» »

Odprto pismo neznanim kolesarjem in kolesarki

Odprto pismo neznanim kolesarjem in kolesarki

1 2 3
4
5

jype ::

Daedalus> Če si na sredini voznega pasu in voziš 10-20 km/h, si pač bedak.

Ne. Bedak si izključno v primeru, ko to počneš takrat, ko bi kdo rad tam vozil hitreje, pa zaradi tebe ne more - pa še takrat le v primeru, da to počneš kljub temu, da imaš kakšno drugo izbiro. Obstajajo odseki, ki je ne ponujajo in _moraš_ vozit točno tako.

Daedalus> Ker te razlika v hitrosti glede na ostala (motorna) vozila, krepko ogroža.

Ne, ogrožajo te vozniki, ki ne spremljajo cestišča in ne vzdržujejo varnostne razdalje.

Daedalus> Eksplicitno navodilo, izrečeno med vožnjo. Večkrat, če se kdaj pozabi.

Mhm, še posebej ko je desni del voznega pasu _manjkal_, na primer.

Aston_11 ::

Našel - sem vedel, da je prelepo:

(1) Vozniki koles morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni oziroma niso prevozne, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.

St235 ::

Aston_11 je izjavil:

13. >kolo< je enosledno ali dvosledno vozilo z najmanj dvema kolesoma, ki ga poganja voznik z lastno močjo ali s pomočjo pomožnega motorja, s katerim lahko doseže hitrost največ 25 km/h;

Jaz lahko z mojim dosežem potovalno hitrost 30-40 km/h, v dolino varno hitrost okrog 70 km/h in nevarno- vse, kar je čez.

če ni kolo, kaj so poj ta jajca?


25 km/h je omejitev, ki se nanaša na vozilo s pomožnim motorjem. Za vozilo gnano z lastno močjo te omejitve ni.

Daedalus ::

Ne. Bedak si izključno v primeru, ko to počneš takrat, ko bi kdo rad tam vozil hitreje, pa zaradi tebe ne more - pa še takrat le v primeru, da to počneš kljub temu, da imaš kakšno drugo izbiro. Obstajajo odseki, ki je ne ponujajo in _moraš_ vozit točno tako.


Aha, že nabijaš. Generalno pravilo je generalno pravilo. Jamranje o izjemah pa sam pokaže, da ti je sfalilo argumenta.

Ne, ogrožajo te vozniki, ki ne spremljajo cestišča in ne vzdržujejo varnostne razdalje.


Poznam en lep izraz za ljudi, ki niso nikoli ničesar krivi, nikol ne nardijo kaj narobe, obenem pa se ne ozirajo na okolico. Psihopat, se takemu reče. To so oni, ki pobijajo ljudi na prehodu za pešce, pol pa pridejo nazaj pobrat tablice. Si na ignore od tu naprej, trol.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

jype ::

Daedalus> Aha, že nabijaš. Generalno pravilo je generalno pravilo. Jamranje o izjemah pa sam pokaže, da ti je sfalilo argumenta.

Generalno pravilo v tej državi velja dva meseca po svežem asfaltiranju ceste, potem pa ne več.

Daedalus> Psihopat, se takemu reče.

No, al pa kolesar. Saj je praktično sopomenka.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Daedalus je izjavil:


Tud mule na ponijih majo kdaj dobre ideje. Kot recimo stanje pred križiščem (rdeča luč) kr vzporedno, pa veselo čvekat. Pol pa ko ji malo pohupaš, pa grdo gleda in se nekaj dere. Se je pa vsaj umaknila. Sorry mula. Bicikl sredi pasu za avto, nima kaj iskat.

Seveda ima. Kolesar je enakovreden udeleženec v prometu.

SplitCookie je izjavil:


Večina kolesarjev niti ne misli na druge.

Seveda. Ker drugim ne more narediti škode. Misli predvsem nase in kako se bo izognil idiotskim voznikom.

Sam sem se odločil da bom kot kolesar povzročil škodo na plehu vsakemu vozniku ki bo vozil preblizu mene ...

