» »

Katero nizkocenovno kolo kupiti

Katero nizkocenovno kolo kupiti

«
1
2

;-) ::

Tako sedanja nakamura je naredila svoje. Gledam kolesa tam za okoli 200€ (100€) imam zaloge če bi bilo kolo res zelo boljše. Gledam tole iz hervisa
X-Fact mission alu 26
26" 21 prestav, alu okvir, shimano altus, tx oprema, lee chi alu v-brake zavore

znižan iz 399 na 199€


in in Intersportuu sem videl neko kolo če je kdo gledal mood.... nevem kako ime podobne spedcifikacije za 200€, če kdo najde na netu prosim za link.

Vozil bi se večina po cesti in kak makadam včasih bi tud po kaki gozdni poti zapeljal, nič konkretnega. Kaj priporočate ?

bluefish ::

Treking kolo.
Glede na ceno pa je itak vseeno, ker nekih hudih razlik pri opremi ni.

;-) ::

Kako naj vem kako velik okvir rabim... sem 178cm kaj moram gledat pri okvirju, ker pri prejšnji nakamuri sem se počutil "runkl" na biciklu belanca mi je bila preblizu sedeža.

GGGGG ::

Jaz imam tega za 200 iz Hervisa. Se ne spoznam na kolesa. Meni se zdi malo cheap in naslednjič si bom kupil nekaj boljšega.

Po drugi strani pa ni nič konkretnega narobe z njim. Enkrat ali 2x tedensko z njim naredim kakšnih 20, 30km turo. Bremze primejo, zdaj, ko sem jih nastavil, menjalnik menja, kolesa se vrtijo... :) Pač, bicikl.

;-) ::

Meni tudi zgleda cheap proti tistemu v intersportu, itak pa v intersportu ne pustijo sesti gor in se peljati 20m...

Super Sonic ::

http://www.kolesarska-oprema.si/izdelek...

Kej takšnega, če že mora bit novo. Tam je okno, ki poda tudi neke okvirje glede višine.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Avenger ::

Ne jemat gorca, če ne misliš veliko offroad. Če je v igri pretežno asfalt in makadam, vzemi treking.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

;-) ::

Kaj so minusi ce vzamem gorca in dam bolj katoliske gume gor? Neka zaloga moci al kak bi reko da se lahko po brezpotju peljem normalno da nebo kaj odpadlo ne skodi ali? Za zaklenit amortizerje spredaj imajo vsi?

bluefish ::

Zaklepanje amortizerjev imajo dražje vilice. No, itak so tele poceni že same po sebi toliko toge in z malim realnim hodom, da je vseeno.

Apofis ::

;-) je izjavil:

Tako sedanja nakamura je naredila svoje. Gledam kolesa tam za okoli 200€ (100€) imam zaloge če bi bilo kolo res zelo boljše. Gledam tole iz hervisa
X-Fact mission alu 26
26" 21 prestav, alu okvir, shimano altus, tx oprema, lee chi alu v-brake zavore

znižan iz 399 na 199€


in in Intersportuu sem videl neko kolo če je kdo gledal mood.... nevem kako ime podobne spedcifikacije za 200€, če kdo najde na netu prosim za link.

Vozil bi se večina po cesti in kak makadam včasih bi tud po kaki gozdni poti zapeljal, nič konkretnega. Kaj priporočate ?

400 eur...optimisti

iso2000 ::

v Hoferju Tržič sem ravno včeraj gledal, imajo še ene dva trekinga. ALU okvir, mislim da dinamo v pestu, Deore zadnji menjalnik, pa SIS? prednji. Pa osi so zgledale pač bolj cheap. Drugače pa simpatično kolo. Cena mislim da nekje med 200 in 300 €.

Aston_11 ::

Saj te cheap variante so med 200 in 300. Če gledaš osnovno šimano opremo, pa da ima menjalnik na ročke, prednje osnovno vzmetenje, je za ta denar to.

Mulcu sem takega nabavil pred dvema letoma in nimam pripomb, sedaj sem še ta drugemu nabavil podobno kar preko ebaya za 290 s poštnino.

najbolj da probaš, je pa res tudi, da ko probaš, ti ustreza, ko voziš, pa vidiš, da ti je točno eno številko premajhno (sprobal pri dveh biciklih, ki sta mi bila v trgovini ok, na terenu pa se kaže, da bi lahko bila malenkost večja).

