» »

7600 gs na 68°C! idle

7600 gs na 68°C! idle

cordo ::

GB 7600 GS 256 PCIe s pasivnim hlajenjem greje na >65°C brez obremenitve (samo torrent laufa).
NFS MW pa jo segreje 100÷107°C, procesor(C2D 6300) pa je tudi na idle cca 50°C. Je to normalno al ne? Kje so normalne temperature za GPU in CPU? Na servisu pravijo da je to povsem normalno! Kišta je nova, pod garancijo.
Kako znižam vrtljaje(2900min-1) ventilatorja procesorja na idle, če se sploh da (rad bi tišji stroj)? Plata je DP 965 LT.
Hvala za info!

asus ::

to je preveč človek 100 stopinj8-O

cordo ::

Do kam je pa še normalno oz. sprejemljivo?

BendeR ::

Bo kr normalna temperatura, če mam jaz s stock hladilnikom od leadteka 7600gs v idle 56. Pod obremenitvijo pa nimam pojma kolk je. Grafične se lahko grejejo bistveno bolj kot cpu.
:=)

AndrewSmith ::

Tako proc kot grafa sta absolutno
prevroca.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

BendeR ::

em, pasivno hlajena grafa .... 65? prevroča? LOL? Ne ga srat no. ;D

Malo si preberi kaj so drugi pisali. Je tale temp. še ql. Če pa te moti enostavno odstrani "heatpipe" in spocaj na GPU kako kvaliteto termalno pasto. Potem pa namesti še kak tih ventilator.

primer:

Other Thoughts: The GV-NX76G256D-RH GeForce 7600 GS was installed in a two year old Dell 4700 with 3.2 Ghz Pentium 4 as a replacement for an ATI Radeon X300. The card was run at default clock rates and was driving a Samsung SyncMaster 204T digital monitor. Cooling may not be particularly good in the Dell 4700 because it uses the case fan to cool the CPU. Graphics card GPU temp was high 70's C normally and over 110 C running Tomb Raider: Legend. Installing an AOC FC-2000 slot fan didn't help very much. Then the passive heat sink was replaced with a Zalman VF900-Cu. GPU temperature dropped to the low 50's C in normal operation and the low 60's C running Tomb Raider.

Klikus.

... torej s stock hlajenjem zgleda zadeva bolj bogo.
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

bluefish ::

raje namontiraj kakšno spodobno hlajenje (Zalman VF900 ali VF700).

AndrewSmith ::

BendeR

65 v idle in 100+ na full je prevec.
Ne recem da grafa ne zdrzi teh
temperatur ma tudi normalne niso.
C2D idle na 50 je tudi se kar.

Tu je problem v prezracevanju ohisja in
nic drugega.
Poglej kolko ventov imas na ohisju,kje so
postavljeni ter ce imas moznost se kakega
dodat pa porocaj.
Pasivno hlajenje rabi dobro prezraceno ohisje
za dobro delovanje,ne pa sestave ala Comtron,
kjer ti pustijo da zrak ven vlece samo vent
od napajalca in konec.
Poglej tudi ce so kabli lepo postimani,ne pa da
ti po celi notranjosti visijo ker tudi to moti
pretok zraka.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

BendeR ::

Pa jebemu, če je pasivno hlajena grafična (brez vente, ki bi odvajala temp) + verjetno še kako crappy odvajanje toplote iz ohišja (po možnosti samo napajalnik, koti si reko). Stock hlajenje (z vento) naj bi držalo temp. pri full loadu do 80 stopinj. Med 80-90 se še tolerira, 100+ pa je hot bitch. :>

Samo to je zgolj pasivno hlajenje, ki itak ne slovi po hladnem delovanju. Zato pa sem mu priporočal, kaj naj naredi, če ga zadeva ne pusti mirno spat. :\ Glede na pasivno hlajenje pa se mi ne zdijo temp. neke abnormalne. Poglej malo po netu. Vse pasivno hlajene 7600gs kartice imajo podobne temp. kot on.
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

AndrewSmith ::

Kmalu bojo umirale te karte,ce mene vprasas:D
Moja navita ne gre cez 50°C na full,z venice stock
coolerjem in vent na min(5V)
Itak pa kot je reku hoce tih komp.Za to bo treba
druge vecje vente(120mm),kak dober cooler za cpu,
postimat kablovje,ter kak VF700 za grafo.
Seveda je tudi controller obratov priporocljiv.
Si takoj na 20-30k sit dodatnih stroskov:D :D :D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Tilen ::

Upočasnitev jedra se začne pri 120°C. 100 lahko furas komot.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

denisxt ::

Club 7600 gs 256 mb agp 40 C° idle:D

netanyahu ::

Verjetno gre za zelo slabo prezračeno kišto. Sam imam pasivno hlajeno MSI 7600GS 256 MB PCIe, idle 42°C, maksimalno obremenjena 58°C. Na ohišju imam dva 12 cm ventilatorja stalno na minimumu. Sistem je praktično neslišen. Res pa je, da nimam C2D, ampak Athlona64 AM2, ki ima neobremenjen ob vključenem Cool'n'quiet samo 33°C.

