» »

Excel

Excel

zdej ::

Na kratko: imam funkciji, recimo Y1(X)=(A-Z(X))/(C-D) in Y2(X)=Q(X)/F. Iščem Z in Q, za katera dobim pravilno vrednost, ko sta funkciji Y1(X) in Y2(X) enaki... Nisem delal nevem koliko z Excelom, tako da me zanima, kako bi iterativno računal Y1 in Y2 dokler ne dosežeta iste vrednosti...

Upam, da sem kolikor toliko razumljivo spisal tole - že na pol spim za računalnikom. :)

hvala

joze67 ::

Glede na to, da ti toliko časa nihče ni odgovoril, bi rekel, da nisi bil najbolj jasen.
Glede na to, da te ni motilo, da ni odgovora, bom kratek: Solver, s spreminjanjem Z in Q minimiziraš abs(Y1-Y2).

tattoo ::

Bom si sposodil kar tole temo:

Iščem funkcijo oz izpeljavo funkcije, kar pa bom najlažje prikazal na spodnjem primeru:

SUMIF(range,criteria,sum range), rabim pa FUNKCIJA(range,criteria,count range) - v tem count rangu imam stolpec z različnim tekstom in praznimi celicami, iščem pa način, da mi prešteje vse celice, ki vsebujejo tekst. Hvala.

mgermo ::

Če prav razumem:
Če a1 vsebuje nekaj preštej b1, če celica ni prazna.

=COUNTIFS(count_range1,criteria1,count_range2,criteria2)

V tvojem primeru je criteria2
"<>"&""
ie ni prazno.

tattoo ::

O super, ravno to sem iskal, hvala. A torej s tem
"<>"&""
povemu formuli, da naj vzame vse kar ni prazno, hudo :) Hvala še enkrat!

ferdov ::

=COUNTA(A2:A6) Counts the number of nonblank cells in the from a2 to a6

mgermo ::

tattoo: da, če pa potrebuješ zgolj en pogoj (torej samo da celica ni prazna) pa uporabiš COUNTA, kot je ferdoy napisal

tattoo ::

Counta poznam, sem tudi delal kombinacije pa ni ratalo. S tvojo formulo pa mi naredi točno to kar rabim :)

Fazer ::

Eno vprašanje ...


Kako v excelu definirat, da vrednost določene celice pogleda v delovni zvezek definiran v neki celici.

Recimo.

Imam npr. tri excel fajle recimo imenovane

podatek1.xls
podatek2.xls
podatek3.xls

V osnovnem fajlu bi recimo v celici C3 rad, da se mi izpiše podatek, ki se nahaja v fajlu podatek1(2,3) pri čemer bi recimo v celici A1 definiral iz katerega fajla naj bere.
Recimo v A1 bi vpisal "podatek2"

Hvala za odgovor.

Igor

prtenjam ::

Pozdravljeni,

V ta namen ima Excel funkcijo VLOOKUP (še drug primer, ali pa malce kompleksnejši primer)...
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz txt datoteke v excel

Oddelek: Programska oprema
294702 (4339) sebavet
»

excell razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
213904 (3548) rferrari
»

Povprecja v Excelu

Oddelek: Programska oprema
162084 (1629) prtenjam
»

[Excel]Kako izvleči vrednost?

Oddelek: Programiranje
223659 (3382) Mobidick
»

Visual Basic in Excel

Oddelek: Programiranje
262519 (2085) Vesoljc

Več podobnih tem