Kolesarski čevlji so dovolj trdi za kako vdrtino v blatniku ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mr1two ::

@first_line
Ti očitno poznaš situacijo mojega voznega parka bolje kot jaz sam. Recimo le, da od vseh cestnih vozil nisem vozil le kamjijona in avtobusa. Mogoče bi pa tvoja mamica za potrebo tebi vzela ključe avtomobila, ker že zaradi razmišljanja nisi najbolj primeren za vožnjo.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Invictus ::

SplitCookie je izjavil:

V dveh sekundah se jypeta razmaže 10m po cestišču

Kolesarji ste kot še vedno, najbolj nevarni sebi.

Ne, vozniki ste najbolj nevarni kolesarjem.

Ostanite doma ... Prosim ... Sploh čez vikend ...

Link je pa zakon ...

http://ipayroadtax.com/no-such-thing-as...

Vsak 1x vidiš učinkovito policijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Hayabusa ::

Daedalus je izjavil:

Torej je po sredini še vedno OK.


Dajma takole to uredit. Če si na sredini voznega pasu in voziš 10-20 km/h, si pač bedak. Ker te razlika v hitrosti glede na ostala (motorna) vozila, krepko ogroža. Common sense ti nalaga (kaj malega pa tudi zakonodaja), da v takem primeru pustiš dovolj prostora, da se te lahko varno prehiti. V kolikor tega ne narediš, pač izpostavljaš samega sebe nepotrebnemu tveganju in si dober naslov za prejemnika Darwin Awards.

Zna bit - al pa ti nisi razumel, tako kot večina tistih, ki mislijo, da je "omejitev na kolesarskih stezah 25 km/h".


Eksplicitno navodilo, izrečeno med vožnjo. Večkrat, če se kdaj pozabi.

In ko se tako vozi star traktor s prikolico je vse v redu :)) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

SplitCookie ::

Invictus je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

V dveh sekundah se jypeta razmaže 10m po cestišču

Kolesarji ste kot še vedno, najbolj nevarni sebi.

Ne, vozniki ste najbolj nevarni kolesarjem.

Ostanite doma ... Prosim ... Sploh čez vikend ...

Link je pa zakon ...

http://ipayroadtax.com/no-such-thing-as...

Vsak 1x vidiš učinkovito policijo.



Ne, kot pešca me kolesarji izredno motite.



Seveda. Ker drugim ne more narediti škode.

Eto, just proves it
Večina kolesarjev niti ne misli na druge.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Daedalus ::

Invictus - let me quote that for you:

(1) Vozniki koles morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni oziroma niso prevozne, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.


In ko se tako vozi star traktor s prikolico je vse v redu ?


Je bilo v tej (ali eni drugi temi?) lepo povedano, kaj mora narediti voznik traktorja, za katerim se nabira kolona, varno ga pa ni mogoče prehiteti. IIRC - umakniti se mora.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

SplitCookie ::

In če se ne ?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

St235 ::

Je lahko sankcioniran kot vsak drug prometni prekršek.

Hayabusa ::

Daedalus je izjavil:

Invictus - let me quote that for you:

(1) Vozniki koles morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni oziroma niso prevozne, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.


In ko se tako vozi star traktor s prikolico je vse v redu ?


Je bilo v tej (ali eni drugi temi?) lepo povedano, kaj mora narediti voznik traktorja, za katerim se nabira kolona, varno ga pa ni mogoče prehiteti. IIRC - umakniti se mora.

Ja, na njemu primerno&varno mesto (da se bankina slučajno ne zruši) in tako mesto je lahko veliko km naprej :))...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Daedalus ::

Ja, na njemu primerno&varno mesto (da se bankina slučajno ne zruši) in tako mesto je lahko veliko km naprej ...


Your point being?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

mr1two ::

Vozilo, ki povzroča zastoje je policija dolžna izločiti iz prometa in napisati kazen.
Za zastoje se smatra, ko vozilo, ki pelje počasneje od polovice omejitve hitrosti(naj bo to pod 25km/h v naselju, kjer je omejitev 50 ali 45km/h kjer je omejitev 90) ne spušča hitrejših mimo oz. jim tega ne omogoča s postanki na postajališčih ipd. Seveda policija tega nikoli ne naredi(vsaj ne da bi jaz vedel), ker bi bilo treba to zadevo prijaviti
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Hayabusa ::

mr1two je izjavil:

Vozilo, ki povzroča zastoje je policija dolžna izločiti iz prometa in napisati kazen.
Za zastoje se smatra, ko vozilo, ki pelje počasneje od polovice omejitve hitrosti(naj bo to pod 25km/h v naselju, kjer je omejitev 50 ali 45km/h kjer je omejitev 90) ne spušča hitrejših mimo oz. jim tega ne omogoča s postanki na postajališčih ipd. Seveda policija tega nikoli ne naredi(vsaj ne da bi jaz vedel), ker bi bilo treba to zadevo prijaviti

Nope, če se pelješ manj kot je dovoljeno in so za tabo v koloni +3 vozila, primer omejitev 50, se pelješ 49 + 3 avtomobili zadaj (po cpp-ju) :D.