EvilDare ::

Izogibajte se Gigabytovih heatpipe verzij. Imam 6800gt ki je imela to sranje gor. In je v NFS MW šla temp čez 100. Potem sem namestil Zalman vf700 alcu in ne gre temp čez 60.

asus ::

kva vm je jst mam gigabyte silent pipe2 7600gt in mam idle 34-36stopinj load pa ne več kot 48stopinj tk da nevem kva vas ta gigabyte matra mogoče je navadn silent pipe res v ku... sm silent pipe 2 ga pa seka.netanyahu kaj pa je to tazga jst mam tud am2 3500+@2.87 ghz pa mi imam v idle temp 28-31 stopinj fuul load pa tm 46-48:D z zračnim hlajenjem brez ihs-ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

dejansan ::

netanyahu pa asus ja dober da nimata celo minusa v kišti

temperature, ki naj bi jih imela vidva z pasivnim imajo drugi z aktivnim hlajenjem, tako da ne buč tukaj prodajati

tudi sam sem imel x800xl s pasivnim pa zelo dobro prezračeno kišto pa je bila razlika par stopinj, malo pod 100
dejansan

netanyahu ::

Zgoraj opisan sistem na idle (CPU 31, GPU 42):

Citiram še MSI 7600GS review @ LegionHardware:
Performance and price aside there is more that impresses about this graphics card; take for example the completely passive design. Though it is all very well and good to use a passive design with this MSI graphics card, does it run at a reasonable temperature? Well of course it does, at idle the black heatsink is barely warm to touch. Furthermore after a few hours of game play the heatsink would struggle to become hot. How about this for an example, when overclocked without a fan over the heatsink the idle temperature was just 42 degrees. Additionally, the stress temperature without a fan was just 60 degrees!

dejansan ::

poglej asus kako imaš lahko s pasivnim hladilnikom nižje temp. kot z aktivnim in to celo na gt varianti pod 40 stopinjami

za koji ku..c potem sploh še dajejo gor vente v fabrkah

malo sem gledal po netu za 7600gs od msi-ja in imajo temp od 50 pa do 75-80 v loadu in to mi je razumljivo, ne more pa imeti grafa s pasivnim hladilnikom kljub prezračenosti kište pod 40 stopinj sploh 7600gt, ni logike, tukaj nekaj ne štima
dejansan

asus ::

prid kmen pogledat če ne vrjameš,sploh pa nevem zakaj bi te prepričval in buče kle prodaju pač povem svoje iskušnje in to je to,res da sm zamenju termalno pasto na gpu z as5 to je pa vse.aja pa jst nism govoru o msi grafi ampak o gigabyte silent pipe2,ki pa naj nebi šla čez 70 stopinj ,kr mal si poglej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

RC14 ::

Jaz ne bi mogu gledat, da bi mela recimo moja grafa čez 100 stopinj. Že res, da grafa lahko prenaša tako temp., je še nekak v mejah, ampak se mi zdi vseeno previsoka temp. Tja do ene 90-95 bi še šlo, kar je več, je too much.

malo prezrači ohišje, če ne bo kaj dosti pomagalo, pač zamenji ta pasivni hladilnih.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

asus ::

al si pa en 120mm vent montiraj da ti piha po grafi

krho ::

če mam jaz s stock hladilnikom od leadteka 7600gs v idle 56
Moja 7800GT od Leadteka ima 52°C s stock hladilnikom.

Pri pasivnih karticah je tako, da rabiš potem imeti bolje prezračeno ohišje, ali nek drug ventilator, ki piha preko nje.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

cordo ::

Pa lahko glede na vse to, kar je do sedaj povedanega, v garanciji "zahtevam" dodatne ventilatorje za prezračevanje oz. ureditev temperaturnih razmer? Ali grejo na moj račun?
Imajo zadeve kaj manjšo življ. dobo pod takšnimi temp. obremenitvami?
Hvala!

ricola78 ::

Za ventilacijo boš moral pa kr sam poskrbet. Glede življenske dobe pa pomoje ni panike, poleg tega ima Gigabyte 3 leta garancije.

