» »

Brnenje Samsungove plazme

Brnenje Samsungove plazme

p4 ::

Pozdravljeni,

včeraj sem kupil Samsungovo plazmo, ki je online prejela zelo dobre review-je (PS43E450). Ker je v Ameriki zunaj že nov model za leto 2013 sem jo dobil zelo ugodno (400 eur). In res je slika fantastična, zelo sem zadovoljen s plazmo, majhna težava pa je, da stalno malo brni - brnenje se sliši tudi med gledanjem filma, predvsem seveda pri "tihih" prizorih. Brnenje prihaja nekje iz sredine ekrana.

Vem, da naj bi vse plazme načeloma malo brnele, ampak nevšečno pa to nebi smelo biti, sploh med gledanjem kanala oz. filma. Kaj mi svetujete? Imam tudi 7 let staro Panasonicovo plazmo in tam ni nič slišati..

Hvala vsem za pomoč!

Dr_M ::

Koliko ventilatorjev ima? :)

MTm2H37rqt7B ::

Imam dve LG plazmi, ena brni, ena ne.

Nobenega ne zanima koliko je to motece, za servise je vse "tako pac je".

Zal se bo treba nabaditi :)

ProGo ::

Tudi LCDji brnijo/cvilijo, glede na stopnjo bele površine... moteče če to slišiš. Starejši uporabniki imajo malo prednosti pri tem :D. Ne vem kako je z popravilom televizorjev, ampak pri novem avtu mi je cvilila instrumentna plošča, in so jo zamenjali, pod garancijo. Tudi meni je bilo rečeno, da tako pač je, mi nič ne slišimo, ste edini v Sloveniji s to napako... no samo pol so uredili.

WarpedGone ::

Obstaja inštitut vrnitve izdelka nazaj v trgovino zaradi neprimernosti
V štacuni nisi mel možnosti da pogruntaš da brni, nikjer ne piše da brni.
Denarja verjetno ne boš dobil nazaj, se bo pa mogoče dalo zmenit za zamenjavo z drugim TV.
Nikakor pa ne stisnit zob in sprejet 'tako pač je'. Če ni OK, ni OK. Naj začnejo delat zadeve ki so OK.

Js sm zarad tega prodajalcu v glavo vgru grafično ki je tulila kot zmaj. Na vseh testih so testiral model z reguliranim ventilatorjem, men so prodali model brez regulacije, nonstop na 100%. Brez kakršnega koli opozorila na škatli razne ene črke v oznaki serije.
Zbogom in hvala za vse ribe

p4 ::

Hja, imam problem, da je TV praktično edini še bil v Sloveniji, vse so razprodali, ker prihaja nov model. Danes kličem na servis in bomo videli kaj bodo rekli. Štacuna mi ga zamenjat pomoje ne mora. Prilagam še audio posnetek brnenja, ko je mikrofon povsem blizu ekrana. :)

https://soundcloud.com/suhelp/memo-1

floyd1 ::

Kolikor sem jih do zdaj videl, vsaka plazma vsaj malo brni - sploh ko je slika zelo svetla (bela). Tudi moja stara kanta doma. meni ni moteče, ker se res zelo malo čuje, pa še to bolj takrat, ko si (pre)blizu.

WarpedGone ::

Mam že nekaj let staro panasonic plazmo, še nism opazu da bi brnela.
Bom danes posebej preveru.
Zbogom in hvala za vse ribe

p4 ::

Tudi jaz imam staro Panasonicovo, nič ne brni :(

Nagi Bator ::

Tud jaz mam Panasonicovo plazmo in slisim iz zadnje plosce skoraj isto brnenje,
kot je na posnetku. Tudi spreminja se, kot se na posnetku, glede na osvetljenost slike.
Ce se umaknem za meter, ni sanse, da bi ga se slisal, razen morda v popolni tisini, ce bi res "napenjal" usesa.

Zgodovina sprememb…

p4 ::

Hvala a odg. Jaz slisim to brnenje tudi iz razdalje 3 mertov :)

floyd1 ::

Redko imam popolno tišino pri TV-ju, a moja stara LG po mojem ne brni tako glasno, kot ti to opisuješ. Mi pa je jasno, da so eni enostavno bolj glasni. Po mojem imaš le dve možnosti - ali se navadiš (jaz se tega brnenja zavem šele čisto zraven TV-ja, ali pa zamenjaš za kaj drugega. Ker je veliko vprašanje, če ne bo morebitna zamenjava za enak model (če bi šlo) delala zelo podobno, če že ne enako - sploh zdaj, ko veš za to brnenje.

Sicer malo offtopic, a Panasonic bo zgleda v naslednjih letih opustil proizvodnjo plazem :(. Bo treba prej še kako nabavit, preden gredo v penzijo, na "polikano" LCD sliko sem namrec precej alergičen, pa še dražje so.
http://www.engadget.com/2013/03/17/nikk...

p4 ::

Evo, praktično identični noise:

cordoba ::

Moja lg plazma je tudi brnela, nekje sem prebral, da vzadaj zategneš vse šraufe. Meni je to pomagalo + čez čas bo vedno bolj tiha. Na začetku brnijo, s časom pa nehajo.