Daedalus je izjavil:

Ja, na njemu primerno&varno mesto (da se bankina slučajno ne zruši) in tako mesto je lahko veliko km naprej ...


Your point being?

Imaš možgane, uporabi jih.

jype ::

Daedalus> Your point being?

Da kolesar _sme zakonito_ voziti po svojem prometnem pasu do prvega primernega dela, kjer se lahko umakne, da ga varno prehitijo. Seveda je še vedno douchie, če to počne s hitrostjo polža in zanalašč, ampak sme. Jaz se umaknem tudi takrat, ko se mi ne bi bilo treba, ker me to nič ne boli.

Ne smejo ga prehitevat niti v primeru, da vozi po sredini prometnega pasu, niti v primeru, da vozi po desni strani prometnega pasu, dokler varno prehitevanje ni mogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Daedalus ::

@Hayabusa - še enkrat, your point being?

CPP ima med drugim minimalna pričakovanja o tem, da se znajo ljudje avtonomno odločat situaciji primerno. In resnici na ljubo, če imaš na voljo dovolj prostora, se tak traktor pač komot prehiti. Če ga nimaš, pa pelješ za njim, dokler ga ni mogoče varno prehitet. Od onega spredaj pa ne moreš pričakovat, da bo ogrozil samega sebe samo zato, da se lahko en Hayabusa mimo odpelje. Če se ti zdi, da pa krši pravila, pa lahko vedno pokličeš Policijo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Daedalus> Od onega spredaj pa ne moreš pričakovat, da bo ogrozil samega sebe samo zato, da se lahko en Hayabusa mimo odpelje.

No, zdaj torej veš, zakaj se ti kolesar ni dolžan umikati?

first_line ::

mr1two je izjavil:

@first_line
Ti očitno poznaš situacijo mojega voznega parka bolje kot jaz sam. Recimo le, da od vseh cestnih vozil nisem vozil le kamjijona in avtobusa. Mogoče bi pa tvoja mamica za potrebo tebi vzela ključe avtomobila, ker že zaradi razmišljanja nisi najbolj primeren za vožnjo.


Pa i čamac, majkemi. Pojdi nazaj malce posesat pri mamici, pa ne med vožnjo, da je ne bo zaneslo in zgazi kakšnega kolesovarja.

St235 ::

Največji problem je ker tako kolesarji kot vozniki avtomobilov, pa pravzaprav se jih dosti najde med vsemi udeleženci v prometu, niso sposobni upoštevat 4. člena Zakona o pravilih cestnega prometa.

Če bi namesto opic za volanom in mutiranih pavov za bilanco imeli civilizirane ljudi potem je to tudi edini člen, ki bi ga zakon rabil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ProGo ::

St235 je izjavil:


Če bi namesto opic za volanom in mutiranih pavov za bilanco imeli civilizirane ljudi potem je to tudi edini člen, ki bi ga zakon rabil.


Niti ne, še vedno so situacije, ko tudi civiliziranost in zdrav razum ne pomagata, ampak samo prisila in pojem prednosti.

Daedalus ::

No, zdaj torej veš, zakaj se ti kolesar ni dolžan umikati?


Ja, to pa res dokaže tvoj point. Sploh v primeru, ko maš kolesarja sredi voznega pasu pred križiščem, ki vneto čveka z drugim kolesarjem in niti ne gleda semaforja, niti ne gleda okoli sebe, obenem pa se lahko brez vsake nevarnosti zase (še v lastno korist v bistvu) umakne skrajno desno, do pločnika. Kar bi sicer naredil vsak približno inteligenten osebek. Trol.


Evo še famoznega 4. člena, s katerim imajo opice take probleme:

4. člen

(skrb za varen, umirjen in nemoten potek cestnega prometa)

(1) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.

(2) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da ne ovira ali ogroža drugih udeležencev cestnega prometa ali jim ne povzroča škode.