RC14 ::

Pa lahko glede na vse to, kar je do sedaj povedanega, v garanciji "zahtevam" dodatne ventilatorje za prezračevanje oz. ureditev temperaturnih razmer? Ali grejo na moj račun?

Seveda si moraš to sam uredit, torej gre na tvoj račun.


Glede življenske dobe, grafika pri več kot 100 stopinjah sigurno ne bo imela tako dolge življenske dobe, kot pa ena druga ki bo imela max temperature recimo 80 stopinj. Že res da je grafika v garanciji, ampak vseeno mislim da ti ne bi bilo fajn, da grafika crkne ane?

Uredi si hlajenje, svež zrak noter, izrabljen ven. Torej dej si spredaj kak ventilator da piha noter v kišto ( če ga še nimaš), pa po možnosti kakšnega da direkt piha na grafo, pa zadaj mej poleg napajalnika ki piha izrabljen zrak ven še en ventilator pa se bo nekaj sigurno poznalo.

Drugače pa te pasivne grafične so res vse po vrsti vroče ko hudič.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

dejansan ::

kupiš po možnosti en ali bolje dva 12cm venta in ju namontiraš z obeh strani grafike pa bo takoj boljše pa poglej za kakšno tišjo varianto ventov

kar se pa tebe asus tiče sem si vzel čas pa odšel v štacuno, kjer smo se malo poigrali z 7600gt od gigabyta z pasivnim hlajenjem in glej ga zlomka klub zračnemu tunelu v kišti je prišla temp. ob loadu do 90 stopinj in so tudi potrdili, da so te temp. čisto realne in običajne za heatpipe, tako da...

ps. pa s screeni, ki jih prilimaš si ne moremo nič pomagati
dejansan

sirotka ::

kupi vf700-alcu za 5k pa si zmagal.... Moja 7600GT ima v idle 36C, max load pa 53, stem da je rahlo navita. Če nimaš prezračenega ohišja, si dodaj še kak vent, pa si zmagal.

asus ::

lej prid dons do mene pa če bojo temp šle čez 50 stopinj ti dam grafo zastonj.sem pa v iv.gorici.aja pa povej zakaj pol proizvajalec garantira max temp 70 stopinj,če gre do 90.pol bi vsi lahk te grafe nazaj nesli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

dejansan ::

pridem v nedeljo

na zs pusti naslov pa telefon
dejansan

sirotka ::

asus mel sem gf6600 heat pipe verjatno in so ble idle temp tam okol 50C, max load pa okol 75, samo morš vedt da se 6600 ne greje kj orengi. Če sem dal pa vent zraven je blo pa tam 65max...

Alessio983 ::

kupl sem zalmanov ventilator za grafično 7600 gs - sem jo navil na 500/900 in imam temp . 34 , max. obremenitev 50 stopinj. prej z orginalnim pa sem imel že v ide 56 stop.obremenjeno pa čez 75 stopinj s tem da ni bla navita , tako da ta ventilator je zakon
:http://www.mimovrste.com/katalog/produc...


če mate pa dnar pa lahko celega bakrenega uzamete tist je pa še bolši:))

cordo ::

Kupovat 7600gs pol pa Zalman hladilnike gor metat, pa si z denarjem en pir+kebab pod 7600GT.
Malo strel mimo?!

Alessio983 ::

ne , si pa falo dobiš kar 2 gajbi pira pa še kaj , grafiko sem dobil za 30 jurjov zalmana pa za 5 , kolkr vem so pa une od 45 jurjov naprej

dejansan ::

dobiš jih že za 38k

samo važen, da si zadovoljen z njo
dejansan

cordo ::

Rad bi dobil tudi podatke o primernih, (ugodnih, najvišjih sprejemljivih) temperaturah za CPU in disk.
Hvala.

sirotka ::

hjao...tu je pa mau mim...odvisnu kater cpu...disk pa tam do ene 35. Za cpu pa načeloma ne čez 50:)

cordo ::

C2D 6300.
Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje nVidia grafičnih kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
539381 (7665) jebesemeni
»

Hlajenje Nvidia 7600GS

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81114 (943) cordo
»

Katero grafično kartico?

Oddelek: Kaj kupiti
292287 (1595) KTr1sk
»

Temperatura grafične kartice

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
83224 (3032) obadek
»

7600 GT V Akciji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10610584 (5206) asus

Več podobnih tem