Npr. za prvega mulca sem vzel 16" okvir, za drugega pa 18" (bo zrasel) + mularija ni tako občutljiva na tistih par cm razlike.

Pogledal sem tudi v intersportu, vendar niso imeli ali mere ali pa z rapid menjalnikom. Edini ustrezen pa bi prišel cca 300 EUR, pa sem ga vseeno raje preko neta naročil.

Itak so vsi naglih v tem cenovnem razredu in prihajajo ali s češke ali s taiwana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Invictus ::

Za 250 - 350 EUR na bolhi lahko dobiš kar v redu rabljeno kolo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SplitCookie ::


Npr. za prvega mulca sem vzel 16" okvir, za drugega pa 18" (bo zrasel) + mularija ni tako občutljiva na tistih par cm razlike.



Je, kolena izrabiš nepravilno v primeru premajhnega / prevelikega okvirja.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

scenic16 ::

iso2000 ::

scenic16 je izjavil:

DRAŽBA


Jaz imam zelo slabe izkušnje s temi dražbami. Zadeve večinoma dosežejo čisto previsoke cene. Vsaj, ko sem kupoval ena "lopov proof" jajčka od kolesa pred leti. Ampak probat sigurno ni greh...

GrimReaper ::

Invictus je izjavil:

Za 250 - 350 EUR na bolhi lahko dobiš kar v redu rabljeno kolo.

+1
Teh poceni koles se ne splača kupovat. Sej mogoče za kakšnega otroka, ki ne ve za boljše, so mogoče ok.
Sej sem mel tut sam kot otrok kolo za 20.000SIT. Ampak teli ki jih zdej dobiš za 200€ pa niso dost boljši, stanejo pa 2x več.
Če gledaš da dobiš že kar dobro novo kolo za 500€, bi moral dobit do 5 let rabljenega takega za 200-300€.
Izboljšujejo se tako ne, kvečjem opažam trend da gredo s komponentami vsako leto na slabše. Mislim da tam od 2005 naprej niso dost drugačni kot današnji, vsekakor pa dosti boljši kot novi za 200€.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

;-) ::

http://shrani.najdi.si/?3T/RV/3SmmFhZR/... kaj je z temle motijo me 28" kolesa. Predlagajte kaj rabljenega. Odkar sem videl kako je odletela belanca na kolesu za 1600€ mecem vse v isti kos. Kolesar je imel ves obraz razmrcvarjen.

jype ::

;-)> Predlagajte kaj rabljenega.

http://www.bolha.com/rekreacija-sport/k...

Če ni kaj razbit, ti je okvir prav in spraviš gor CX gume, je to _zastonj_.

filip007 ::

Kupite nekaj z znamko, vprašajte pri lokalcu, če ima kaj rabljenega, so kupci, ki delajo staro za novo.

Pa malo divjajte s kolesom, da vidite stanje menjalnika, sem videl kupce, ki samo naredijo mali krog in rečejo sej'dobr pri novih.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

;-) ::

Jype in kak bi s tem sel po makadamu ali na roglo?

Aston_11 ::

Večina se jih z gorskimi vozi po asfaltu in jih ne rabijo, čeprav so tudi za po mestu praktični in so za turce bolj primerni trekingi. Specialka je kot formula 1 za po asfaltu. Za po kamnju pa ni.

jype ::

;-)> Jype in kak bi s tem sel po makadamu ali na roglo?

Takole:



Si pa težko predstavljam, kako bi šel po makadamu ali na roglo s tistim iz Hervisa, če maš vsaj malo moči v nogah.

Aston_11 ::

Zgledajo kot kramparce na specialki - kot da bi na formulo dal gume za traktor ;)

jype ::

tt2advanced ::

ne vem tok zelo nizkocenovno za gorca, čisto zares?
jst raj priporočam kaj takega, sam če maš še tiste 50 € več rezerve pol, seveda že na tiste 100 € rezerve ;)

http://www.funsports.si/products.php?ca...

http://www.funsports.si/products.php?ca...