(3) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa, voznikih, motornih vozilih ter s predpisi o cestah.

(4) Kadar so udeleženci cestnega prometa otroci, starejši ljudje, slepi, invalidi in druge osebe, ki niso v celoti sposobne za samostojno udeležbo v cestnem prometu, so drugi udeleženci dolžni nanje posebno paziti in jim pomagati.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

WarpedGone ::

potem pa zaviješ še desno in zapreš pot kolesarjem, ki vozijo naravnost in naj bi imeli prednost, pa je seveda nikoli ne bodo mogli uporabiti, ker je prenevarno.

Nekje daleč nazaj je blo tole povedano... en zelo velik velik fail naše prometne ureditve je ta privzeta prednost. Birokratsko sranje par exelence.
Prvi se zanaša (== na to stavi svoje življenje) da bo tadrug naredu to kar prvi pričakuje da bo. Še sam sebe kdaj človek preseneti, pa da ga kdo drug nebi?

Prenost imaš šele, ko ti jo tisti, ki jo naj nebi imel, AKTIVNO odstopi. "Aktivno" pomeni vsaj očesni kontakt in sprememba hitrosti/smeri ki vsaj nakazuje, da sem opažen in upoštevan.

Sicer obstoječ princip špila v ~99,99% primerih, sam v tistem 0,01% primerih se pa prižiga sveče, naroča osmrtnice in zliva gnojnico po divjakih, necivilizirancih, moronih, bedakih, sanjačih, ... ki so v 99,999% primerih zopet čisto navadni Janezi al pa Marije Novaki, i.e. čisto povprečni ljudje, ki se obnašajo povsem človeško.

Največji morilci na naših cestah niso šoferji ampak konstruktorji cest in prometne ureditve.
Zbogom in hvala za vse ribe

Hayabusa ::

Ta člen bi morali nujno spremeniti, življenje ni pravljica (razen če si Žlender):
(3) Udeleženec cestnega prometa NE sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa, voznikih, motornih vozilih ter s predpisi o cestah.



Ikarus
@Hayabusa - še enkrat, your point being?

Do so situacije, ko se tak voznik nima kaj umakniti in se boš lepo počasi peljal za njim.
ter s tem poskrbel, da ga kakšen McCrash ne povozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

jype ::

Daedalus> Ja, to pa res dokaže tvoj point. Sploh v primeru, ko maš kolesarja sredi voznega pasu pred križiščem, ki vneto čveka z drugim kolesarjem in niti ne gleda semaforja, niti ne gleda okoli sebe, obenem pa se lahko brez vsake nevarnosti zase (še v lastno korist v bistvu) umakne skrajno desno, do pločnika. Kar bi sicer naredil vsak približno inteligenten osebek. Trol.

Trol si izključno ti. Stavit grem gajbo tvoje najljubše pijače, da se ti vsaj desetkrat pogosteje zgodi, da pred križiščem pred teboj stoji avto, v njem pa voznik ne gleda semaforja, kot dva kolesarja vštric, ki debatirata. Ker sem kolesar, se me hupanje takim sicer ne tiče, opazim pa ga in čeprav sem v mestu na biciklu manj kot pol ure na dan, to hupanje slišim vsaj petkrat.

Daedalus> Evo še famoznega 4. člena, s katerim imajo opice take probleme:

To si ti, če ne zmoreš počakat, da se dva kolesarja pred tabo zbrihtata in spokata - pri avtomobilu pa skrušeno visiš na hupi, ker vozniku pred tabo zaradi plehnatega oklepa pač ne moreš do živega.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Daedalus ()

Hayabusa ::

btw, taki kolesarji ponavadi poslušajo glasbo s slušalkami v ušesih -> ni efekta, prihranite nam zvočno onesnaževanje s hupo.

jype ::

WarpedOne> ki so v 99,999% primerih zopet čisto navadni Janezi al pa Marije Novaki, i.e. čisto povprečni ljudje, ki se obnašajo povsem človeško.

Ne, niso. Čisto navaden Janez ne sede za volan totalno polit, ne goni 150 po mestni ulici in ne spizdi s kraja nesreče, ko nekoga ubije.

Vozniki pa.

Daedalus ::

Do so situacije, ko se tak voznik nima kaj umakniti in se boš lepo počasi peljal za njim.