Probaj in poročaj

WarpedGone ::

Preveru mojo ~4leta staro Viero - ja, brni.
Slišim če dam na Mute in uho za TV. Kak meter pred tvjem v povsem tihi sobi ne slišim ničesar več razen brnenja kompjuterja 4 metre stran...
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Preveru mojo ~4leta staro Viero - ja, brni.
Slišim če dam na Mute in uho za TV. Kak meter pred tvjem v povsem tihi sobi ne slišim ničesar več razen brnenja kompjuterja 4 metre stran...
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Preveru mojo ~4leta staro Viero - ja, brni.
Slišim če dam na Mute in uho za TV. Kak meter pred tvjem v povsem tihi sobi ne slišim ničesar več razen brnenja kompjuterja 4 metre stran...
Zbogom in hvala za vse ribe

p4 ::

Hvala za nasvete!

draciel ::

p4 je izjavil:

Hja, imam problem, da je TV praktično edini še bil v Sloveniji, vse so razprodali, ker prihaja nov model. Danes kličem na servis in bomo videli kaj bodo rekli. Štacuna mi ga zamenjat pomoje ne mora. Prilagam še audio posnetek brnenja, ko je mikrofon povsem blizu ekrana. :)

https://soundcloud.com/suhelp/memo-1


Ma če bi jaz dal 400 eur in da stvar ne bi delala tako kot mora, potem bi jo nesel nazaj. Mene bi to brnenje prekleto motilo...
Sploh pa Samsung zame ne obstaja več. Vsaj kar se slike tiče.

Janac ::

Stvarna napaka.

DeeJay ::

mogoče se more pa sam mal ulaufat :)

p4 ::

Ne, sem pred resno dilemo kaj narediti. TV sem naročil pri eni firmi v Novi gorici (kar preko tel). S sliko sem izjemno zadovoljen, je res odlična. Brnenje pa moti, zelo. Enostavno se sliši ves čas, tudi na razdalji 3 metrov.

Kakšne so moje pravice kot potrošnik? Lahko zahtevam denar nazaj, zahtevam novega, ga dati na servis (bojim se da mi bodo na servisu rekli, da je z njim vse tako kot mora biti in sem potem stuck s tem brnenjem, na katerega se ne bom privadil)

Nagi Bator ::

Ce si kupoval "na daljavo", lahko zadevo vrnes brez obrazlozitve, mislim da v roku 14 dni. (lahko, da je 8 - ne vem).

bobby ::

kaj pa če bi en mail skucal na servis samo za poizvedbo? tko morda, za info? razen če se ti ne da in imaš že v štartu logiko "tako to je". probej, mogoče te pa presenetijo, glede na to, da Samsung principal plača ta popravila oz menjave servisu.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

p4 ::

Sem klical na servis pred pisanjem. Tam mi je gospod nonšalantno odgovoril: imeli smo veliko takih problemov, nikol ni bil šum izven normalnega in vam zagotavljam da bo tokrat tudi tako...

Torej če kupujem "na daljavo" lahko vrnem, brez dvoma in dobim kupnino?

bobby ::

me prav zanima, na kater servis si klical.
ja glede na to, da pred nakupom nisi imel možnosti sprobat, potem lahko vrneš pa zraven napiš, zakaj vračaš.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

WarpedGone ::

nikol ni bil šum izven normalnega

Normalno je definiran kot jakost pri kateri dost veliko kupcev stisne zobe in se neha z njimi bodit.

Ne odnehaj, če je klump je klump. Panasonic gor al pa dol. Če delovanje izdelka ni sprejemljivo in nisi imel možnosti tega preverit pred nakupom lepo zahtevaš vrnitev kupnine. Al pa požreš da stvar brni...
Zbogom in hvala za vse ribe

p4 ::

Sem se že zmenil za vračilo kupnine. Kolikor so bili serviserji nonšalantni in "kotejebe odnosa", je bil dobavitelj izredno prijazen od prvega stika naprej.

telexdell ::

bobby je izjavil:

me prav zanima, na kater servis si klical.
ja glede na to, da pred nakupom nisi imel možnosti sprobat, potem lahko vrneš pa zraven napiš, zakaj vračaš.

Niti ni potrebno napisati, zakaj vračaš ampak moraš najkasneje v 15. dneh od prejema pisno sporočiti, da boš izdelek vrnil in ga v 30. dneh (od prejema- ne od pisnega obvestila!) tudi fizično vrniti. Seveda pa ne rabiš obveščati ampak izdelek le vrneš, če veš kam in kako.

Boš pa dobil vrnjeno le kupnino brez stroškov pošiljanja (tja in nazaj).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

shadeX ::

Boš pa dobil vrnjeno le kupnino brez stroškov pošiljanja (tja in nazaj).


