» »

Povprecja v Excelu

Povprecja v Excelu

OOTBOXZY ::

Imam problem v Excelu. Rad bi racunal povprecno vrednost dolocenih celic. Te celice so rezultat formul. Problem pa je v tem, da niso vedno vse celice uporabljene. Kadar katera od celic nima rezultata je vrednost v njej, zaradi deljenja z nulo: "#DIV/0!" V tem primeru ne dobim povprecja mojih uporabljenih celic, ampak "#DIV/0!"
Mi kdo zna pomagati?
LP

OOTBO XZY

ThinMan ::

Tale bo zastonj :)

uporabi preverjanej celice z IF (če je vsebina celice večja od 0 potem računaj v nasprotnem primeru pa ne :)


lp,
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

BlackHole ::

Če pa ne bo šlo tako, pa uporabi SUMIF, ki sešteje vse vrednosti, ki ustrezajo pogoju (>0) in to vrednost deliš z COUNTIF(A1:A10;">0"). Primer.
LP Marko

OOTBOXZY ::

Sem ze oboje probal, pa dobim ven #DIV/0!
LP

OOTBO XZY

sajmon ::

Poskusi namesto preverjanja if vsebina celice > 0 z preverjanje dolžine znakov v tej celici if(len(a2)>0;........

veteran ::

Heh, ne vem, kaj packaš, ampak tole zagotovo deluje:

=IF(SUM(H2:H10)>0;AVERAGE(H2:H10);0)

Chessman ::

veteran : tvoja formula ne deluje če imaš v kateri celici h2:h10 vrednost #Div/0, posledica tega je tudi končni rezultat #DIV/0

OOTBOXZY ::

Tocno tako, kot je rekel Chessman. Ce bi imel povsod stevilke, bi bila stvar enostavna, tako pa... Moram se probati z stevilom znakov, samo tu je lahko problem, ce imam rezultat v eni od celic 7 mestno stevilo.
LP

OOTBO XZY

Nevihta ::

Lahko si tudi pomagaš z IsError funkcijo!
Nevihta

Nevihta ::

Recimo zelo na brzino:
=IF(ISERROR(SUM(C1:C13));"";SUM(C1:C13))

v kolikor je v stolpcu C1:C3 napaka, potem bo ostalo prazno - "" drugače ti računa vsoto!
Nevihta

Chessman ::

nevihta: katero verzijo offica uporabljaš, ker koliko vem iferror ne deluje v verziji starejši od 2007. Vsaj če v verziji 2007 shraniš kot excel 97-2003 ti javi da funkcija ne bo delovala.

Nevihta ::

Uporabljam 2003.
Nevihta

pajanko ::

Zakaj pa ne v celice, kjer se računajo rezultati daš IF stavek? IF(B2=0;"";A2/B2). Pa ti bo šlo računat povprečje.

veteran ::

tvoja formula ne deluje če imaš v kateri celici h2:h10 vrednost #Div/0, posledica tega je tudi končni rezultat #DIV/0

Chessman, dal sem primer; razumen človek bo že pogruntal, da je treba tudi v vsaki celici, kjer je kakšno deljenje, z IF preveriti, če slučajno ne deliš z 0. ;)

OOTBOXZY ::

@Nevihta
Malo z zamudo, ampak hvala. Me ni bilo kaj dosti za racunalnikom, tako da sem sele sedaj probal. Zadeva deluje, kot da bi bila narejena za to:D
LP

OOTBO XZY

Loky ::

BlackHole je izjavil:

Če pa ne bo šlo tako, pa uporabi SUMIF, ki sešteje vse vrednosti, ki ustrezajo pogoju (>0) in to vrednost deliš z COUNTIF(A1:A10;">0"). Primer.

Imam podoben primer pa nevem sedaj točno... moram dobiti povprečje iz podatkov vendar si številke ne sledijo po vrsti da bi lahko označil kar A1:A20 vendar posebi npr. I3,K3,C12,E12,G12,I12,K12... pa sem nastavil kodo SUMIF((I3;K3;C12;E12;G12;I12;K12);>0) pa mi javi napako... kakšen vrstni red bi torej moral biti ker moram dobiti povprečje le tistih celic kjer je številka ">0"

prtenjam ::

Kot je bilo že omenjeno v tej tematiki, je daleč najbolje in pravzaprav edini pravilno, da napake rešujete že na izvoru - torej že originalni rezultat ne sme biti napaka - pač nekaj v stilu
=IF(ISERROR(A1/B1);0;A1/B1)


Če pa dobite že pripravljeno tabelo, kjer so takšne napake v tabeli, si pač morate pomagati z izločevanjem teh napak. Pri tem pa je potrebno biti pazljiv. Predhodniki so vam svetovali, da izločite števila, ki so >0, ker v splošnem ni pravilno, saj so lahko rezultati tudi enaki 0 ali pa celo manjši od nič - torej niso napake. Reči želim da je torej bolje uporabiti takšnole obliko preverjanja:
=COUNTIF(C1:C10;"<>#DEL/0!")


Vi pa imate še poseben problem, ker celic, ki jih želite obravnavati nimate skupaj, temveč so razmetane po tabeli. Čeravno nekatere funkcije v Excelu (SUM, COUNT ...) sprejmenjo poljubnomnogo parametrov vam svetujem da si iz prej omenjenih celic sami naredite tabelico v npr. koloni Y:
[y1] =I3
[y2] =K3
[y3] =C12
[y4] =E12
[y5] =G12
[y6] =I12
[y7] =K12
...

in tako lahko preprosto seštevate y1..y20 ;)
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

excel (preverjanje istih/e besed/e v celicah)

Oddelek: Pomoč in nasveti
6732 (660) prtenjam
»

Excel Težava - fukncija

Oddelek: Pomoč in nasveti
202362 (2055) smetko
»

Excel - seštevanje

Oddelek: Programska oprema
7995 (755) BlackHole
»

excell razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
213904 (3548) rferrari
»

excelove enačbe me mučijo

Oddelek: Programska oprema
51565 (1443) Tutankhamun

Več podobnih tem