Ja, sej. Your point being :)

jype - sej vem. Primož ti ne bo nikol nalimal naziva. Pa si ga konkretno zaslužiš... ker kaj več, kot rezervni trol nisi. Oni muli sem pa pohupal lepo na kratko zato, da se je začela zavedat, da sem tam. Drugače bog ve, kaj bi naredila.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Hayabusa ::

Tole ?

ProGo ::

jype je izjavil:

WarpedOne> Ne, niso. Čisto navaden Janez ne sede za volan totalno polit, ne goni 150 po mestni ulici in ne spizdi s kraja nesreče, ko nekoga ubije.
Vozniki pa.

No, no. Si zelo pristranski?
Tudi kolesarji zbijajo pešče in zbežijo s kraja nesreče. Ti prihranim googlanje in ti jaz pastam link?

St235 ::

ProGo je izjavil:

St235 je izjavil:


Če bi namesto opic za volanom in mutiranih pavov za bilanco imeli civilizirane ljudi potem je to tudi edini člen, ki bi ga zakon rabil.


Niti ne, še vedno so situacije, ko tudi civiliziranost in zdrav razum ne pomagata, ampak samo prisila in pojem prednosti.


Če se vsi udeleženci v prometu držijo splošno sprejetih načel in 4 člena potem je to to, ne rabiš popolnoma nobene prisile.

jype ::

Hayabusa> btw, taki kolesarji ponavadi poslušajo glasbo s slušalkami v ušesih -> ni efekta, prihranite nam zvočno onesnaževanje s hupo.

Slušalke v ušesih al pa lambar na glavi je prbližn isto.

Daedalus> Drugače bog ve, kaj bi naredila.

Who cares? Samo ti si mnenja, da bi se ti _morala_ umakniti, ker tam vendar _ti_ voziš (in imaš baje pravico do tega, ona pa ne).

GoPro> No, no. Si zelo pristranski?

Seveda - saj sem lahko.

GoPro> Tudi kolesarji zbijajo pešče in zbežijo s kraja nesreče. Ti prihranim googlanje in ti jaz pastam link?

Ni treba, ker zelo dobro vem, da poškodujejo in ubijejo približno milijonkrat manj pešcev kot vozniki motornih vozil, kar jih po tveganju uvrsti nekam med udar strele in avtoerotično zadušitev.

Lakotnik29> Če se vsi udeleženci v prometu držijo splošno sprejetih načel in 4 člena potem je to to, ne rabiš popolnoma nobene prisile.

Tako je. Mene ni sram, da se ustavim pred prehodom za pešce, pa tudi ne, da šibam čezenj, kadar je tam prostor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Daedalus ::

Jype, še enkrat, samo za bralno prizadete:

(1) Vozniki koles morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni oziroma niso prevozne, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.


Bo šlo? Al ti pridem črkovat v pisarno?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

jype ::

Daedalus> Bo šlo? Al ti pridem črkovat v pisarno?

Lahko, pa v ničemer ne spremeni dejstva, da ti nisi upravičen do _NIČESAR_, kadar se ena kolesarka tega ne drži. Počakat moraš, hupanje je pa izključno odraz tvoje frustracije in v ničemer ne koristi razrešitvi česarkoli.

WarpedGone ::

Natanko isto velja za kolesarje - upravičeni niso do ničesar, nobene prednosti, nikjer, nikoli.
Zbogom in hvala za vse ribe

Hayabusa ::

jype je izjavil:

Daedalus> Bo šlo? Al ti pridem črkovat v pisarno?

Lahko, pa v ničemer ne spremeni dejstva, da ti nisi upravičen do _NIČESAR_, kadar se ena kolesarka tega ne drži. Počakat moraš, hupanje je pa izključno odraz tvoje frustracije in v ničemer ne koristi razrešitvi česarkoli.

Opažam da je v Lublani veliko frustiranih ljudi, na vsakem križišču ti trobijo :)).

Daedalus ::

Lahko, pa v ničemer ne spremeni dejstva, da ti nisi upravičen do _NIČESAR_, kadar se ena kolesarka tega ne drži. Počakat moraš, hupanje je pa izključno odraz tvoje frustracije in v ničemer ne koristi razrešitvi česarkoli.


