» »

Je kriva grafična kartica?

Je kriva grafična kartica?

deejay2 ::

Pred 2-3 meseci sem kupil novo grafično kartico. Sedaj zadnji teden se mi dogaja, da na zaslonu čez določen čas ne dobim več slike (monitor skače Digital1 v Digital2 in DisplayPort, a nikjer ne dobi slike). Predvidevam, da je krivec grafična kartica, saj se mi pri njej temperature dvignejo na 80-90 stopinj. Vse druge komponente v računalniku so med 40 in 50 stopinjami. Ta grafična kartica nima ventilatorja, ampak samo hladilnik. Ne vem če je to najbolj pametno, da ima samo hladilnik. Tiha je že, sam kaj ti to pomaga, če se pa zelo greje.
Je po vašem mnenju kriva grafična ali kaj drugega?

BorutK-73 ::

Katera grafična pa je to?
Daj ventilator na hladilnik - pritrdi z vezico in priklopi kar direkt na napajalnik.

deejay2 ::

Uh ne vem zdej, windowsi mi pa tud ne najdejo kot vidim sedajle tapravo. Ampak to verjetno nima veze s tem crkavanjem.

Verjetno ne bo pasal kar vsak ventilator na ta hladilnik. To je lahko mal problem.

2loud4u ::

A je kabel dobro uštekan? :D
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

BorutK-73 ::

Saj ni važno kateri ventilator. Daj 80mm ali 120mm na hladilnik in ga magari podloži samo toliko da vidiš če bo boljše. nekaj takšnega:
samo da tukaj ima 2.

Je pa tudi možno da hladilnik ni dobro pritrjen ali pa ni dovolj termalne paste na jedru in ni dobrega stika kar vodi v povišano temperaturo. Lahko probaš če se mogoče hladilnik kaj maje (seveda to naredi ko je računalnik ugasnjen)

Ker je grafična nova bi jaz uveljavil garancijo!

Siddh ::

1. naloži prave gonilnike, če rpaviš, da je windowsi ne najdejo
2. poguglaj povprečno temperaturo tvoje kartice
3. glede na rezultate iz googla menjaj termalno pasto ali dodaj ventilator


deejay2 ::

A je to normalno, da ima grafična 70-90 stopinj? Prejšnja moja ni imela toliko. Vem pa, da imajo grafične višjo temperaturo in jo tudi bolje prenašajo kot npr. procesor.

Ma malo čudno je, da bi imela ta nova kartica premalo termalne paste gor.

deejay2 ::

Siddh ::

70-90 stopinj je preveč, če maš možnost daj na njo ventilator, ali pa daj ventilator na stranico ohišja in naj piha po kartici


deejay2 ::

Kako lahko sploh prodajajo kartico, ki se tako greje? Katastrofa no.

Samo da ne bo potem nastal nov problem, če bom priklopil gor dodaten ventilator, in sicer, da bi ta ventilator že preveč obremenil delovanje napajalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deejay2 ()

Brias ::

deejay2 je izjavil:

Kako lahko sploh prodajajo kartico, ki se tako greje? Katastrofa no.

Samo da ne bo potem nastal nov problem, če bom priklopil gor dodaten ventilator, in sicer, da bi ta ventilator že preveč obremenil delovanje napajalnika.



verjetno tudi nimas urejenega kontroliranega pretoka zraka v kisti ( odvajanja od GPUja ) ...



odpri kisto, prinesi v sobo recimo fen za susenje las, vklopi na mrzel zrak, nastimaj da ti piha v grafiko in testiraj temperature in obremenitev grafike ...

ko ti bo jasno, da rabis dodaten cooler, se lahko improvizacije lotis na vec nacinov, kot je kitajcev ...

cooler je lahko stran tudi 20 centimetrov ( in vec ), a le da je ta nekako obrnjen proti Al/Cu delu GPUja ,,,


moznost, da en ventilator, prevec obremeni PSU je ,,,,, enaka kot da iztrebek od galeba ( z svojo tezo ) preobremeni in potopi najvecji supertanker na zemlji ... moznost je ... ampak 1:1.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000 na potenco (99)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

deejay2 ::

Kaj si mislil s tem, da testiram obremenitev grafike? Verjetno zaradi tega, ker usmeriš proti njej kak nov ventilator, ne bo bolj ali manj obremenjena.

Kaj pa ta graf pomeni? Meja, ko temperatura za grafično ni več primerna, torej pri moji je to 86 stopinj?

d4vid ::

Temperaturo grafične, ki so jo dosegli na testu...
Obesi gor ventilator pa naj piha po njej... pa malo spucaj ohišje ter uredi kable... pa oglej si kako postavit optimalno ventilatorje po ohišju...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

I: servis za prenosnike na nivoju menjave elementov

Oddelek: Pomoč in nasveti
191276 (940) Alen T 1978
»

Navijanje Intela i7-860

Oddelek: Navijanje
413649 (3002) TeraTM
»

Kako ohladiti x1950xt?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192015 (1583) Svizec69
»

7600 gs na 68°C! idle

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362744 (2136) cordo
»

(pre)vroče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
342148 (1501) joza20

Več podobnih tem