Aston_11 ::

Cross - kakšna je razlika - razen gum mi je drugo vse enako. ok, sem prebral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

filip007 ::

Fedri so zakon.

To ti je kolo, imam podobnega samo brez diskov in XL geštel.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Kamran ::

Zdravo,

A v Velo-tu je kaj pametnega ?

;-) ::

Ajd proracun dvigujem na 350eur kar pa je res zgornja meja. Je tisti z linka zgoraj top ZA ta denar ali se kaj drugega pogledam

mr1two ::

To kar je jype predlagal. Wtf, mislm to je zastonj, če je vse ok z okvirjem in vilco. Tudi če so recimo obroči za scentrirat pa ležaji za pomenjat, je to še vedno zastonj...

Drgač pa se da s specjalko tudi po makadamu. Zadnč je en sam gledal 8-O ko sm letu gor v klanc mim njega s Toškega čela na Katarino. Gume maš gor 25 ali pa 28, če gredo gor. Če želiš 100% za makadam pa res daš ciklokros gume gor. To je noro, kam se da s temi kolesi priplezat.

In dost manj se matraš :)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

;-) ::

Res je zakon kolo ampak specialko sicer starejsega letnika imamo doma in mi ni vsec.

1. Zato ker rabim prednje vzmetenje ker nisem eden tistih imbicilov na cesti z biciklom ko se vozijo po magistralki in ovirajo promet ker se normalno neda peljat zaradi nasih cest.

2. Zato ker grem veckrat tud po vintgarju ali do trikotne jase v mb in nebom trpel nabijanja ne gor ne dol. Enkrat sem sel z cestakom na roglo iz zreske smeri-zakon za umret sem se smejal kolegom z gorci in trekingi....no ob spustu na drugo stran proti trem kraljem/oplotnico/cezlaku so se oni smejali meni. Makadam, grbine na cesti od dezja itd. Me je uniclo. Ne mi rect da dobre gume amortizirajo tud to.

3. Zato ker mi kolo ni prevozno sredstvo ampak ker z njim trosim kalorije. Tako da lahko peljem malo dodatne teze/upora/trenja saj nisem maniak ki se hvali z kilometri.

Vsekakor pa rad kdaj sedem na cestaka ampak ko vem da nebom rinil po terenu.

To kar je predlagal tt2advanced bi rad da kdo pokomentira ki se spozna.

tt2advanced ::

predlagala ;)jst lah po feelingu opišem mal moje izkušnje, tehnično znanje šlepa glede opreme.
Treka sta tak cenoven razred za bolj lightweightke, se pravi, da če si bolj chillax biker se pravi mal u easy makedamskega terenčka brez nekih bogu za hrbtom gorskih stez in seveda da nisi nikakor ena žvau na biciklu(to mislim nekdo k rabi ful-time offroad experience z vsemi koreninskimi in skalnatimi podvigi in škrtanje materiala pod nogami), bi blo tole čist ql..lej s house brands x-fact nimam izkušenj, sam sm se pa enkrat po nesreči na neko nakamuro vsedla iz svojga Gary Fischerja, je blo k da mi je bil odvzet point cross-countrija..lahko sam tako primerjavo dam, da si x-fact nikakor ne bi upala na teren vzet, škoda tud 200EUR da ga že v eni sezoni odlomim, Treka pa anytime kr se mi tud tok nizek cenoven razred vrhunske kvalitetetne znamke ne bi odlomu tako "zgrda";)

;-) ::

No hvala za lepo domaco razlago;) sori da sem te zamenjal za tipa. Sedaj sem na 80% odlocen za treka... Samo katerega se nevem. Za par eur razlike bi vseeno vzel 2013 model ali? Jutri poklicem v stacuno kako je zalogo itd.