Hupanje je bilo znak, ki je rekel "ej mula glupa, na cesti nisi sama". Čisto upravičeno in koristno. Mogoče je celo dojela. Mogoče ji bo eno tako dojemanje kdaj rešilo glavo. Al pa ne, kdo bi vedel. Troli pa pač ne dojamejo... ker jim to niti ni namen.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

St235 ::

kar ne spremeni dejstva, da si sproščal svoje frustracije. ŽE uporaba besedne zveze
ej mula glupa, na cesti nisi sama
jasno kaže na frustracije, ki jih doživljaš v svojem jeklenem konjičku.

Daedalus ::

Ja, ker sem tudi sicer blazno agresiven in nevaren osebek.

Me pa jasno frustrira opazovanje ljudi, ki sebe in/ali mene spravljajo v nevarnost. To pa bo kr držalo. Se pojavijo take frustracije, sploh po tem, ko te kak debil skoraj spravi ob glavo.

Uporaba dotične fraze pa lepo opiše videno situacijo. Kot sem napisal - dva tedna nazaj mi je ena taka mula (v resnici sicer gospa v zrelih letih) odnesla ogledalo na voznikovi strani. Razlog? Popolno neopazovanje/nezavedanje okolice v kombinaciji z menjavo voznega pasu sredi križišča (to oboje je naredila gospa, da ne bo pomote). Ja, na take situacije sem vedno alergičen.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

JohanP ::

jype je izjavil:



Da kolesar _sme zakonito_ voziti po svojem prometnem pasu do prvega primernega dela, kjer se lahko umakne, da ga varno prehitijo. Seveda je še vedno douchie, če to počne s hitrostjo polža in zanalašč, ampak sme. Jaz se umaknem tudi takrat, ko se mi ne bi bilo treba, ker me to nič ne boli.

Ne smejo ga prehitevat niti v primeru, da vozi po sredini prometnega pasu, niti v primeru, da vozi po desni strani prometnega pasu, dokler varno prehitevanje ni mogoče.


Daj linkaj ta člen o zakoniti vožnji do prvega primernega dela, kjer se lahko umakneš ..

Dejansko se je potrebno samo ustaviti, ni se potrebno nikamor umikati. Stoječa vozila se lahko prehiti tudi preko polne črte in tudi po desni, če razmere to dovoljujejo.

jype ::

JohanP> Dejansko se je potrebno samo ustaviti

Seveda, ampak ni vsako mesto primerno za ustavljanje.

SplitCookie ::

Ni treba, ker zelo dobro vem, da poškodujejo in ubijejo približno milijonkrat manj pešcev kot vozniki motornih vozil, kar jih po tveganju uvrsti nekam med udar strele in avtoerotično zadušitev.

Ubijejo predvsem sebe.

In najebejo ga vsi ostali ker so kolesarčki pa ja ubogi dojenčki na katere je treba silno pazit
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Invictus ::

Folku večinoma ne bo nikoli jasno da s svojim 1 tonskim avtom naredi 10000000x več škode kot en kolesar s svojim 20 kilskim kolesom.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Dokler jih v istem dnevu ne bo povozu kolesar, potem pa še avto.

mihec87 ::

Invictus je izjavil:

Folku večinoma ne bo nikoli jasno da s svojim 1 tonskim avtom naredi 10000000x več škode kot en kolesar s svojim 20 kilskim kolesom.


Aha in zato se lahko kolesar idiotsko obnaša po cesti vozi kakor mu sede ter ne upošteva predpisov?

Jadralno letalo tudi ne naredi škode kot eno potniško letalo pa se vseeno na letališču mora obnašati kot to velevajo pravila..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Mipe ::

Kolesarji so Romi ceste. Ni jim treba upoštevati zakonov.

SplitCookie ::


Folku večinoma ne bo nikoli jasno da s svojim 1 tonskim avtom naredi 10000000x več škode kot en kolesar s svojim 20 kilskim kolesom.

Večja verjetnost je da se vate na pločniku pribije kolesar kakor pa avto. Teh incidentov je polno in jih noben ne beleži.



Dokler jih v istem dnevu ne bo povozu kolesar, potem pa še avto.


Če bo jype za volanom, je to precej možno
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Utk ::

Pešec se pa lahko pijan valja po avtocesti, kamionarja, ki ga povozi pa treba obesit za jajca, kaj se pa gre, da divja 95 po avtocesti in pobija nemočne pešce.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22548922 (42211) BigWhale
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957061 (50251) jype

Več podobnih tem