitosti. Za prekladanje formulacij - ne vem...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

MrStein ::

Enako so rekli pred 50, 150 in 550 leti...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

black ice ::

Bistri007 je izjavil:

Moja poanta pa je bila, da imamo več koristi od Jersey Shore kot od tega, kar so teoretični matematiki naumili v zadnjih desetletjih.

Sicer ne posedujem ravno veliko matematičnega znanja, ampak - dude, (brez zamere) menjaj nick.

Truga ::

Sej je bistr k gosti sok. Ze v drugi temi se je razpisal da kako matematika nima veze. Ko bo pa cez 30 let zarad te matematike mel zastonj racunalnike bo pa se vedno jamru, da v zadnjih 10 letih ni nic od matematike.

antonija ::

In kaj ima z laserjem in tehnologijo polprevodnikov razvoj teoretične matematike v zadnjih 20 letih - tj. v WWW internet eri, od 1993? Ali Einstein z matematiko WWW ere, kot je omenjeno nekaj postov višje na moje vprašanje.
Bazicne raziskave imajo mickeno daljsi cikel do prakticne aplikacije kot studije optimizacije orodja za izkopavanje jarkov.

Ce pa slucajno ne trollas in si res bister kot kanalizacija preden pride do cistilne naprave, potem bo pa verjetno boljse za vse sodelujoce da gres raje gledat jersey shore.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bistri007 ::

Namesto, da bi napisala kaj substantivnega, se obregata v moj nick.

Pejta na EBSCO in prosim najdita nekaj člankov s področja teoretične matematike, v katerih so opisana odkritja, na katerih temelji kakšna tehnologija v RL.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: schurda ()

antonija ::

Substantivnega? Kako pa mislis da smo prisli do tocke, kjer lahko "bistra" oseba prosto trolla po internetu, verjetno iz svojega mobilnika? S kopanjem jarkov? Z gledanjem reality showov?

Ali mogoce slucajno pricakujes da ti bo nekdo sel razlagat v detalje pot od matematike preko fizike do recimo GPS sprejemnika v tvojem telefonu?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

WarpedGone ::

Dobrih matematikov, ki so dejansko financirani iz državnega budgeta, je dovolj malo, da se bom zaradi njihovih plač sekiral šele ko bo državni aparat laufal bistveno drugače kot danes. Malo slabši matematiki se pa itak financirajo sami s programiranjem, zavarovalništvom itd.
Matematiki *niso* problem vreden 5 sekund časa ubadanja z njimi, let them be.

Antoniji sm dolžn še odgovor glede učinkovitosti - gledam z vidika occama in slavnega zajeba okrog definicije PI.
Pravilno postavljena zadeva ima nanjmanjši/najkrajši/najbolnekompresibilen opis. Sistem, kjer ima precej fundametnalno vlogo konstantna z 9(?) decimalkami smrdi. Je alarm, da je nekaj nekje fundamentalno zgrešenega oz. neoptimalnega. Je lahko tut lažni alarm, je pa alarm.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Sej PI ima ogrmono decimalk samo zato, ker se ga tako odlocimo zapisat... definiran je se vedno kot razmerje med obsegom in premerom poljubnega kroga:



Meni se zdi ta definicija zelo kratka in jedrnata (in tocna in brezkompromisna), edino obsesija ljudi da bi to konstanto izracunali v desetiskem sistemu da PIju videz nerobustnosti.

Se pa strinjam da imamo kar nekaj "konstant" ki za sabo vlecejo celo morje decimalk, pa se za tiste ne vemo ce so sploh tocne. 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • vrnilo v prejšnje stanje: gzibret ()

rasta ::

Bistri007 je izjavil:

Umetne diamante delajo že dolgo časa, kristale za komunikacijske satelite tudi. Kako točno je to povezano s formalnim dokazovanjem, mi ni jasno.


O zgodovini znanosti očitno ne veš ničesar.

Danes mi pri rutinskem uglaševanju regulatorjev električnih motorjev programi večinoma vsi prikažejo tudi najrazličnejše diagrame, kot so okažejo različne diagrame (Nicholsov, Bodejev) in iz njih s pogledom lahko razberem, kako je s stabilnostjo mojega motorja.
Dobro stoletje nazaj je bila stabilnost slabo razumljena, uglaševanje pa precejšna črna magija. Pravo olajšanje je bilo, ko smo povezali teorijo kompleksnih števil z obnašanjem dinamičnih sistemov. Da je to možno in tudi konsistentno, vem, ker je nekdo par stoletij prej formalno dokazal precej teoremov, kot je npr. fundametalni teorem algebre.

Prav enako je pri razvoju laserjev oz. nekaterih njihovih aplikacij. Razni diagrami atomskih energijskih nivojev v kristalu in ostala šara so nepogrešljivi. Fundametalne ideje za pripravo teh diagramov temeljijo na teoriji permutacijskih grup, ki si jo je izmislil en tip (Galois) konec osemnajstega stoletja, ko se je lotil dokazati, da eksplicitne formule za iskanje korenov polinomov četrte in višje stopnje ne obstajajo.


Vem, vse to je precej stara matematika. Ampak najsodobnejši komercialni numerični programi (in programske knjižnice) temeljijo na matematiki osemdesetih let.
Primer: prva objava Gröbnerjevih baz (na katerih temelji reševanje sistema multivariabilnih polinomskih enačb) je bila leta 1985, implementacija v Mathematici pa šele sredi devedesetih let in to je v bistvu super hitro. Poleg tega, da rabimo nekaj let (desetletij, stoletij), da novo idejo sploh dobro razumemo (Gröbnerjeve baze bi lahko uvrstil tudi pod aplikativno matematiko), je potrebno za praktično uporabo rešiti še veliko praktičnih problemov, recimo to, da v računalniku nimaš neskončno število decimalnih mest (zaokroževanje), pomnilnika in časa ...

Tako da, enostavne povezave med današnjo tehnologijo in članki s področja teoretične matematike ne boš našel zlahka. Smer pa je na podlagi zgodovine jasna - ogromno briljantnih idej v čisto praktične tehnološke vode pride iz teoretične matematike (sicer z mnogo ovinki).

WarpedGone ::

Sej PI ima ogrmono decimalk samo zato, ker se ga tako odlocimo zapisat.

Seveda, ampak "zajeb" ni letel na "število" decimalk ampak na tole.
Zbogom in hvala za vse ribe

schurda ::

Da je potrebno stvari res dokazat, se je pokazalo npr. v fiziki 19. st. (matematike ne poznam toliko), ko so dokazali, da je svetlobna hitrost konstanta. Iz tega je sledila relativnost časa in dolžin, ki je bila do takrat absolutna in konstantna in seveda je bilo to do takrat vsem jasno.

Taki dokazi imajo potem lahko daljnosežne posledice, čeprav se mogoče komu zdijo brez veze. Tak primer je lj. župan, ki je izjavil te dni, da ne moremo bit vsi silicijeva dolina, nekdo pač mora kopat jarke. Ekonomija pač ne more ustvarit dodane vrednosti in napredka. Brez tega pa nas čaka samo še dolg in moreč propad.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dokazana šibka Goldbachova domneva! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8117749 (13302) schurda
»

Številčna dejstva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
14112009 (5775) jzgorisek
»

Nov prispevek: Digitalna evolucija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
6210317 (8517) petrus
»

O praštevilih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
526395 (6395) ovdje kokoš
»

Godla (Goedel, Cantor, Russell, Turing ..) - king's road

Oddelek: Znanost in tehnologija
52263 (2118) Thomas

Več podobnih tem