Nakamuro sem prvo zlomil pri zicu ob neuspelem skoku z plocnika... Ker nisem nek zakompliciranc smo jo povarili...nato je pocla spodaj pri gonilkah nakar sem ko pustil na zelezniski postaji naj uzame kak junak :)

;-) ::

Nagibam se k treku 3700 zaradi vec hoda na vilicah...nikjer pa ne zasledim ce gre zaklenit vilice ali ne? Jutri stopim v stacuno to cudo pogledat.

tt2advanced ::

ha-ha, k boš pa šu u štacuno, boš pa nakonc še ob 200+€ daleč nad rezervo ;)..
aja pa ne vem zakaj model 2012 ne bi bil ql, kwa ma pa veze, čist ql je!
ti bojo "experti" razložil kako pa kaj jutr..

letmein ::

Trek 3700 2012 ima boljši menjalnik(minimalno) in načeloma malo boljšo vilico, ni lockout.
http://www.trekbikes.com/faq/questions.... - rabiš 18/19"

Še ena opcija
http://www.valy.si/izdelek/N-M_MATTS_10...
Velikosti
http://www.merida-bikes.com/en_gb/cms/2...

Boljši od obeh, vilica ima tudi lockout. Na zalogi L, kar bi ti pasalo.
http://www.valy.si/izdelek/N-ASPECT50-1...

Zberi size chart.
http://www.scott-sports.com/global/en/p...

edit: Scott še par EUR ceneje http://djak.si/index.php?page=shop.prod...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: letmein ()

jype ::

;-)> 1. Zato ker rabim prednje vzmetenje ker nisem eden tistih imbicilov na cesti z biciklom ko se vozijo po magistralki in ovirajo promet ker se normalno neda peljat zaradi nasih cest.

Kolesarji _NIKOLI_ ne morejo ovirat prometa, razen če kolo postavijo počez na en pas in se počez uležejo na drugega. _Edini_, ki ovirajo promet, so vozniki motornih vozil.

Ker jaz komot varno prehitim tri vštric vozeče kolesarje, z avtomobili se pa ljudje pač povsod hočejo zdrenjat, pa ne gre, ker imajo preširoke.

;-)> Ne mi rect da dobre gume amortizirajo tud to.

Ne, ne amortizirajo gume - tvoje roke pa lahko. Če hočeš udobje, raje kupi napihljivo blazino.

;-)> 3. Zato ker mi kolo ni prevozno sredstvo ampak ker z njim trosim kalorije. Tako da lahko peljem malo dodatne teze/upora/trenja saj nisem maniak ki se hvali z kilometri.

Potem pa kupi starega ROG gorca za 25 evrov.

;-)> To kar je predlagal tt2advanced bi rad da kdo pokomentira ki se spozna.

Saj ti je povedala, da tolk džabe novo kolo je zaendrek. Tudi vsi ostali smo ti to povedali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mr1two ::

Kakorkoli obrneš, če vzameš novo kolo za tak denar bo bol ko ne en šajt.

Rabljeno, aluminjasto in če dobiš za ta denar gor rock shox vilico se ne obiraj. Vse ostalo je bolj kot ne "meh". Kriza je, ker za ta denar tega ne dobiš, tako da..
Najbolje potem, da kakšno treking kolo dobiš. Rabljeno ali pa 2011, 2012 letnik z znižanimi cenami.


Predlagani scotti in merida zgledajo solidni(ampak to so hardtaili in ne tečejo tako hitro kot kakšen treking z 28 gumami gor). Če imaš v planu zamenjat plašče za gladke, tu pridobiš nekaj. Če te zanima, ugodno prodajam par malo rabljenih 26x1.5 gum (odkar imam specjalko za po cesti, jih ne potrebujem več).
Konc koncev pa če ne prefuraš več kot jurija na leto nima tolko veze kaj vzameš. Aluminij je kul, vendar za to ceno ne moreš pričakovat čudežev glede opreme.

FYI: solidni obroči(pomemben faktor) in solidna vilica(nekaj v rangu rock shox, zračne) lahko stane preko 500 (celotno kolo na ta račun pride 800+ eur), tako da ne pade v budget. Ti pa pred nakupom toplo priporočam se vsest na kakšno boljše kolo.
Ko sem se lani pehal v lokalne klance z deset let staro 17 kilsko merido mi je sedlo, ampak ko sem se vsedu na Treka, mislm da je bil model 5600 sem pa dejansko odletu gor v klanc. Za dol pa še bolj. No, čez en mesec sem kupu nekaj za jurija in od takrat sem na kolesu najmanj vsak drugi dan. Najmanj.:)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

;-) ::

ha-ha, k boš pa šu u štacuno, boš pa nakonc še ob 200+EUR daleč nad rezervo ;)..
aja pa ne vem zakaj model 2012 ne bi bil ql, kwa ma pa veze, čist ql je!
ti bojo "experti" razložil kako pa kaj jutr..