To je res. Ampak poštnina ne bo poceni za en televizor.

WarpedGone ::

Kak hud strošek preko hitre pošte to tudi ni. Lahko se pa še vedno vsedeš v avto in greš na izlet. Sprot pa še tv dostaviš.
Zbogom in hvala za vse ribe

p4 ::

Hvala vsem. Sem se že zmenil za vračilo. Stroškov ne bo. Zdaj se ponovno poraja vprašanje, kateri TV 40-46inch kupiti :) Kakšni predlogi? (cena tja do 600 eur)

telexdell ::

p4 je izjavil:

Hvala vsem. Sem se že zmenil za vračilo. Stroškov ne bo. Zdaj se ponovno poraja vprašanje, kateri TV 40-46inch kupiti :) Kakšni predlogi? (cena tja do 600 eur)

Jaz predlagam nekaj takega, kar ne bo brnelo:):)
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

p4 ::

Tudi tokrat je bil ta namen:)

WarpedGone ::

(cena tja do 600 eur)

Kako leto ali dve stara zadeva z 'novo ceno' v dvakratniku ali trikratniku tega zneska. Primer.
Eno leto bo hitro okrog in tvoja zadeva bo vredna le še bakšiš.
Zbogom in hvala za vse ribe

mrTwelveTrees ::

evo, klega nabavu novo plazmo LG

pa tudi brni, očitno kar pri dostih modelih

http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

huek111 ::

WarpedGone je izjavil:

(cena tja do 600 eur)

Kako leto ali dve stara zadeva z 'novo ceno' v dvakratniku ali trikratniku tega zneska. Primer.
Eno leto bo hitro okrog in tvoja zadeva bo vredna le še bakšiš.


Za to ne bi dal niti 150 EUR!

Večina TV-jev brni, ampak navadno to ni moteče, ker se ob normalni glasnosti ne sliši! Če je, se navadi ali pa zamenjaj za drugega(verjetno ne bo boljši)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

mrTwelveTrees ::

še vprašanje, koliko hitro se slika "zapeče" pri plazi .... če imaš vsak dan po 1-2h enako sliko ?

Map ::

Če si zadovoljen s Samsungovo sliko ti ponovno priporočam Samsunga, ampak LCD. Bo verjetno manj brnenja, če sploh bo. Priporočam pa tu tudi Philipsov LCD. Meni je slika lepa, pa še brni ne.

floyd1 ::

mrTwelveTrees je izjavil:

še vprašanje, koliko hitro se slika "zapeče" pri plazi .... če imaš vsak dan po 1-2h enako sliko ?

V takem primeru jaz ne bi kupil plazme. Je pa to kar sprašuješ odvisno od modela, proizvajalca. Novejše imajo s tem kar opazno manj problemov kot npr. moja 4 leta stara "kanta".

SuperVeloce ::

Brnenje prihaja iz napajalnega sklopa, verjetno tiste visokofrekvenčne tuljave. Recimo novejši LCDji z LED backlight redko piskajo, ker osvetlitev nima tuljav, starejši s klasičnim backlight pa so precej radi tulili, včasih še bolj kot plazme. Tukaj lahko gre za serijsko napako designa elektronike ali pa bolj verjetno za slabe komponente in sestavo. Slednje je precej bolj možno, zato se včasih zgodi, da tebi cvili, sosedu pa z identičnim modelom pa ne.

Zgodovina sprememb…

Radix ::

Brnijo lahko samo tuljave. Ventilatorjev nima.
<a href="http://www.tvservis.si/">tv servis</a>

_Stupid_ ::

Zdej nevem, če je to isto ampak meni LCD monitor ob vklopu tudi brni oz oddaja nek zvok.

To rešim tako, da povečam svetilnost in ta zvok izgine. Če dam takoj nazaj na malo svetilnost začne spet brnet, če pa nekaj časa imam setilnost zvišano in po parih minutah znižam se tega zvoka ne sliši.

Probam, mogoče ti reši problem...

Radix ::

Če ti brni, ko je hladen je problem v napajalniku.
Kondenzatorji so hladni in deluje narobe (frekvenca).
Nič takega zamenjaj kondenzatorje.

Čez čas lahko naredi usmernik škodo tudi naprej (z nepravilnim napajanjem).
<a href="http://www.tvservis.si/">tv servis</a>

[D]emon ::

Tole se slisi kot poceni breme na napajalnem sklopu.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako rešit brnenje v zvočniku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232764 (1884) neverjetni99
»

Brneč zvok ob priklopu HDMI kabla - masa?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6859 (708) r3dkv1c4
»

Vpliv porabnikov zunaj hiše na elektriko v hiši

Oddelek: Loža
141118 (790) Engineer_
»

brni v zvočnikih. pomagajte!

Oddelek: Zvok in slika
222964 (2594) zavajon
»

Samsung plazma 50C530

Oddelek: Zvok in slika
81894 (1816) kikicar

Več podobnih tem