Ne razumem prvo mi predlagaš naj pogledam Treka, ko pa omenim da ga grem pogledat v štacuno pa se režiš na vso silo.

Trek 3700 2012 bo pado po videnem danes, ni me treba prepričevat da so poceni bicikli tak hudo za kurac, če je nakamura za 200EUR zdržala 5 let bo slednji tudi, mogoče še kako leto dlje ali ne ? Delam malo kilometrov max 200 na teden. Če nebo zdržal pa ima super_duper garancijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

jype ::

;-)> če je nakamura za 200EUR zdržala 5 let bo slednji tudi,

Za to da ti stoji v garaži lahko kolo izstrižeš iz papirja, pa bo zdržal 50 let.

;-)> Če nebo zdržal pa ima super_duper garancijo.

Mhm, preberi jo.

bdoxx ::

smejko pojdi v bikecenter /je v tvojem koncu) pogledat morda majo kaj ugodnega

mr1two ::

Btw, max 200 km na teden znese čez 8000 na leto. To ni malo.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jype ::

Važn da mu je bicikl za 200 evrov zdržal 40kkm.

Aston_11 ::

Fant je pač skromen in realen - dobro ve, da 40kkm letno naredi tudi bicikel za 200 EUR in da mu ni treba kupovati neke suped duper opreme ala ultegra and sač. Edino, kar mu bodo crknili, so plastični pedali, vendar jih bo prevekslal s sedanjega.

mr1two ::

Da se, vendar lahko z dobro opremo v nečem tudi uživaš bolj kot sicer s slabšo. Spet tu ne gre za neko bogatijo, če vzameš malo boljšo opremo.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jype ::

Aston_11> dobro ve, da 40kkm letno naredi tudi bicikel za 200 EUR

Vzdrževanje takega bicikla na taki razdalji je dražje kot nakup bicikla za 1000 evrov (ki tako razdaljo zdrži brez servisov).

tt2advanced ::

;-) je izjavil:


Ne razumem prvo mi predlagaš naj pogledam Treka, ko pa omenim da ga grem pogledat v štacuno pa se režiš na vso silo.

oprosti, oprosti.. to ni bilo toliko mišljeno v tvojem primeru, ampak bolj iz lastnih izkušenj in nasplošno med kolesarji.. ko si okvirno postaviš en tak budget, kok si prpravljen dat za bike in potem pridš u štacuno, si pa na koncu ob še enkrat več, ker res nočes brez shiny little toya iz te trgovine vn ;)..
mi smo za polovico km na leto prou bedni, na pregrešno (osebno men ne, ne obstaja predrag bicikel, razn specialk nad 3k) dragih biciklih in bi se lahko zamislili nad seboj :O

_IKE_ ::

Aston_11 je izjavil:

Fant je pač skromen in realen - dobro ve, da 40kkm letno naredi tudi bicikel za 200 EUR in da mu ni treba kupovati neke suped duper opreme ala ultegra and sač. Edino, kar mu bodo crknili, so plastični pedali, vendar jih bo prevekslal s sedanjega.




Ponavadi je obratno .....super duper oprema na amaterjih...

"Pamet" ki jo ponavadi tak "paket" vsebuje pa je tudi zgodba zase...

Aston_11 ::

Jup, to sem pisal iz sosedove izkušnje - on npr. specialko po meri z ultegro, jaz kar eno s tiagro. Pametna sva oba po svoje. Pa delam km proti njemu precej več, na splošno ne dosti.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 492 93 94 95 )

Oddelek: Šport
4708703389 (696) b4d
»

Mestno kolo

Oddelek: Loža
4213998 (5201) carota
»

Treking kolo 58-62cm

Oddelek: Šport
212887 (2543) mr1two
»

Nakup kolesa za vsak dan

Oddelek: Šport
71171 (1074) mr1two

Več podobnih tem